RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

4. viteste gaz yememe dolama

+5
karadeniz
EnergyBlue
Deliikadir
burcinhan
vastug
9 posters
YazarMesaj
vastug

Doğum tarihi : 01/01/80

4. viteste gaz yememe dolama Empty
MesajKonu: 4. viteste gaz yememe dolama   4. viteste gaz yememe dolama Empty2010-09-14, 07:21

ablama acemi sürücü kursu verirken, rampa da yavaşlayınca 2 yerine 4 e takmış vitesi. ve bas gaza deme hatasında bulundum o da bastı ve araç içine duman doldu yanık kokusu geldi. hemen durdurdum .ama o günden sonra araba 4. viteste ve 5 viteste gaza basınca gitmiyor. bir dolama hissi veriyor. seside sanki boşta motor sesi kalın bir ses.sadece 4. 5. viteste yapıyor. gaza bastıkça dolama yapıyor sanki. gitmiyor..

ne olduğu konusunda fikri olan var mı. çok büyük masraf olur mu
burcinhan

burcinhan

Doğum tarihi : 02/03/77
Aracınızın Modeli : Subaru/Legacy

MesajKonu: Geri: 4. viteste gaz yememe dolama   4. viteste gaz yememe dolama Empty2010-09-14, 07:31

Debriyaj gitmiş sanırım.
http://www.motur.org
Deliikadir

Deliikadir

Doğum tarihi : 18/04/91
Aracınızın Modeli : 2001 clio 1.4 16v rxt

MesajKonu: Geri: 4. viteste gaz yememe dolama   4. viteste gaz yememe dolama Empty2010-09-14, 09:45

banada oyle geldı
EnergyBlue

EnergyBlue

Doğum tarihi : 27/09/91
Aracınızın Modeli : Renault 12 TL 1977

MesajKonu: Geri: 4. viteste gaz yememe dolama   4. viteste gaz yememe dolama Empty2010-09-14, 10:38

Araba el freni tam çekin, 5 vites takın ve debiraji yavaş yavaş bırak. Debiraji bırakınca motor stop etmezse balata bitik.
http://www.renault12.tr.gg
vastug

MesajKonu: Geri: 4. viteste gaz yememe dolama   4. viteste gaz yememe dolama Empty2010-09-14, 11:43

yardım edenlere teşekür ederim.

sabah araba sollayamadım. bu yüzden. gazı kesip 4. vitese geçiyorum ordada gaz yemedi. sonra durumu kurtarıyor araba .
ama eskiden olduğu gibi gitmiyor. gaza basınca..

balata debriyaj anlamam ama şimdi araştırdım valeo marka 85 tl 100 tl eğer o parça ise.. bende arabanın motoru yandı sanmıştım, içeri gelen yanık ve dumandan. sonra baktım bişey yok . bayağı şehir içinde kullandım böyle..bu hafta uzun yolda hissettim bu olayı ama.
demek tam bitmemiş bu debriyaj balata . tam bitse hemen belli ederdi belki de..
tamirciye gidersem size bilgi vereceğim.
burcinhan

burcinhan

MesajKonu: Geri: 4. viteste gaz yememe dolama   4. viteste gaz yememe dolama Empty2010-09-14, 12:07

Balatan bitikse yolda kalabilirsin.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: 4. viteste gaz yememe dolama   4. viteste gaz yememe dolama Empty2010-09-14, 15:51

debriyaj balatası bizlere ömür, tamamen bittiğinde volanı yaralar, ihmal etmeyin...he bu arada göbeğinden balata kırılmadıkça ve çok dik 1 rampaya gelmedikçe araç yürür...
http://www.ladatr.com
renault9spring

renault9spring

Doğum tarihi : 14/08/90
Aracınızın Modeli : renault 9 spring

MesajKonu: Geri: 4. viteste gaz yememe dolama   4. viteste gaz yememe dolama Empty2010-09-14, 17:04

vastug demiş ki:

yardım edenlere teşekür ederim.

sabah araba sollayamadım. bu yüzden. gazı kesip 4. vitese geçiyorum ordada gaz yemedi. sonra durumu kurtarıyor araba .
ama eskiden olduğu gibi gitmiyor. gaza basınca..

balata debriyaj anlamam ama şimdi araştırdım valeo marka 85 tl 100 tl eğer o parça ise.. bende arabanın motoru yandı sanmıştım, içeri gelen yanık ve dumandan. sonra baktım bişey yok . bayağı şehir içinde kullandım böyle..bu hafta uzun yolda hissettim bu olayı ama.
demek tam bitmemiş bu debriyaj balata . tam bitse hemen belli ederdi belki de..
tamirciye gidersem size bilgi vereceğim.

4. viteste gaz yememe dolama 161161 tam bitmemiş değil son nefeslerini veriyor hemen değiştir tavsiyesinde bulunabilirim sana. Wink
vastug

MesajKonu: Geri: 4. viteste gaz yememe dolama   4. viteste gaz yememe dolama Empty2010-09-16, 11:44

baskı balata bitmiş. tam 3 saat sürdü işlem. valeo deb seti 129 tl debriyaj çatal fiber 7.5 tl
artı aks lalesi değişti 35tl.. usta ücreti 130 tl masrafa bak be

bu arada debriyajınız çok sertse ve pedal mesafesi aralığı çok arttıysa değişim zamanı gelmiştir. arabanın kavraması azaldıysa viteslerde sallanmıyorsa iş bitmiştir...

yaklaşık 3 senedir çok sert ve kavraması yok denecek kadar az bir debriyaj kullanmışım.

şimdi arabaya alışamadım. debriyaj pamuk gibi ve mesafesi çok kısa.ve kavraması çok aşağıda. pedale basma mesafesi yarıya düştü . acemi sürücü gibi stop ediyorum.. arabada kavrama diye bişey yokmuş yıllardır .....
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

Doğum tarihi : 15/09/84
Aracınızın Modeli : 1990 Model Mitsubishi Lancer 1.5 Special Edition :)

MesajKonu: Geri: 4. viteste gaz yememe dolama   4. viteste gaz yememe dolama Empty2010-09-16, 11:46

Geçmiş olsun, usta çok tokmuş...
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t5950p50-1990-model-mi
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: 4. viteste gaz yememe dolama   4. viteste gaz yememe dolama Empty2010-09-16, 12:02

aks lalesi işçiliği olmasa ,o çok pis bi iş,yoksa dahada az alacakmış ustanız,geçmiş olsun
burcinhan

burcinhan

MesajKonu: Geri: 4. viteste gaz yememe dolama   4. viteste gaz yememe dolama Empty2010-09-16, 13:44

Çok farkeder arabanın çekişi, geçmiş olsun tekrar Smile
vastug

MesajKonu: Geri: 4. viteste gaz yememe dolama   4. viteste gaz yememe dolama Empty2010-09-16, 16:08

aniden gelişen birşey değil sanırım..3 yıl önce debrajdan ses gelmeye başlamıştı sertleşmişti.. son 3 yıldır çok sert debrajlı ve kavrama hisedilmeyen bir araç olmuştu. hiç kalkarken stop ettiğini hatırlamıyorum mesela. vites geçişlerinde şimdi bakıyorum da araba sallanıyor. debraj çok yukardaydı bırak bırak debraj bitmiyordu. şimdi onun 4e birine kadar mesafe kısaldı.. çok altta deniyor zaten bu kavrama noktası.. ben de kavrama noktası kalmamış sanki.
en çok da acemi sürücü gibi arabayı kaldıramıyorum artık.. o kadar farklı kı debraj mesafesi hem çok kısa hem yumuşak..

bu aks lalesi araba park ederken en sola sağa kırıp bırakmakdan olabilir deniyor.. ben de çok direksiyon kırmıştım zaten. bir keresinde. bir acayiplik hissettim. galiba o anda oldu bu aks lalesi de ..arabayı park ederken tam sağ sol yapıp bırakmayın..
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: 4. viteste gaz yememe dolama   4. viteste gaz yememe dolama Empty2010-09-16, 20:18

ben debriyaj ilk yapıldığında pedalın yumuşaklığından düz yolda basıyodum zevkini alayım diye...Very Happy
http://www.ladatr.com
barut

barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

MesajKonu: Geri: 4. viteste gaz yememe dolama   4. viteste gaz yememe dolama Empty2010-09-16, 20:24

vastug demiş ki:
arabayı park ederken tam sağ sol yapıp bırakmayın..

bu şekil bırakanları hep uyarırım anlamazlar halen aynısını yaparlar Mad
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t10029-yte-yeni-barut-

4. viteste gaz yememe dolama
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» gaz yememe..!
» LPG'de gaz yememe ve su eksiltme