RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

LPG Her Seferinde Farklı Doluyor

+5
Oxyd
okan sen
93 spring
Cihangir KALKAN
mermer_baker
9 posters
YazarMesaj
mermer_baker

mermer_baker

Doğum tarihi : 01/01/87
Aracınızın Modeli : Broadway 97

LPG Her Seferinde Farklı Doluyor Empty
MesajKonu: LPG Her Seferinde Farklı Doluyor   LPG Her Seferinde Farklı Doluyor Empty2010-05-08, 11:04

Cidden çok canımı sıkan bir konuya açıklık gelsin istiyorum.

Reno 9'umda 55 litrelik gaz deposu var....

1) Çoğu zaman 360-375 km civarı tüp bitiyor. NORMAL midir?

2) Tüp bitince benzinciye gidiyorum, bazen 10 lt alıyor, bazen 53, bazen 30..... ama yine 375 km gibi bitiyor

Ya lanet olsun, ne kadar kaldığı umrumda değil ama adam akıllı arabanın ne kadar yaktığı ölçemiyorum bir türlü LPG Her Seferinde Farklı Doluyor 161223
Cihangir KALKAN

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : a

MesajKonu: Geri: LPG Her Seferinde Farklı Doluyor   LPG Her Seferinde Farklı Doluyor Empty2010-05-08, 11:08

1. soruda tip bitti derken göstergeye göre mi yoksa stop etmesine göre mi?
mermer_baker

mermer_baker

Doğum tarihi : 01/01/87
Aracınızın Modeli : Broadway 97

MesajKonu: Geri: LPG Her Seferinde Farklı Doluyor   LPG Her Seferinde Farklı Doluyor Empty2010-05-08, 11:11

Yok, yolda par par ediyor, araba sarsılıyor, sonra istop ediyor gibi oluyor bariz bir şekilde, ben de benzine geçiriyorum
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: LPG Her Seferinde Farklı Doluyor   LPG Her Seferinde Farklı Doluyor Empty2010-05-08, 11:45

abi bitir gazı,10 litre gaz iste litreyle veriyo,at 20 kaat üstü kalsın dahil de,yolda kalana kadar git
okan sen

Doğum tarihi : 24/02/81
Aracınızın Modeli : 1992 Broadway

MesajKonu: Geri: LPG Her Seferinde Farklı Doluyor   LPG Her Seferinde Farklı Doluyor Empty2010-05-24, 18:24

birkaç soru sormuşsun öncelikle 55 litreyle 370 km gidiyorsan araban kmde 300 lira yakıyor bu çok fazla.(ben 160-180 lira yakıyorum) 10 litre ile 370 km gitmen ise imkansız. senin soruna bir kaç cevap verebilirim.
1. yukarıda arkadaşın yazdığı gibi göstergeye göre ölçüyorsan göstergen bozuk. fulleyip bitene kadar ölç ve tüpün üzerindeki göstergeden takip et.
2. araban sürekli farklı miktarda gaz alıyorsa ya gittiğin gazcılarda basınç farkı var birisi daha fazla sıkıştırarak basıyor diğeri daha az basınçla basıyor. yada senin tüp mekanizmasında tüpün fazla dolmasını engelleyen valf gibi birşey var o hata yapıyor. bazen erken kapatıyor bazen geç kapatıyor.
3.araba stop edene kadar gittiğini yazmışsın . gaz bitmediği halde araba başka bişeyden stop ediyor.
4.yada sen ölçümleri tam olarak düzgün yapamıyorsun.
Oxyd

Oxyd

Doğum tarihi : 05/08/87
Aracınızın Modeli : 94 Spring - Corolla VVTI

MesajKonu: Geri: LPG Her Seferinde Farklı Doluyor   LPG Her Seferinde Farklı Doluyor Empty2010-05-24, 18:54

lpg tankının şamandırası bozulmuştur depo tam dolmadan pompayı durduruyodur.
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: LPG Her Seferinde Farklı Doluyor   LPG Her Seferinde Farklı Doluyor Empty2010-05-24, 19:30

Oxyd demiş ki:
lpg tankının şamandırası bozulmuştur depo tam dolmadan pompayı durduruyodur.

LPG Her Seferinde Farklı Doluyor 261607
http://www.nettekalite.com
yasin gökmen

Doğum tarihi : 06/01/75
Aracınızın Modeli : reno 9

MesajKonu: Geri: LPG Her Seferinde Farklı Doluyor   LPG Her Seferinde Farklı Doluyor Empty2010-07-13, 07:29

mermer_baker demiş ki:
Cidden çok canımı sıkan bir konuya açıklık gelsin istiyorum.

Reno 9'umda 55 litrelik gaz deposu var....

1) Çoğu zaman 360-375 km civarı tüp bitiyor. NORMAL midir?

2) Tüp bitince benzinciye gidiyorum, bazen 10 lt alıyor, bazen 53, bazen 30..... ama yine 375 km gibi bitiyor

Ya lanet olsun, ne kadar kaldığı umrumda değil ama adam akıllı arabanın ne kadar yaktığı ölçemiyorum bir türlü LPG Her Seferinde Farklı Doluyor 161223

Arkadaşım konu baya eski ama yinede arkadaşlara bilgi mahiyetinde bir kaç bilgi verelim.
1-55lt lik depo tam 55lt almaz %20 emniyet için valf keser dolayısıyla şamandıran tam sağlamsa 44-45 lt gaz alman lazım.
2-Gaz istanyonundaki gaz basıncı lpgde dolumunda etkilidir.genelde bu sırf gaz satan istanyonlarda olur istasyonda bir kaç araba daha varsa basınç düşüyor biraz daha gaz alacağı halde basınç az olduğu için tam dolmuyor sizde az yaktım diye seviniyorsunuz.
3-şamandıra gaz alımını kestikten sonra aracı sallayarak şamandırayı oynatıp biraz daha alsın diye sallamak şamadırayı bozar.
4-en iyi gaz ölçümü depoyu tam bitirip 10TL lik gaz alıp bidaha bitirdiğinizde anlayabilirsiniz.
5-Depon 44Lt alsa yakıtın pek anormal değil biraz fazla sadece 1Lt ile 8,18km gidiyorsun..
http://yasingokmen@windowslive.com
sezer01

sezer01

Doğum tarihi : 21/06/84
Aracınızın Modeli : fiat marea elx 1998 model

MesajKonu: Geri: LPG Her Seferinde Farklı Doluyor   LPG Her Seferinde Farklı Doluyor Empty2010-07-13, 10:08

arkadaşlar bu arada yaz aylarında tam doldurmamakta fayda var diyelimki sabah doldurduk depoyu ne kadar genleşme olmaz deselerde öğleden sonraya kadar iyice sıkışıyor bir tanıdık beyaz eşya satıcısı var aynı bu şekilde doldurmuş öğleden sonra ses gelmeye başladı bağajı açtığımızda şamandıranın alt tarafından tahliye yapıyordu benim araç 40 lt lik 50 tl alıp bıraktırıyorum
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: LPG Her Seferinde Farklı Doluyor   LPG Her Seferinde Farklı Doluyor Empty2010-07-13, 10:10

özellikle benzin için bu daha da önemli, depo baya baya taşabiliyor... Rolling Eyes
http://www.ladatr.com

LPG Her Seferinde Farklı Doluyor
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-