RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Araba İşte Böyle Boyanır :)

+36
alper93
dal_fatih
Gökhan
renta
kudal
EnergyBlue
TRKR
livan08
yussuz
beyaz reno
AdnanSim
trakyali22
lıon
staplis
Schakal
rdmaksl
onurfairway
quiksiLver
safranliyim
RenaulToroSw
92gte_ereğlili
Evliya Çelebi
93 spring
modi
KAANPAKAY
barut
burcinhan
renault9spring
burak34
r9_dynamique
Renault9
Cihangir KALKAN
olvne
samsunlu R-9
karadeniz
XDiscovery
40 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
YazarMesaj
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-24, 18:50

Fitil ile döşeme arasına kağıt bant çekip çalışmak döşemeyi değilde bantı batırır Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Icon_biggrin
Bismillah 3. sayfayı başlattım Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Icon_razz
olvne

olvne

Doğum tarihi : 03/09/88
Aracınızın Modeli : 1995 Spring

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-24, 18:57

Gerçekten bir ilk olacak hayırlı olsun bu aşamaya kadar gelmişsin abi. Yalnız bir de boya atarken toz durumu var açık havada rüzgar olsun olmasın hemen yapışıyor.
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/otomobilim-f7/1995-ren
renault9spring

renault9spring

Doğum tarihi : 14/08/90
Aracınızın Modeli : renault 9 spring

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-24, 19:11

abi biraz üstübüye tiner dökerek kapı aralarına geçen astar boyayı silersen işçilik daha iyi olur.eski altındaki boyayı çıkarmaz. Wink
XDiscovery

XDiscovery

Doğum tarihi : 08/12/75
Aracınızın Modeli : 1994-Rainbow

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-24, 19:35

renault9spring demiş ki:
abi biraz üstübüye tiner dökerek kapı aralarına geçen astar boyayı silersen işçilik daha iyi olur.eski altındaki boyayı çıkarmaz. Wink

Yaw hocam, senin gibi dostum olsun Ferrari bile boyarım...
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-24, 19:39

olvne demiş ki:
Gerçekten bir ilk olacak hayırlı olsun bu aşamaya kadar gelmişsin abi. Yalnız bir de boya atarken toz durumu var açık havada rüzgar olsun olmasın hemen yapışıyor.
Sağolasın.
Boyacıdan aldığım taktiğe göre boya işine başlamadan önce komple etrafı yani yerleri ıslatacağım. Artık kalan tozlara yapabileceğim birşey yok malesef.
modi

modi

Doğum tarihi : 23/09/83
Aracınızın Modeli : ..........

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-24, 19:54

abi camı sökmek zor değil Wink

eğer fırsatın varsa herhangi bir camcıya git , camcının nasıl söktüğüne bi bak Wink

takmasıda basit yani evde tek başına kendin yapabilirsin Wink

sadece 1 defa izlemen yeterli olacaktır ...

çalışmandan dolayı cesaretini kutlar başarılar dilerim Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 261607

kolay gelsin
renault9spring

renault9spring

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-24, 20:00

sağolasın abi teveccühün. abi bir şey daha söyleyecem çürümüş ve paslanmış yerleri iyi zımparala ve iyi macunla ve bundan sonra öyle macunun üzerine zımpara atki o eski sacın bir noktası bile gözükmesin yoksa 2-3 hafta sonra boya kabarmaya başlar.kabardıkça kabarır ve 4. haftada imamı çağırır bilgine.boya veya astar geçici olarak kapatır eğer zımparalama da dediğim hususa dikkat etmezsen. Wink Very Happy
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-24, 20:08

modi demiş ki:
abi camı sökmek zor değil Wink

eğer fırsatın varsa herhangi bir camcıya git , camcının nasıl söktüğüne bi bak Wink

takmasıda basit yani evde tek başına kendin yapabilirsin Wink

sadece 1 defa izlemen yeterli olacaktır ...

çalışmandan dolayı cesaretini kutlar başarılar dilerim Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 261607

kolay gelsin

Teşekkürler. Şu internet dünyasında herşeyi buldumda, cam sökme-takma videosu veya detaylı anlatımını bulamadım Sad
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-24, 20:14

Tamam Renault9sping dostum.Dikkat edeceğim. Zaten hafif pasları zımpara ile yok edene kadar uğraşıyorum.Daha derin çürükleride öyle yaparım.
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-24, 20:16

bölge çok çürükse tel fırça Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Icon_wink
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-24, 20:38

samsunlu R-9 demiş ki:

Şu makkap ucuna takılan tel fırçadan kullanacağım.

Yalnız birşeyi merak ediyorum.Kaportada bulunan ufak bir çürük diyelim , astar ve boya atınca havayla irtibatı kesilince,ilerlemesi durmaz mı? Yoksa ilerlemeye devam mı eder ?
burcinhan

burcinhan

Doğum tarihi : 02/03/77
Aracınızın Modeli : Subaru/Legacy

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-25, 06:41

XDiscovery demiş ki:
samsunlu R-9 demiş ki:

Şu makkap ucuna takılan tel fırçadan kullanacağım.

Yalnız birşeyi merak ediyorum.Kaportada bulunan ufak bir çürük diyelim , astar ve boya atınca havayla irtibatı kesilince,ilerlemesi durmaz mı? Yoksa ilerlemeye devam mı eder ?

Matkap ucuna takılan fırçalar çeşit çeşittir bir bilene sorarak kullanmanızı tavsiye ederim.
http://www.motur.org
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-25, 06:46

ben 1966 impalayı boyadım,ve güzelim arabayı satmak zorunda kalmıştım
renault9spring

renault9spring

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-25, 10:26

abi havayla itibatı kesilse bile bir kere çürümüşse tam temizlenmesse astar veya boya atsan bile bunlar onu tutmaz kabartır atar. en güzeli macunladıktan sonra dikkatlice zımparalamak bir nokta sac bile görünmeyecek. Wink
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

Doğum tarihi : 15/09/84
Aracınızın Modeli : 1990 Model Mitsubishi Lancer 1.5 Special Edition :)

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-25, 11:16

Kabiliyet ve cesaretinizden ötürü sizi tebrik ederim bravo, aslında gelip ziyaret etmek te isterdim Smile

Çürük olmaması sevindirici, sadece paslar önlenebilir ama çürük olsa bide kaporta işi girecekti işin içine...

Neticeyi bende heyecanla bekliyorum, sanayiide boyanacak yeri koluyla silip tıstıs yapan, plakaya, cama, tampona maskeleme yapmadan boya yapan hödüklerin birçoğunu cebinizden çıkarabileceğinize inanıyorum...

Selam ve dua ile
Saygılar...
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t5950p50-1990-model-mi
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-25, 11:22

sadece başına havadaki görünmeyen tozlar iş açacak,boyaya başlamadan evvel bolsuyla mekanı ıslatın(pardon yaw yukarda anlatılmış)ben arabamı bu toz yüzünden rezil etmiştim

En son 93 spring tarafından 2009-09-25, 11:29 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-25, 11:25

efecelebi demiş ki:
sanayiide boyanacak yeri koluyla silip tıstıs yapan, plakaya, cama, tampona maskeleme yapmadan boya yapan hödüklerin birçoğunu cebinizden çıkarabileceğinize inanıyorum...

Selam ve dua ile
Saygılar...

aynen öyle Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 3076
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-25, 14:28

93 spring demiş ki:
ben 1966 impalayı boyadım,ve güzelim arabayı satmak zorunda kalmıştım

Geçmiş olsun.

renault9spring demiş ki:
abi havayla itibatı kesilse bile bir kere çürümüşse tam temizlenmesse astar veya boya atsan bile bunlar onu tutmaz kabartır atar. en güzeli macunladıktan sonra dikkatlice zımparalamak bir nokta sac bile görünmeyecek. Wink

Hocam, öyle bir paslanmışki zımpara yaptığım halde minacık noktalar halinde kalanlar var. Şayet onlarıda yok edeyim desem bu seferde kopartayı deleceğim veya çok aşırı incelecek. Kafama takılan bu ufak noktaların ( toplu iğne kafası kadar) astar veya boyadan sonra sönüp sönmeyeceği....Bir nokta saç bile gözükmeyecek derken astarı attıktan sonra gözükmeyecek diyorsunuz değilmi ? Yoksa şimdi zımpara yaparken haliyle saç gözükene kadar zımparaladığım yerler oluyor. Ama genelde astara kadar inip bırakıyorum. Mesela aşağıda fotoğrafta çürük yer gözüküyor ve temizleyebildiğim kadar temizledim. Yine aynı fotoğrafta zımparaladığım yerler gözüküyor. Size sormak istediğim birde şu var ; astarı atmadan önce o fotoğrafta ki gibi astara kadar inmelimiyim ? Yoksa yine aynı fotoğrafta gözüken boyayı az zımparaladığım bölge gibi kalsa mahsuru olurmu ? Fotoğrafın tam sol alt köşesindeki çamurluğun kenarını görüyorsunuz, işte kalan pas o şekilde noktalı kalıyor. Eğer onları yok etmek istersem sacı kağıt gibi inceltmem gerekir.

Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Img2379dt

efecelebi demiş ki:
Kabiliyet ve cesaretinizden ötürü sizi tebrik ederim bravo, aslında gelip ziyaret etmek te isterdim Smile

Çürük olmaması sevindirici, sadece paslar önlenebilir ama çürük olsa bide kaporta işi girecekti işin içine...

Neticeyi bende heyecanla bekliyorum, sanayiide boyanacak yeri koluyla silip tıstıs yapan, plakaya, cama, tampona maskeleme yapmadan boya yapan hödüklerin birçoğunu cebinizden çıkarabileceğinize inanıyorum...

Selam ve dua ile
Saygılar...

Buyrun gelin her zaman beklerim. Arka çamurluk ve marşpier dedikleri yerlerde yer yer çürükler mevcut. Hatta zımparalarken delinen kısımlar bile var. Bu kısımlara özel fibermacun aldım. Kapatması daha kolay oluyor. Sanayideki ustalar aynen dediğiniz gibi. Gerçi hakiki ustalar da var ama çok az. Boya hazırlık kısmında yaptığım iş temiz oluyor. Ancak birde boyayı adam gibi atarsam o zaman güzel olacak inşallah. Saygılar.

93 spring demiş ki:
sadece başına havadaki görünmeyen tozlar iş açacak,boyaya başlamadan evvel bolsuyla mekanı ıslatın(pardon yaw yukarda anlatılmış)ben arabamı bu toz yüzünden rezil etmiştim

Bulunduğum yer köy olduğu için havada pek toz yok.
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-25, 14:35

Bugün yaptığım iş ise ; Bol bol zımpara . Ayrıca ön camı çok kolay bir şekilde söktüm. Camı nasıl söktüğümü anlatayım ;
Zımpara yaparken ya dedim bazı arkadaşlar kolay söküldüğünü söylemişleri dur şunun ucundan biraz itekliyeyim dedim. Tam sağ üst köşeden dışarıya 1 cm kadar oynattım. Birazda ortadan birazda sol üst köşeden derken lak dışarı Smile
Allah şükür fitil içinden hiç çürük çıkmadı.
Yarın yine zımparaya devam....
Allah izin verirse bu tempoyla 3-4 gün içinde bu işi bitireceğimi tahmin ediyorum. Tabi hava şartları çok önemli. En çok zaman isteyen iş , zımpara. Yoksa diğer kısımlar kolay sayılır. Başta Deniz dostuma sormuştum ; Arabayı soyup soğana çevirmek gerekirmi diye ? Şimdi araba otomatikmen çıplaklaştı. Tamponları,yan şeritleri,arka rüzgarlığı,silecekler,anten,cam....sök babam sök Smile Şu arkada yapışık Rainbow yazan çıkartmaları sökmek çok zor oldu.
renault9spring

renault9spring

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-25, 14:49

abi o iğne ucu kadar paslar eğer düzgün macunlanmazsa ilerde boyayı kabartır ve döker. o pas orda kalabilir ancak düzgün macun ve zımpara yapılırsa. nokta kadar yer görünmeyecek dediğim o pasın üstüne macun atıyorsun ya onu zımparalarken zemina kadar indiğinde çok küçükte olsa o pas görünmeyecek görünürse astar at boya at vernik at pasta at cila at ne yaparsan yap o küçüçük nokta bile 1 cm kare boyayı kaldırır vede boya döküldüğünde kocaman 1 cm kare büyüklüğünde çürük bir kaporta görürsün. işte bundan kaçınmak için kaportadaki pasa çürüğe iyi bir zımpara ardından iyi bir macun sonrada iyi zımpara atmak gerekir eğer macunun üzerine zımpara atarken alttaki pasın bir mm sini görürsen tekrar macun atman gerekir. Wink
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-25, 14:53

Tamam dostum anladım. Bende o şekilde yapıyorum ama macunuda kabartır diye tahmin etmiştim. Macun şayet frenliyorsa sorun yok o zaman.
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-25, 15:00

Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Img2378b

Burada daha ayrıntılı gözüküyor. Temizleyebildiğim kadar temizledim. O noktalarıda yok edeyim dümdüz olsun dersem çarkın ucuna demir yiyen bıçağını takmam gerekir ki o zamanda saç maç kalmaz valla Smile
renault9spring

renault9spring

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-25, 15:44

abi işte iyi bir macun ve zımpara operasyonu lazım. Very Happy
renault9spring

renault9spring

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-25, 19:38

abi bu gün arabayı yıkarken aklıma geldi astarı sakın beyaz olarak saf haliyle atma içine bir miktar çok koyu olmayacak şekilde boya kat. en azından senin arabanın rengine uzaktanda olsa yaklaşsın.yoksa arabanın rengini zor tutturursun.tecrübeyle sabittir. Wink
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-25, 19:53

renault9spring demiş ki:
abi bu gün arabayı yıkarken aklıma geldi astarı sakın beyaz olarak saf haliyle atma içine bir miktar çok koyu olmayacak şekilde boya kat. en azından senin arabanın rengine uzaktanda olsa yaklaşsın.yoksa arabanın rengini zor tutturursun.tecrübeyle sabittir. Wink

Ne kadar katmalıyım ? Rengi tuturamasın derken tam olarak neyi kastettin ? Açık mı olur ?
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-25, 19:58

evet açık ton astara koyu renk vurunca boya tonu açık düşer .
Bismillaaah 4. sayfada benden Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Icon_razz
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-25, 20:05

Boyayı 2 kat vurunca düzelmez mi ?
renault9spring

renault9spring

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-25, 20:08

evet abi açık olur bu defa üstüne boya vurursunki renk kapansın boya güme gider hemde artı masraf olur.200 gr yeterli olur. bu sana ek masraf olmaz çünkü dediğim bir buçuk boyanın içinde bununda payı vardı. Wink Very Happy
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-25, 20:09

şöyle örnek vereyim yeni araçlarda o plastik tamponlara dikkat edin ,tampon siyah plastikten yapıldığı için gövde rengine boyandığı halde renk tutmaz. zaten tek kat boya atacak değilsinki !
renault9spring

renault9spring

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-25, 20:10

abi diyelimki vurduğun boya nın tonu açık oldu. üstüne bir kat daha atacan baktın kapatmadı bir kat daha bu defa ne olacak boya etli olacak buda bir araba boyasına yapılabilecek en iyi suikast hareketidir. Wink
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-25, 20:17

Tamam katayım. Peki ideal olanı astarın,boyanın,verniğin kaç kat olmasıdır ?
Birde şunu sorayım ; Boya satıcısı bana şunu dedi ;
Astarı attıktan sonra ve zımparasını yaptıktan sonra boyayı geciktirmeden atmalıymışım.Yoksa astar zımpara izlerini kapatırmış.
Bu bilgi doğrumudur ? Şayet doğru ise o zaman astarın kuruma zamanı ve zımpara yaptıktan sonra maximum ne kadar bekleme süresi vardır ?
renault9spring

renault9spring

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-25, 20:27

abi boya için şunu söyleyeyim boyayı vururken hangi katta tam bir parlaklık gözüne çarparsa yani hangi katta kendini ayna gibi karşında görürsen okat senin için ideal olanı.
verniği iki kat vurursan hoş olacaktır. 3 vurursan boyanın üzerine sıvı saydam bir made dökülmüş gibi gösteriyor hoş durmuyor ama iki kat vernik arabayı kral yapar. Wink
abi boyacının sözüne pek fazla kulak asma. yarı doğru söylemiş. astarı attıktan sonra sıfıır zımparayla bütün arabayı elden geçir.ama büyük zımpara kullanırsan boyanın üzerinde çizgiler görebilirsin. makbulü sıfır zımparadır. bütün arabayı elden geçirdikten sonra hafif ıslak nemli bir bezle bütün arabayı elden geçir. bunu yapmazsan boyanın üzerinde küçük küçük pütürler olduğunu görürsün. Exclamation bunun için zımparadan sonra iyice nemli bezle silmek gerekir.sildikten sonra hemen boyaya geç sebebi ise astarın üzerine konan toz ve partiküller gibi maddelerin boyayı attıktan sonra görünmesidir. yani astara toz kondurmayacan Very Happy .
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-25, 20:34

yerleride ıslat ,toz kalkmasın Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Icon_wink
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-25, 20:34

renault9spring demiş ki:
abi boya için şunu söyleyeyim boyayı vururken hangi katta tam bir parlaklık gözüne çarparsa yani hangi katta kendini ayna gibi karşında görürsen okat senin için ideal olanı.
verniği iki kat vurursan hoş olacaktır. 3 vurursan boyanın üzerine sıvı saydam bir made dökülmüş gibi gösteriyor hoş durmuyor ama iki kat vernik arabayı kral yapar. Wink
abi boyacının sözüne pek fazla kulak asma. yarı doğru söylemiş. astarı attıktan sonra sıfıır zımparayla bütün arabayı elden geçir.ama büyük zımpara kullanırsan boyanın üzerinde çizgiler görebilirsin. makbulü sıfır zımparadır. bütün arabayı elden geçirdikten sonra hafif ıslak nemli bir bezle bütün arabayı elden geçir. bunu yapmazsan boyanın üzerinde küçük küçük pütürler olduğunu görürsün. Exclamation bunun için zımparadan sonra iyice nemli bezle silmek gerekir.sildikten sonra hemen boyaya geç sebebi ise astarın üzerine konan toz ve partiküller gibi maddelerin boyayı attıktan sonra görünmesidir. yani astara toz kondurmayacan Very Happy .

Yaw hocam sen insan mısın ? Sana insan diyenler gerizekalı olmalı. Sen insan olmazsın.

Sen bir meleksin melek Smile
renault9spring

renault9spring

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-25, 20:35

estağfirullah abi. yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Very Happy
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-25, 20:36

samsunlu R-9 demiş ki:
yerleride ıslat ,toz kalkmasın Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Icon_wink

Hayırlısıyla o aşamaya bir gelebilirsem öyle yapacağım. Bu arada yardımlarınız için teşekkürler.
renault9spring

renault9spring

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-25, 20:37

sende sağol abi. Wink Very Happy
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-25, 20:45

Hayırlı geceler arkadaşlar. Ben yatayım,yarın uzun ve yorucu bir gün olacak Smile
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-25, 21:24

hadi hayırlısı abi, eminim ki çooook güzel olucak... Wink Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 261607
http://www.ladatr.com
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-26, 14:27

Bugünkü icratlarım ; Bol bol zımpara ve paslara mücadele. Kaporta üzerinde tek bir pas kalmayana kadar devam....

Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Img2380hr

Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Img2383kp

Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Img2384w
barut

barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-26, 14:31

dostum ben bu işi bilmiyordum netden öğrendim diyorsan helal olsun sana Smile seninki büyük cesaret Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 261607
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t10029-yte-yeni-barut-
renault9spring

renault9spring

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-26, 14:31

abi macunu biraz bol kullanmışsın ama hem zımpara kalitesini hemde zımparalama kolaylığını olumsuz yönde etkiler. Wink ince fakat etkili ve bütün nokta paslara. Smile
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-26, 15:30

Bunlarda boya denemem arkadaşlar. İlk fotoğrafda sol taraf normal astar, sağ taraf içine boya katılmış astar.
Sonuç olarak ben boyada pek değişim yaptığını gözlemleyemedim.
Denmede yalnız astarın kurumasını beklemedim,zımpara felanda yapmadım.Direk boyayı attım üstüne.
Sonuçta arabaya yakın olmuş mu sizce ? Smile

Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Img2386wt
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Img2387z
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Img2388c
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Img2389q
Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Img2390
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-26, 15:35

shawshang demiş ki:
dostum ben bu işi bilmiyordum netden öğrendim diyorsan helal olsun sana Smile seninki büyük cesaret Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 261607

Aynen öyle valla..... Smile

renault9spring demiş ki:
abi macunu biraz bol kullanmışsın ama hem zımpara kalitesini hemde zımparalama kolaylığını olumsuz yönde etkiler. Wink ince fakat etkili ve bütün nokta paslara. Smile

İnce yaptıklarımda varda yalnız hemen kuruduğundan biraz acele yapıyorum....
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-26, 15:46

bukadara getirdiysen,helal olsun sana arkadaşım,boyamadan evvel lastiklere ve jantlara krem sabunu bolca sür,sonra lastikleri ykarsın boyada akar
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-26, 15:47

93 spring demiş ki:
bukadara getirdiysen,helal olsun sana arkadaşım,boyamadan evvel lastiklere ve jantlara krem sabunu bolca sür,sonra lastikleri ykarsın boyada akar

Sağolasın abi. Lastikleri ve boya değmeyecek tüm yerleri maskeleyeceğim.
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-26, 15:48

XDiscovery demiş ki:
93 spring demiş ki:

maskeden evvel sabunla bula yinede
XDiscovery

XDiscovery

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-26, 15:56

93 spring demiş ki:
XDiscovery demiş ki:
93 spring demiş ki:

maskeden evvel sabunla bula yinede

Tamam abi , yaparım o kolay.
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-26, 16:02

hatta iç davlumbazlarada sür ,yıkayınca acenta araba gibi olacak,inşaallah,yakın olsak tanışmak isterdim
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Araba İşte Böyle Boyanır :)   Araba İşte Böyle Boyanır  :) - Sayfa 2 Empty2009-09-26, 16:10

haa abi,ön kaputa asla fazla macun atma ,sevmez çatlar atar

Araba İşte Böyle Boyanır :)
2 sayfadaki 7 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
 Similar topics
-