RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

GAZ LPG AYARI

+29
staplis
ayılan
koray386
aLPaCiNo
modi
burcinhan
melas43
halilferhan
kadirinim
ibr0064
samsunlu R-9
tlg_srg
livan08
adu040
Renault9
sahinmustafa
drhakancan
r9 dostu
volkan
esriyen
murtaza
TRKR
turan19
rona13
Lauréate
Elbruz
karadeniz
VetApex!
Truva
33 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3
YazarMesaj
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

GAZ LPG AYARI - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: GAZ LPG AYARI   GAZ LPG AYARI - Sayfa 3 Empty2009-11-22, 22:49

bocsh un piyasadaki bujilerine bu ara güvenilmiyor arkadaşlar... Exclamation
http://www.ladatr.com
koray386

Doğum tarihi : 25/09/78
Aracınızın Modeli : renault 11 flash s

MesajKonu: Geri: GAZ LPG AYARI   GAZ LPG AYARI - Sayfa 3 Empty2009-11-23, 21:18

Gittiğim yerde bosh ve ngk marka buji yoktu renaultun kendi markalı bujileri vardı onu aldım 4tanesine 16tl verdim,eminim bu bujileri renault için başka bir firma üretiyordur,üzerinde meksika malı olduğu yazıyor ama henüz değiştirme fırsatı bulamadım............
Bu arada önerileriniz için teşekkür ederim sanayiye gideceğim zaman dediklerinizi yaptıracağım.......
staplis

staplis

Doğum tarihi : 01/06/81
Aracınızın Modeli : 1993 fairway

MesajKonu: Geri: GAZ LPG AYARI   GAZ LPG AYARI - Sayfa 3 Empty2009-12-15, 21:21

bütün mesajları okudum ve şuna karar kıldım hava fitresi borusunun içine havayı kısması için bi parça takılıyo bunu alırsan hava ve gazı fazla çekiyor ve performans artıyor tabi fazla yakıyo .
eğer o aleti orda bırakırsan ekonomik anlamda faydası var tabi performansda düşüyor.
bilen varsa bunu bana açıklarsa çok memnun olurum
barut

barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

MesajKonu: Geri: GAZ LPG AYARI   GAZ LPG AYARI - Sayfa 3 Empty2009-12-15, 22:13

staplis aslında o boruya yapıştırılan bantdan bahsediyorsan durum şundan ibaret;

karbüratör sorunu olan araçlarda yada benzinde rölanti ayarı yapılmayan araçlarda lpg ayarı tutmuyor, fazla hava alıncada karbüratör o havayla lpg oranını ayarlamak için fazladan gaz çekiyor ve yakıt sarfiyatı artıyor
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t10029-yte-yeni-barut-
koray386

Doğum tarihi : 25/09/78
Aracınızın Modeli : renault 11 flash s

MesajKonu: Geri: GAZ LPG AYARI   GAZ LPG AYARI - Sayfa 3 Empty2009-12-15, 22:35

shawshang demiş ki:
staplis aslında o boruya yapıştırılan bantdan bahsediyorsan durum şundan ibaret;

karbüratör sorunu olan araçlarda yada benzinde rölanti ayarı yapılmayan araçlarda lpg ayarı tutmuyor, fazla hava alıncada karbüratör o havayla lpg oranını ayarlamak için fazladan gaz çekiyor ve yakıt sarfiyatı artıyor
staplisin bahsettiği bant değil,onun bahsettiği hava borusuna eklenen plastik bir aparat çevirdikçe boyu uzuyor ve hava girişini bir miktar kapatıyor benim araçta mevcut
staplis

staplis

MesajKonu: Geri: GAZ LPG AYARI   GAZ LPG AYARI - Sayfa 3 Empty2009-12-16, 07:31

aslında bantda o aparatta bendeki plastik parçada aynı şeye yarıyo havayı kısıyor. buda ekonomik olarak iyi bişi. çok sağolun
haydarguducu

haydarguducu

Doğum tarihi : 10/04/73
Aracınızın Modeli : 1992 broadwey gte

MesajKonu: Geri: GAZ LPG AYARI   GAZ LPG AYARI - Sayfa 3 Empty2009-12-16, 07:45

Bence bu işin 2 boyutu var
1. Karbüratör veya filtre kabı hava aldığından giren havayı kısmak için hava girişini daraltıyorlar.
2. Mikser uygun değil.

Benim hava filtre tasında sorun vardı hallettim. Dün arabayı benzine aldık. Hava ayar vidasını kıstığımız anda stop etti. Bu demekki araç başka yerden hava almıyor. Gaz ayarı için hava girişlerindeki bantlar sökülüp denendi. Ustam mikserin uyumsuz dedi. Cumaya mikser bekliyorum. Sonuçları paylaşacağım ama Forumda broadwey kullanıp, hava girişleri bantlı veya süngerli olmayan arkadaşlarımız varsa mikserinin resmini çekip yollasa, bizde denesek bence güzel olur. Belkide hepimiz bu sorunlardan kurtulmuş oluruz.
Selamlar...
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: GAZ LPG AYARI   GAZ LPG AYARI - Sayfa 3 Empty2009-12-16, 08:10

haydarguducu demiş ki:
Bence bu işin 2 boyutu var
1. Karbüratör veya filtre kabı hava aldığından giren havayı kısmak için hava girişini daraltıyorlar.
2. Mikser uygun değil.

Benim hava filtre tasında sorun vardı hallettim. Dün arabayı benzine aldık. Hava ayar vidasını kıstığımız anda stop etti. Bu demekki araç başka yerden hava almıyor. Gaz ayarı için hava girişlerindeki bantlar sökülüp denendi. Ustam mikserin uyumsuz dedi. Cumaya mikser bekliyorum. Sonuçları paylaşacağım ama Forumda broadwey kullanıp, hava girişleri bantlı veya süngerli olmayan arkadaşlarımız varsa mikserinin resmini çekip yollasa, bizde denesek bence güzel olur. Belkide hepimiz bu sorunlardan kurtulmuş oluruz.
Selamlar...
hayır abi,sadece karbüratörünün hava almadığını gösteriyor,hava filitre kabını komple söküp,o vidayı sıkarsan yine stop edecektir,yani,sadece karbüratördeki hava kaçağını anlarsın,kaptaki kaçaklar ordan anlaşılamaz
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: GAZ LPG AYARI   GAZ LPG AYARI - Sayfa 3 Empty2009-12-16, 08:12

staplis demiş ki:
aslında bantda o aparatta bendeki plastik parçada aynı şeye yarıyo havayı kısıyor. buda ekonomik olarak iyi bişi. çok sağolun
o bant ve plastikler hikaye abicim,ha bant çekmişin oraya ,ha jikleni çekmişin yarıya zengin karışımla araba yürütmek ekonomi olsaydı,jikleyi geriye itmek için kol olmazdı(amcam olurdu) GAZ LPG AYARI - Sayfa 3 127664
staplis

staplis

MesajKonu: Geri: GAZ LPG AYARI   GAZ LPG AYARI - Sayfa 3 Empty2009-12-16, 09:37

selim abi seninle bu konuyu karşılıklı konuşucaz ayriyeten denicez olmadı gazcıya gidicez nu kanu hakkında geniş bir bilgi alıcaz olmadı sen beni döversin bidaha azımı açmam Smile
salla2000

salla2000

Doğum tarihi : 04/01/74
Aracınızın Modeli : 1993 Renault 11 RAINBOW

MesajKonu: Geri: GAZ LPG AYARI   GAZ LPG AYARI - Sayfa 3 Empty2009-12-16, 16:58

Bence de bant olayı yanlış benim usta hic öle bişey yapmıo ama şunu söyleyeyim anladıgım kadarıyla ilk aldıgımda arabam da gazda stop etmeler gec ateşleme yani zor calışma ve hatta son zamanlar rölantinin sabit durmaması gib dertleri vardı sonra ben bu arabanın ilk motor yıkatmadan sonra ses yapıo die manifolt contasını ve orda karbüratörün altındaki contalarda dahil ne varsa çakma falan diolar hepsi dahil deiştirttim en son bursaya yolladım full elektrik sistemini yaptırdım şimdi hic öle en ufak bi sorun kalmadı hatta gaz performansından bile cook memnunum benzini aratmıo desem yeri var tek farkı 100 den sonra belli oluyo biras belli belirsiz devirlenmede farkedşyorsun yani bunlara göre anladıgım kadarıyla cok iyi bi ateşleme ve karbüratördeve manifoltta kacak yoksa sorun bitio ve şu an cok az yakıo araba ama performansı cok ii bunlardan önce babamın eski rainbowuna aynı usta bant kullanarak ayar yaptı zannettiğim kadarıyla karbüratöre veya manifolttan hava alıyorsa ustalar kısa yol olarak bu yolu tercih ediyolar düşünün aynı usta birinde hic bant kullanmıo birindede hic begenmediği eski araba gelince bant kullanıo sebebide o eski arabaya masraf etmeyin deyip duruodu bence ondan

GAZ LPG AYARI
3 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3