RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ?

+11
93 spring
ziyacık
By_Ne0
fairwayBATU
Elbruz
okan4037
KAANPAKAY
Cihangir KALKAN
VetApex!
karadeniz
amurattumer
15 posters
YazarMesaj
amurattumer

Doğum tarihi : 01/01/80
Aracınızın Modeli : broadway-95-benzin

ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ? Empty
MesajKonu: ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ?   ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ? Empty2009-03-19, 12:06

param olunca arabada bazı masraflar yapmak istiyorum. çünkü yeni almak istediğim arabalar 30-40 bin tlden aşağı değil. bu sebeple 95 broadway'imi en az 3-5 sene sorunsuz kullanmak istiyorum.
bu sepeple yapmak istediğim masrafların başında , reno 9'un ilk çalışma sorununu kökünden çözecek bir modifikasyon var.
soru şu;
95 model broadway'in ilk çalışma sorununu kökünden kaldırmak için ,
masraftan kaçmadan nasıl bir modifiye yapılabilir ve kaça çıkar ?
ama tahmini çözümler değil, kalıcı ve kesin bir çözüm önerisi bekliyorum.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ?   ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ? Empty2009-03-19, 13:41

ben brodway in ilk çalışmada bariz sorunlu 1 araç olduğunu 1.5 seneden fazladır burda olmama rağmen ilk defa duyorum... Rolling Eyes sağlıklı çalışmayan parçalar vardır, o zaman hiç 1 araç çalışmaz... ama hele de brodway yapmaz öyle şeyler... bundan kurtulmak için modifikasyona gerek yok çünkü dediğim gibi orjinal sistemin bariz 1 sorunu yok...
http://www.ladatr.com
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ?   ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ? Empty2009-03-19, 14:41

araba belliki düzgün çalışmıyo, düzgün çalışmayan bir sisteme nasıl modifiye düşünülür anlamadım..

para harcamak istersen biraz emek ve para vermek gerek..

ateşleme sistemleri,
buji yağ filtreler
karbüratör bakımı, temizlenmesi
gaz regülatörü bakımı ve kablo değişimleri, sistemin temizlenmesi
akü kutup başları değişimi , alternatör bakımı , marş motor sistem bakımı
subap ayarı, gaz ayarı

yapıldıktan sonra modifiyeye ihtiyaç kalmıyacaktır Wink

hepsi 1000 tl yi kesinlikle geçmez. ( belki bi fiyata arabayı baştan yaratırsın, o derece Very Happy )
http://www.nettekalite.com
Cihangir KALKAN

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : a

MesajKonu: Geri: ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ?   ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ? Empty2009-03-19, 14:45

Bence karbüratörden başlayarak kontrol ettirebilirsiniz. Sorununuz hava-yakıt karışımından olabilir. Contaları kuruduğunda sorun çıkarır. Jikle kullanmak sıkıcı geliyor derseniz o da sizin tercihiniz ama otomatik jikle çok dayanıklı bir düzenek değildir.
KAANPAKAY

KAANPAKAY

Doğum tarihi : 21/10/79
Aracınızın Modeli : 1992 renault 9 broadway

MesajKonu: Geri: ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ?   ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ? Empty2009-03-19, 15:16

istanbuldasın zaten çok iyi bir karbürotorcu var topkapı timde solex karbüratör atöltesi necati usta araya git işin hallolsun.
okan4037

okan4037

Doğum tarihi : 17/08/89
Aracınızın Modeli : Peugeot 307 Gti :)

MesajKonu: Geri: ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ?   ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ? Empty2009-03-19, 15:52

okadar parayı modifiyeye harcamaktansa benzinde gitmeyi tercih ederim..
Elbruz

Elbruz

Doğum tarihi : 19/12/84
Aracınızın Modeli : Broadway

MesajKonu: Geri: ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ?   ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ? Empty2009-03-19, 16:09

Broadway'in ilk çalışmada sorunlu bir araç olduğu geyiği,tamamen kuş serisi ve 9'dan hazzetmeyen diğer araç kullanıcılarının çıkardığı bir muhabbettir.Mesela en fix laf "sıcak havada bile jiklesiz çalışmaz"dır.Evet jiklesiz çalışmaz,çünkü hiç bir benzinli araç jiklesiz çalışmaz.Ama 9'da jikle manueldir,diğer araçların çoğunda otomatiktir.Mesela 97 Primera ilk çalışmada 1200 rolantiye çıkıyor,araba ısındığında rolanti 700'e düşüyor.Nedir,en modern arabalar buna bizimkilerden daha az ihtiyaç duyabilir o kadar,otomatik jikleyle çalışır,birkaç dakika içinde jikle devredışı kalır belki o kadar.

Ben çevremde hiç ilk marşta çalışan Tofaş görmüyorum,iki saat marş basıyorlar.Tabi arabalar da lpg'li,bizim akıllı gaz servisleri de nerden duymuşlarsa duymuşlar,ezbere pirinç vidayı en sona kadar kısıyorlar.Ondan sonra insanlar gazda arabayı çalıştıramıyor,suç arabanın oluyor.E sen arabanın istediği yakıtı vermezsen çalışmaz tabi.O vidayı ben ne zaman ayara gitsem sonuna kadar sıkıyorlar,araba 40 derece sıcakta bırak çalışmayı tepki bile vermiyor.Ama 1-1.5 tur kadar açıyorum,0 derecede ilk marşta çalışıyor.Ve yakıt da artmıyor,tamamen aynı.

Şimdi sizin sorunuza geleyim.Arkadaşlar haklı.Ama tam olarak nasıl bir sorun yaşıyorsunuz yazmanız lazım.Çünkü biz bunu bir sorun olarak görmüyoruz,çünkü biz genelde bir iki marşla çalıştırabiliyoruz.O yüzden nasıl havada yapıyor,kaç marşla çalışıyor,benzinle mi çalışmıyor gazla mı,bu bilgileri vermeniz lazım.Belki araba normaldir de siz tam doğrusunu yapmıyorsunuzdur.
fairwayBATU

fairwayBATU

Doğum tarihi : 16/03/91
Aracınızın Modeli : 94 FAİRWAY

MesajKonu: Geri: ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ?   ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ? Empty2009-03-19, 16:35

benim aracım 94 fairway..2 yıla yaklaştı ve her allahın sabahı saat 6 da ne cikle ne gaz pompalama kısa basınca ikincide alyor Smile mıdifikasyona gerek yok..ya aracının yakıt sisteminde sorun var yada elbruzun dediği gibi yanlış birşeyler yapıyorsunuz Smile
By_Ne0

By_Ne0

Doğum tarihi : 17/09/89
Aracınızın Modeli : 93 RENAULT Broadway

MesajKonu: Geri: ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ?   ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ? Empty2009-03-19, 17:35

mesela benim aRABAMda sabahları gec calsıo sebebi ise karbüratörden kaynaklanıo ama sikayetci deilim sonucta calısıyomu calısıyor bitmiştir
ziyacık

Doğum tarihi : 22/01/79
Aracınızın Modeli : 1994 FLASHS

MesajKonu: Geri: ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ?   ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ? Empty2009-03-19, 18:49

Allaha şükür. Nazar değmesin benim raç o soğuk kış günlerine ikinci kontaktan sonra 3 sn ye geçmeden jikle çekili çalıştı. Bence sağlıklı işleyen bir sistemin çalışmaması için bir neden yok.
amurattumer

MesajKonu: Geri: ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ?   ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ? Empty2009-03-20, 07:08

Elbruz demiş ki:
Şimdi sizin sorunuza geleyim.Arkadaşlar haklı.Ama tam olarak nasıl bir sorun yaşıyorsunuz yazmanız lazım.Çünkü biz bunu bir sorun olarak görmüyoruz,çünkü biz genelde bir iki marşla çalıştırabiliyoruz.O yüzden nasıl havada yapıyor,kaç marşla çalışıyor,benzinle mi çalışmıyor gazla mı,bu bilgileri vermeniz lazım.Belki araba normaldir de siz tam doğrusunu yapmıyorsunuzdur.
araba benzinli. tüp taktırmadım hiç.
soğukken ilk çalışmada araba biraz sarsılarak ve silkelenerek çalışıyor. motor aldığında jikleyi bir anda çok çekersen veya gaza çok basarsan stop ediyor. sonuçta çalışıyor ama huyunu bileceksin arabanın.
soğukken çalışma prosedürü şöyle. jikle normal rölantinin biraz üzerinde , yani 1/4 oranında çekili gibi. sonra gaz ile 10-15 kere pompa yapıyorum. ondan sonra tek veya 2 kısa marşda alıyor. ancak alırken daha önce bahsettiğim gibi sarsıntılı alıyor. marş ile motor aldığı sırada sol elim jiklede hazır. araba aldığı anda haifiten gaz ile pompa yapıp motorun silkelenmesi geçince (3-5 sn) jikleyi yarıya yakın açıyorum. gerektiği kadar yani. ilk aldığı anda jikleyi birden açarsanız ve gaza çok basarsanız o silkelenme sırasında stop edebiliyor araba...

bu arada şimdi son 1-2 aydır sıcakken zor çalışma sorunu başladı.
arabayı park ettin. aradan 10-15 dakika geçti motoru tekrar çalıştıracaksın , diyorsunki motor sıcak jkileyi çok açma , soğukkenki kadar ön gaz pompalama yapma. 1-2 kez pompa yap yeter diyorsun.
marşa basıyorsun marş almıyor. marş canlı basıyor sorun yok ama almıyor. bir daha ki marşa basarken gaz ile pompada yapıyorsun ufaktan , yok. sonra marşda elimi biraz uzun tuttum pat diye çalıştı.
ancak motoru stop edip , hemen tekrar marşa basarsanız araba kısacık marş ile ne gaz ne jikle ile tık diye alıyor.
özellikle yokuş yukarı iken araba zor çalışıyor. ayrıca ilk defa araba normal giderken hafif bir silekeleyip tekleme gibi bir şey yaptı yolda. sanki motor soğukken az jikle ile gaza basınca yaptığı gibi...
neden uzun süre elimi marşta tutunca(10-15sn) alıyor. araba soğukken bile 5-10 sn marş ile araba alıyorda, araba 10-15 dk yatınca uzun marş istiyor ?

arabada ne bakımlar yapıldı, hava filteri ve bujiler değişti, arka susturucu çürümüş o değişti. marş motoru ve alternatör sağlam kontrol edildi. yağ değişti.

şimdi bu sorun bana şöyle geliyor.
sanki karbüratöre yeterince benzin gitmiyor. kaçıyor. neden, çünkü motoru kapatınca hemen marşa basarsan araba süper çalışıyor. 10-15 dk geçince sorun oluyo. ama her zaman değil. araba yeni yeni huylar edindi 1-2 aydır.

sizce sorun nerededir ?
bu linke ( https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/teknik-bilgi-paylaym-forumu-f3/calyma-sorunu-t4611.htm ) yazmıştım ama konuya buradan devam edebiliriz.

En son amurattumer tarafından 2009-03-20, 07:44 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
amurattumer

MesajKonu: Geri: ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ?   ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ? Empty2009-03-20, 07:13

.........
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ?   ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ? Empty2009-03-20, 08:16

ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ? Benzindeposibobu.th

bozuk olan parçanızın fotoğrafıdır,benzin deposunun hemen çıkışındadır görevi karbüratördeki benzinin depoya geri kaçmasını önlemektir
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ?   ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ? Empty2009-03-20, 08:22

Bende bu parçayı diyecektim, birde dist. kapağını açıp içini temizlemek gerekiyor oksitlenme warsa ateşmele zorlaşır.
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ?   ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ? Empty2009-03-20, 08:23

[quote="samsunlu R-9"]Bende bu parçayı diyecektim, birde dist. kapağını açıp içini temizlemek gerekiyor oksitlenme warsa ateşmele zorlaşır.[/quote ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ? 261607
amurattumer

MesajKonu: Geri: ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ?   ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ? Empty2009-03-20, 12:14

peki arkadaşlar,
sabah araba niye silkelenerek sarsıntılı çalışıyor?
ve niye motor alınca jikleyi çok çekersem veya gaza çok basasam stop ediyor?
Elbruz

Elbruz

MesajKonu: Geri: ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ?   ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ? Empty2009-03-20, 12:32

Geri dönüş sibobu bozuk olduğu için benzin geri kaçıyor,jikleye ve gaza asılınca da benzin geldiğinde araba boğuluyor ve sarsıntılı çalışıyor.O sibobu değiştirin,jikleyi yarım çekin ve gaza hafif dokunun,o zaman da yine sarsılırsa ateşleme sistemine bakılması gerekir,arabanın sarsılması yakıtın iyi yakılamadığını gösterir,bu da ya aşırı yakıt gelip yakılamayıp boğulmasından,ya da direk ateşleme probleminden kaynaklanır.Ayrıca karbüratör de bakım istiyor olabilir.
KAANPAKAY

KAANPAKAY

MesajKonu: Geri: ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ?   ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ? Empty2009-03-20, 12:40

benim arabada o sibob yok.ve böyle bir problemde yok.bence arıza orda değil.o zaten şamadıranın içinde kalan benzin beş dakika çalıştırmaya yeter.benzin pompası da benzini çeker.o parça gereksiz.sibobun tek fonksiyonu tıkanmak.
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ?   ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ? Empty2009-03-20, 13:10

KAANPAKAY demiş ki:
benim arabada o sibob yok.ve böyle bir problemde yok.bence arıza orda değil.o zaten şamadıranın içinde kalan benzin beş dakika çalıştırmaya yeter.benzin pompası da benzini çeker.o parça gereksiz.sibobun tek fonksiyonu tıkanmak.
o sibobu sökmek arabaya motor yapmaktan zor ve tam bir eziyet,nerden biliyosun olmadığını söktünmü Very Happy
badboy333

badboy333

Doğum tarihi : 22/07/82
Aracınızın Modeli : 1992 Broadway GTE

MesajKonu: Geri: ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ?   ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ? Empty2009-03-20, 14:13

benim külüstür lpg ile marş yapmadan kontağı 2 kere açıp kapattığımda en soğuk günde bile tık diye çalışıyor.
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ?   ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ? Empty2009-03-20, 14:25

badboy333 demiş ki:
benim külüstür lpg ile marş yapmadan kontağı 2 kere açıp kapattığımda en soğuk günde bile tık diye çalışıyor.
abi sorun benzin olursa diye bahsediyoruz,lpg de genelde çalışıyor arabalarımız
KAANPAKAY

KAANPAKAY

MesajKonu: Geri: ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ?   ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ? Empty2009-03-20, 15:03

selim abi benim sibob tıkanktı karbutorcu sibobu matkapla delip iptal etti .yani şuan düz boru halinde çalışma sorunu falanda yok.çok pahalı olduğunu söylüyorlar.
ford2005

Doğum tarihi : 13/10/80
Aracınızın Modeli : 2006 MEGAN 2

MesajKonu: Geri: ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ?   ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ? Empty2009-03-21, 21:57

benim arabada 3-4 gün marşa basmayayım zor çalışıyor neden olabilir
Cihangir KALKAN

Aracınızın Modeli : a

MesajKonu: Geri: ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ?   ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ? Empty2009-03-23, 07:52

ford2005 demiş ki:
benim arabada 3-4 gün marşa basmayayım zor çalışıyor neden olabilir
Aküden de olabilir, marştan da olabilir. Yalnız şunu söyleyebilirim(özellikle Toros veya Spring için) marş motorunun kömürünün yenilenmesi, avans ayarının yapılması, subap ayarının yapılması motoru rahatlatıyor ve aracın rahat çalışmasını sağlıyor.
amurattumer

MesajKonu: Geri: ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ?   ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ? Empty2009-03-27, 10:27

bu sabah arabayı çalıştırmadan önce kaputu açtım. baktımki benzin filtresinin içinde hiç benzin yok. sonra bol gaz pompa yaptım. 2-3 marşta araba aldı.
sonra arabayı durdurdum. yine benzin filtresine baktım.
baktımki benzin filtresinin içinde 1-1.5 cm benzin var. yani 1/4 ila 1/3 oranı dolu.

şimdi bu duruma göre benzin gerimi kaçıyor yani?
@karadeniz benzin otomatiği demişti. ama benzin otomatiği motor çalışırken benzini pompalayan alet değilmiydi? benmi yanlış biliyorum.
birde benzinin geri kaçmasını engelleyen sübopmu çekvalfmi ne var? ben sordum 15-25 tl arası imiş. yoksa bu parçamı geri kaçırıyor?

birde merak ettiği şu,
eğer çekvalf geri kaçırıyorsa, tıkalı demek değilmi? peki tıkalı ise normal benzin pompalamada da sorun yaratmazmı?

ayrıca hala şu soruma tam net bir cevap veren bir usta olmadı;
arabayı stop edip, hemen marşa basarsanız , araba 2 sn de tek marşla,jiklesiz tık diye çalışıyor.
ama aradan 10-15 dk geçtikten sonra , pompa yapmadan ve hafif jikle yapmadan çalışmıyor. hatta marşı biraz uzun tutmak gerekiyor.
neden ?
Elbruz

Elbruz

MesajKonu: Geri: ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ?   ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ? Empty2009-03-27, 10:51

Çekvalfin geri kaçırması tıkanmasından olmaz,normalde tek yönde akışa izin veren bir sibobtur o,bozulunca ters yön de açılır,ondan geri kaçar.
KAANPAKAY

KAANPAKAY

MesajKonu: Geri: ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ?   ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ? Empty2009-03-27, 10:57

senin çalışma sorununu sibobla alakası yok.subap ayarı yaptır.karburatorunu temizlet bu kadar.
amurattumer

MesajKonu: Geri: ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ?   ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ? Empty2009-03-27, 11:21

KAANPAKAY demiş ki:
senin çalışma sorununu sibobla alakası yok.subap ayarı yaptır.karburatorunu temizlet bu kadar.
peki bu çekvalf yüzünden benzin geri kaçıyorsa ve boşu boşuna karbüraötre benzin gitsin diye gaz pompalıyorsam ? bu çekvalfi değiştirince bu sorun çözülmezmi? yani gaz pompa işi.
karbüratörde ve/veya benzin filtresinde sürekli benzin bulunması gerekiyrmu? yoksa gerekmiyormu?
yani araba 1-2 gün bekleynce benzin filtresinin içinde benzin kalmalımı kalmamalı mı?
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ?   ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ? Empty2009-03-27, 11:26

aslında jikleyi çekince kapağı tam kapanıyorsa yinede benzini çeker,biraz geç çalışır okadar
amurattumer

MesajKonu: Geri: ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ?   ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ? Empty2009-04-06, 13:19

geçen forumun birinde arkadaşın biri karbüratörün filtresini çıkarmamı önerdi.
bu şekilde bir dene dedi. hem arabanın seside güzelleşir dedi.
iyi güzelde, o filtre orada işe yaramıyormu ki oraya koymuşlar?
tamam ondan önce benzin filtresi varda...
sizce karbüratör filtresi çıkarılır mı?
çıkartılırsa olumlu-olumsuz ne etkisi olur?
KAANPAKAY

KAANPAKAY

MesajKonu: Geri: ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ?   ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ? Empty2009-04-06, 13:49

şaçmalamış.hava fitresi mi *benzin filtresi mi?ikiside mantıksız.senin yapacağın bir karburatörcüye gitmek.
Elbruz

Elbruz

MesajKonu: Geri: ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ?   ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ? Empty2009-04-06, 13:52

amurattumer demiş ki:

Sesi güzelleşir de,dışarının bütün tozu,toprağı,pisliği direk motora gitmiş olur.Ancak sesini dinlemek için araba durduğu yerde filtre kapağını çıkarıp bir süre çalıştırıp dinleyebilirsin.Yoksa filtresiz kullanılmaz.
onuruyar

onuruyar

Doğum tarihi : 12/07/82
Aracınızın Modeli : RENAULT 9 GTe Broadway (1992')

MesajKonu: Geri: ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ?   ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ? Empty2009-04-09, 09:28

arkadaşların dediği projeleri denemeniz gerek mantıklı ve olası şeyler zaten yazılmış...
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ?   ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ? Empty2009-04-09, 09:34

Elbruz demiş ki:
amurattumer demiş ki:

Sesi güzelleşir de,dışarının bütün tozu,toprağı,pisliği direk motora gitmiş olur.Ancak sesini dinlemek için araba durduğu yerde filtre kapağını çıkarıp bir süre çalıştırıp dinleyebilirsin.Yoksa filtresiz kullanılmaz.
ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ? 261607 gömlekleri çizer ve kompresör kaçırır,örneğin

ilk çalışma sorununun kökten çözülmesi projesi ?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» renault 11 projesi....