RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Çelik - demir yapıştırıcılar.

+5
irfan
renault9spring
koraytek2007
karadeniz
beyazıt
9 posters
YazarMesaj
beyazıt

beyazıt

Doğum tarihi : 16/11/89
Aracınızın Modeli : 1998 model megane 2.0

Çelik - demir yapıştırıcılar. Empty
MesajKonu: Çelik - demir yapıştırıcılar.   Çelik - demir yapıştırıcılar. Empty2010-10-29, 13:17

Arkadaşlar abiler. Aracımda akünün konulduğu yeri herkes biliyordur. O akü altı saç küflenmiş hatta küften un gibi olmuş sanırım bendne önceki sahibinde akü çatladı vs. suyu aktı oraya. Bende orayı temizliyim ve güzelce boyayıp koruma altına alayım diye düşünürken oradaki demirin işlevini yitirdiğini gördüm ve komple çıkarttım demiri. Şimdi oraya yeni bir saç alıp yapıştırıcam. Fakat sizden yardım istiyorum. Sacı- saca yapıştıran bir yapıştırı varmı yada en kuvvetlisi hangisi olur. Bilgilerini paylaşırsanız sevinirim.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Çelik - demir yapıştırıcılar.   Çelik - demir yapıştırıcılar. Empty2010-10-29, 13:52

akıllı vidayla tuttursan
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: Çelik - demir yapıştırıcılar.   Çelik - demir yapıştırıcılar. Empty2010-10-29, 13:56

404 plastik çelik yapıştırma konusunda iş görür ama bence yaptırma yöntemini kullanma...çünkü karşı taraftaki boyayı deforme eder yapıştırıcı, karşı tarafı da zaman içinde çürütür...

vida atma yöntemi olabilir... Wink
http://www.ladatr.com
koraytek2007

Doğum tarihi : 15/08/89
Aracınızın Modeli : Toros SW 1992

MesajKonu: Geri: Çelik - demir yapıştırıcılar.   Çelik - demir yapıştırıcılar. Empty2010-10-29, 17:30

meges sürüp bazı yerlerden vida yaparsan bir daha yerinden zor çıkar abi.
bende ilerleyen zamanlarda durumu iyiyse boya yapacağım yada değiştireceğim.
http://www.koraytek2007.tr.cx
beyazıt

beyazıt

MesajKonu: Geri: Çelik - demir yapıştırıcılar.   Çelik - demir yapıştırıcılar. Empty2010-10-29, 22:33

Vide atarsam eğer yağmur suyu yada aracı yıkadığımda vida bulunan yerlere tekrar su gelip orayı çürütebilir. Yapıştırma konusunda da karadeniz boyayı deforma eder demişsin ben oradaki orjinal boyasını kazıyacam zaten sadece saç kalıcak ve tekrar boyıyacam. Yani boya problem değil. 404 yada meges uygunmudur. Vida olayını kesinlikle istemiyorum. Çünkü eminim vida atarsan tekrar çürür.

Benim düşüncem aynı ebatlarda bir saç bulup oraya sağlam bir şekilde yapıştırmak.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: Çelik - demir yapıştırıcılar.   Çelik - demir yapıştırıcılar. Empty2010-10-30, 07:48

o zaman kırtasiyelerde satılan (mesela ben Very Happy) 404 plastik/çelik yapıştırıcı var...2 tüpde, karıştırıp sürüyorsun...biri esasyapıştırıcı diğeri katalizör, katalizörü ne kadar çok kullanırsan o kadar erken donar, dikkatli olmalısın o yüzden...
http://www.ladatr.com
beyazıt

beyazıt

MesajKonu: Geri: Çelik - demir yapıştırıcılar.   Çelik - demir yapıştırıcılar. Empty2010-10-30, 16:49

O zaman 404 kullanayım (: Sağolasın deniz hocam.
renault9spring

renault9spring

Doğum tarihi : 14/08/90
Aracınızın Modeli : renault 9 spring

MesajKonu: Geri: Çelik - demir yapıştırıcılar.   Çelik - demir yapıştırıcılar. Empty2010-10-30, 19:30

abi yapıştırma sabır ister ama. Very Happy mesela ben aynayı bir cama yapıştıramadım daha 2 li yapıştırıcılarmı caponlarmı ne arasan en son galvaniz macun bil denedim.en son yokuş yukarı çıkarken teyiple uğraşırken kafama düştü. Çelik - demir yapıştırıcılar. 366156 ne oluyor demeye kalmadan çakmaklıktaki şarzı kırdı. Çelik - demir yapıştırıcılar. 868310 çok sabırlı olman gerekebilir diye yazdım. Çelik - demir yapıştırıcılar. 916329 Çelik - demir yapıştırıcılar. 656415
koraytek2007

Doğum tarihi : 15/08/89
Aracınızın Modeli : Toros SW 1992

MesajKonu: Geri: Çelik - demir yapıştırıcılar.   Çelik - demir yapıştırıcılar. Empty2010-10-31, 05:32

geçen gün panjura taş geldi alt tarafından tel açıldı.ilk yaptığımdaki gibi sıcak silikon ve japon denedim yine açıldı.
boyacı abim meges tabancasını verdi.güzelce kenarlarını temizleyip ince şerit şeklinde megesle yapıştırdım.
dünde meges yapım yerileri ince fırça ile siyaha boyadım.yapıştırıcı izide kalmadı.
http://www.koraytek2007.tr.cx
irfan

irfan

Doğum tarihi : 21/12/82
Aracınızın Modeli : FAİRWAY

MesajKonu: Geri: Çelik - demir yapıştırıcılar.   Çelik - demir yapıştırıcılar. Empty2010-11-16, 22:21

aynayı yapıştırma olayında bende çok çektim.cam buharlandığında sürekli düşüyordu,her yolu denedim,avrupa çekomastik bile tutmadı,en iyi,sonucu çeko rapitten aldım,beyazıt kardeşim birde çeko rapiti dene istersen,oda iki tüp şeklinde karıştırarak,yapışıyo ve çelik demir vs birdaha sökemessin bile:)
beyazıt

beyazıt

MesajKonu: Geri: Çelik - demir yapıştırıcılar.   Çelik - demir yapıştırıcılar. Empty2010-11-16, 23:03

Çok teşekkürler abiler. (:

Durumu hallettim. 404 macun ve perçin ile. (:

Önce macunladım sonra perçinledim sonrada 404 ile yapıştırdım. Şimdilik iyi bir sorunumuz yok (:
mcweblife

mcweblife

Doğum tarihi : 25/11/85
Aracınızın Modeli : 95 Broadway GTE

MesajKonu: Geri: Çelik - demir yapıştırıcılar.   Çelik - demir yapıştırıcılar. Empty2010-11-30, 18:53

Durumu halletmişsin ama ben yine de paylaşayım Wink . Eski arabamın kapı kilidinde kaynak yapılmayan bi parça kırılmıştı. Yenisine de 425 tl para istediler. Ustama götürdüm japon ile tutturduktan sonra kenarlarını "sun fix" macun ile kapladı ve taş gibi olmuştu.
burcinhan

burcinhan

Doğum tarihi : 02/03/77
Aracınızın Modeli : Subaru/Legacy

MesajKonu: Geri: Çelik - demir yapıştırıcılar.   Çelik - demir yapıştırıcılar. Empty2010-11-30, 18:55

Epoksiyi'de öneririm, çok etkili bir yapıştırıcıdır.
http://www.motur.org
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: Çelik - demir yapıştırıcılar.   Çelik - demir yapıştırıcılar. Empty2010-11-30, 21:13

üstüne zift sür kalınca
beyazıt

beyazıt

MesajKonu: Geri: Çelik - demir yapıştırıcılar.   Çelik - demir yapıştırıcılar. Empty2010-11-30, 23:13

selim abi zift nereden temin edebiliriz?
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: Çelik - demir yapıştırıcılar.   Çelik - demir yapıştırıcılar. Empty2010-12-01, 05:50

nalburda ufak kutuda var 1 kiloluk 6 kaadamı ne almıştım,şaseblek dersen verirler
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

Doğum tarihi : 15/09/84
Aracınızın Modeli : 1990 Model Mitsubishi Lancer 1.5 Special Edition :)

MesajKonu: Geri: Çelik - demir yapıştırıcılar.   Çelik - demir yapıştırıcılar. Empty2010-12-01, 06:46

burcinhan demiş ki:
Epoksiyi'de öneririm, çok etkili bir yapıştırıcıdır.

Aynen, şeffaf olanı genel manada süper yapıştırıcı
ayriyeten metal için olanıda var oda başarılı.
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t5950p50-1990-model-mi

Çelik - demir yapıştırıcılar.
1 sayfadaki 1 sayfası