RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Taban Halısı Kaymış ve Fren Lambası Yanmıyor Yardım

4 posters
YazarMesaj
htk

Doğum tarihi : 13/06/74
Aracınızın Modeli : R9 Spring 96

Taban Halısı Kaymış ve Fren Lambası Yanmıyor Yardım Empty
MesajKonu: Taban Halısı Kaymış ve Fren Lambası Yanmıyor Yardım   Taban Halısı Kaymış ve Fren Lambası Yanmıyor Yardım Empty2009-08-12, 09:25

Arkadaşlar kolay gelsin ben arabamı alalı 5 ay oldu daha ve inkar edilmeyecek derecede sitenizin bana faydası oldu benim sorunum direksiyon tarafında pedalların hemen altından taban halısı kaymış ve toplanmış birkaç defa düzeltip yan plastiklerin altına sıkıştırmaya çalışsamda her seferine malesef yeniden toplantı bunu nasıl düzeltebilirim? birde arabayı ilk aldığımda geri vitese geçmiyordu sanaide arkadaşa gösterdiğimde geri vites ile 1. vites birbirine çok yakın olduğu için geri vitese geçirkmekte zorlanabilirsin ama ben biraz rahatlatıyım dedi ve alttan bir yerleri gevşetti bunun üzerine benim geri vites lambası yanmamaya başladı bununla bir alakası varmı bu sorunu nasıl düzeltebilirim yardımcı olursanız memnun olurum. çok uzun oldu yazım bunun içinde özür dilerim kusura bakmayın. (bu arada benim ilk arabamdır ve bilgi sizlerden ve çevremden öğrendiğim kadardır.Smile)
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: Taban Halısı Kaymış ve Fren Lambası Yanmıyor Yardım   Taban Halısı Kaymış ve Fren Lambası Yanmıyor Yardım Empty2009-08-12, 09:28

o geri vitese geçmemeside halıdan ağbi,sol koltuğu sökeceksin ve halıyı geri çekip,deliklere sabi şekilde baliyle falan sabitleyip koltuğu takacan ağbi başka yolu yok
htk

MesajKonu: Geri: Taban Halısı Kaymış ve Fren Lambası Yanmıyor Yardım   Taban Halısı Kaymış ve Fren Lambası Yanmıyor Yardım Empty2009-08-12, 09:38

93 spring teşekkür ederim peki lamba olayında bir yardımın dokunurmu o lambanın yüzünden muayenede sanayide 80 liram gitti sonunda da hafif kusur dediler muayeneden çıktık
renta

renta

Doğum tarihi : 14/09/79
Aracınızın Modeli : 1998 rl

MesajKonu: Geri: Taban Halısı Kaymış ve Fren Lambası Yanmıyor Yardım   Taban Halısı Kaymış ve Fren Lambası Yanmıyor Yardım Empty2009-08-12, 09:42

büyük ihtimalle komuta levyesiyle oynadığından geri vites müşürüne tam basmadığından yanmıyordur
Cihangir KALKAN

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : a

MesajKonu: Geri: Taban Halısı Kaymış ve Fren Lambası Yanmıyor Yardım   Taban Halısı Kaymış ve Fren Lambası Yanmıyor Yardım Empty2009-08-12, 09:42

Fren lambası müşür denen bir düzeneğe bağlıdır. Pedalın oralara eliniz giriyorsa müşürü sökebilirsiniz. Sonra içini açıp yayını kontrol ediniz. Yayı kırıksa o yüzden yanmıyor da olabilir. Babam Toros' ta(aynı müşür zaten) yayı biraz uzatıp tekrar takmıştı. Very Happy

Lamba ve müşür kelimelerine bakınc yanlış anladım.

En son Cihangir KALKAN tarafından 2009-08-12, 09:48 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
htk

MesajKonu: Geri: Taban Halısı Kaymış ve Fren Lambası Yanmıyor Yardım   Taban Halısı Kaymış ve Fren Lambası Yanmıyor Yardım Empty2009-08-12, 09:44

renta kardeşim benim düzeltme imkanım varmı varsa nasıl yapabilirim?

Cihangir kardeş fren lambalarım da sorun yok sadece geri vites lambası yanmıyor
renta

renta

Doğum tarihi : 14/09/79
Aracınızın Modeli : 1998 rl

MesajKonu: Geri: Taban Halısı Kaymış ve Fren Lambası Yanmıyor Yardım   Taban Halısı Kaymış ve Fren Lambası Yanmıyor Yardım Empty2009-08-12, 09:49

kendimizin yapa bileceği birşey değil bu müşür ucu şanzımanın içine giriyor biraz ustalık iş
htk

MesajKonu: Geri: Taban Halısı Kaymış ve Fren Lambası Yanmıyor Yardım   Taban Halısı Kaymış ve Fren Lambası Yanmıyor Yardım Empty2009-08-12, 09:50

Çok Teşekkür ederim ilginize arkadaşlar çok sağolun.
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Taban Halısı Kaymış ve Fren Lambası Yanmıyor Yardım   Taban Halısı Kaymış ve Fren Lambası Yanmıyor Yardım Empty2009-08-12, 10:17

abi,geri vites müşürün bozuksa eğer şanzıman yağı yere akıyor onu sen sökme ama ,fren müşürü basittir,pedalın üstünde müşür var,2 fişi var fişleri çıkar iki fişi birbirine deydir biri baksın frenlambaların yanıyosa müşür çevirerek çıkıyor yenisi 8 tl falan pedala basınca müşür göreve geçer,kontak açık olmadan frenler yanmaz,geri vites müşürü testide aynı kablolarını çıkart 2 ucu deydir arkada lamba yanarsa müşür bozuktur,kontak açık olacak
htk

MesajKonu: Geri: Taban Halısı Kaymış ve Fren Lambası Yanmıyor Yardım   Taban Halısı Kaymış ve Fren Lambası Yanmıyor Yardım Empty2009-08-12, 10:38

93 spring kardeşim teşekkür ederim. ilk konuyu açtığımda da belirttiğim üzere geri vetis rahat geçsin diye arabanın altından biryerleri gevşettiler ondan sonra lamba yanmamaya başladı zannedersem fazla gevşettiler orayı
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Taban Halısı Kaymış ve Fren Lambası Yanmıyor Yardım   Taban Halısı Kaymış ve Fren Lambası Yanmıyor Yardım Empty2009-08-12, 10:45

abi müşürü gevşettiler,ucu basmıyo şimdide
htk

MesajKonu: Geri: Taban Halısı Kaymış ve Fren Lambası Yanmıyor Yardım   Taban Halısı Kaymış ve Fren Lambası Yanmıyor Yardım Empty2009-08-12, 10:48

ya kusura bakma biraz başını ağrıtıyorum ama ben yapabilirmiyim onu
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Taban Halısı Kaymış ve Fren Lambası Yanmıyor Yardım   Taban Halısı Kaymış ve Fren Lambası Yanmıyor Yardım Empty2009-08-12, 10:51

htk demiş ki:
ya kusura bakma biraz başını ağrıtıyorum ama ben yapabilirmiyim onu
tabiki 20-22 anahtarla boşluğunu alacan,ama soketini sökmen lazım,debriyaj telinede öne bi pul koy,şakır şakır geçer,baskı ayakların ezilmiş o kadar
htk

MesajKonu: Geri: Taban Halısı Kaymış ve Fren Lambası Yanmıyor Yardım   Taban Halısı Kaymış ve Fren Lambası Yanmıyor Yardım Empty2009-08-12, 11:12

Biliyorum çok oluyorum ama bana son olarak tam yerini bir tarif edersen memnun olurum çünkü usta altına yattı arabanın neresini gevşetti bilmiyorum. ve özür diliyorum ama bu son bu konu için söz sana
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Taban Halısı Kaymış ve Fren Lambası Yanmıyor Yardım   Taban Halısı Kaymış ve Fren Lambası Yanmıyor Yardım Empty2009-08-12, 11:13

niye son olsunki,biraz bekle bakalım
bak işaretlediğim kablo,geri vites müşürüne gidiyor,sol tekerlek yok aks yok salıncak burcuna bak hizzayı gör,üstü kapanmış resimde gözükmüyor senin araçta açıkta duruyor
Taban Halısı Kaymış ve Fren Lambası Yanmıyor Yardım Bsra008
htk

MesajKonu: Geri: Taban Halısı Kaymış ve Fren Lambası Yanmıyor Yardım   Taban Halısı Kaymış ve Fren Lambası Yanmıyor Yardım Empty2009-08-12, 11:21

resmi göremiyorum eğer mümkünse hidayetkalay@hotmail.com a yollarsan sevinirim tamam şimdi açtı teşekkürler

Taban Halısı Kaymış ve Fren Lambası Yanmıyor Yardım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-