RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce??

+3
GhostRider
XDiscovery
okan4037
7 posters
YazarMesaj
okan4037

okan4037

Doğum tarihi : 17/08/89
Aracınızın Modeli : Peugeot 307 Gti :)

Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce?? Empty
MesajKonu: Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce??   Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce?? Empty2008-01-05, 19:36

beyler öncelikle aynaları ve yan çıtaları ve bagajı kaldırmak için tuttuğumuz bişey varya onu beyaza boyamak istiyorum ha bide kapı kolları Very Happy ondan sonra arka llogoları ıptal etmek ıstıyorum bı tek bagaj kılıdı kalacak
Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce?? Dscn1820largeey9

ondan sonra arka tamponu ve stopları değiştirmek istiyorum aynı bu şekil (resmi internetten buldum kiminse özür dilerim)
Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce?? 11zk0ea0

ön tamponu ise boyamak istiyorum beyaza ondan sonra sis farı yerleştirmek istiyorum ayrıca sinyallerin beyaz olmasını istiyorum ve park lambaları acıkken sınyalın ıcınde beyaz led yanacak sekılde ayarlıyacağım..bu arada sis farı emanet durmuyacak arabanın kendisinden gibi olacak oda şöyle olabilir;
Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce?? Nxi73629fg9
Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce?? Nxi73629fg9.ead950ce6b

ondan sonra arabanın halısını siyah bı halı olarak değiştirmek istiyorum paspası ise mavi parlayanlardan varya meşhur birtane ondan yapmak istiyorum. koltuk kılıfıda eski onuda yapmak lazım şimdi Very Happy
arka stopları ghostriderınkı gibi tek ışıkken çift ışık yapacağım
Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce?? Grnt003largeew9

bide kadran rengini değiştireceğim(beyaz-mavi) ve şu kalolifer ışıkları yeşilken mavi yapacağım
arka plakalık ışıklarını beyaz yapmayı düşünüyorum
aracı alçatmayı düşünüyorum
bide lasstiği yeni aldık 175 13 yazıyo buna 15' cant takabılırmıyım??

Bunları yazmamdaki neden hem renoya yapılacak modifiyeleri göstermek hemde yardımlarınızı almaktır sizce dhaa neler ekleyebilirim yada dikkat etmem gereken yerler nelerdir..

+ olarak
hafıf bir film çekmek istiyorum
koltuk başlarını değiştirmek istiyorum boşluksuz olandan
plakaya bir düzenleme yapsam iyi olur
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce??   Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce?? Empty2008-01-05, 19:55

güzel işlemler tabiki ama 15" jant kötü fikir.
dağıtırsın ön takımı
okan4037

okan4037

MesajKonu: Geri: Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce??   Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce?? Empty2008-01-05, 20:01

valla ben pek anlamıyorum:D dağıtırsın derken ?
XDiscovery

XDiscovery

Doğum tarihi : 08/12/75
Aracınızın Modeli : 1994-Rainbow

MesajKonu: Geri: Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce??   Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce?? Empty2008-01-05, 20:01

Bizim araçlarımızın orjinal görünüşü daha güzel.
Bu dediklerinizi en az 6 silindir 150 ps arabaya yapmak daha uygun olur. Kuvvet,hız simgelemiş olur. Bizimkilerde neyi simgeleyecek? Düpedüz aile arabası işte...
okan4037

okan4037

MesajKonu: Geri: Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce??   Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce?? Empty2008-01-05, 20:13

zaten benim amacım arabaya hız simgelemesi değil sadce güzel ve temiz görünüm egsoz filan o yüzden koymak istemiyorum yada spor direksiyon sadece güzel bir görüntü için ve birazda farklı olmak
GhostRider

GhostRider

Doğum tarihi : 21/07/88
Aracınızın Modeli : '94 Fairway

MesajKonu: Geri: Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce??   Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce?? Empty2008-01-05, 20:14

13 lastige 15 jant dışında ben bu fikirleri bi yerlerden tanıyom ama.. Laughing neyse yaparsn güzel olr tabi okancım.. tabi 13 e 15 jant dışında.. lol!
GhostRider

GhostRider

Doğum tarihi : 21/07/88
Aracınızın Modeli : '94 Fairway

MesajKonu: Geri: Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce??   Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce?? Empty2008-01-05, 20:17

birde sana fairway tamponları ve farı cuk oturur..
enderkinder

Doğum tarihi : 13/06/85
Aracınızın Modeli : 1994 R9 Spring

MesajKonu: Geri: Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce??   Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce?? Empty2008-01-05, 22:46

XDiscovery demiş ki:
Bu dediklerinizi en az 6 silindir 150 ps arabaya yapmak daha uygun olur. Kuvvet,hız simgelemiş olur. Bizimkilerde neyi simgeleyecek? Düpedüz aile arabası işte...

Yapmasını bildikçe her araba olur olmaz diye birşey yok.Arkadaş zaten 6 silindir 150hp bir arabaya biniyor olsaydı Renault 9 sitesine üye olup bize yapacaklarını anlatıp fikirlerimizi almak istemezdi.
sisyphos

sisyphos

Aracınızın Modeli : 85 R9 GTL

MesajKonu: Geri: Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce??   Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce?? Empty2008-01-05, 23:17

Açıkçası yapmayı planladıkların hoşuma gitti orjinalci olmasam ve elimde başka bir R9 daha olsa yapacaklarım aynı sizin düşündükleriniz gibi olurdu,
Kolay gelsin sonucu merakla bekliyorum Wink
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/garaj-f7/85-r9-gtl-sis
okan4037

okan4037

MesajKonu: Geri: Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce??   Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce?? Empty2008-01-05, 23:21

yorumlarınız için herkese teşekküler.. benim asıl yapmak istediğim aslında arabayı güzelleştirmek ve birazda şık bir hale getirmek..bunları yavaş yavaş yapacağım eminimki güzel bişey olacak her yaptığımda resimleri koyacağım..
enderkinder

MesajKonu: Geri: Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce??   Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce?? Empty2008-01-06, 01:03

okan4037 demiş ki:
yorumlarınız için herkese teşekküler.. benim asıl yapmak istediğim aslında arabayı güzelleştirmek ve birazda şık bir hale getirmek..bunları yavaş yavaş yapacağım eminimki güzel bişey olacak her yaptığımda resimleri koyacağım..

Bekliyoruz arabada bazı değişikliklere gideceksin belli ama kapı kollarını aynaları ve arka rüzgarlığı boyatma derim.Çıtaları iptal edersen sade bir görüntü yaratırsın.Tamponları siyaha boyamak başarılı bir tercih olur.Fakat ilk önce plastik astar attırmayı sonra beyaz'a boyamayı daha sonrada siyah katı atmayı unutma ki boya saglam tutsun.Arabayı düşürebilirsen çok çok ii olur ama 15" işine girme derim sürtme sorunu yaşayacaksın çünkü.14" idealdir.Fotoğraflarıda eklersin merakta bırakma bizi hee Smile Şimdiden kolay gelsin..
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce??   Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce?? Empty2008-01-06, 05:29

enderkinder demiş ki:
XDiscovery demiş ki:

Yapmasını bildikçe her araba olur olmaz diye birşey yok.Arkadaş zaten 6 silindir 150hp bir arabaya biniyor olsaydı Renault 9 sitesine üye olup bize yapacaklarını anlatıp fikirlerimizi almak istemezdi.
Bende fikrimi söyledim.Beğenmiyorsam beğenmediğimi söylerim.Orjinalin daha güzel olduğunu düşünüyorum.
Yapılan değişikliklerin , ciğerden destek görmesi gerekir. Sadece görüntü ile içi boş kutuyu süslemiş gibi olur.
Ancak motor,fren vs modifiyeleri ile ciğer güçlendirilirse o zaman yapılan sportif görüntünün bir anlamı olur.Yoksa sadece hava olarak kalır.
Bunlarda benim görüşüm.
adu040

adu040

Doğum tarihi : 13/06/88
Aracınızın Modeli : 1992 SPRING

MesajKonu: Geri: Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce??   Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce?? Empty2008-01-06, 09:52

Bir ara ben de aracı farklılaştırmak istiyordum. Bu işleri yapmak için sanayide bir tanıdığın olsa iyi olur. Çünkü tanımadığın kişilere yaptırınca farklı sonuçlar oluşabiliyor. Örnek istersen ;
Ben yazın aracıma bir arkadaşımın çıkardığı performans egsozu taktım. Sesi hakkında şikayetler alınca ben de geri çıkarttırıp rolantide tok ses verecek yüksek devirde beni, mahallede de mahalle halkını rahatsız etmeyecek bir egsoz istedim egsozcu da bu tam senin istediğin egsoz dedi ama değilmiş. Diyeceğim o ki malesef her meslekte olduğu gibi oto sanayide de yamuk kişiler çıkabilir o nedenle bir bilenle yaptırmak faydalı olur.
okan4037

okan4037

MesajKonu: Geri: Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce??   Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce?? Empty2008-01-06, 10:37

adu040 demiş ki:
Bir ara ben de aracı farklılaştırmak istiyordum. Bu işleri yapmak için sanayide bir tanıdığın olsa iyi olur. Çünkü tanımadığın kişilere yaptırınca farklı sonuçlar oluşabiliyor. Örnek istersen ;
Ben yazın aracıma bir arkadaşımın çıkardığı performans egsozu taktım. Sesi hakkında şikayetler alınca ben de geri çıkarttırıp rolantide tok ses verecek yüksek devirde beni, mahallede de mahalle halkını rahatsız etmeyecek bir egsoz istedim egsozcu da bu tam senin istediğin egsoz dedi ama değilmiş. Diyeceğim o ki malesef her meslekte olduğu gibi oto sanayide de yamuk kişiler çıkabilir o nedenle bir bilenle yaptırmak faydalı olur.
haklısınız ama biz bi arkadaşla yapacaz bu siteden ghostrider diye birisi hayırlısıysa haftya balıcaz
okan4037

okan4037

MesajKonu: Geri: Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce??   Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce?? Empty2008-01-06, 10:38

XDiscovery demiş ki:
enderkinder demiş ki:
XDiscovery demiş ki:

Bende fikrimi söyledim.Beğenmiyorsam beğenmediğimi söylerim.Orjinalin daha güzel olduğunu düşünüyorum.
Yapılan değişikliklerin , ciğerden destek görmesi gerekir. Sadece görüntü ile içi boş kutuyu süslemiş gibi olur.
Ancak motor,fren vs modifiyeleri ile ciğer güçlendirilirse o zaman yapılan sportif görüntünün bir anlamı olur.Yoksa sadece hava olarak kalır.
Bunlarda benim görüşüm.
fikrine saygım var haklısın frenı fılan guclendırmek mantıklı geldı...ayrıca arabaya kesınlıkle spor gorunum vermıyecem
enderkinder

MesajKonu: Geri: Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce??   Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce?? Empty2008-01-06, 12:01

XDiscovery demiş ki:
enderkinder demiş ki:
XDiscovery demiş ki:

Bunlarda benim görüşüm.

Herkezin kişisel zevki sonuçta kimi görüntü sever kimi performans sever,kimi performans+görüntü sever.Standart bir aile arabası yazmışsın ben yorum yazdıktan sonra ciğerden destek görmesi gerekir demişsin frendi motordu vs..Bunu baştan belirtseydin öyleyse arkadaşımız birşeye heves etmiş hevesini kırmamak gerekli diye düşünüyorum.Ondan dolayı yapıcı olmak en iyisidir kendi fikrimi yansıtacağım diye kalp kırmanında bir anlamı olmadığını düşünüyorum saygılar..
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce??   Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce?? Empty2008-01-07, 06:06

enderkinder demiş ki:
Herkezin kişisel zevki sonuçta kimi görüntü sever kimi performans sever,kimi performans+görüntü sever.Standart bir aile arabası yazmışsın ben yorum yazdıktan sonra ciğerden destek görmesi gerekir demişsin frendi motordu vs..Bunu baştan belirtseydin öyleyse arkadaşımız birşeye heves etmiş hevesini kırmamak gerekli diye düşünüyorum.Ondan dolayı yapıcı olmak en iyisidir kendi fikrimi yansıtacağım diye kalp kırmanında bir anlamı olmadığını düşünüyorum saygılar..

Evet aile arabası dedim ve yine diyorum. Sizin mesajınız sonrasında da fikir veya görüş değiştirecek değilim.
Ayrıca yazdığım mesajlarda kalp kıracak birşeyde yok. Konuyu başka yerlere çekmenin anlamıda yok.
Bugüne kadar yazdığım mesajları okursan kalp kırmak değil hep yardımcı olmaya ve değişik fikirler sunmaya yönelik bir yapım olduğunu görürsün.
Ne yapmaya veya neyi ispatlamaya çalışıyorsunuz anlamış değilim.

Konuyu daha fazla uzatıp güzelim forumu bozmanın anlamıda yok.Artık bu konu hakkında cevab yazmayacağım.

Saygılar.
enderkinder

MesajKonu: Geri: Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce??   Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce?? Empty2008-01-07, 10:52

Bu mesaj size ait bu mesajda böyle bir kibirlilik ve aşağılama edası seziyorum ben."Neyi simgeleyecek?Düpedüz aile arabası".Yapılan işin illaki birşeyi simgelemesi sembolize etmesimi gerekiyor?Size aile arabası olarak görülebilir.Ama başkaları için öyle olmayabilir.Ben bunun yerine sizin yaşınızda birinden."Kardeşim güzel düşünmüşsün plan olarak,fakat bizim otomobillerimiz sade daha alımlı ve daha bir hoş duruyor sonuç itibariyle Türkiye'de ekonomik ailesi arabası olarak piyasaya sürüldü.Ama genede zevk senin yaparsanda fena olmaz Wink" tarzında bir yorum beklerdim.Hee bunu yazsaydınız olay bu kadar uzamazdı.Ben olayı biryere çekiştirmek istesem çok rahat çekerim ama siz yanlış anlıyorsunuz.Ayrıca size kalp kırdınız demedim genel anlamda söyledim demekki üstünüze alınmışsınız o kadar kişiden.Oda sizin bileceğiniz iş.Hiçbir zaman için benim görüşüme göre uçan kuşun kanadı kırılmaz.Bizim yaşımızdaki gençlere bu şekilde yaklaşırsanız daha çok sevinirim saygılar,hürmetler..
__RaVe__®

__RaVe__®

Doğum tarihi : 10/12/86
Aracınızın Modeli : 1994 RAINBOW/2004 PuG 307

MesajKonu: Geri: Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce??   Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce?? Empty2008-01-10, 23:11

bence gereksiz yapılan masrafı tasıyacak bir arac değil kolay gelsin...

ayrıca fikrimi söylicem... bahsettigin muhtelif parcaların herbirini beyaza boyatırsan araba göze hos gelmez bence hiç uğrasma derim onun yerine imkanın varsa al bir flash S bak keyfine...

Arabaya yapmayı planladıklarım nasıl sizce??
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» sizce gereklimi..