RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

-> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu

+120
leventkati
tipoo26
fahrenayt93
mortar
yasin gökmen
ivo35
beaterx06
ahmetcan466
Deliikadir
emreinci
Mirac9
alplion
sezer01
gkn37
cantona009
selim
beyazıt
bUğrA_mUtlU
kartalturk
OnLyBaRoN
selim2b
metin sağın
mustaf67
selfpower
NAYGIN-Nİ
11GTS
flash
seyitserbest
XDiscovery
kasimbak
kaancan
ayyerus
izmlocal
gokhanyeyen
ferdenbal
haciahmetli
toprak
bora60
akhun2
umutizmir
berqay_06
mayadrom
impatient
crazykaan
bluewhitenight@gmail.com
phantom
tura30
canerland
kozluca21
kutluhan
mustafa teker
mustafaxx
alles112
uguri88
ayılan
VetApex!
ARMADA_FB
duymazay11
keskin
ozzz2110
staplis
ataman_74
okan sen
magday
koray386
rdmaksl
salla2000
muratdemir
onurfairway
cleyy
tugrulx
Renault9
west
serkes73
ces2050
olvne
..mehmet..
metin_mimoza
Jeju
samsunlu R-9
konvekta
fırtına79
haydarguducu
eskdarbe
hakacho
barut
Oxyd
malki
fthusl
Evliya Çelebi
mitmustafa
livan08
44tayfun
mahmut
93 spring
Cihangir KALKAN
vipahmet
satmaca45
r9 dostu
jdmaxeg
vatoz00
lıon
KaRomeo
film8
KAANPAKAY
mehmeterkan
cilginturk06
ziyacık
alperpp
turker81
micheal
Elbruz
modi
paşabahceli
maximillen
karadeniz
burcinhan
arda
okan4037
onuruyar
124 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Sonraki
YazarMesaj
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

Doğum tarihi : 15/09/84
Aracınızın Modeli : 1990 Model Mitsubishi Lancer 1.5 Special Edition :)

-> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-07-24, 07:53

onuruyar demiş ki:
ama bence çok zor tofaşlar nerdeyse 2.0 cd vectra gibi yakıyor maşşallah.

Hangi tofaşlar?
Kimisi Kartallar çok yakıyor diyor kimisi Toroslar çok yakıyor diyor, ama benim r12 ortalama 0,17 kuruş babamın 92 Doğan SL ortalama 0,15 kuruş yakıyor.

Yakıt ölçümünü istasyondan istasyona full leyerek yapıyorum, en doğrusu budur.

Selam ve dua ile
Saygılar...
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t5950p50-1990-model-mi
Cihangir KALKAN

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : a

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-07-24, 08:38

efecelebi demiş ki:
onuruyar demiş ki:
ama bence çok zor tofaşlar nerdeyse 2.0 cd vectra gibi yakıyor maşşallah.

Hangi tofaşlar?
Kimisi Kartallar çok yakıyor diyor kimisi Toroslar çok yakıyor diyor, ama benim r12 ortalama 0,17 kuruş babamın 92 Doğan SL ortalama 0,15 kuruş yakıyor.

Yakıt ölçümünü istasyondan istasyona full leyerek yapıyorum, en doğrusu budur.

Selam ve dua ile
Saygılar...
Doğan' da elektronik ateşlemenin de etkisi olabilir. Benim arabada platinli ateşleme var. Kasanın 90kg fazlası var. Bakımlı olursa Toros gibi yakabilir. Kaba hesapla kilometrede 35-40 kuruştan başlayarak düşüşe geçtim. Araba zıpladığı için lastik havalarını tahmini indirmiştim. Enjektörlülerin kitapçığı da elime geçti. Oradaki değerlere göre lastik havasını ayarlayacağım. Gaz ayarı da babamın arabasındaki gaz ayarından daha iyi olmuş. İkisi de aynı ustaya gidiyor. Daha son aldığım gazla 10 kilometre gittim. Bu Pazar biraz daha yol yapacağım. Bir de araba devrini alsın diye gazı diplemeyeceğim. Devrini alınca güzel gidiyor ama ekonomi için vazgeçmek gerekecek. Very Happy
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-07-24, 08:52

Doğan lar 93 senesiyle bir üst kasaya ve elektronik ateşlemeye geçtiler, babamın arabası 92 Model SL, zaten 93 Modeller SLX + yeni kasa ve i.e. , enjeksiyonsuz 93 model SLX nadir bulunur, onlarda elde kalan son karbüratörlülerin takıldığı modellerdir diye biliyorum
Vesselam babamın aracı Tempra motorlu karbüratörlü 92 Model Doğan SL.

Selam ve dua ile
Saygılar...
Cihangir KALKAN

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-07-24, 09:00

efecelebi demiş ki:
Doğan lar 93 senesiyle bir üst kasaya ve elektronik ateşlemeye geçtiler, babamın arabası 92 Model SL, zaten 93 Modeller SLX + yeni kasa ve i.e. , enjeksiyonsuz 93 model SLX nadir bulunur, onlarda elde kalan son karbüratörlülerin takıldığı modellerdir diye biliyorum

Selam ve dua ile
Saygılar...
Tempra motorlu olanlarını da inceledim ama bir türlü ısınamadım. Her yer kablo, hortum dolu. Benim arabada 131 motoru olduğu için bomboş. Hatta Toros' tan bile daha fazla boşluk var etrafta. Elimi neredeyse tamamına sokabiliyorum.
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-07-24, 11:13

Cihangir KALKAN demiş ki:
efecelebi demiş ki:

Selam ve dua ile
Saygılar...
Tempra motorlu olanlarını da inceledim ama bir türlü ısınamadım. Her yer kablo, hortum dolu. Benim arabada 131 motoru olduğu için bomboş. Hatta Toros' tan bile daha fazla boşluk var etrafta. Elimi neredeyse tamamına sokabiliyorum.

Bende bizim motordan sonra 131 motorlu olanlara bakınca çok yavan geliyor açıkçası, ama öyle kablo yığını ve karmaşıklık yok.
Tempra motorunda 131 le fark olacak ekstra kablo ve hortum varmıki?

Selam ve dua ile
Saygılar...
Cihangir KALKAN

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-07-24, 11:27

efecelebi demiş ki:
efecelebi demiş ki:

Selam ve dua ile
Saygılar...

Bende bizim motordan sonra 131 motorlu olanlara bakınca çok yavan geliyor açıkçası, ama öyle kablo yığını ve karmaşıklık yok.

Selam ve dua ile
Saygılar...
Motor çok yer kaplıyor. Ek olarak birkaç farklı hortum var. Enjektörlüler en karışığı. Motora anlamak için baktım ama pek çözemedim. Sonuçta usta değiliz. Motora bakıp birşeylerini anlasam da müdahale edemedikten sonra işime yaramaz. Mesela geçen bulduğum su kaçağına normalde müdahale edebilmem için aküyü sökmem lazımdı. Zor da olsa elimi sokabildim ve hallettim. Hatta motor çalışırken kelepçeyi sıkacaktım ama beceremeyince motoru stop ettim. Araç bu haliyle işime geliyor. En son 131 motoru takılan araçlardan biri.

Bazı motor parçaları da benimkinden pahalı. Mesela benim motorun triger 3-5 liraya alınabilir. Devir-daim gibi bazı parçalar da hesaplı oluyor.
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-07-24, 11:27

efecelebi demiş ki:
efecelebi demiş ki:

Selam ve dua ile
Saygılar...

Selam ve dua ile
Saygılar...
karbüratörün mesela önü arkası dolu,bide uçlarında siboplar falan
fthusl

fthusl

Doğum tarihi : 25/03/85
Aracınızın Modeli : 1987 R9 GTE

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-07-28, 10:13

abi bana en yakın oturduğum kasabada opet istasyonu var mecbur kaldımmı ordan alıyorum ama arabayı mahvediyor hele kışın arabam sürekli tekliyor ve öksürüyor.10 km ilerde shell istasyonu var ve shellden alınca sanki araba bir uçak oluyor kesinlikle shell gas tavsiye ederim yoksa total derim...
satmaca45

satmaca45

Doğum tarihi : 05/05/76
Aracınızın Modeli : 1994 spring

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-04, 19:46

İzmirli arkadaşlara 2.sanayide ERHAN OTO'yu tavsiye ederim.ben sürekli oraya gidiyorum.33 yıllık usta.ben Manisadan ona götürüyorum arabamı.
malki

Doğum tarihi : 07/09/86
Aracınızın Modeli : 94 Renault 9 Broadway

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-04, 19:52

valla öyle shawshang abim. ama artık koy verdim gidiyom Smile

satmaca45 teşekkür ederim önerin için. biraz espiriye kaçıcam kusura bakma, sürekli gidiyorsan bi sıkıntı vardır hani Smile

tekrar teşekkürler saygılar..
Oxyd

Oxyd

Doğum tarihi : 05/08/87
Aracınızın Modeli : 94 Spring - Corolla VVTI

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-04, 19:58

benim 94 model spring izmirden konyaya gelirken km de 120 bin yaktı ortalama hız 90-95km/h beyinin markası Aldesa. ayarlayan usta Star otogazda isteyen olursa adresini veririm
malki

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-04, 19:59

Oxyd demiş ki:
benim 94 model spring izmirden konyaya gelirken km de 120 bin yaktı ortalama hız 90-95km/h beyinin markası Aldesa. ayarlayan usta Star otogazda isteyen olursa adresini veririm

star brc takan yer mi?
malki

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-04, 20:02

şehiriçinde ne yakıyor??
Oxyd

Oxyd

Doğum tarihi : 05/08/87
Aracınızın Modeli : 94 Spring - Corolla VVTI

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-04, 20:05

bu hafta sigorta vize derken ölçemedim ama ortalama 150 yi geçmez diye tahmin ediyorum. Çok fazla gezdim. 1-2 güne onuda ölçecegim bu arada LPG burada 1.75
barut

barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-04, 20:20

burcinhan demiş ki:
shawshang demiş ki:
hangisi oluyordu bu 2. sanayi hatta harita resimleyip atsan süper olur

Birinciden sonraki geek (sen zahmet etme ben çekerim sifonu )

6 tane sanayi sitesi var abi çok normal oluyor karıştırmak Smile

ahanda buldum 2. sanayiyi İŞTE BURASI

En son shawshang tarafından 2009-11-04, 20:29 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t10029-yte-yeni-barut-
malki

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-04, 20:28

Oxyd demiş ki:
bu hafta sigorta vize derken ölçemedim ama ortalama 150 yi geçmez diye tahmin ediyorum. Çok fazla gezdim. 1-2 güne onuda ölçecegim bu arada LPG burada 1.75

Arabanın spring oluşu ve springlerde tüp sisteminin miksersiz doğrudan karbüratöre bağlanması etkiliyordur herhalde. Broadway lere neden mikserli takılıyor. Bizde direk karbüratör bağlantısı yapamaz mıyız?
barut

barut

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-04, 20:30

bizdeki karbüratör çift boğazlı o yüzden beceremiyorlar
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-04, 20:48

yapılır ama uraşıcak adam yok diyorum ya işte...
http://www.ladatr.com
malki

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-04, 20:53

peki böyle birşey yapan hic kimse yok mudur acaba?
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-04, 21:08

öyle şeyler yapanlar var ki, görsen ağzın açık kalır... Wink burdaki olay çok basit, ayar vanasından sonra 2 ye ayırılcak hortum, karburatöre arkadan 2. boğaz ayrı ayrı delinerek meme yerleştirilicek ve hortumlar o memelere bağlanıcak, hepsi bu kadar.... Smile
malki

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-04, 21:22

Çok güzelmiş de böyle yaptırmak için ne yapmalıyız. Var mı yapan bi yer bildiğin??
hakacho

hakacho

Doğum tarihi : 01/01/81
Aracınızın Modeli : Honda Civic 1.6i ES Karbeyaz

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-05, 10:17

Arkadaşlar en son sizinle paylaşmıştım. Benim 98 r9 rl şehir içi 235,000 lira yakmıştı. karbüratör temizliği filtreler değişmesi, subablar bujiler falan hepsi bakımdan geçti. ama sadece 213,000 liraya düşürebildim. lpg yi 1,73 tl den alıyorum. sizin rakamlara düşürmek için daha ne yapmalıyım ? -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 161223
http://hakacho.blogspot.com/
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-05, 21:54

uraşıcak adam bulamıyosun da ondan olmuyor işte, şimdi ben seni 1 yere yönlendirsem o da buna gerek olmadan senin çok yakıt tüketim sorununu çözer belki, ama bu tür ekstra işlerle hiç kimse uğraşmak istemiyor, eli anahtar tutan araç sahipleri (bkz. selim abi) kendi imkanları ile kafalarında geliştirdiği projeleri hayata geçiriyolar...
eskdarbe

eskdarbe

Doğum tarihi : 23/07/90
Aracınızın Modeli : Broadway 97 RN

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-07, 08:33

lpg full depo 60 litre artık 104.99 a doluyor eskisehirde Razz 490 - 430 km arası degisiyo arabaya ne kadar yuklenirsek Very Happy
http://www.eskdarbe.xm.com
burcinhan

burcinhan

Doğum tarihi : 02/03/77
Aracınızın Modeli : Subaru/Legacy

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-07, 08:44

Normali bir deponun tamamıyla 600 km gidebilmenizdir.
http://www.motur.org
malki

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-07, 15:34

havalar biraz ısındı burada galiba 10 lira koydum bucaya gittim otobandan sonra bi 10 daha koyarak manisaya gittim devamında da özkanlara gittim toplamda 120 km oldu bitmek üzere.
haydarguducu

haydarguducu

Doğum tarihi : 10/04/73
Aracınızın Modeli : 1992 broadwey gte

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-07, 16:15

Bugün 1,74 ten aldığım 20 tl lik gazım bitti. 105 km yaptım. 105 kilometrenin 20-25 km.si şehir dışı 80-85 km şehir içi. Şehir içi kullanımım 4 km sabah gidiş 4 km akşam geliş araba tam ısınmadan yol bitiyor yani. Tabi bu arada sibop ayarı yeni yapıldı, arabada termostat yokmuş 86 lık termostat eklendi. Birde özellikle kuş arabalarında susturucuyu sökerler de araba harrr gürrr ses çıkartır. Tıpkı onun gibi egzos ötmeye başlamıştı. 40 tl verip orta susturucuyu yeniledim. Bunlarında yakıta katkıları vardır. Yaw aklıma gelmişken susturucuyu daha bugün taktırdım. Acaba yakıt ayarları değişmişmidir. Yeniden ayar yapmalımıyım. Bu değişim yakıtımı da etkilermi acaba???
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-07, 18:24

egzos patlakken lpg ayarı yapılmaz aslında, büyük ihtimalle değişmiştir... Wink
barut

barut

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-08, 13:35

shawshang demiş ki:
sonunda sağlam değer alacak konuma geldi araba

Lpg : 1.71
Ücret : 30 TL
Miktar : 17.5 Litre
Yapılan km : 180km

bu değerin 105km'si çevre yolu 5. vites 90km hız gerisi şehir içi dur kalk Smile

2. deneme ( karbüratör yapıldıktan sonraki )

Ücret : 20 TL
Miktar : 11.7 Litre
Yapılan km : 112 km

yapılan km'nin hepsi şehir içi sabah işe akşam eve gidiş gelişler toplam 6km motor ısınmadan işe ve eve gidiyorum tabiki aracı zorlamadan sakin kullanımla
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-08, 13:42

shawshang demiş ki:
shawshang demiş ki:

bu değerin 105km'si çevre yolu 5. vites 90km hız gerisi şehir içi dur kalk Smile

yapılan km'nin hepsi şehir içi sabah işe akşam eve gidiş gelişler toplam 6km motor ısınmadan işe ve eve gidiyorum tabiki aracı zorlamadan sakin kullanımla

eskiye göre nasıl bu değer, ne çok süper ne çok kötü, ortalama bu kadar tüketmesi lazım zaten... Wink
barut

barut

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-08, 13:44

km'de 225den çok çok iyi tabiki Smile
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-08, 13:45

tamam o zaman abi, bundan aşağısı biraz zor artık... Wink
barut

barut

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-08, 13:46

100km'de 10 litrenin altına inerse süper olacak Smile
barut

barut

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-08, 13:51

neler yapılabilir deniz ?
barut

barut

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-08, 15:38

karadeniz demiş ki:
kontağı kapatıp arabayı inip itebilirsin abi... Very Happy

buji,distiribütör, subap ayarı, karbüratör bakımı, yağı, suyu, hava filitresi, yağ filitresi gibi aklıma gelen ne varsa periyodik olarak baktırmaya çalışıyorum bunlarda yetmiyorsa ne yapayım itmemi istiyorsa dert etmem Smile
haydarguducu

haydarguducu

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-08, 17:51

Valla 15-19 arasında araçlara biniyoruz. Kuşların ş.dışı yaktığı yakıtı veya daha azını ş.içinde yakıyoruz. Biraz insaflı olalım. Hele hele ki ortalık kış, sabah 6 km git araba tam kendine gelsin dur de akşamda aynısı. Bence şu şartlarda 10-11 lt normal gibi
fırtına79

Doğum tarihi : 29/05/79
Aracınızın Modeli : 1990-r9 broadway gte

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-09, 00:55

selam arkadaşlar benim araç 90 model r9 gte.22 tl lik lpg ile şehirlerarası 160 km yol yaptı.lpg sistemi brc.lpg tüketimi sizce nasıl?görüşlerinizi alabilirmiyim?herkese kazasız belasız sürüşler arkadaşlar...
malki

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-09, 21:18

abi nasıl güzel ben geçen gün 10 lira 1,78 den 5,6 litre yapar + 10 lira daha toplamda 11,3 litre yapsın gittiğim kilometre 130. tam şehirlerarası da sayılmaz. yazmıştım bi kaç mesaj önce 120km di 10 daha yaptı öyle bitti. 11 e 130 sa 22 ye 260km yapar ben mi yanlış hesaplıyorum arkadaş 260 yazacagına 160 mı yazdı acaba bu kadar fark olur mu aklım karıştı Smile

tabi sonrasında 15 liraya 60 km yaptı beni delirtmek için yapıyo (güzergah aynı yine) bu ayrı tabi bizim özel durumumuz Smile
haydarguducu

haydarguducu

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-16, 17:53

Bakıma devam edip meyveleri alıyoruz.
Sübap ayarı
patlak orta egzost değişimi
Manifolttan gelen sıcak hava yeri tamamen kapalı, Önden gelen bölüm 3/4 hatta 4/5 kapalı şekilde yeniden gaz ayarı, Gaz ayar vanası yarım tur açık, rolantı 900 soğukta 2 marşta çalışıyor. Son depoyu fullediğimden bu yana 200 km yol yapmışım, Son aldığımda da akşam saatleri yağmurlu bir hava vardı az öncede öyle bir hava vardı ve tekrar fulledim.1,80 den 32 tl yaklaşık 17,7 lt tüp yapıyor. 100 km si şehir içi. geriye kalan 100 km de 12-15 kmlik bir yol 4 defa gidip gelindi ama ne yol. Arka koltukları söktüm ve odun doldurup gittim geldim. Bazı yer 20 bazı yer yaklaşık 35 derece eğimli yol. bu yoldan yokuş yukarı odun taşıdım ve kışlık odunumu getirdim.

32/200=0,16 kr karışık
litre olarakta yaklaşık 8,5 lt yapıyor.
konvekta

konvekta

Doğum tarihi : 15/06/78
Aracınızın Modeli : 2OO6 starex 2.5 intercool turbo diesel

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-16, 18:27

gectigimiz hafta sonu garibanla ufaktan bi tura cıktım..

eskişehirden afyon ,uşak , çivril , denizli; denizlide 1 günlük molanın ardından manisa , izmir menemen'e orada da 2 günlük dinlenmeden sonra

manisa üzerinde gediz kütahya ve eskişehir.. toplam yaptıgım yol 1270 km.. eskişehirde cıkarken 52 tl.. denizlide 49 tl. izmir den eve dönüşde 43 tl lik gaz almıştım.. kütahya cıkşı 1230 . km de gaz bitti.

eskişehire benzinle gittim..
konvekta

konvekta

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-16, 19:07

bence cok yaktı desek yeridir...
gectigimiz mayıs veya haziran tam hatırlayamayacagım.. .. yemin ederim 41.5 tl lik gaz ile 425 km yol yapmıştım..
haydarguducu

haydarguducu

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-16, 19:12

Mayıs haziran ayındaki hava sıcaklığı, O zamanki gazın lt fiyatı, Kışa girmiş olmamız gibi durumlar düşünülürse bence çok değil.
lıon

lıon

Doğum tarihi : 03/04/76
Aracınızın Modeli : Corolla luna

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-16, 19:16

peki hocam bu yolculuk esnasında sabit hızda (muhtemelen 80km hızla) sıkılmıyormusun?
konvekta

konvekta

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-16, 19:24

lion malüm otobüs şöförüyüz.. alıştıgımızdan 80 -90 sabit gitmeye pek benim için sıkıcı olmuyor..
aracın yakıtı bence üstündeki jokeyede baglı... genelde gaz pedalını ezmem . rampa cıkarken bile ..
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-16, 19:36

Valla bugün süper dik (4. vites imkansız) bir rampada doblonun birini iyice benzettim Wink ,sanırım 1.2 idi , 3. vites ne varsa bastık ,helal olsun yaktığı ,karetta yine bir görevi başarıyla sonlandırdı . tabi cesaret edip haalen daha bakmadım depo göstergesine Very Happy , içeride 2 lamba yanıyor ama yarın kesin tek'e düşer. kış zamla geldi ,artık gaz pedalına daha sevecen yaklaşmalıyız ,yoksa soğukta şehir içi 20 kuruştan aşşağı zor.
lıon

lıon

Doğum tarihi : 03/04/76
Aracınızın Modeli : Corolla luna

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-16, 19:38

pedalı ezmeme taktiğini bende dikkat ediyorum fakat muhabbet ediyorsak yada yol akıyorsa bir bakmışım
hayda bizim araç almış başını gidiyor pedal inmiş aşağıya... 100kmden sonra motor sesi çevre seslerin etkisi ile sanki sessizleşiyor oda etkili...otobüscülüğün yanında biz aprantiyiz oda bir gerçek
Very Happy
Jeju

Jeju

Doğum tarihi : 01/05/76
Aracınızın Modeli : 1992 Spring

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-16, 20:49

Selam arkadaşlar benim aracaımda fema marka tüp vardı. Bütün tesisatı Atiker marka ile değiştirdim. Depoyu dolurudm 71 km yol yaptım 11,5 tl aldı 16 kuruşa falan denk geliyor. Biraz gaz ayarıyla oynadım araba şuan çok seri ama yakıtda sanıyorum 20 kuruşa falan çıktı bir iki depo bitirdikten sonra gaz ayarı tutmaya başlar şimdilik kullan 1000 km sonra gaz ayarını tam olarak ayarlarız şehir içinde 15 kuruş yakması gerekiyor dediler.
barut

barut

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-16, 21:11

shawshang demiş ki:
shawshang demiş ki:

3. deneme

Lpg : 1.78 TL
Miktar : 11.23
Yapılan km : 121 km

güzergah değişmedi ama biraz daha sakin bir kullanımla bu değere düştü Smile sanırım 1 gram bile lpg kalmadı depoda 3. vitesde kafa salladı 200m bile gidemedim benzine aldım
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-17, 06:49

455 km lik yoldan sonra tamamen biten depoya 1,39 dan 50,35 LT gaz aldım, 70 TL verdim, km de 0,153 kuruş a denk geliyor, hepsi şehiriçi.
barut

barut

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 2 Empty2009-11-17, 07:27

1,39a alarak şanslısın Smile 1,78 var 1,83 varrrrr izmirde 0,195 istanbulda net 0,200 kuruş Very Happy

100kmde 10.9 litre bence güzel bir değer

-> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu
2 sayfadaki 20 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Sonraki
 Similar topics
-
» 1001 inci konu