RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Dijital km göstergesi ?

+19
93 spring
konvekta
bluesmoke83
okan4037
satelliter
vatoz00
cakiroglu131
Gergy
ahmetozturk
rdmaksl
VetApex!
karadeniz
gorkemonat
sahinmustafa
sisyphos
kLine
teknotas_71
Renault9
XDiscovery
23 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
Renault9
Admin
Renault9

Doğum tarihi : 07/12/85
Aracınızın Modeli : 2005 Fiat Punto Dynamic 1.3 Multijet

Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2007-11-28, 23:00

Hangi gösterge sıfır Smile
Benim 14 yıllık orjinal göstergelerim onlar...

Photoshop ile yaptım dijital kısmı,piyasada bu şekilde lcd bulmak zor gibi görünüyor.

kLine demiş ki:
abi resimdeki gösterge 0 yanlız onun albenisi de çok büyük Very Happy gösterge tablosunu yenileseniz bile eskimiş görüntü değişir diye düşünüyorum...
http://www.renault9-11.com
gorkemonat

Doğum tarihi : 03/07/84
Aracınızın Modeli : Fiat uno 70s

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2007-11-28, 23:11

Renault9 demiş ki:
Hangi gösterge sıfır Smile
Benim 14 yıllık orjinal göstergelerim onlar...

Photoshop ile yaptım dijital kısmı,piyasada bu şekilde lcd bulmak zor gibi görünüyor.

kLine demiş ki:
abi resimdeki gösterge 0 yanlız onun albenisi de çok büyük Very Happy gösterge tablosunu yenileseniz bile eskimiş görüntü değişir diye düşünüyorum...
Very Happy:D aslında audilerin kırmızı aydınlatmalı lcd leri olsa Razz onlara bayılıyorum ve bu şekilde anca bayılmaya devam edicez herhalde
XDiscovery

XDiscovery

Doğum tarihi : 08/12/75
Aracınızın Modeli : 1994-Rainbow

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2007-12-09, 18:53

Projemin 5 haneli sayıcı kısmı tamamdır. 99999 km ye kadar dijital sayacak.

Halen daha km telinin 1 metre de ne kadar dönüyor bulmadığım için henüz tam ayarlanmış sayılmaz.

Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Pano01pf2
Renault9
Admin
Renault9

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2007-12-09, 19:08

Hocam ne yaptın sen böyle Shocked
Valla helal olsun...

Tur işi için manuale bir bakacağım inş birşeyler vardır.
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2007-12-09, 19:22

Renault9 demiş ki:
Hocam ne yaptın sen böyle Shocked
Valla helal olsun...

Tur işi için manuale bir bakacağım inş birşeyler vardır.

Öyle karışık gözüktüğüne bakma. Kablo bol olduğu için böyle karışık gözüküyor yoksa basit sayılır.
Üstelik devre çizimini bitirdikten sonra proteus adlı program baskı devresini kendi dizayn ediyor. Bu yüzden işin en zor kısmı devreyi dizayn etmek.Gerisi kolay.

Bu arada ben pic programlamayada merak saldım. Belki onuda öğrenirim bu vesile ile.
Renault9
Admin
Renault9

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2007-12-09, 19:27

Bu devrede PIC yok sanırım?
Bende PIC öğrenmek istemiştim ama devamı gelmedi,başladığı gibi kaldı. Meslekte uzak elektroniğe sebep bulupta başlayamıyoruz Sad

Aslında otomotiv elektroniği gibi birkitap olsa hazır elektronik devrelerin yer aldığı. Bence çok faydalı ve güzel olur Wink
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2007-12-09, 19:29

yaw diyorum size lazım olan şey 1 adet kriko ve telin kaç tur attığını sayacak 2. 1 vatandaş... Very Happy
http://www.ladatr.com
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2007-12-09, 19:44

Deniz Bey,
2. 1 vatandaş görevini üsteki yaptığım devre yapar artık Smile Sonra kalibrasyon yaparız.

Sevgili Adminim,
Pic kolay sayılır. Ancak programlama ile ilgili birkaç temel komutları ve en önemlisi programlama mantığını çözmek gerekiyor. Sonrası çok kolay. Hatta piyasada o kadar çok program varki , aradığınızı bulduğunuz zaman direk pic e attıp kullanabilirsin.
gorkemonat

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2007-12-09, 21:00

xdiscovery bu devreyi nerede yaptırabiliriz?o km sayacı işini yapacak adam buluruz sorun değil
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2007-12-09, 21:20

gorkemonat demiş ki:
xdiscovery bu devreyi nerede yaptırabiliriz?o km sayacı işini yapacak adam buluruz sorun değil

Ben yapıyorum işte yavaş yavaş.
6 ay sonra muhtemelen bitirmiş olurum.
O zaman burada devre ile ilgili her türlü bilgisini veririm.
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2007-12-09, 21:45

XDiscovery gerçekten sağlam işlemci olması lazım bilgisayarında .. öle kolay çalışmıyor bu programlar..

sadece km değil, hızıda birkaç sn de bir gösterse olmaz mı?
http://www.nettekalite.com
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2007-12-12, 10:20

Projem adım adım ilerliyor.

Bu da arka plan aydınlatmalı Lcd ekran hız göstergesi olacak inşallah...

Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Pano01hq6
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2007-12-12, 10:54

hadi hayırlısı devam inşallah....
hata payı nasıldır bilmiorum ama..
teset aşamasını bir geçsin artık seri üretime geçermisini bilmem Very Happy
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2007-12-12, 14:23

takara34 demiş ki:
hadi hayırlısı devam inşallah....
hata payı nasıldır bilmiorum ama..
teset aşamasını bir geçsin artık seri üretime geçermisini bilmem Very Happy

Hata payı 0 olacak. Çünkü dijital kalibrasyon yapacağım.

Seri üretim yapsam ne olacak ki ? Kim alır ?
teknotas_71

teknotas_71

Aracınızın Modeli : 1994 BROADWAY RN

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2007-12-12, 15:51

valla xdiscovery helal olsun bir yol bilgisiyarı yaptın sayılır mesela termo metre gibi özellik ekleme gibi şansında var mı?
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2007-12-12, 16:25

teknotas_71 demiş ki:
valla xdiscovery helal olsun bir yol bilgisiyarı yaptın sayılır mesela termo metre gibi özellik ekleme gibi şansında var mı?

Kendi çapımda birşeyler yapıyorum işte....

Onun için ayrı projem var ;

Yağ sıcaklığı
Su sıcaklığı
İç sıcaklık
Dış sıcaklık (Buzlanma sinyalli)

Hepsi birlikte bir ekranda olacak. Ama uzun iş. Önce dijital km.
sahinmustafa

sahinmustafa

Doğum tarihi : 01/07/77
Aracınızın Modeli : 1988 - Renault 11 GTS

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2007-12-12, 16:51

XDiscovery tebrik ederim, inşallah bu projeniz somut manada tamamlanır.
ilgiyle takip ediyorum.
Benim birader üniversitenin birisinde elektronik branşında öğretim üyesi, bu konuyu ona danıştım işin mekanik kısmı zor olur gibisinden birşey söyledi, o öyle deyince heyecanım biraz azaldı. Ama umarım siz iyi bir sonuç alacaksınız.
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2007-12-12, 17:04

sahinmustafa demiş ki:
ilgiyle takip ediyorum.
Benim birader üniversitenin birisinde elektronik branşında öğretim üyesi, bu konuyu ona danıştım işin mekanik kısmı zor olur gibisinden birşey söyledi, o öyle deyince heyecanım biraz azaldı. Ama umarım siz iyi bir sonuç alacaksınız.

Somut manada tamamlanır muhtemelen. Çünkü ben devreyi fiziki olarak yapmadan zaten sanal olarak simulasyonunu yapıyorum. Simulasyon başarılı olduğu zaman işin %90 tamamlanmış sayılır.
Kalan %10 luk kısım ise elektronik parçaları pertanax üzerine lehimlemek ve araca monte etmek.

Yaşadığım yer itibariyle malesef malzemelere kolay ulaşamıyorum. Sırf bu malzemeleri almak içinde 100 km ye yakın yer gitmek istemiyorum. Başka bir sebeple gittiğim zaman malzemeleride alıp projeyi tamamlayacağım.
Tabi birazda alttan alıyorum. Çünkü devrede birde pic programlama var. Pic e programı atmak için birde ekstradan pic programlayıcı kart almam gerekiyor. Yapılan iş sadece hobby amaçlı olduğu için masraf sırasında önceliği yok. Smile Ancak diğer masraflardan buna sıra geldiğinde hayatta geçecek.

Nasip olursa birkaç ay içerisinde sonuç alacağımı düşünüyorum.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2007-12-12, 17:48

XDiscovery demiş ki:
sahinmustafa demiş ki:
ilgiyle takip ediyorum.

Somut manada tamamlanır muhtemelen. Çünkü ben devreyi fiziki olarak yapmadan zaten sanal olarak simulasyonunu yapıyorum. Simulasyon başarılı olduğu zaman işin %90 tamamlanmış sayılır.
Kalan %10 luk kısım ise elektronik parçaları pertanax üzerine lehimlemek ve araca monte etmek.

Yaşadığım yer itibariyle malesef malzemelere kolay ulaşamıyorum. Sırf bu malzemeleri almak içinde 100 km ye yakın yer gitmek istemiyorum. Başka bir sebeple gittiğim zaman malzemeleride alıp projeyi tamamlayacağım.
Tabi birazda alttan alıyorum. Çünkü devrede birde pic programlama var. Pic e programı atmak için birde ekstradan pic programlayıcı kart almam gerekiyor. Yapılan iş sadece hobby amaçlı olduğu için masraf sırasında önceliği yok. Smile Ancak diğer masraflardan buna sıra geldiğinde hayatta geçecek.

Nasip olursa birkaç ay içerisinde sonuç alacağımı düşünüyorum.

Siz anladığım kadarıyla analog elektronikten çok iyi anlayan birisisiniz...hobi ile bence bu elektronik bilgisi bu kadar gelişmez 1 eğitim var gibime geliyor...doğru muyum acaba... Question Rolling Eyes
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2007-12-12, 18:15

karadeniz demiş ki:

Siz anladığım kadarıyla analog elektronikten çok iyi anlayan birisisiniz...hobi ile bence bu elektronik bilgisi bu kadar gelişmez 1 eğitim var gibime geliyor...doğru muyum acaba... Question Rolling Eyes

Çok iyi anladığımı söyleyemem. Sadece kendi işimi kendim yapacak kadar biliyorum ve devamlı da öğrenmeye çalışıyorum.
Hiç yapmadığım ve sevmediğim asıl mesleğim ise bilgisayar programlama. Very Happy
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2007-12-12, 20:12

allahımm bilisayar programlamacılar da bizim gibi insanmış meğer... Embarassed

geçen sene o dersi alırken "bunu insalar icat etmiş olamaz" diyodum... Mad Mad Mad gene de tek seferde takılmadan geçtim ama abi neydi o öyle yaaa... Exclamation algoritmalara deliriyodum kitabı fırlatıp atasım geliyodu valla... affraid

üstelik bu zamanda bile Q-basic görüyoduk... Evil or Very Mad Evil or Very Mad
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2007-12-12, 20:39

karadeniz demiş ki:

geçen sene o dersi alırken "bunu insalar icat etmiş olamaz" diyodum... Mad Mad Mad gene de tek seferde takılmadan geçtim ama abi neydi o öyle yaaa... Exclamation algoritmalara deliriyodum kitabı fırlatıp atasım geliyodu valla... affraid

Valla Deniz dostum, hayatta en pişman olduğum şeylerden biri bu mesleği seçmiş olmam.Yapılacak iş değil.Insanda ne akıl kalıyor ne de sağlık. Çok şükür birkaç senedir kurtuldum ve artık o iş üzerine çalışmıyorum.Bir daha da yanına uğramam. Bilgisayar başında kesintisiz 48 saat dünya ile alakamın kesildiği günler oldu. Tekrar hayatta döndüğümde beyin servis dışı kalmış ve düzelmesi 1 hafta sürüyordu.
Kısaca yapılacak en kötü işlerden biri.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2007-12-12, 20:52

valla bizim forumdakiler elbet sana destek çıkar...hiç kimse çıkmasa bile ben alırım sen üret yeterki abi...
şu türkiyede zaten üretken adamların önüne hep engel çıkıyor....
sahinmustafa

sahinmustafa

Doğum tarihi : 01/07/77
Aracınızın Modeli : 1988 - Renault 11 GTS

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2007-12-13, 16:23

XDiscovery demiş ki:
karadeniz demiş ki:

Valla Deniz dostum, hayatta en pişman olduğum şeylerden biri bu mesleği seçmiş olmam.Yapılacak iş değil.Insanda ne akıl kalıyor ne de sağlık. Çok şükür birkaç senedir kurtuldum ve artık o iş üzerine çalışmıyorum.Bir daha da yanına uğramam. Bilgisayar başında kesintisiz 48 saat dünya ile alakamın kesildiği günler oldu. Tekrar hayatta döndüğümde beyin servis dışı kalmış ve düzelmesi 1 hafta sürüyordu.
Kısaca yapılacak en kötü işlerden biri.

XDiscovery meslektaşmışız Smile ama ben işimden çok da nefret etmiyorum. Ne de olsa zanaatımız..
Benim keşkem; mesleğimizin hakkının iyi verilmesi olurdu. Şimdi belki tartışmaya açık bir mevzu ama amerikada aylık 10-15 bin dolar aldıklarını duydum programcıların.

Bu arada projeniz bitince belki birkaç özel sipariş alırmısnız ? ne düşünüyorsunuz bu konuda ?
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2007-12-13, 17:02

takara34 demiş ki:
valla bizim forumdakiler elbet sana destek çıkar...hiç kimse çıkmasa bile ben alırım sen üret yeterki abi...
şu türkiyede zaten üretken adamların önüne hep engel çıkıyor....

Teşekkürler dostum.

sahinmustafa demiş ki:

XDiscovery meslektaşmışız Smile ama ben işimden çok da nefret etmiyorum. Ne de olsa zanaatımız..
Benim keşkem; mesleğimizin hakkının iyi verilmesi olurdu. Şimdi belki tartışmaya açık bir mevzu ama amerikada aylık 10-15 bin dolar aldıklarını duydum programcıların.

Bu arada projeniz bitince belki birkaç özel sipariş alırmısnız ? ne düşünüyorsunuz bu konuda ?

Meslektaş olmamıza sevindim.

Sipariş tabiki alırım.
Ancak bu konuda bir sorun var. Ben devreyi yapıp bitirsem ve kullanılacak vaziyette versem bile alan arkadaş araca nasıl monte edecek ? Neticede Km teli sökülecek ve optik sensör takılacak.Sensörün fark edebileceği bir parça ise km teline takılacak. Çok ayrıntılı montaj klavuzu vermem gerekecek.
Yine Lcd yi Km ibresinin altına takabilmesi lazım alan arkadaşın.

Yani bu cihaz, Plug&Play dedikleri tak ve kullan tipinde değil Very Happy Bilmiyorum nasıl olacak.....

Ama ben yapıp montaj ettikten sonra benim tarifime göre "Ben takabilirim" diyen arkadaşa tabiki veririm...

Birde şöyle olabililir ; Şayet bu KM teli pahalı birşey değilse ve isteyen arkadaş bunuda kabul ederse , ben sensörü km teline montaj yapıp km teli ile birlikte gönderirim. Artık km telini de ya kendi ya da bir tamirciye taktırır.

En son tarafından 2007-12-13, 17:08 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Renault9
Admin
Renault9

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2007-12-20, 17:36

bolma bomba Very Happy
Vlla iyi giiyor proje askerden bile takip ediyorum:)
Döndüğümde bana bir adet hediye edersiniz artık:)
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2007-12-20, 18:11

Renault9 demiş ki:
bolma bomba Very Happy
Vlla iyi giiyor proje askerden bile takip ediyorum:)
Döndüğümde bana bir adet hediye edersiniz artık:)

Very Happy Adam askerde de boş durmuyor yaw.Şurada 6 ay kafamızı dinleyelim dedik yine kurtulamadık lol!

Sen güzelce bizi 6 ay düşmanlardan koru , vatan borcunu öde gel sana hediye kurban olsun......
teknotas_71

teknotas_71

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2007-12-20, 20:03

sen askerden gel abi sana arıza kontrol paneli hediye etcem Very Happy
gorkemonat

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2007-12-20, 23:16

ibrahim ne aşamadasın bakayım arıza kontrol panelinde
teknotas_71

teknotas_71

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2007-12-21, 08:18

görkem:bişi yapamadık ki daha öyle duruyoz herkezten fikir yardım alıyorum düşünüyorum planlıyorum
Renault9
Admin
Renault9

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2007-12-28, 18:05

varmı yeni bir gelişme ? Wink
teknotas_71

teknotas_71

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2007-12-28, 19:06

hangisinde Very Happy
Renault9
Admin
Renault9

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2008-01-24, 17:29

Gelişmeleri buradan bile takip ediyorum Wink
Yokmu somut bir sonuç...
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2008-01-24, 21:07

Renault9 demiş ki:
Gelişmeleri buradan bile takip ediyorum Wink
Yokmu somut bir sonuç...
Malesef işten güçten vakit ayıramaz oldum.Şu an askıda. Wink
Renault9
Admin
Renault9

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2008-01-26, 16:36

şafak 110 ona göre valla Very Happy
Renault9
Admin
Renault9

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2008-03-11, 10:23

şafak 66 Razz
sisyphos

sisyphos

Aracınızın Modeli : 85 R9 GTL

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2008-03-14, 15:37

Direksiyon ararken Yok Yok'da orjinal R11 electronic göstergesi buldum,
150tl dedi bilginize,
Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Palubka

Not direksiyon yok deli olcak 2-3. sanayi, ata sanayi çınarlı... Offf.... Sad
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/garaj-f7/85-r9-gtl-sis
Renault9
Admin
Renault9

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2008-03-14, 19:37

Benercim o renault 11 electronic göstergesi değil. Renault 21 digital'in göstergesi.

Ayrıca fiyatıda çok sallamış. 100 ytlden kapıyı açmıştı bana Razz
sisyphos

sisyphos

Aracınızın Modeli : 85 R9 GTL

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2008-03-14, 22:36

Renault9 demiş ki:
Benercim o renault 11 electronic göstergesi değil. Renault 21 digital'in göstergesi.

Ayrıca fiyatıda çok sallamış. 100 ytlden kapıyı açmıştı bana Razz

Way eşşek herif kimbilir direksiyonu bulsam kaç dicekti Very Happy
Yalan yav "Yok Yok" muş Yok işte direksiyon Razz
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/garaj-f7/85-r9-gtl-sis
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2008-04-07, 17:28

Arkadaşlar meraba you tube da r9 hakkında neler var diye dolaşırken bu video yu buldum çok beğendim paylaşmak istedim
https://www.youtube.com/watch?v=Y5i8F4BH424&feature=related
Daha önceden biliniyorsa şimdiden çok pardon Smile
Renault9
Admin
Renault9

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2008-04-08, 15:20

İlginç bir sistem ama maliyetli olacağı kesin. Ayrıca teknik ebecri istiyor...

Biz şu dijital km sayacına geri dönsek güzel olacak. Şafak oldu 36 ama hala bir gelilme yok XDiscovery lol!
Renault9
Admin
Renault9

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2008-05-16, 17:32

Sanırım proje rafa kalktı Very Happy
VetApex!

VetApex!

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2008-05-23, 13:25

evet ??

birilerinin sözü vardı, bazı zorunlu işlerden sonra halletcektik fln ? Very Happy

bi durum değerlendirmesi mi yapsak ne yapsak? ne anladık neredeyiz?
(fark ettiniz mi bilmiyorum, renault yazın google ye bu bölüm geliyo en çok ; )
rdmaksl

Aracınızın Modeli : -

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2008-05-27, 23:28

arkadaşlar belki daha önceden görmüşsünüzdür ama paylaşmak istedim,bu hangi modele ait olabilir?21 e benzettim ama sinyal kolundan emin olamadım[img]Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 10ny0.th Question
VetApex!

VetApex!

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2008-05-27, 23:36

bana r11 elektronik miş gibi geldi scratch
rdmaksl

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2008-05-27, 23:39

acaba bizim arabalara uyarlanırmı ama bir sürü teknik sorun olacağıda kesin önceki konuşmalardan anladığım kadarı ile. zaten biraz kaba bir görüntüsü var gibi ama araç üstünde nasıldır bilmem
ahmetozturk

ahmetozturk

Doğum tarihi : 19/09/89
Aracınızın Modeli : 1991 broadway

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2008-05-28, 21:27

lcd ekrana daha süper olur bir tane mikrokontrolör bir de 2*16 siyah lcd yazın inşallah yapmayı deneyeceğim
Gergy

Doğum tarihi : 01/05/74
Aracınızın Modeli : R21 Concorde 2L inj. (TXE)

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2008-05-31, 21:37

rdmaksel demiş ki:
arkadaşlar belki daha önceden görmüşsünüzdür ama paylaşmak istedim,bu hangi modele ait olabilir?21 e benzettim ama sinyal kolundan emin olamadım[img]Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 10ny0.th Question
R21'in elektronik göstergesi önceki sayfalarda vardı, zaten R21'lerde 3 tip gösterge vardır, konvansiyonel, yol bilgisayrlı konvansiyonel ve dijital gösterge, ama bu R21'lere ait değil.
VetApex!

VetApex!

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2008-05-31, 21:42

cut off başlığında kullandığımız şu frekans meselesi ile basit bi sayaç üzerine hızı aktaramazmıyız? scratch
rdmaksl

MesajKonu: Geri: Dijital km göstergesi ?   Dijital km göstergesi ? - Sayfa 2 Empty2008-05-31, 21:48

http://obitet.gazi.edu.tr sitesini bir inceleme imkanınız olursa,otomobillerdeki sensörler, vs birçok şey var teknik şeylerden pek anlamam ama belki işe yarar bişeyler çıkabilir

Dijital km göstergesi ?
2 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki
 Similar topics
-
» Dijital termometrem
» Dikiz Aynasna Dijital Saat