RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz...

+20
karadeniz
ahmetcan466
eyup.3434
olvne
kerberos
barut
93 spring
irfan
mehmet27
yunusuras
livan08
hochspannung
konvekta
lıon
mitmustafa
RakOne
kozluca21
Evliya Çelebi
EnergyBlue
fairway37
24 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
irfan

irfan

Doğum tarihi : 21/12/82
Aracınızın Modeli : FAİRWAY

Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz... - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz...   Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz... - Sayfa 2 Empty2010-10-23, 23:48

kerberos demiş ki:
irfan kardeşim dün akşam halettim soldaki soketin sağdan ikinci ayağının yolu kopukmuş yolu onardım ve oldu Smile katkıların için teşekkür ederim şimdi sırada ibreleri aydınlatmak var ibreler için ne kullandın?
abi onardığına çok sevindim,sadece ibrelerimi yapacaksın yoksa alt zeminide led yapacakmısın.ibreler için ben önce 3mm kırmızı led kullandım ama cansız oldu ,sonra 5mm mantar led kullandım,çok güzel oldu.her bir led için 100 k direnç kullanman gerekiyor artı kutbuna bağlıyacan.ama abi çok dikkat çünkü çok hassas hemen bozuluyor ibreler bende bozdum birkaç kez sök tak yapabildim en sonunda.saygılar:)
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz...   Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz... - Sayfa 2 Empty2010-10-24, 07:17

100 k mı... Shocked 1 yanlışlık olmasın... Question
http://www.ladatr.com
irfan

irfan

MesajKonu: Geri: Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz...   Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz... - Sayfa 2 Empty2010-10-24, 21:02

karadeniz demiş ki:
100 k mı... Shocked 1 yanlışlık olmasın... Question
yok sorun olmuyor daha iyi Wink
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz...   Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz... - Sayfa 2 Empty2010-10-25, 17:20

ama çok sönük olur... Question
irfan

irfan

MesajKonu: Geri: Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz...   Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz... - Sayfa 2 Empty2010-10-25, 21:11

yok tek bir led,e kullanıyoruz.3,üne bir direnç bağlamıyoruz.ozaman sönük oluyor.şuanda gözümü bile alıyor Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz... - Sayfa 2 261607
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz...   Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz... - Sayfa 2 Empty2010-10-26, 09:09

ben tek led e 2 kohm luk direnç kullanıyorum da, bana 100 k çok yüksek geldi... Smile
irfan

irfan

MesajKonu: Geri: Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz...   Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz... - Sayfa 2 Empty2010-10-26, 20:59

evet doğru.o ikinci ismi:))şimdi oldu Very Happy
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz...   Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz... - Sayfa 2 Empty2010-10-27, 05:00

100 k dediğin ney abi... Question Smile ben 100 kiloohm anladım da ondan çok gelebilir dedim...
irfan

irfan

MesajKonu: Geri: Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz...   Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz... - Sayfa 2 Empty2010-10-28, 19:57

Very Happy Very Happy
mehmet27

mehmet27

Doğum tarihi : 23/04/79
Aracınızın Modeli : Broadway 1992

MesajKonu: Geri: Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz...   Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz... - Sayfa 2 Empty2010-11-01, 14:10

yeni taktığınız şerit ledler için elektriği eski lambaların yerlerinden mi almak gerekiyor. bir de bu işlemden sonra eski lambalar sökülüyor mu?
irfan

irfan

MesajKonu: Geri: Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz...   Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz... - Sayfa 2 Empty2010-11-02, 20:21

mehmet27 demiş ki:
yeni taktığınız şerit ledler için elektriği eski lambaların yerlerinden mi almak gerekiyor. bir de bu işlemden sonra eski lambalar sökülüyor mu?
evet .sadece bir lambanın takıldığı yerden alsanız yeterli oluyor ,fakat ledler yönlüdür artı kutbunu.doğru bağlayınız,eski lambaların hepsini sökerseniz daha iyi olur.en azından,hem fazla amper çekmez,fazlada ısınmaz.saygılar.
alpermemo

alpermemo

Doğum tarihi : 22/09/85
Aracınızın Modeli : spring

MesajKonu: Geri: Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz...   Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz... - Sayfa 2 Empty2010-12-15, 09:38

ledlerim geliyor birde ben deniyecem birde arkadaşlar bu kadranı arkadan tutan bir şey var kadran öne gelmiyor o nedir nasıl sökerim onu bi bilgisi olan varmı
mehmet27

mehmet27

Doğum tarihi : 23/04/79
Aracınızın Modeli : Broadway 1992

MesajKonu: Geri: Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz...   Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz... - Sayfa 2 Empty2010-12-15, 12:29

Kilometre halatını sökmelisin? o zaman gelir. kilometrenin arka tarafına elini koyarak çıkarabilirsin.
alpermemo

alpermemo

MesajKonu: Geri: Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz...   Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz... - Sayfa 2 Empty2010-12-15, 12:34

çekipmi çıkaracıgım yoksa dönerek falanmı çıkar o şimdi korkuyorum elimde kalır parçasınıda bulamam diye birde ibreleri sökerken kırılma tehlikesi varmı ledlere elektriği tek lambadan alsam yeterli olurmu
alpermemo

alpermemo

MesajKonu: Geri: Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz...   Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz... - Sayfa 2 Empty2010-12-15, 12:36

mehmet abi sana birde lledlerle ilgili birşey soracam abi renklerni ben sarımsı istedim gün iışığı beyaz takarsam mavi olacagını gördüm sarı takarsam yeşil olarak yansıtacak sanırım birde ibrelerin ampülünü nasıl canlandıra bilirim
black_storm

black_storm

Doğum tarihi : 01/01/88
Aracınızın Modeli : Broadway - '92

MesajKonu: Geri: Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz...   Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz... - Sayfa 2 Empty2011-01-07, 12:19

ya arkadaslar bende gostergelerı boyle yapmayı cok ıstıyorum ama hıc gozum kesmıyo ya acarsam toplayamıycam dıye korkuyorum Smile
alpermemo

alpermemo

MesajKonu: Geri: Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz...   Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz... - Sayfa 2 Empty2011-01-07, 16:05

ben yaptım çokta güzel oldu çok fazla civata yok zaten sökecegin 6 tane civata korkacak bişe yok cesaret et dikkat li ol yaparsın
tuncayözer

tuncayözer

Doğum tarihi : 03/02/73
Aracınızın Modeli : 1988

MesajKonu: Geri: Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz...   Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz... - Sayfa 2 Empty2011-06-07, 02:49

arkadaşlar gösterge tablosunu önden sökmek mi kolay , yoksa arkadan mı .eğer önden sökersem kalibrasyon ayarı bozulur mu
ahmetcan466

ahmetcan466

Doğum tarihi : 03/11/80
Aracınızın Modeli : 93 RAINBOW I.R.D. idi :(

MesajKonu: Geri: Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz...   Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz... - Sayfa 2 Empty2011-06-07, 13:26

tuncayözer demiş ki:
arkadaşlar gösterge tablosunu önden sökmek mi kolay , yoksa arkadan mı .eğer önden sökersem kalibrasyon ayarı bozulur mu

Bence en güzel yöntem kadranların ibrelerini sökmeden evvel resimlerini çekmek buda ibreleri yerine takarken büyük kolaylık sağlar diye düşünüyorum veya asetat kalemi ile işaret koyabilirsiniz sonra alkol veya kolonya ile silinebilir izler nacizane fikrim budur
mesutck

mesutck

Doğum tarihi : 09/09/86
Aracınızın Modeli : 11 flash 1992

MesajKonu: Geri: Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz...   Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz... - Sayfa 2 Empty2011-06-10, 22:29

öndende arkadanda sökmeniz lazım
1-gösterge şapkasını çıkarın
2-kilometre telini ve tüm jakları çıkarıp gösterge kutusunu yuvadan çıkarın
3- önkapağı çıkarıp ibreleri düz tornavida yardımı ile hafif ve nazikçe yerinden çıkarın
4- arkadaki vidaları sökün ve kutunun içini açın
5- şerit ledi döşeyip enrjiyi istediğiniz bi yerden alın ama + ve - yi unutmayın lamba gibi her iki tarafta yanmaz
6- aynı şekilde toplayın ve yerleştirin
güle güle kullanın Very Happy

Göstergeler ışıl ışıl oldu. kesin beyeneceksiniz...
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» direksiyon degistim alcak oldu