RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)

+29
mehmet1986
onurfairway
samsunlu R-9
barut
Renault9
burcinhan
93 spring
Evliya Çelebi
mike.0606
oLkaN
Gökhan
Flywheel
r9
bvgra
drhakancan
ahmetozturk
CEDRIC06
r9_dynamique
tlg_srg
Kavkaz
oguz
oxigen
scaracco
karadeniz
Liceneus
XDiscovery
Cihangir KALKAN
sisyphos
adu040
33 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
YazarMesaj
adu040

adu040

Doğum tarihi : 13/06/88
Aracınızın Modeli : 1992 SPRING

Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty
MesajKonu: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-01-13, 18:11

Büyükşehirler arasında sadece Ankara'nın buluşması kaldı. Haydi Ankaralı arkadaşlar sıra bizde. Ankara olarak bir buluşma da biz ayarlayalım. Fakat 18 ocak 26 ocak arası Antalya'dayım.

Tarih önerilerim 27 Ocaktan sonra 3 hafta boşum. Her zaman olabilir.

Buluşma yeri önerilerim.

1. Harikalar diyarı.
2. Göksu parkı.
3. A.O.C park center.

Adminim'den ricam sabit konu yapılması.
sisyphos

sisyphos

Aracınızın Modeli : 85 R9 GTL

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-01-13, 22:36

Güzel düşünmüşsün Akın,
Umarım yazın Türkiye çapında bir buluşma ayarlarız,
Buarada ankaradan kaç üyemiz var Question
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/garaj-f7/85-r9-gtl-sis
adu040

adu040

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-01-14, 07:48

sisyphos demiş ki:
Güzel düşünmüşsün Akın,
Umarım yazın Türkiye çapında bir buluşma ayarlarız,
Buarada ankaradan kaç üyemiz var Question

7 kişi biliyorum. Foruma kayıt olup "Nerden" sekmesini doldurmayan Ankaralılara burdan ulaşmak amacım. 7 kişiye özel mesaj attım bakalım ne olacak.
Cihangir KALKAN

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : a

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-01-14, 09:20

Bir aksilik olmazsa ben de gelemk isterim. Babamın işi olursa arabayı alamam. Konya Yolu veya Eskişehir Yolu üzerinden gelecek varsa buluşabilirim. Seçilen mekanlar bana biraz ters geldi. Aklıma henüz bir öneri gelmedi.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-01-14, 09:35

ankara buluşmanızın tarihi belli olursa belki bende aranızda bulunabilirim.
ancak renom la değil büyük ihtimal isuzu ile gelirim sizlerle de tanışmış oluruz.

benim kulu da bir işim var diploma almaya gelicem dönüşte ankaraya arkadaşımın yanına uğrarım. işte o zman gelebilirim
XDiscovery

XDiscovery

Doğum tarihi : 08/12/75
Aracınızın Modeli : 1994-Rainbow

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-01-14, 09:51

Bende şimdiden söz veremem.O zamanki duruma göre ancak hareket edebilirim.
adu040

adu040

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-01-14, 12:22

Ankaralı arkadaşlar buluşma yeri önerilerinizi de yazarsanız güzel olur.
Liceneus

Liceneus

Doğum tarihi : 11/06/75
Aracınızın Modeli : 1991 Spring

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-01-14, 14:41

Benim çalışma durumları pek belli olmuyor, ama genellikle cumartesi öğledensonraları müsait oluyorum. Çankaya'nın bittiği yerdeyim, yani kızılay bile neredeyse bana uzak. Galiba mevcut alternatiflerden benim için en uygunu Çiftlik. Umarım aranızda olabilirim.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-01-14, 14:46

Liceneus demiş ki:
Benim çalışma durumları pek belli olmuyor, ama genellikle cumartesi öğledensonraları müsait oluyorum. Çankaya'nın bittiği yerdeyim, yani kızılay bile neredeyse bana uzak. Galiba mevcut alternatiflerden benim için en uygunu Çiftlik. Umarım aranızda olabilirim.

bence hipodrom uygun olur
Cihangir KALKAN

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-01-15, 07:24

Cepa Otoparkından hareket etsek nasıl olur sizce? Konya Yolu üzerinde aklıma gelen yer yok ancak Cepa Otoparkı bana ters sayılmaz. Terminal yakınlarında yer olsa herkes daha kolay gelebilir sanırım.

Park sorunu olabileceği için yer önermekte zorlanıyorum.
adu040

adu040

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-01-15, 14:37

nevada demiş ki:
Cepa Otoparkından hareket etsek nasıl olur sizce? Konya Yolu üzerinde aklıma gelen yer yok ancak Cepa Otoparkı bana ters sayılmaz. Terminal yakınlarında yer olsa herkes daha kolay gelebilir sanırım.

Park sorunu olabileceği için yer önermekte zorlanıyorum.

Cepa'da hafta sonu yer bulamayız.
Liceneus

Liceneus

Doğum tarihi : 11/06/75
Aracınızın Modeli : 1991 Spring

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-01-16, 06:52

Belki çok yakın değil, ama aklıma Tigem geliyor. Çiftliğe giderken sol tarafta...
adu040

adu040

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-01-16, 11:00

Liceneus demiş ki:
Belki çok yakın değil, ama aklıma Tigem geliyor. Çiftliğe giderken sol tarafta...

Tigem de olur.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-01-29, 14:16

EEEEEEE ARKADAŞLAR HAVA KÖTÜ GİDİYO DİYE HİÇ BİR FAALİYET YOK SİZDE NE BİÇİM ANKARALI TEŞKİLATSINIZ???? Laughing affraid affraid affraid affraid affraid
adu040

adu040

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-01-29, 18:58

takara34 demiş ki:
EEEEEEE ARKADAŞLAR HAVA KÖTÜ GİDİYO DİYE HİÇ BİR FAALİYET YOK SİZDE NE BİÇİM ANKARALI TEŞKİLATSINIZ???? Laughing affraid affraid affraid affraid affraid

Kimsede icraat yok. Buluşma yeri teklif eden bile yok.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-01-29, 20:12

sayımız daha az büyük buluşmalar için...biraz daha büyüdüğümüzde daha rahat olacaktır bu tip buluşmalar...ayrıca havalar da baya soğuk bahara doğru yapılırsa herkes rahat eder diye düşünüyorum... Wink
http://www.ladatr.com
sisyphos

sisyphos

Aracınızın Modeli : 85 R9 GTL

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-01-29, 20:16

Deniz haklı,
Buluşmek isteyen biraz ilgi gösterirdi keske herkez senin kadar istekli olsa ama bu iş ben gelirim dedikten sonra bir daha ilgilenmemekle olmaz,
ya yeteri kadar ciddiyet yok ya da istek...
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/garaj-f7/85-r9-gtl-sis
Cihangir KALKAN

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-01-29, 21:01

Bende havalardan dolayı bir isteksizlik var. Liseden samimi bir arkadaşımla buluşmak istedim ancak evden çıkmaya üşendim. Oto pazarına gitmek için zaten izin yok. Havaların etkisi de oldu tabii.
scaracco

scaracco

Doğum tarihi : 10/06/83
Aracınızın Modeli : 95 SPRING

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-02-08, 11:11

karadeniz demiş ki:
sayımız daha az büyük buluşmalar için...biraz daha büyüdüğümüzde daha rahat olacaktır bu tip buluşmalar...ayrıca havalar da baya soğuk bahara doğru yapılırsa herkes rahat eder diye düşünüyorum... Wink

bende çanakkalede düşünüyorum hatta şöle bişi olabilir yurdun her yerinde üyelerimiz gelse yakın çevredekiler araçlarıyla uzaktakılerde otobüsle gelse bi şehitler abidesini gelibolu yarımadasını tarihimizin olduğu yer yeri gezdirsem misafirim olsanız iyi olur diyorum sizce
oxigen

oxigen

Aracınızın Modeli : 1994 broadway

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-02-10, 20:52

ya arkadaşlar şöyle haziranda okullar kapandıktan sonra yapalım hem sayı çok olur hemde mangal partisi falan olur diye düşünüyorum...nasıl olur?????
oguz

oguz

Doğum tarihi : 26/09/79
Aracınızın Modeli : 1991 flash

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-02-29, 17:30

valla ben ne zaman ve nereye isterseniz gelirim yeterki bir kaç gün öncesinden haberim olsun..
adu040

adu040

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-03-01, 10:59

Havalar iyi sayılır. Okullar için de şunu söyleyeyim nasıl olsa hafta sonu yapacağız.
Cihangir KALKAN

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-03-01, 16:01

Pazar bana uygundur. Ders programı yine Cumartesi gününe sarktı. Evil or Very Mad
Kavkaz

Kavkaz

Doğum tarihi : 24/11/83

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-03-14, 21:34

Öss ler Kpss ler geçsin arkadaşlar, hazirandan sonra bende gelirim hem ilk buluşmadan sonra sık sık biraraya geliriz gibime geliyor o nedenle kiminin sınavı kiminin okulu, yazık etmeyelim birbirimize. scratch ...
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-03-25, 16:08

En iyisi sınavlar bittiginde şimideden bi liste çıkartalım derim kaç kişiyiz ve listede ankaranın neresinde oturuldugunuda yazalım derim ona görede buluşma yeri ayarlıyalım

YOKMU ARKADAŞLAR KİMSE....

1- Broadwayisoo (Elvankent)
2- adu040 (Eryaman)
3- Kavkaz (Keçiören)
4- Oguz (Etlik)
5- Tlg_srg (Öveçler)
6- R9gtl (Batıkent)
7- CEDRIC06 (Demetevler)
8- Brodvey (Subayevleri)
9- Drhakancan (Pursakalar)
10- r9_dynamique (Batıkent)

En son broadwayisoo tarafından 2008-06-15, 15:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 10 kere değiştirildi
adu040

adu040

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-03-27, 12:24

2. adu040 Eryaman
Kavkaz

Kavkaz

Doğum tarihi : 24/11/83

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-03-27, 18:49

3. Kavkaz K.Ören
oguz

oguz

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-03-29, 04:47

4.oguz etlik
tlg_srg

tlg_srg

Doğum tarihi : 04/06/84
Aracınızın Modeli : 2000 peugeot 206 1.6 xt

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-04-08, 14:56

arkadaşlar bende ankaradan yeni üye oldum bende buluşmaya katılabilirim bi kaç daha r9 cu arkadaşım var bi pazar neden olmasın...
adu040

adu040

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-04-09, 11:17

tlg_srg demiş ki:
arkadaşlar bende ankaradan yeni üye oldum bende buluşmaya katılabilirim bi kaç daha r9 cu arkadaşım var bi pazar neden olmasın...

Hangi İlçe-semt
tlg_srg

tlg_srg

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-04-09, 19:26

adu040 demiş ki:
tlg_srg demiş ki:

Hangi İlçe-semt
ankara öveçler ya sen...görüşelim
adu040

adu040

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-04-09, 20:58

Önceki mesajımda bahsetmiştim. Eryaman
r9_dynamique

r9_dynamique

Doğum tarihi : 30/10/89
Aracınızın Modeli : 86' L423GTL

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-04-10, 21:16

Bende aranızda bulunmayı çok isterim Batıkentteyim
CEDRIC06

CEDRIC06

Doğum tarihi : 03/06/84
Aracınızın Modeli : 1985 Renault 9 GTL

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-05-06, 01:33

Selamlar arkadaşlar. Yeni üye oldum. Ankara'dan bende.. Demetevler de oturuyorum... Gazi Üniversitesi'nde öğrenciyim aynı zamanda.. Her türlü faaliyete açığım. Beni de aranıza alın Razz
ahmetozturk

ahmetozturk

Doğum tarihi : 19/09/89
Aracınızın Modeli : 1991 broadway

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-05-23, 16:21

ben de subayevlerindeyim öss ye hazırlanıyorum şu aralar onun için haziran 15 ten sonra olsun
drhakancan

drhakancan

Aracınızın Modeli : 1994 Broadway-Yakut

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-06-06, 11:14

valla bana da uyar ben de pursaklardayım. özellikle c.tesi pazar
adu040

adu040

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-06-14, 12:53

Yapalım mı buluşma sınavlar dediniz finaller dediniz hepsi bitti.
tlg_srg

tlg_srg

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-06-14, 14:09

valla yapalım millet tatil demneden ama akın bu sefer sen liderlik yap hade benim şansım yaver gitmerdi...ben sonuna kadar arkandayım...
adu040

adu040

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-06-14, 14:56

Önce en azından kendi aramızda bir tarih belirleyelim.
tlg_srg

tlg_srg

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-06-14, 21:16

tamam akın belirleyelim sen sole bi tarih
adu040

adu040

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-06-15, 13:57

Haftaya SBS var o nedenle 28-29 Haziran'dan birini diyelim.
ahmetozturk

ahmetozturk

Doğum tarihi : 19/09/89
Aracınızın Modeli : 1991 broadway

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-06-16, 09:57

28-29 haziran çok geç ben adanaya gidiyorum 28inde işbaşı yapıcam orda 1-2 gün geri alsanız müthiş olurdu
bvgra

bvgra

Aracınızın Modeli : '89 R11 TXE Flash

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-06-16, 10:12

28-29 haziran da yurt dışında olacağım daha erken veya sonraki bi tarihte olma şansı olsaydı kesinlikle kaçırmazdım.
adu040

adu040

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-06-16, 11:53

21-22 Haziran diyelim o zaman.
oguz

oguz

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-06-16, 14:40

katılmayı çok isterim ama bazı özel durumlarımdan dolayı net bir şey söyleyemem ama katılım adına elimden geleni yapacağım .
Cihangir KALKAN

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-06-16, 17:55

O gün aksilik çıkmazsa katılmak isterim. Pazartesi veya Salı gününe gelmedikçe bana uyar.
tlg_srg

tlg_srg

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-06-16, 19:01

bende aksilik olmazsa o gün kesin gelirim muhakkak...
r9

Aracınızın Modeli : 1991 model 9 GTC

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-06-17, 05:39

eryaman 2. etapta ikamet ediyorum cumartesi öglene kadar çalışıyorum pazar ful boşum ne zaman isterseniz buluşalım
r9_dynamique

r9_dynamique

Doğum tarihi : 30/10/89
Aracınızın Modeli : 86' L423GTL

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-06-17, 19:39

haftasonu ayarlanırsa %80 ordayım evim batıkentte
adu040

adu040

MesajKonu: Geri: Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)   Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor) Empty2008-06-17, 19:43

22 Haziran Pazar yapıyoruz buluşmayı. Yer önerilerinizi bekliyorum. Önerilerim;

1. Göksu Parkı
2. Harikalar Diyarı
3. A.O.Ç Park Center

Sıra Ankara buluşmasında. (şeytan topallıyor)
1 sayfadaki 5 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
 Similar topics
-
» GAZ LPG AYARI