RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Araba İşte Böyle Boyanır :)

+36
alper93
dal_fatih
Gökhan
renta
kudal
EnergyBlue
TRKR
livan08
yussuz
beyaz reno
AdnanSim
trakyali22
lıon
staplis
Schakal
rdmaksl
onurfairway
quiksiLver
safranliyim
RenaulToroSw
92gte_ereğlili
Evliya Çelebi
93 spring
modi
KAANPAKAY
barut
burcinhan
renault9spring
burak34
r9_dynamique
Renault9
Cihangir KALKAN
olvne
samsunlu R-9
karadeniz
XDiscovery
40 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
YazarMesaj
renault9spring

renault9spring

Doğum tarihi : 14/08/90
Aracınızın Modeli : renault 9 spring

Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty
MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-09-30, 09:51

abi burcinhan abimde bunun tersini söylüyor. ne yapcez şimdi????? Very Happy Wink
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-09-30, 09:53

Bişe olmaaz ,tek seferde tavandan başlayıp önce mesela sağ taraf sonra kaputtan sola ,sol kısımda bitince arkaya .Dışarda boya yapmak zor olabilir ,sinek vs ,yapışırsa kötü olur ,Burcinhan'ın dediği gibi giysi ve parfüm kısmı önemli ! bir çift yan etikette bulursanız tam olcak bu iş.
burcinhan

burcinhan

Doğum tarihi : 02/03/77
Aracınızın Modeli : Subaru/Legacy

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-09-30, 09:53

renault9spring demiş ki:
abi burcinhan abimde bunun tersini söylüyor. ne yapcez şimdi????? Very Happy Wink

Söyleyen ben değilim, internetin yalancısıyım. İyi araştırmak lazım.

Eğer 15 dakika gibi süre olsa Süperman hariç, bizlerin oto boyaması imkansız olurdu.

Yanılıyor muyum ?
http://www.motur.org
renault9spring

renault9spring

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-09-30, 09:55

abi haklısın 15 dakikada araba boyayan usta görmedim hayatımda. ben bile 4 saatte boyadım. ıslak boya üstüne boya vurulmaz katlar arasında bekleme yapılması boyanın ömrünü uzatır. Very Happy
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-09-30, 09:58

zaten verniği hazırlarken boya biraz çekecektir ,yaş boya üstüne vernik olmaz ,ya boya ile verniği karıştırcaksınız yada boyadan sonra vernik aynı gün içinde atılmalı.
Schakal

Schakal

Doğum tarihi : 19/01/76

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-09-30, 09:58

XDiscovery demiş ki:
Schakal dostum,

Ya cidden şimdi ruhsatta baktım metalik yazmıyor. Bunu bilseydim kesinlikle düz füme alırdım. Neyse geçti artık. Ama daha önceki bir aracımda parantez içinde metalik diye yazıyordu ruhsatta.Kafam onda kalmış.... Sad

Bu arada astar su çeken bir malzeme demişsin. Evet bu durumda ne yapmamı önerirsin ? Sulu zımpara yapmamam mı gerekiyor ? Veya kurumasını mı bekliyeyim ?

Metalik boyadaki dalgalanmaların vernik attıldıktan sonrada düzeltilebileceğinden eminmisin ? Çünkü internetteki tüm araştırmalarımdan çıkan sonuç ; metalik boya attıldıktan sonra ve vernikte atıldıktan sonra düzeltme işi ölmüş oluyor. En ince zımpara dahi yapılsa tekrar 1 kat boya atmak gerekiyormuş ve yine vernik. Yani tüm işlemleri tekrar yapılması gerekiyor.

sulu zimpara yapmadan olmaz ,yaptiktan sonra tabiki kurumasini bekleyeceksin .
mesela ben olsam geceden kurumaya birakirdim .

metalik boyada yukarida anlattigin gibi , o yuzden SELULOZ kullanmani tavsiye ettim .
ayrica bildigim kadari ile seluloz boyada vernigi istedigin zaman atabiliyorsun
bunu bir arastir bence !!

boyadaki dalgalanmalar kullandigin kompresor ve tabancadan kaynaklaniyor olabilir ,tabi
boyayi atis seklinde onemli .
ayrica bildigin gibi hava icinde nem barindirir ,kompresore cekilen havanin icinde de su bulunur .
profesyonel boya yapan kisiler kompresore giren havadan once "water trap" denen bir valve
kullanirlar bu valf suyu filtre edip kompresore ve tabiki tabancaya/boyaya ulasmasini engeller .
kafani fazla karistirmadan tavsiyem , boya yaparken nem oraninin dusuk oldugu bir gunu secmen .
XDiscovery

XDiscovery

Doğum tarihi : 08/12/75
Aracınızın Modeli : 1994-Rainbow

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-09-30, 10:06

Schakal dostum, bilgiler için teşekkürler.

Şimdi boya satıcısını (eskiden oto boyacısı) nı tekrar aradım. Yine aynı bilgiyi verdi ; Astar zımparalandıktan sonra max. 5 saat içinde boya yapılması gerekiyormuş. Yoksa tekrar en ince mesela 2000 ile diş açmak gerekiyormuş. Astar 2 gün zımparalanmadan önce beklerse iyi olurmuş tam kururmuş. Ayrıca sulu zımpara yaparkende astar su çekmezmiş.
Boya hemen yapıldıktan sonra verniği atmamı söyledi. Zaten sen bir tarafı yaparken diğer taraf kurumuş olur dedi ve hemen verniğe başla dedi. Ayrıca kafama yatmayan bir noktayı daha sordum ; Boyaya 1 e 1 tiner katılması gerekiyormuş. Zaten öyle yapmıştım ve çok cıvık olmuştu. Aceba yanlışmı diye tekrar sordum ve kesinlikle 1 e 1 dedi.
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-09-30, 10:10

Ben olsam 1e 0.8 yapardım o karışımı ,çünkü sertleştiricide var ! ,Ne kaa ince o kaa akışkan Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Icon_wink
renault9spring

renault9spring

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-09-30, 10:10

abi boyanın kıvamı bal gibi olur. benim boyamın kıvamı buydu ve dalgalanma veya akma hemen hemen hiç yapmadı. Exclamation Very Happy
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-09-30, 10:20

Yok kesinlikle sertleştirici katılmayacağını söyledi.

Dalgalanma tabancadan kaynaklandığını düşünüyorum. Akma ise yine tabancadan sıvı akışını kıstığınız zaman yapmıyor.

Tabancada kesinlikle bir sorun var ama çözemedim. Eski altan depolu tabanca daha güzel atıyor ama o da sağından solundan kaçırıyor Sad Tamir edebilirsem eski tabancayı kullanacağım.
staplis

staplis

Doğum tarihi : 01/06/81
Aracınızın Modeli : 1993 fairway

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-09-30, 18:12

çok merak ediyorum bu işin sonunu iyi oluca astardan belli. emeğe saygım sonsuz. cheers
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-10-01, 14:58

Cenazeyi kaldırmış bulunuyorum ; Smile

Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2439e
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2440n
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2441
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2442mg
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2443x
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2444k
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2445v
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2446pi
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2447g
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2449
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2450i
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2451j

Evet arkadaşlar işte durum bu.... Epeyce hatalarım oldu...Bazıları acemiliğimden bazıları talihsizlik oldu.... Beklenmedik şekilde çıkan hortum ile her tarafın toz olması, kompresörün cinslikleri, tabancanın azizlikleri...neler neler....

İlk başta yaptığımda kalın zımpara seçmişim ve bazı bölgelerde belli oldu...
Şöför tarafında boya akıttım ve silmek gibi bir hata yaptım ve iz kaldı....
Macun çektiğim bazı bölgeler hafif belli oldu....
Çevrede ne kadar börtü böcek varsa vernik kokusuna başıma toplandı....

İşte bu hataları saymaz isek durum bu. Elbette profesyonel boyacılar gibi iş çıkarmayı zaten hedeflemiyordum. Tek amacım paslardan,güneş yanığından kurtulmaktı.

Sonuç olarak ; Ben amacıma ulaştım. Fuar arabası boyamıyordum ve istediğimi elde ettim.
Hem paslardan kurtuldum hemde toplum içine çıkamayacak kadar görüntüsü bozuk bir araba olmadı.

Sinek,börtü böceklerden pasta cila ile kurtulmayı umuyorum.
burcinhan

burcinhan

Doğum tarihi : 02/03/77
Aracınızın Modeli : Subaru/Legacy

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-10-01, 15:15

Çok büyük başarı tebrikler.
http://www.motur.org
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-10-01, 15:28

burcinhan demiş ki:
Çok büyük başarı tebrikler.
Teşekkürler. Elimden geleni yaptım.
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-10-01, 15:33

Bu arada sormak istediğm birkaç şey var ; Bilen varsa yardımcı olmasını rica ediyorum ;

Yan şeritleri yapıştırmak için çift taraflı sünger benzeri yapışkanlı band lazım.Nerede bulunur ? Yine şeritler için siyah perçin lazım. Varmıdır piyasada. Ben genelde aliminyum rengi perçin gördüm.

Tavanın kenarındaki çıtaların içinde silikon benzeri madde vardı. Nerede bulunur ?

Marşpielin hemen üstündeki ince siyah çıtanın tırnakları lazım. Nerede bulunur ? Parçacıda varmıdır ?
renault9spring

renault9spring

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-10-01, 15:56

abi eline sağlık sana güzel olacağını söylemiştim ve Allah 'ın izniyle olduda.
abi çift taraflı bandı sanayide bulabilirsin genelde oralarda kullanıldığı için.
abi benim yan çıtalar kırılmıştı bu silikondan dolayı çok zor çıkardım ve yeni taktıklarımm silikonsuz ve şu ana kadar tek bir sorun yaşamadfım çıkma kayma vb gibi durumlar. tavsiyem silikon kullanmaman tarafındadır.
o çıtanın tırnakları olup olmadığını kaportacıya sordum varmıdır bulunurmu dedim dediki tırnaklıdır ama bulamazsın. bende onun için elimi vurmadım. ama abi yinede sen bi ikinci el malzeme satan yerlere bak birde parçacılara. Wink
r9_dynamique

r9_dynamique

Doğum tarihi : 30/10/89
Aracınızın Modeli : 86' L423GTL

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-10-01, 16:04

mükemmel... Herşey bi yana da bu işe girişirken izlenen mantık ve cesaret arabanın üstünde ne pasta cila ne vernik olmadan parıl parıl parlıyo, kendini gösteriyo zaten... Çoook güzel olmuş kendi arabam boyanmış gibi sevindim ellerinize sağlık...
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-10-01, 16:04

Evet dostum Allah'ın yardımıyla ve sizlerinde yardımıyla işi bitirdim. Ufak tefek hatalar oldu ama önemli değil. Genel olarak %75 iyi iş diyebilirim. %25 de acemilik.

Tavan kenarındaki cıtaların içinde silikon olmaz ise belki tavan kenarından su felan alır. Bir şekilde içine silikon doldurmak lazım.

O altakki çıta tırnaklı. Kesinlikle bulmak lazım tırnakları veya başka formül düşünmem lazım. Arabayı orjinal şekline sokamazsam rahat edemem.
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-10-01, 16:06

r9_dynamique demiş ki:
mükemmel... Herşey bi yana da bu işe girişirken izlenen mantık ve cesaret arabanın üstünde ne pasta cila ne vernik olmadan parıl parıl parlıyo, kendini gösteriyo zaten... Çoook güzel olmuş kendi arabam boyanmış gibi sevindim ellerinize sağlık...

Teşekkürler dostum. Sağolasın.
lıon

lıon

Doğum tarihi : 03/04/76
Aracınızın Modeli : Corolla luna

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-10-01, 16:06

cesaret işin % 70lik bitmiş kısmı idi...camlar,tamponlar stoplar vs.takılınca çok daha güzel olacak...elinize emğinize sağlık.. :tamam: :
toplanma aşamasını merakla takibe devam...
renault9spring

renault9spring

abi benimki silikonsuz biliyorsun ama hiç su sorunu yaşamadım. scratch ama eğer senin orada boşluk varsa sıvı contalar var onlar dan koyabilirsin. Wink
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-10-01, 16:13

lıon demiş ki:
cesaret işin % 70lik bitmiş kısmı idi...camlar,tamponlar stoplar vs.takılınca çok daha güzel olacak...elinize emğinize sağlık.. :tamam: :
toplanma aşamasını merakla takibe devam...

Sağolasın , teşekkürler. Toplama işlemini elimden geldiğince geciktirmeyi düşünüyorum. Boya,vernik iyice kurusun, kemik gibi olsun.
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-10-01, 16:15

renault9spring demiş ki:
abi benimki silikonsuz biliyorsun ama hiç su sorunu yaşamadım. scratch ama eğer senin orada boşluk varsa sıvı contalar var onlar dan koyabilirsin. Wink

Valla tam olarak bende bilmiyorum ama mantık olarak sadece su için sıkmış olmalılar o silikonu. Veya çıtalar salanmasın diye sıkmışta olabilirler ama bilmiyorum. Hiç bulamazsam çekomastik ile doldururum artık. Aynı vazifeyi görür....
olvne

olvne

Doğum tarihi : 03/09/88
Aracınızın Modeli : 1995 Spring

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-10-01, 16:18

Ne dener ki gerçekten çok güzel olmuş bir ilk gerçekleştirilmiş oldu herhalde başka hiç bir forumda bu kadar ileri derece bir iş yapılamamıştır :clapping:

Tavan çıtasını bir ara ben de sökmek istemiştim ama kırılır gibi olduğundan ellemedim benim araçtaki silikondan ziyade bali gibi bir yapışkandı sanırım hem daha sağlam tutması hem de aralara su girip uzun vadede pas yapmaması için. Bali tarzı bir yapışkanla tutturabilirsin abi. Marşpiyel çıtasının tırnakları da parçacı da olması lazım. Ben nikelajlı tip olanla değiştirmek için sormuştum tırnaklar ayrı olarak satılıyor diye hatırlıyorum.
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/otomobilim-f7/1995-ren
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-10-01, 16:26

olvne demiş ki:
Ne dener ki gerçekten çok güzel olmuş bir ilk gerçekleştirilmiş oldu herhalde başka hiç bir forumda bu kadar ileri derece bir iş yapılamamıştır :clapping:

Tavan çıtasını bir ara ben de sökmek istemiştim ama kırılır gibi olduğundan ellemedim benim araçtaki silikondan ziyade bali gibi bir yapışkandı sanırım hem daha sağlam tutması hem de aralara su girip uzun vadede pas yapmaması için. Bali tarzı bir yapışkanla tutturabilirsin abi. Marşpiyel çıtasının tırnakları da parçacı da olması lazım. Ben nikelajlı tip olanla değiştirmek için sormuştum tırnaklar ayrı olarak satılıyor diye hatırlıyorum.

Sağolasın. Var var başka formlarda da yapanlar var. Ama genelde son boya işinden önce ortadan kaybolmuşlar Smile Bu işe girişmeden iyice araştırma yaptığım için epey olaylara şahit oldum forumlarda Smile
Ben o zaman parçacıya sorayım. Orjinali her zaman daha iyi olur. Şayet bulamaz isem aksesuarcılardan veya nikelajcılardan farklı alternatifler ararım.
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-10-01, 17:18

Çok güzel olmuş tebrik ederim. Toparlanınca daha güzel görünür . Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 890823
trakyali22

trakyali22

Doğum tarihi : 01/05/87
Aracınızın Modeli : 1986 renault 9

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-10-01, 17:19

abii çok şahane olmuş gerçekten wala Smile benmkininde güneş yanıkları ve ufak çürükler war, aslında senn gibi bir bahçem olsa bir dakka durmam girişicemde alan yok işte Sad gerçektenn ellerine sağlık güle güle kullan yeni arabanıSmile
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-10-01, 17:26

samsunlu R-9 demiş ki:
Çok güzel olmuş tebrik ederim. Toparlanınca daha güzel görünür . Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 890823

Teşekkürler dostum. Sizlerin yardımıyla oldu. Toplayınca bencede güzel olacak.

trakyali22 demiş ki:
abii çok şahane olmuş gerçekten wala Smile benmkininde güneş yanıkları ve ufak çürükler war, aslında senn gibi bir bahçem olsa bir dakka durmam girişicemde alan yok işte Sad gerçektenn ellerine sağlık güle güle kullan yeni arabanıSmile

Sağolasın dostum. Evet yer sorunu önemli. Rahat çalışılacak bir yer olması şart. İnşallah sizinde imkanınız olur ve yaparsınız.
safranliyim

safranliyim

Doğum tarihi : 09/03/82
Aracınızın Modeli : 99 model rn

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-10-01, 17:29

eline sağlık emeğine değmiş
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-10-01, 17:37

safranliyim demiş ki:
eline sağlık emeğine değmiş

Sağolasın.Beğendiğinize sevindim. Güzel bir iş yapmak ve sonucun beğenilmesi gerçekten çok hoş bir duygu...
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-10-01, 17:47

Bişe sorcam ,boya arttı mı ? ,arttıysa hayrına bizim Selim agaya bi badana yapsaydık diyecektimde Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Icon_biggrin ,nede olsa aynı renk Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Icon_wink
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-10-01, 17:50

samsunlu R-9 demiş ki:
Bişe sorcam ,boya arttı mı ? ,arttıysa hayrına bizim Selim agaya bi badana yapsaydık diyecektimde Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Icon_biggrin ,nede olsa aynı renk Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Icon_wink

Tenekenin dibinde az bişey arttı. Onuda rötuş boyası yaparım diye ayırmıştım. Verdiğime değecek kadar olsa hemen postalardım....
renault9spring

renault9spring

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-10-01, 17:53

abi boya oturduğu zaman o boyaya çok ihtiyacın olacak aman iyi sakla ağzını sıkı kapat ben biraz gevşek kapatmışım boyayı attım çöpe. Sad
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-10-01, 18:01

Tarih cetveline benzer birşey yaptım ;

İlk halinden son haline kadarki fotoğraflar ; Daha sonra toplanmış halinide eklerim Smile

Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2352e
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2353mc
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2354qx
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2355c
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2356d
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2357xf
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2358n
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2359m
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2360r
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2361c
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2362jq
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2363ag
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2364s
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2365a
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2366n
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2367md
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2368
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2369c
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2374e
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2375
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2380hr
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2383kp
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2384w
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2386wt
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2387z
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2388c
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2389q
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2390
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2394
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2391j
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2401fj
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2402m
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2404p
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2405m
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2406gz
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2410bo
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2411fz
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2409a
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2412vw
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2413l
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2425q
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2426p
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2427y
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2428v
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2429
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2430o
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2431a
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2436
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2437up
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2438h
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2439e
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2440n
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2441
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2442mg
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2443x
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2444k
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2445v
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2446pi
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2447g
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2449
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2450i
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Img2451j
Renault9
Admin
Renault9

Doğum tarihi : 07/12/85
Aracınızın Modeli : 2005 Fiat Punto Dynamic 1.3 Multijet

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-10-01, 18:29

Hocam elinize sağlık, ilk deneme için son derece başarılı duruyor. Kaç kat vernik attınız bilemiyorum ama daha önce linkini gönderdiğim wet-sanding olayını yapmanızda kesinlikle fayda var. Pütürlü görünümü tamamen yok edecek bir uygulama.

Ayrıca sanki parlaklık biraz az gibi geldi bana, bir kat daha vernik geçecekmisiniz üzerindenden.
http://www.renault9-11.com
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-10-01, 18:40

Renault9 demiş ki:
Hocam elinize sağlık, ilk deneme için son derece başarılı duruyor. Kaç kat vernik attınız bilemiyorum ama daha önce linkini gönderdiğim wet-sanding olayını yapmanızda kesinlikle fayda var. Pütürlü görünümü tamamen yok edecek bir uygulama.

Ayrıca sanki parlaklık biraz az gibi geldi bana, bir kat daha vernik geçecekmisiniz üzerindenden.

Hocam beğendiğinize sevindim. Vernik olayı epey karışık oldu. Öncelikle vernik atmaya zamanında yetişemedim. Normalde boya atıldıktan sonra 15-20 dakika sonra vernik atılması gerekiyordu. Ben bu süreyi epey aştığımdan verniği boyaya alıştırmam epey zor oldu. Verniği hemen hemen 3-4 kat attım. Tavan ve kaputta dalgalanma yapmaması için 4-5 kat dahi yaptım.Aynı olay boyada da oldu. Dalgalar başıma bela oldu. Ama zar zor düzelttim.

Tahminimce pasta ve cila ile her tarafı eşit bir parlaklık sağlarım. Şu anda bazı yerler sanki su dökülmüş gibi vernikli. Yan taraflarda bazı yerler nedense istediğim gibi parlamadı. Bunlarda acemiliğin sonuçları olsa gerek Smile Ama yinede sonuçtan memnunum.... Sadece bazı sinekleri vernikten çıkarmam gerekecek Sad
AdnanSim

AdnanSim

Doğum tarihi : 22/09/94
Aracınızın Modeli : 1991 Renault 11 GTS C.P

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-10-01, 18:51

eline sağlık bitmiş hali fotosunu bekliyorum saygılar süper olmuş
beyaz reno

beyaz reno

Doğum tarihi : 20/05/93
Aracınızın Modeli : 1994 broadway

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-10-01, 19:23

eline sağlık abı cok guzel olmus
quiksiLver

Doğum tarihi : 30/07/88
Aracınızın Modeli : 92 broadway

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-10-01, 19:29

Ayakta alkışlamak istiyorum Smile :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: Tek kelime helal olsun Wink mükemmel durucağına eminim...
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-10-01, 19:51

Sağolun arkadaşlar beğendiğinize sevindim. Ufak tefek hatalarıda düzeltiğim zaman daha güzel olacak inşallah.
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-10-01, 19:57

Renault9 demiş ki:

Dediğiniz olayı tam olarak anlayamamıştım fakat şu adresdeki uygulamayı görünce jeton düştü Smile

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=84

Sanırım bunu uygulayabilirim fakat direk pasta-cila makinesi ile iyi aşındırın bir pasta ile komple geçsem vernik düzelmez mi ? İlaki 2500 zımpara ile arabayı dolanmak şartmı ?
Renault9
Admin
Renault9

Doğum tarihi : 07/12/85
Aracınızın Modeli : 2005 Fiat Punto Dynamic 1.3 Multijet

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-10-01, 20:27

Zımpara ile daha iyi olur. Polisaj yeterli gelmez, yeni boyandığı için zımparadan korkmayın zaten alıştınız Smile
http://www.renault9-11.com
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-10-01, 20:58

Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 823127
http://www.ladatr.com
rdmaksl

Aracınızın Modeli : -

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-10-01, 22:14

elinize sağlık,gayet güzel olmuş kutlarım sizi,ufak tefek hatalarda nazar boncuğu olsun,
tavan çıtasına eğer eski çıtalarınız iyi durumda ise bence silikon sürmeyin,bir iki tıklamayla yerine tamanen oturacaktır,ağız yapısına dikkat ederseniz (eğer zamanla veya çıkarırken bozulmadı ise) su almaz,alttaki marşpiyel çıtasının telleri sanayide bulunur tahmin ediyorum,yanlış hatırlamıyorsam 12 lerle aynı olması lazım,en kötü ihtimalle;eğer bir tane örnek görürseniz telden kendinizde yapabilirsiniz
rdmaksl

Aracınızın Modeli : -

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-10-01, 22:41

burda bir r12 klipsi var buna benzer bir seymi acaba,,şu an gözümde canlandıramıyorum
http://www.erayotoyedekparca.com/urunler.html

Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 496lg
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-10-02, 15:24

rdmaksl demiş ki:
elinize sağlık,gayet güzel olmuş kutlarım sizi,ufak tefek hatalarda nazar boncuğu olsun,
tavan çıtasına eğer eski çıtalarınız iyi durumda ise bence silikon sürmeyin,bir iki tıklamayla yerine tamanen oturacaktır,ağız yapısına dikkat ederseniz (eğer zamanla veya çıkarırken bozulmadı ise) su almaz,alttaki marşpiyel çıtasının telleri sanayide bulunur tahmin ediyorum,yanlış hatırlamıyorsam 12 lerle aynı olması lazım,en kötü ihtimalle;eğer bir tane örnek görürseniz telden kendinizde yapabilirsiniz

Teşekkürler. Tavan çıtasını bugün taktım. Güzel oturdular yerlerine. Umarım su alma sorunu felan çıkmaz.

rdmaksl demiş ki:
burda bir r12 klipsi var buna benzer bir seymi acaba,,şu an gözümde canlandıramıyorum
http://www.erayotoyedekparca.com/urunler.html

Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 496lg

Verdiğin adresdeki şu parça ;

Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 741-sm

Bu sitedeki ürünler şayet parçacılarda bulunuyorsa gayet güzel.Eksik hiçbirşeyim kalmaz.
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-10-02, 15:28

Bu arada bugün camları,stopları ve ıvır zıvır bazı şeyleri taktım. Ancak ön camı takana kadar canım çıktı Sad

Geçenlerde radyatörü söküp porçöz ile temizlemiştim. Sonrada antifiriz doldurmuştum. Şimdi kaçırmaya başlamış..... Aceba yumurta mı kırsak Smile
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-10-02, 15:30

at gitsin abi... Wink
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-10-02, 15:56

karadeniz demiş ki:
at gitsin abi... Wink
Yumurtayı radyatöremi ? Radyatörü geri dönüşüm kutusunamı ? Smile
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 5 Empty2009-10-02, 16:00

kaynağı radyatörün çatlak yerine... Wink

Araba İşte Böyle Boyanır :)
5 sayfadaki 7 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
 Similar topics
-