RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Aracıma Lpg taktırmak istiyorum yardım...

+2
karadeniz
Yasin_71
6 posters
YazarMesaj
Yasin_71

Yasin_71

Doğum tarihi : 12/08/74
Aracınızın Modeli : 1993

Aracıma Lpg taktırmak istiyorum yardım... Empty
MesajKonu: Aracıma Lpg taktırmak istiyorum yardım...   Aracıma Lpg taktırmak istiyorum yardım... Empty2010-02-01, 16:55

Merhaba arkadaşlar
Renault 9 Springime LPG sistemi taktırmayı düşünüyorum.
Aslında benzindeki tüketim değerleri yaşıtlarana nazaran iyi ancak benzinin litre fiyatının bu denli yüksek olması belimi bükmeye başladı. Ne yapmalıyım uygun fiyat ve marka hangisi sorun yaşamak istemiyorum...
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: Aracıma Lpg taktırmak istiyorum yardım...   Aracıma Lpg taktırmak istiyorum yardım... Empty2010-02-01, 21:25

lpg için çok uygun 1 aracınız var...sizin araçta mikser olmayacak karburatör arkasından delinip 1 meme yerleştirilecek ve lpg girişi oradan yapılacak...o yüzden siz benzinde her zaman nasıl kullanıyorsanız lpgde de o şekilde kullanabileceksiniz (tabi karburatör contaları sağlam, hava almıyorsa)

marka konusunda ise, bu işte lpgnin markasından önemli olan şey montajı yapacak olan adamın işi bilmesidir...çok kalite 1 markayı adam düzgün uygulayamazsa randıman alamazsınız... Wink o yüzden siz işçiliği sağlam ve düzgün 1 yer bulmaya bakın...
http://www.ladatr.com
renault9spring

renault9spring

Doğum tarihi : 14/08/90
Aracınızın Modeli : renault 9 spring

MesajKonu: Geri: Aracıma Lpg taktırmak istiyorum yardım...   Aracıma Lpg taktırmak istiyorum yardım... Empty2010-02-01, 21:44

abi benim sistem lavoto ve bir sorunda çkarmıyor. deniz başkanın dediği gibi uygulaması önemli. ben başında durmuştum. sanada tavsiye ederim. ama o lpg ciyle nasıl papaz olmuştuk. adam benim işi öğrenmemden korkuyormuş meğerse. Razz Razz
ferguc

Doğum tarihi : 15/07/79
Aracınızın Modeli : 1994 F*A*İ*R*W*A*Y

MesajKonu: Geri: Aracıma Lpg taktırmak istiyorum yardım...   Aracıma Lpg taktırmak istiyorum yardım... Empty2010-02-08, 12:06

arkadaşlar.kontağı açtığımız gibi gelen çıt sesi tam olarak nedir.geçende ayar yaptırdım ve tüpün üstündeki gösterge değişti.usta bir bağlantıyı değiştirdi.o günden beri kontağı ilk açtığımda çıt sesi yok.dolayısıyula gaz gelmiyor olmalıki çalışmıyor.benzine alıyorum.çalışıyor sonra gaza geçiyorum.direk gazda çalışması lazım.
koraytek2007

Doğum tarihi : 15/08/89
Aracınızın Modeli : Toros SW 1992

MesajKonu: Geri: Aracıma Lpg taktırmak istiyorum yardım...   Aracıma Lpg taktırmak istiyorum yardım... Empty2010-02-08, 13:10

o gelen çıt sesinden sonra log regülatöre doğru geliyor.ve o ses olmazsa aracına lpg gelmiyor demektir.
http://www.koraytek2007.tr.cx
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: Aracıma Lpg taktırmak istiyorum yardım...   Aracıma Lpg taktırmak istiyorum yardım... Empty2010-02-08, 19:13

o gelen çıt sesinden sonra lpg regülatöre gelir ,birde regülatörün çıt sesi var ,ikisi aynı anda çıt ettiği için seste ,bir elin nesi var misali baya bi iyi çıkıyor Wink , işte o anda 2 kesicide gazı bıraktığı için regülatöre dolan gaz motora doğru yol alır Wink , kontağa basmazsanız kıt sesi ile (gazı kesen parçanın uç kısmı lastik olduğu için ses kıt şeklinde duyulur) regülatör gaz akışını keser.

Aracıma Lpg taktırmak istiyorum yardım...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-