RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

lpg söktüreyim mi kalsın mı.

+5
93 spring
Evliya Çelebi
barut
karadeniz
oguz 11
9 posters
YazarMesaj
oguz 11

Doğum tarihi : 01/01/85
Aracınızın Modeli : renault 11gts

lpg söktüreyim mi kalsın mı. Empty
MesajKonu: lpg söktüreyim mi kalsın mı.   lpg söktüreyim mi kalsın mı. Empty2010-08-04, 16:50

s.a herkeze 1989 renault 11 1.4 gts sahibiyim aracında lpg var aracı alalı 1 ay oldu bundan önce ya dizel ya ben benzinli araç kullandım. lpgli araç hiç kullanmadım lpgye söktürmeyi orjinal haliyle kullanmayı düşünüyorum. size söktürmek mantıklı mı. gelirimin sınırlı olduğunu belirtmek isterim benzinde kullansam ne yakar? aracı aldığımdan beri benzinde kullanıyorum ve yakıtı fazla gibi geldi bana. şunuda belirteyim lpg takımın 1999 yılı yazıyor üstünde 60litre sanırım ve uzunlamasına yerleştirilmiş. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: lpg söktüreyim mi kalsın mı.   lpg söktüreyim mi kalsın mı. Empty2010-08-04, 17:02

bu kadar insan taktırıp kullandığına göre, sanırım lpg ile kullanmak daha mantıklı olsa gerek... Smile
http://www.ladatr.com
barut

barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

MesajKonu: Geri: lpg söktüreyim mi kalsın mı.   lpg söktüreyim mi kalsın mı. Empty2010-08-04, 21:33

oguz 11 demiş ki:
aracı aldığımdan beri benzinde kullanıyorum ve yakıtı fazla gibi geldi bana. şunuda belirteyim lpg takımın 1999 yılı yazıyor üstünde

ilk önce tankın ömrü bitmiş muayeneden önce sızdırmazlık için gittiğinizde sorun çıkacak bu 1 sadece tankı değiştirmek komple sistemi değiştirmekle aynı fiyata gelecek bu 2

sadece benzinle kullanıyorsanız sizi benzin bittiğinde en yakın istasyona götürcek kadar lpg alıp 20 yada 30 liralık benzinle kaç km yol yaptığını deneme yapabilirsiniz.
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t10029-yte-yeni-barut-
oguz 11

MesajKonu: Geri: lpg söktüreyim mi kalsın mı.   lpg söktüreyim mi kalsın mı. Empty2010-08-04, 22:16

sanırım haklısın barut muayneyede az kaldı zaten söktüreyim ben onu, benzin fazla gelirse sıfır bi lpg taktırayım kafam rahat olsun.
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

Doğum tarihi : 15/09/84
Aracınızın Modeli : 1990 Model Mitsubishi Lancer 1.5 Special Edition :)

MesajKonu: Geri: lpg söktüreyim mi kalsın mı.   lpg söktüreyim mi kalsın mı. Empty2010-08-05, 06:45

Söktürmek bence de mantıksız, neticede neredeyse km de yarıyarıya kadar tasarruf yapmak var...

Babamın arabada ömrü dolan tankın yenisi için ATİKER 200 Tl istedi, 2 senelik çıkma simit tank bulduk taktırdık, komple sistem değiştirmeye gerenk yonk sanırım???
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t5950p50-1990-model-mi
barut

barut

MesajKonu: Geri: lpg söktüreyim mi kalsın mı.   lpg söktüreyim mi kalsın mı. Empty2010-08-05, 06:48

Yasincim arkadaş "lpg takımın 1999 yılı yazıyor üstünde 60litre sanırım" dediği için diyorum nerde bulacan o kadar büyük çıkma tankı Sad
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: lpg söktüreyim mi kalsın mı.   lpg söktüreyim mi kalsın mı. Empty2010-08-05, 07:09

bas düğmeye benzinle kullan,sonra gazla devam edersin Wink
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

MesajKonu: Geri: lpg söktüreyim mi kalsın mı.   lpg söktüreyim mi kalsın mı. Empty2010-08-05, 07:21

barut demiş ki:
Yasincim arkadaş "lpg takımın 1999 yılı yazıyor üstünde 60litre sanırım" dediği için diyorum nerde bulacan o kadar büyük çıkma tankı Sad

İllaki Aynısını bulmak istiyorsa bilemem abi Smile

Bendeki tank 55 lik abi mesela, değiştirirken de illa aynısı olacak diye birşey yok sanırım
Babamda da 55 lik silindir tank vardı 2001 de takılmıştı üretim yılını 10 sene geçmişti
Yerine simit tank buldu çıkma 40 lık onu taktırdı, dün de sızdırmazlık raporunu aldı Smile
mustaf67

mustaf67

Doğum tarihi : 01/01/76
Aracınızın Modeli : 1988 R11 GTS

MesajKonu: Geri: lpg söktüreyim mi kalsın mı.   lpg söktüreyim mi kalsın mı. Empty2010-08-05, 08:06

Yasin ben de bagajdaki kocaman tanktan kurtulmak istiyorum, çıkma tank alırsan sızdırmazlığı vermezler demişlerdi, içime su serptin : )
Hatta 40 liraya 2008 model minik bi tank bulmuştum da almamıştım lpg söktüreyim mi kalsın mı. 161223 Smile
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

MesajKonu: Geri: lpg söktüreyim mi kalsın mı.   lpg söktüreyim mi kalsın mı. Empty2010-08-05, 08:14

Abi bende aynı endişe içindeydim, babam aldı tankı taktırdı ve raporuda aldı Smile
barut

barut

MesajKonu: Geri: lpg söktüreyim mi kalsın mı.   lpg söktüreyim mi kalsın mı. Empty2010-08-05, 08:18

Evliya Çelebi demiş ki:
Abi bende aynı endişe içindeydim, babam aldı tankı taktırdı ve raporuda aldı Smile

abi bende sızdırmazlık konusu sorun olur diye demiştim bir ara forumda muhabeti geçmişti çıkma tank ile sorun çözülüyorsa söylediklerimi geri alıyorum o zaman
yasin gökmen

Doğum tarihi : 06/01/75
Aracınızın Modeli : reno 9

MesajKonu: Geri: lpg söktüreyim mi kalsın mı.   lpg söktüreyim mi kalsın mı. Empty2010-08-05, 08:32

oguz 11 demiş ki:
s.a herkeze 1989 renault 11 1.4 gts sahibiyim aracında lpg var aracı alalı 1 ay oldu bundan önce ya dizel ya ben benzinli araç kullandım. lpgli araç hiç kullanmadım lpgye söktürmeyi orjinal haliyle kullanmayı düşünüyorum. size söktürmek mantıklı mı. gelirimin sınırlı olduğunu belirtmek isterim benzinde kullansam ne yakar? aracı aldığımdan beri benzinde kullanıyorum ve yakıtı fazla gibi geldi bana. şunuda belirteyim lpg takımın 1999 yılı yazıyor üstünde 60litre sanırım ve uzunlamasına yerleştirilmiş. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

ilk önce araban hayırlı olsun.Lpg ile benzin performansı bir olmaz.Madi durumun iyi değil diye yazmışsın.Çok km yapıyorsan lpg şarttır ama az km yapıyorsan sökebilirsin tercih senin ama bu zamanda benzinli araca her babayiğit binemez.
http://yasingokmen@windowslive.com
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

MesajKonu: Geri: lpg söktüreyim mi kalsın mı.   lpg söktüreyim mi kalsın mı. Empty2010-08-05, 08:33

barut demiş ki:
Evliya Çelebi demiş ki:

abi bende sızdırmazlık konusu sorun olur diye demiştim bir ara forumda muhabeti geçmişti çıkma tank ile sorun çözülüyorsa söylediklerimi geri alıyorum o zaman

Sorun olur diye düşünürken forumdan birisi taktırıp geçmişti yada sağlam biyerden istihbarat almıştık abi sanırım, neticede burada yaşanmışı var oldu Very Happy İyi oldu Wink
oguz 11

MesajKonu: Geri: lpg söktüreyim mi kalsın mı.   lpg söktüreyim mi kalsın mı. Empty2010-08-05, 12:40

teşekkürler yasin gökmen. teşekkürler çok fazla km. yapmıyorum işe gidip geliyorum kafama takılan tankın uzunlamasına koyulmuş olması arkadan çarpmada çok tehlikeli gibi geldi bana, ışıklarda dururken gözerin sürekli dikiz aynasında biri çarpmasın diye. No
mustaf67

mustaf67

Doğum tarihi : 01/01/76
Aracınızın Modeli : 1988 R11 GTS

MesajKonu: Geri: lpg söktüreyim mi kalsın mı.   lpg söktüreyim mi kalsın mı. Empty2010-08-05, 12:46

oguz 11 demiş ki:
teşekkürler yasin gökmen. teşekkürler çok fazla km. yapmıyorum işe gidip geliyorum kafama takılan tankın uzunlamasına koyulmuş olması arkadan çarpmada çok tehlikeli gibi geldi bana, ışıklarda dururken gözerin sürekli dikiz aynasında biri çarpmasın diye. No
o konuda kesinlikle rahat ol kardeş, Allah korusun öyle bi kazada araba talaş olur da tanka bişey olmaz.
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

MesajKonu: Geri: lpg söktüreyim mi kalsın mı.   lpg söktüreyim mi kalsın mı. Empty2010-08-05, 12:51

oguz 11 demiş ki:

Zira bu endişeyle araba da kullanılmaz, dikiz aynasında gözlerinin olması da bişeye yaramaz zaten abi Smile
Müsterih ol Wink
onurfairway

onurfairway

Doğum tarihi : 10/12/83
Aracınızın Modeli : ladas vegas:P

MesajKonu: Geri: lpg söktüreyim mi kalsın mı.   lpg söktüreyim mi kalsın mı. Empty2010-08-05, 15:16

azda kullansan söktürme bence olan şeyi niye söktürüyosunki ruhsatada işlimi Question devir tasarruf devri lpg ile kullan bence günde 2 lirada fazla yaksan ekmek alırsın evine o 2 lirayla Wink
salla2000

salla2000

Doğum tarihi : 04/01/74
Aracınızın Modeli : 1993 Renault 11 RAINBOW

MesajKonu: Geri: lpg söktüreyim mi kalsın mı.   lpg söktüreyim mi kalsın mı. Empty2010-08-05, 15:21

oguz 11 demiş ki:

o konuda rahat ol 1. s tanklar saten arka sağda yer itibari ile iyi yerde bide sağlamlık olarak benzin deposundan kat kat sağlamdırlar o açıdan asıl benzin deposundan rahatsız olman lazım gaz deil rahat ol
oguz 11

MesajKonu: Geri: lpg söktüreyim mi kalsın mı.   lpg söktüreyim mi kalsın mı. Empty2010-08-05, 17:05

tam aradı kaldım şimdi. değerli biglileriniz için çok teşekkürler.

lpg söktüreyim mi kalsın mı.
1 sayfadaki 1 sayfası