RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Araba İşte Böyle Boyanır :)

+36
alper93
dal_fatih
Gökhan
renta
kudal
EnergyBlue
TRKR
livan08
yussuz
beyaz reno
AdnanSim
trakyali22
lıon
staplis
Schakal
rdmaksl
onurfairway
quiksiLver
safranliyim
RenaulToroSw
92gte_ereğlili
Evliya Çelebi
93 spring
modi
KAANPAKAY
barut
burcinhan
renault9spring
burak34
r9_dynamique
Renault9
Cihangir KALKAN
olvne
samsunlu R-9
karadeniz
XDiscovery
40 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
YazarMesaj
XDiscovery

XDiscovery

Doğum tarihi : 08/12/75
Aracınızın Modeli : 1994-Rainbow

Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-26, 16:11

93 spring demiş ki:
hatta iç davlumbazlarada sür ,yıkayınca acenta araba gibi olacak,inşaallah,yakın olsak tanışmak isterdim

Davlumbazlar için 5 kutu pütür aldım. Bütün iş bittikten sonra sıra davlumbazlar ve alt kısma gelecek. Gerçi hava bozmaya başladı belki boya atamassam önce pütürü atarım...
Bende sizinle tanışmak isterdim ama Japonya nere Ankara nire ? Smile
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-26, 16:14

93 spring demiş ki:
haa abi,ön kaputa asla fazla macun atma ,sevmez çatlar atar
,

Ön kaputta zaten fazla pas yok sadece en ön kısmında yani panjurun üst tarafında taş gelen yerlerde pas var.Oraları parça parça macunladım mecburen. Ama üst kısmında pek pas yok şükür....
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-26, 16:15

530 km var aramızda
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-26, 16:17

Neresi hocam memleket ?
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-26, 16:19

bu dünya benim memleket
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-26, 16:21

abi,evin önü müsait galba nalburdan kalın muşamba alıp,direklerle garaj yap öyle boya
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-26, 16:21

93 spring demiş ki:
bu dünya benim memleket
Hemşeriyiz o zaman Smile
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-26, 16:22

XDiscovery demiş ki:
93 spring demiş ki:
bu dünya benim memleket
Hemşeriyiz o zaman Smile
hatta kardeşiz dimi Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 261607
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-26, 16:28

karadeniz demiş ki:
hadi hayırlısı abi, eminim ki çooook güzel olucak... Wink Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 261607

İnşallah Deniz. Tek korkum boya Sad İnşallah dalgalı felan yapmam..... Astarın felan telafisi mümkünde boya ne olur bilemiyorum valla.....
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-26, 16:32

tahmini 22 cm den atacan suyuna,olmadı zımpara var memlekette
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-26, 16:35

93 spring demiş ki:

Doğru valla abi. Baktım olmadı tekrar zımparalarım Smile Alıştık nasıl olsa.....
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-26, 16:37

XDiscovery demiş ki:
93 spring demiş ki:

Doğru valla abi. Baktım olmadı tekrar zımparalarım Smile Alıştık nasıl olsa.....
abi buralarda fırınlar var,bırakıyon arabayı boyuyolar aslında onlara vermek lazım,boyacılar bide üstüne kar koyuyo
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-26, 16:41

Fırın boya dedikleri değil mi ? Herşeyi hazır hale getirdikten sonra sadece boya ve vernik atılmasına ne kadar para isterler ?
Şayet kendim attıktan sonra olmaz ise o seçenek kenarda dursun...
Renault9
Admin
Renault9

Doğum tarihi : 07/12/85
Aracınızın Modeli : 2005 Fiat Punto Dynamic 1.3 Multijet

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-26, 16:51

Hocam elinize sağlık çok iyi yolda gidiyorsunuz valla.

Acizane tavsiyem yan camların çıtalarınıda sökmeniz yönünde olacak.

XDiscovery demiş ki:
Bugünkü icratlarım ; Bol bol zımpara ve paslara mücadele. Kaporta üzerinde tek bir pas kalmayana kadar devam....

Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Img2380hr

Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Img2383kp

Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Img2384w
http://www.renault9-11.com
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-26, 17:00

Renault9 demiş ki:
Hocam elinize sağlık çok iyi yolda gidiyorsunuz valla.

Acizane tavsiyem yan camların çıtalarınıda sökmeniz yönünde olacak.

Sağolasın Hocam. Olacak inşallah. Yan cıtaları niyetim maskelemekti ama kolay sökülüyorsa onlarıda sökerim. Yalnız arka yan cam kenarındaki kelebek camı hiç çıkacak gibi durmuyor....
Renault9
Admin
Renault9

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-26, 17:04

Alttaki çıtalar çok kolay sökülür, çek çıksın Smile
Kelebek cam için aradaki parça montelidir, onu çıakrtıp kelebeği çıakrtman gerekecektir. Haynes manualden foto ekleyeyim eğer anlattıysa sökümünü Wink
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-26, 17:20

Renault9 demiş ki:
Kelebek cam için aradaki parça montelidir, onu çıakrtıp kelebeği çıakrtman gerekecektir. Haynes manualden foto ekleyeyim eğer anlattıysa sökümünü Wink
üstteki yıldız vidayı aldımı kelebek kucakta Very Happy
renault9spring

renault9spring

Doğum tarihi : 14/08/90
Aracınızın Modeli : renault 9 spring

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-26, 20:19

abi astara boya katmadan yapma. şimdilik düzgün görünebilir ancak boya oturduktan sonra farkı çok iyi anlarsın. sonra tüh dememek için astara mutlaka boya kat. abi yan çıtaları çıkarmadım kağıt bantla maskeledim ama keşke çıkartsamıymışım sonra boyanmayan yerlerin rütüşuyla uğraşmak zorunda kaldım. bence yan çıtaları çıkar. Wink
abi macun kurumadan zımpara vurursan küçük küçük oyuklar oluşur bunları zımpara yaparsınki düzelsin bu defa saca çıkarsın ve işlemi tekrarlamak gerekir. Exclamation abi dalgalandırmaktan korkma çünkü korkarsan elini daha hafif tutmaya çalışacaksın bu defa başka sorunlar başgöstrecek dikkatli olmaya çok ihtiyaç var tabi ama herşeye aynı zamanda dikkat etmek lazım. dalgalanmanın kralı bile olsun en az 3-4 pastalı bir ovuşturmada gözden kaybolur. ama diğer hataları telafi etmeyebilir. onun içimn her konuda dikkat şart.kolay gelsin abi işi hemen hemen % 75 bitirmişsin. arabanın son halini bekliyorum. bounce Wink Very Happy
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-26, 20:33

Kapı dış kolları ,ön kapı anahtar yerleri ,cam çıtaları ,kaput
üzerindeki plastik ızgaralar ,far ve sinyaller ,ön panel ,ön tampon ,hatta aynalar
,bence sökülmeli.
silecek fıskiyelerini 2-3mm yukarı alıp bantlarsanız idare eder.
Renault9
Admin
Renault9

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-26, 20:54

http://www.sahibinden.com/3_5_gps_navigasyon_mp3_mp4-48WQQaXQQ16975863WQQpXQQdisplayitem&keyword=gps

Renault9 demiş ki:
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-27, 08:15

Renault9 demiş ki:
http://www.sahibinden.com/3_5_gps_navigasyon_mp3_mp4-48WQQaXQQ16975863WQQpXQQdisplayitem&keyword=gps

Renault9 demiş ki:

o ne len... Very Happy
http://www.ladatr.com
burcinhan

burcinhan

Doğum tarihi : 02/03/77
Aracınızın Modeli : Subaru/Legacy

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-27, 09:10

Şaka maka boyuyor arabayı affraid

Bitince süper bir iş olacak :clapping:
http://www.motur.org
r9_dynamique

r9_dynamique

Doğum tarihi : 30/10/89
Aracınızın Modeli : 86' L423GTL

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-27, 09:40

renk de süper... kolay gelsin
92gte_ereğlili

Aracınızın Modeli : 92

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-27, 13:23

arkadaşım projeni tebrik ediyorum emin ol çoğu kaporta boya ustasının yaptığından daha iyi olmuş.sana tavsiyem tüm camları sök asıl paslar cam altlarındadır.ayrıca zıpmpara işlemini yaparken önce kalın sonra ince yap.astarı atarkende çok hafifte olsa boyadan az bişey kat içine.astardan sonra hafif bi zıpmpara daha at.en son özel temizlik tinerleri vardır boya için onla bi güzel her tarafı sil zıpmparalanmayan yerler ortaya çıkar ayrıca boya daha sağlıklı olur.duruma göre 1. astardan sonra zımparaya ihtiyaç olursa bi kaç çok hafif astar daha at.ve en son güzelce bi temizle dediğim tiner benzeri boya temizleyici sıvıyla.boya işi en kolay yanı.zaten denemişsin renk çok güzel tutmuş.ilk kat boyadan sonra kuruduktan sonra bi kat daha at en son güzelce bi pasta cila attınmı tamamdır.kendi aracımı boyamış gibi sevindim bu arada hayırlı olsun.
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-27, 16:25

92gte_ereğlili demiş ki:
arkadaşım projeni tebrik ediyorum emin ol çoğu kaporta boya ustasının yaptığından daha iyi olmuş.sana tavsiyem tüm camları sök asıl paslar cam altlarındadır.ayrıca zıpmpara işlemini yaparken önce kalın sonra ince yap.astarı atarkende çok hafifte olsa boyadan az bişey kat içine.astardan sonra hafif bi zıpmpara daha at.en son özel temizlik tinerleri vardır boya için onla bi güzel her tarafı sil zıpmparalanmayan yerler ortaya çıkar ayrıca boya daha sağlıklı olur.duruma göre 1. astardan sonra zımparaya ihtiyaç olursa bi kaç çok hafif astar daha at.ve en son güzelce bi temizle dediğim tiner benzeri boya temizleyici sıvıyla.boya işi en kolay yanı.zaten denemişsin renk çok güzel tutmuş.ilk kat boyadan sonra kuruduktan sonra bi kat daha at en son güzelce bi pasta cila attınmı tamamdır.kendi aracımı boyamış gibi sevindim bu arada hayırlı olsun.

Bilgiler için çok teşekkür ederim dostum. İnanın burada verilen her bilgiyi öğrenmeye çalışıyorum ve bu forum ve sizlerin sayesinde bu işi götürüyorum.Yoksa ben bu işin içine girmiş biri değilim.
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-27, 16:29

Yeni aldığım Astro E70 model tabancayla başım dertte arkadaşlar. Daha önce kullandığım alttan depolu tabanca , ayar vidası ile dikdörtgen şeklinde püskürtebiliyordu. Bu yeni aldığım üstten depolu tabanca bir türlü dikdörtgen püskürtmüyor. Hep daire şeklinde...Bu da boya yaparken beni zor duruma sokacak....
Bu tabanca işinden anlayan varsa biraz akıl versin Smile Daire şeklinde de olsa boyayabilirmiyim aceba ?

Özellikle Renault9spring dostuma soruyorum ;

Daha önce boya dalgalı olsada pasta cila ile düzelir demiştin. Peki ne kadar dalgalı olsa da ve bazı yerlerde aksada düzelir mi ? Bu arada halen daha zımparaya devam ediyorum. Çok uğraştırıyor beni. Ama yarımyamalak piyasa işi yapsaydım şimdiye çoktan bitirmiştim. En ufak pası yok edene kadar uğraşıyorum. Bu da çok zaman alıyor. Tahminen macun,zımpara,maskeleme işi daha 2-3 gün sürer.

Arabanın bugünkü halide bu şekilde ; Kaplumbağa hızı ile ilerliyorum ;

Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Img2394
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Img2391j
renault9spring

renault9spring

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-27, 16:39

abi boyacılarda hata yapar ve bu htatalarını kahverengi pasta ile kapatırlar. hatasız kul olmaz hesabı Very Happy akmaları tabiki pastayla düzeltebilirsin dalgalalanmalar hologramlamalar bunların hepsi pastayla % 90 düzeltilebilir.%90 dediğime bakma ancak mercekle ve tam bir ışıkta baktığında görebilirsin hataların kalanını ancak Wink ama ne kadar az hata o kadar iyi işçilik . az hata yapmaya çalış yaptığın hatalar pastayla düzeltilebilir. kafaya fazla takmaya gerek yok. tabanca meselesine gelirse boyacılar o ayar vidasını astar atarken kullanır bende öyle yaptım ve zararını görmedim. önemli olan tüm alana eşit miktarda boya atmak buda senin elinde. boya tabancasının ayarını en genişe al ve işi göz ayarı ve el ayarıyla yap. aldığın tabanca çamurluk ve benzeri yerleri kolay boyar buda senin için bir avantaj.kolay gelsin. Very Happy
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-27, 16:53

renault9spring demiş ki:
abi boyacılarda hata yapar ve bu htatalarını kahverengi pasta ile kapatırlar. hatasız kul olmaz hesabı Very Happy akmaları tabiki pastayla düzeltebilirsin dalgalalanmalar hologramlamalar bunların hepsi pastayla % 90 düzeltilebilir.%90 dediğime bakma ancak mercekle ve tam bir ışıkta baktığında görebilirsin hataların kalanını ancak Wink ama ne kadar az hata o kadar iyi işçilik . az hata yapmaya çalış yaptığın hatalar pastayla düzeltilebilir. kafaya fazla takmaya gerek yok. tabanca meselesine gelirse boyacılar o ayar vidasını astar atarken kullanır bende öyle yaptım ve zararını görmedim. önemli olan tüm alana eşit miktarda boya atmak buda senin elinde. boya tabancasının ayarını en genişe al ve işi göz ayarı ve el ayarıyla yap. aldığın tabanca çamurluk ve benzeri yerleri kolay boyar buda senin için bir avantaj.kolay gelsin. Very Happy

Valla hocam sana nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Ciddi ciddi seni bana Allah gönderdi. Bu bilgileri bulması kolay değil. Sağolasın varolasın....
burcinhan

burcinhan

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-27, 17:05

Bayağı ilerşemişsin, güzel gidiyor.
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-27, 17:15

burcinhan demiş ki:
Bayağı ilerşemişsin, güzel gidiyor.
Teşekkürler. Boya öncesi hazırlığı güzel yapıyorum. Yaptığım iş içime siniyor. Ancak boyadan sonra bunu diyebilecekmiyim bilmiyorum ve bu bana stres yapıyor . Bu aşamada Sağolsun Renault9spring dostum içimi ferahlatıyor.... Tabi bu işi sadece ben yapmıyorum. Topiğe uğrayıp bilgisini paylaşan tüm arkadaşların sayesinde oluyor. Mesela dün Ercan hocamızın fikriyle cam çıtalarınıda söktüm ve daha güzel oldu...Bunun gibi birçok aldığım bilgi var daha....Tüm dostlardan Allah razı olsun.
renault9spring

renault9spring

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-27, 17:38

abi sende varol sağol.ne zaman yardıma ihtiyacın olursa buraya yazman yeter. Wink Very Happy
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-27, 20:28

var ya, en kral boyacıya götürsen bu kadar özenmez abi...hiiiççç kafanı yorma sen, süper ötesi olcak araba... Wink
RenaulToroSw

RenaulToroSw

Aracınızın Modeli : 97 Toros Sw

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-27, 23:57

Elinize sağlık,gerçekten iyi cesaret etmişsiniz.Tebrik etmek lazım.Yanlız arka tarafı stoplar,tampon dahil boşaltmışsınız,bence,ön kısım(farlar vs) ve kapı kolları gibi parçalarıda sökseniz aracın heryerini fabrikadan çıkmışcasına boyarsınız diye düşünüyorum.Kolay gelsin Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 261607
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-28, 15:55

karadeniz demiş ki:
var ya, en kral boyacıya götürsen bu kadar özenmez abi...hiiiççç kafanı yorma sen, süper ötesi olcak araba... Wink

İnşallah Deniz dostum inşallah. Hayırlısıyla şu boyayıda dalgasız,akmasız atabilirsem süper olacak....

RenaulToroSw demiş ki:
Elinize sağlık,gerçekten iyi cesaret etmişsiniz.Tebrik etmek lazım.Yanlız arka tarafı stoplar,tampon dahil boşaltmışsınız,bence,ön kısım(farlar vs) ve kapı kolları gibi parçalarıda sökseniz aracın heryerini fabrikadan çıkmışcasına boyarsınız diye düşünüyorum.Kolay gelsin Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 261607

Sağolasın. Arka tarafları çürük olduğu için söktüm. Ön taraf temiz sayılır. Aslına bakarsanız söke söke de bıktım yani Smile Aslında komple içinide boşaltmak lazım birde ses yalıtımı yaparak toplamak lazımda...

Sona çeyrek kala....

Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Img2401fj
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Img2402m
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Img2404p
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Img2405m
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Img2406gz
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Img2410bo
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Img2411fz
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Img2409a
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Img2412vw
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Img2413l
Renault9
Admin
Renault9

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-28, 16:00

Hocam o kadar özendin bezendin kapı kollarını ve kilit yuvasınıda söküver, sırıtacak sonra Wink
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-28, 16:06

Renault9 demiş ki:
Hocam o kadar özendin bezendin kapı kollarını ve kilit yuvasınıda söküver, sırıtacak sonra Wink

Bıktım söke söke hocam..... :hımm: : Yalnız tek başınıza zor oluyor.....
safranliyim

safranliyim

Doğum tarihi : 09/03/82
Aracınızın Modeli : 99 model rn

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-28, 16:20

sen bu işi becerdinya çok güzel olacağına eminim bu ana kadar herşey güzel boyasıda inşaallah istediğin güzellikte olur
renault9spring

renault9spring

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-28, 17:08

abi işi %95 bitirmişsin bundan ötesi yok eline sağlık. Very Happy Wink
quiksiLver

Doğum tarihi : 30/07/88
Aracınızın Modeli : 92 broadway

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-28, 17:25

Büyük cesaretinizden dolayı tebrik ediyorum :clapping: Herkes cesaret edipte bölyle bir işe girişemez diye düşünüyorum Wink Sonucu merakla bekliyorum Wink Kolay gelsin.. :senile:
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-28, 17:29

Şüphelendiğiniz yüzey varsa aracı garaja çekip ,gereken kısmı ıslatıp içerden dışarı baktığınızda ışığın yansıması ,varsa yüzeydeki hataları gösterecektir ,çok eski bir kaportacı kurnazlığıdır. Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Icon_wink

Allah nazardan saklasın !
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-28, 17:52

Sağolun dostlar. Şimdilik iyi gidiyorum bakalım ama inşallah sonuda iyi olur. Yarın ufak tefekleride haledersem muhtemelen çarşamba günü astarı atmayı planlıyorum. Hava durumuda önemli bu arada... Ama internetten baktığım hava tahminine göre rüzgar az ve güneşli olacak çarşamba günü...
barut

barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-28, 17:55

hadi hayırlısı dostum az kaldı az cesaretinede hayranım 2 vidayı sökerken titizleniyoz ülen kırmıyalım bir tarafını diye sen neler yapıyorsun Very Happy
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t10029-yte-yeni-barut-
Renault9
Admin
Renault9

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-28, 19:39

Yakın olsanız seve seve gelirdim yardıma, gerçi yarın ankaradayım ama çok kısa kalacağım Smile

Olmuşken en iyisi olsun diye söylüyorum hocam. Bir kere yapacaksınız ve şimdiye kadar çok titiz çalıştınız. Ön far, ön logo bunlarıda sökmenizde fayda var. Çünkü boya izi belli olmasın.

XDiscovery demiş ki:
Renault9 demiş ki:

Bıktım söke söke hocam..... :hımm: : Yalnız tek başınıza zor oluyor.....
burcinhan

burcinhan

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-28, 20:55

Renault9 demiş ki:
Yakın olsanız seve seve gelirdim yardıma, gerçi yarın ankaradayım ama çok kısa kalacağım Smile

Ararsan öğlen bir yemek yeriz.

05333991156
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-29, 06:16

arkadaşım sen boyacı olmadığına eminmisin,o kağıt bantları nasıl çekmişin öyle Very Happy
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

Doğum tarihi : 15/09/84
Aracınızın Modeli : 1990 Model Mitsubishi Lancer 1.5 Special Edition :)

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-29, 07:07

Boya sonrası bi buluşma ve yakından inceleme yapmak isterim, tabii sizi tebrik kutlaması da olacak Wink
bu konuda ciddi arkadaşlar varsa beraber buluşabiliriz,

Tekrar bravo, içinize sinecek süper ve özenli bi çalışma neticesinde süper bi sonuç alacağınızı düşünüyorum.
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t5950p50-1990-model-mi
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-29, 13:05

keşke orda olsak da elimizi taşın altına sokabilsek... Rolling Eyes böyle ancak yazıp çizebiliyoz valla...
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-29, 13:13

valla birleşsek 4 günede bu aracı zımpara boya ,hop caddeye çıkarırdık hop
onurfairway

onurfairway

Doğum tarihi : 10/12/83
Aracınızın Modeli : ladas vegas:P

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-29, 14:08

elinize sağlık gerçekten çok iyi gidiyorsunuz bencede kapı kollarını sökün sökmesi çok kolay
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Empty2009-09-29, 14:29

İyi niyetinizden ve yardımseverliğinizden ötürü hepinize teşekkür ederim. Emin olun yanımda olmasanızda , ben sizi yanımda gibi hissediyorum. Ayrıca fiziksel yardımcı olamasanızda , manevi yönden ve yine bilgilerinizi paylaşarak gayet güzel yardımcı oluyorsunuz.

Bugün Ya Allah dedim ve giriştim ; Astara Renault9spring dostumun tavsiye ettiği gibi boyada ekledim. Yaklaşık 2 kg astar + sertleştirici + boya kullandım. En az attığım 3 kat ve en fazla attığım 5 kat olmak üzere astar olayını bitirdim. Çürümeye yatkın olan bel altı kısımları genelde 6 kat oldu. Fazla katın zararı olurmu bilmiyorum ama yaptım oldu Smile
Şimdi sıra su zımparası ile yüzeyi düzeltmeye geldi. Bunuda yarın bitirebilirsem şayet ertesi gün boya olayına gireceğim inşallah.
Boya da astar gibi akma olmaz ise işim kolay olur ama nedense boya dediğim zaman stres sarıyor. Umarım hatasız kazasız şu boya işinide bitiririm.

Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Img2425q
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Img2426p
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Img2427y
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Img2428v
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Img2429
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Img2430o
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Img2431a
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Img2436
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Img2437up
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 3 Img2438h

Araba İşte Böyle Boyanır :)
3 sayfadaki 7 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki