RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma

+10
turanefe
alpi76
metin
muratdemir
karadeniz
VetApex!
konvekta
spring57
staplis
kozluca21
14 posters
YazarMesaj
kozluca21

kozluca21

Doğum tarihi : 25/01/84
Aracınızın Modeli : 1992 broadway gte

Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma Empty
MesajKonu: Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma   Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma Empty2009-12-30, 18:09

Arkadaşlar 6 aydır kullandığım aracımdan ciddi anlamda çok memnunum bende kendi bulduğum bir kaç yöntemi sizlerle paylaşmak işstedim..

Işık canlandırmak için: Örn. torpido, bagaj içi, araç içi, göstergeler yapmanız gereken çok basit özellikle araç içi ve bagaj içinin aydınlatmasını masrafsız artırmak için ben bir yöntem buldum malzemeler kullanılmış bir paket parlement Smile evet sigara jelatinini lambaların arkasına iyice yerleştirdikten sonra aydınlatma en az 2 kat artıyo ciddi anlamda düşündüğünüzden fazla farkedeceğini uygulayınca göreceksiniz, göstergelerede kendi kafama göre led lamba falan taktım aslında taktığım lambalar (hız göstergesiindeki) beyazdı ancak mavi ışık veriyor:) daha hoş oldu

devir saatinin ise 4000 den sonrası kırmızı öncesi yeşil yanıyo bu kısımdada masrafsız renk değiştirdim çokta süper oldu kırmızı bir asetat kalemle ampulleri boyayın kıpkırmızı renk veriyo maviye boyayın masmavi:) bende torpidodaki ampulude kırmızıya boyadım çok hoş oldu plaka ampullerinide maviye Wink rengini begenmediğiniz yeri asetatla boyayın örn. kalorifer ışıkları onlarda istediğiniz renk yanıyor...

makina tam olarak çekemedi ama inanın gerçekte çok daha şık ve hoş oluyo Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma 261607

kozluca21

kozluca21

MesajKonu: Geri: Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma   Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma Empty2009-12-30, 18:56

dediğim gibi resimler parladığı için böyle çıktı ama normalde ne göz alacak kadar parlak ne de çok sönük zaten yandaki ayar yerinden kısılıp açılıyo ...
staplis

staplis

Doğum tarihi : 01/06/81
Aracınızın Modeli : 1993 fairway

MesajKonu: Geri: Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma   Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma Empty2009-12-30, 18:59

senin içine sindiyse ok yanlış anlamazsan rahmetli bi arkadaşım vardı hep şöyle derdi
kargaya yavrusu şahan gözükürmüş hep tutmuşumdur bu lafı
spring57

spring57

Doğum tarihi : 16/11/87
Aracınızın Modeli : 96 Spring & 04 Corsa

MesajKonu: Geri: Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma   Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma Empty2009-12-30, 22:33

hocam gayet basit ve sorun çıkarmayacak bi işlem benim kafama yattı. asetat kalemi o sıcaklığa dayanabilir güzel düşünmüşsün ben ibreleri fosforlu kalemle boyadım boya durmadı üstünde olmadı. fosforlu asetat kalemi de bulamadım. en kısa sürede ben de yapıcam.
konvekta

konvekta

Doğum tarihi : 15/06/78
Aracınızın Modeli : 2OO6 starex 2.5 intercool turbo diesel

MesajKonu: Geri: Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma   Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma Empty2010-01-01, 21:41

tebrikler güzel bir çalışma olmuş.. elinize sağlık..

bu asedat kalemlerin renk mukavvemedi güçlümüdür. yani renginde zamanla solmalar yaşanırmı.
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma   Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma Empty2010-01-01, 21:57

aslında güzel olmuş ama 4000 devirin orada lamba yokmu ?

folyo olayını bende deniyeceğim Wink
http://www.nettekalite.com
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma   Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma Empty2010-01-02, 08:40

konvekta demiş ki:

bu asedat kalemlerin renk mukavvemedi güçlümüdür. yani renginde zamanla solmalar yaşanırmı.

güneş görmedikçe solmaz abi... Wink
http://www.ladatr.com
kozluca21

kozluca21

MesajKonu: Geri: Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma   Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma Empty2010-01-02, 15:33

VetApex! demiş ki:
aslında güzel olmuş ama 4000 devirin orada lamba yokmu ?

folyo olayını bende deniyeceğim Wink

aslında var ama resim bi acayip çıkmış kimi yer çok parlıyo kimi yer karanlık ama normalde öyle değil yani her yer gayet net yanıyor ama 3000-4000 arası hafif sarımsı yanıyor
muratdemir

muratdemir

Doğum tarihi : 02/01/84
Aracınızın Modeli : 1989 flash

MesajKonu: Geri: Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma   Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma Empty2010-01-04, 12:56

peki hangi renk kalemle boyadıgımızda hangi rengi elde ederiz.enteresan bi cümle oldu ama idare ediverin gari Smile
gösterge ampülleri sarı ışık veriyo.bunu hangi renkle boyarsak düzgün bi sonuç verir.

bir de gösterge lambalarına da sigara jelatini uygulayabiliyormuyuz?öyleyse nasıl?
yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim SmileSmile Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma 916329
kozluca21

kozluca21

MesajKonu: Geri: Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma   Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma Empty2010-01-04, 13:28

muratdemir demiş ki:
peki hangi renk kalemle boyadıgımızda hangi rengi elde ederiz.enteresan bi cümle oldu ama idare ediverin gari Smile
gösterge ampülleri sarı ışık veriyo.bunu hangi renkle boyarsak düzgün bi sonuç verir.

bir de gösterge lambalarına da sigara jelatini uygulayabiliyormuyuz?öyleyse nasıl?
yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim SmileSmile Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma 916329

Öncelikle bu işi iki boyayla karışım yapmaya benzetmemek lazım ben ampulu kırmızı asetatla boyadıktan sonra kıpkırmızı yanıyor ama bu işi boya ile gercekleştirsek turuncu bir renk çıkar. gösterge ışıklarına konulmaz konulacak yerde yok zaten eğer göstergenin renkleri hoşunuza gidiyorsa yapmanız gereken göstergedeki patlak ampulleri değiştirip iyice temizlemek ama renk değiştirmek istiyorsanız bu kısımda boyamaktan ziyade led ampulleri kullanmanızı tavsiye ederim..
metin

metin

Doğum tarihi : 01/07/80
Aracınızın Modeli : 91 sprıng

MesajKonu: Geri: Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma   Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma Empty2010-02-03, 17:36

kendi ampullerini kullansanız iyi olmazmı kendi rengi daha iyi değil mi
alpi76

Doğum tarihi : 18/04/76
Aracınızın Modeli : 85

MesajKonu: Geri: Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma   Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma Empty2010-02-14, 22:16

slm arkadaslar ben yeni katildim araniza.herkese kazasiz belasiz günler diliyorum.bende 87 fransiz renault 9 var.göstergeler yarim yamalak yaniyordu.birgün elektronikciye gittim led lamba istedim bana serit led önerdi aldim.üzerinde birer santim arayla ufak parlak ledler dizilmis aralarda akünün amperine dayanabilmesi icinde direnc konulmus.tam benlikti.göstergeyi söktüm orjinal ampülleri cikardim bu seridi gösterge saatlerinin arkasina yapistirdim sari rengi tercih ettim cok hos oldular isteyen kırmızı mavi yesil veya beyaz alabilir.metresi on liradir firsat bulursam resmini eklerim.
turanefe

turanefe

Doğum tarihi : 05/12/75
Aracınızın Modeli : Honda Civic 14 is AC 90 PS

MesajKonu: Geri: Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma   Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma Empty2010-02-14, 22:41

emek harcanan herşey güzeldir eline sağlık
mustafa teker

mustafa teker

Doğum tarihi : 30/03/91
Aracınızın Modeli : 1997

MesajKonu: Geri: Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma   Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma Empty2010-11-18, 21:01

benim sormak istediğimde bu torpido gözünün içinde yanan sarı lambayıda boyayabiliyormuyuz mesela maviye boyasak mavi renkmi verir artı torpidodaki lamba plastiğini nasıl sökeceğiz
yvz_61

Doğum tarihi : 10/02/95
Aracınızın Modeli : 1992

MesajKonu: Geri: Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma   Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma Empty2010-11-19, 07:55

torpidodaki lambanın plastiğini sökmek basit abi iki yanında tırnak var tırnakları bastır asağa çek kablosuyla birlikte uzun bir ampül geliyor boyarsan istediğin rengi verir ama bence torpido bagaj ve araba iç aydınlatması beyaz daha iyi olur tabi bu benim zevkim beyaz ledlerde döşerseniz güzel olacağını düşünüyorum
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma   Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma Empty2010-11-19, 08:57

o boya yanar ona göre... Smile
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

Doğum tarihi : 15/09/84
Aracınızın Modeli : 1990 Model Mitsubishi Lancer 1.5 Special Edition :)

MesajKonu: Geri: Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma   Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma Empty2010-11-19, 22:02

karadeniz demiş ki:

Burda yaşanmışı war, ha ben daha cesaretliydim far ampulünü boyamıştım Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma 57527
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t5950p50-1990-model-mi
mustafa teker

mustafa teker

Doğum tarihi : 30/03/91
Aracınızın Modeli : 1997

MesajKonu: Geri: Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma   Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma Empty2010-11-20, 22:31

bencede beyaz güzel olur ama onları nasıl beyaz yapacağız beyaz lambamı takacağız sarıyı söküp ben pek anlamamda kardeşime yaptırıyorum genellikle burdan öğrenip Smile
irfan

irfan

Doğum tarihi : 21/12/82
Aracınızın Modeli : FAİRWAY

MesajKonu: Geri: Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma   Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma Empty2010-11-24, 22:29

konvekta demiş ki:

asedat kalem değilde florosan boyalar var şimdi fosforlu onunla olur.kolay gelsin.
kozluca21

kozluca21

MesajKonu: Geri: Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma   Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma Empty2010-11-25, 16:13

Evliya Çelebi demiş ki:
karadeniz demiş ki:

Burda yaşanmışı war, ha ben daha cesaretliydim far ampulünü boyamıştım Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma 57527

ben sinyalleri bile boyadım Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma 916329 asetat yanmıyor ama far ampulüne dayanmaz be abi..
kozluca21

kozluca21

MesajKonu: Geri: Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma   Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma Empty2010-11-25, 16:15

bu arada o baştaki fotoğrfa baktımda çok berbatmış be Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma 120224 şimdi tekrardan orjinale döndüm

@karadeniz o fotoyu silemezmisin?
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma   Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma Empty2010-11-25, 16:15

aslınca vitray boya da yanmaz ama boyamayı iyi becermek lazım, ben kendim boyadığım 5wattlık ampulleri uzun süre kullandım, 1 foto buluyum varsa... Smile
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma   Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma Empty2010-11-25, 16:16

kozluca21 demiş ki:
bu arada o baştaki fotoğrfa baktımda çok berbatmış be Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma 120224 şimdi tekrardan orjinale döndüm

@karadeniz o fotoyu silemezmisin?

1. demi, yanlış fotoyu silmeyelim...
kozluca21

kozluca21

MesajKonu: Geri: Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma   Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma Empty2010-11-25, 16:19

evet en baştaki 2 sinide sil (sorun olmayacaksa tabi) ben sonra yeni halini buraya eklerim o zamanlar biraz cahildim dee:)
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma   Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma Empty2010-11-25, 16:38

yok canım niye sorun olsun... Smile
kozluca21

kozluca21

MesajKonu: Geri: Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma   Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma Empty2010-11-26, 11:02

@karadeniz teşekkür ederim.

Masrafsız ve kolay ışıklandırma değiştirme-artırma
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» kadinlari kandirmak kolay degildir, ama gonlunu almak cok kolaydir :)