RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

LPG'de tekleme sorunu.

+12
anatomist
karadeniz
broadway_94
flashtxe
XDiscovery
hasan50
mitmustafa
adu040
VetApex!
93 spring
samsunlu R-9
birinciali
16 posters
YazarMesaj
birinciali

birinciali

Doğum tarihi : 26/09/82
Aracınızın Modeli : 94 renault 11 flash s

LPG'de tekleme sorunu. Empty
MesajKonu: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2009-07-07, 14:17

slm arkadaşlar. aracım 94 flash s yolda seyir halinde ve rolantide aşırı bir tekleme sorunum var.bu gün ilkkez bukadar fazla tekleme yaptı karbüratör bakımı tamam bujiler ve kablolar 8-9 aylık egzoz ve emme manifolt contaları 10 günlük. elektirik aksamda bir sıkıntım yok bu sorun hariç ben malatyada ikamaet etmekteyim.ustalarla görüşüyorum ama bana bir netice veremiyorlar (burdakin ustaların kapasitesi bukadar bence) aslen sakaryalıyım sakaryada olsam sorunu çözerdim büyük ihtimalle ama şuana burdayım ve fikirlerinize başvurmak istedim. devir saati 1.5-2 bin devir inip çıkıyor bazen ben gaz vermesem dahi hızlı bir şekilde düşme kalkma yapıyor.bazen arabayı arkadan biri çekip bırakıyormuş gibi oluyor. arabam çok temiz ama bu sorun canımı fazlasıyla sıkmakta önerilerinizi bekliyorum herkeze kolaygelsin... LPG'de tekleme sorunu. 627746
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2009-07-07, 17:43

93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2009-07-08, 05:32

bujilerinin marka ve numarasını verirmisiniz ve kabloların
birinciali

birinciali

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2009-07-11, 08:37

regülatar dediğiniz gaz filitresimi oluyor? eğer o ise yenisiyle değiştim yinede sorun devam ediyor. bujiler bosch marka motorun üzerindeki etikete göre alıp değişmiştim geçen yaz hala onları kullanıyorum. buji kablolarımda 10 aylık olması lazım ama markasına bakmam gerek.
birinciali

birinciali

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2009-07-11, 08:40

regülatör tüp beyni sanırım şimdi ayıktım Shocked onuda denemek amaçlı sıfır beyinle değiştim 200 km yaptım ama bir fak olmadı. ben elektirikten şüpheleniyorum çünkü her yolu denedim tamirle ilgili. görüşlerinizi bekliyorum saygılar... LPG'de tekleme sorunu. 627746
birinciali

birinciali

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2009-07-14, 11:38

arkadaşlar sorun çözüldü büyük ihtimalle. sorun dediğim gibi elektirik kaynaklı. elektirikçime gittim cumartesi arabada anormallikler olmaya başladı çünkü parkı açıyorum silecekler çalışıyordu. su sıkma koluna basıyordum devir saati yükseliyordu. ön sağ kısımda lambanın yanında şase bağlantı yeri var araba ordan şase almıyormuş. yada yeterince almıyormuş. idereten bir kablo çektik yarin sabah detaylı bir tamir yapıcaklar. şase için sanırım sorun çözüldü tekleme yok cumartesinden beri araba herşeyiyle iyi şuan. ustelik ince bir ek kabloyla sağlam bir kabloyla daha iyi olucağından eminim. bu tür sorunu olan arkadaşlar şase bağlantılarını kontrol etsin faydası olabilir.Birde akü çıkışı kablosuna baksılar motora şase veren kablo kopmalar yada gevşemeler bu sorunlara neden oluyormuş. Ben çok uğraştım başkaları uğraşmasın cheers
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2009-07-14, 11:41

hadi geçmiş olsun .
birinciali

birinciali

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2009-08-16, 12:21

teklemeye devam ediyor arabam. kafayı yemek üzereyim özel renault servisine gittim dün üst kapağı söktüler 2 gözde ataşleme iyi değil hesabına usta sanan paragözler. 500 liradan fazla masrafım oldu tekleme aynen devam. arkadaşlar yol gösterin hayrınıza bana. :dash: LPG'de tekleme sorunu. 627746
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2009-08-16, 13:22

hemen 1 adet regülatör, YENİ lpg ve su boruları alınız Wink
regülatörün iyi şase aldığına emin olunuz.

hava girişindeki bantları söküp, büyün sistemi temizledikten sonra gaz ayarı yaptırın..

elektrik değil ise sorun kesinlikle lpg dir.. aynı şekilde benimde tekleme sorunum vardı. elektrikle ilgili heryer değişti ama sorun çözülmedi. meğer gaz sistemi sorunluymuş,bir parmak hava yeri bırakılmış oda motoru doyuramıyormuş..

cidden yazıyorum : eğer herhangi güvendiğiniz usta yoksa kendiniz yapın. birkaç kelepçe çıkarıp takmak, akıl mantık yürütmeniz ve bizim yardımımızla olayı çözebilirsiniz.
http://www.nettekalite.com
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2009-08-16, 17:37

VetApex! demiş ki:
meğer gaz sistemi sorunluymuş,bir parmak hava yeri bırakılmış oda motoru doyuramıyormuş..

Sana lovato öneririm baytar bey Razz
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2009-08-17, 05:26

benzindede tekleme varmı bi bakın,o aracın ya bujileri ve bobin kablosu tekrar değişecek,yada böyle devam edecek,(karbüratörde gevşeme olmasın acilen bi onada bakın)
birinciali

birinciali

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2009-08-18, 21:09

gittiğim usta sorunu çözmeden arabayı teslim etmem dedi dün bana. akşam aldım aracı. karbüratöre bakım yaptık 1-2 ufak parçasını değiştim artı meslek sırrı bir iki işlem yaptım dedi. arabaya bindim denemeye çıktık beraber.kulllanıyor usta önce lpgde yaptı denemeyi gidiyor düze çıktı ben hissediyorum yolcu tarafında olmam rağmen diyorum tekliyor.yok tekleme diyor bana. dedim öylemi çek sağa ben sürücem dedim. durdu ben geçtim direksiyona tabi arabada tekleme devam. bu sefer ne dese beğenirsiniz. Exclamation sen araba sürmeyi bilmiyorsun aklımdan arabadan indir hıyarı ez üstünden geç bende kurtulayım diğer insanlarda dedim.gittik üçüncü bir şahsın yanına lpg ustası aldı arabayı benimle bir turda o attı dedi hemen arabada sorun var tekliyor. düşük devirde özellikle. gittik ustanın yanına lpg ci araba tekliyor dedi usta mot oldu şaşırdı ne halt etsem bu işi halletsem diye. şuan şehir dışındayım perşembe ustayla görüşücem tekrar. arkadaşlar sizlerle irtibata geçicem en kısa sürede lol!
adu040

adu040

Doğum tarihi : 13/06/88
Aracınızın Modeli : 1992 SPRING

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2009-08-18, 22:37

1. Araç rolantide iken vuruntu yapıyorsa Hava-yakıt karışımında problem bence. Yeni bir hava filitresi al tak gaz ayar vidası ile de biraz oyna geçer.

2. Araç yüksek hızda tekliyorsa gaz ayarı düşüktür gaz ayarını artırın biraz.

3. Araç yüksek devirde tekliyorsa sorun elektriktedir.
mitmustafa

mitmustafa

Doğum tarihi : 22/10/92
Aracınızın Modeli : Tofaş Murat 131 Doğan

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2009-08-18, 23:20

ateşlemede de sorun olabilir
https://www.facebook.com/mitmustafa
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2009-08-19, 05:34

birinciali demiş ki:
gittiğim usta sorunu çözmeden arabayı teslim etmem dedi dün bana. akşam aldım aracı. karbüratöre bakım yaptık 1-2 ufak parçasını değiştim artı meslek sırrı bir iki işlem yaptım dedi. arabaya bindim denemeye çıktık beraber.kulllanıyor usta önce lpgde yaptı denemeyi gidiyor düze çıktı ben hissediyorum yolcu tarafında olmam rağmen diyorum tekliyor.yok tekleme diyor bana. dedim öylemi çek sağa ben sürücem dedim. durdu ben geçtim direksiyona tabi arabada tekleme devam. bu sefer ne dese beğenirsiniz. Exclamation sen araba sürmeyi bilmiyorsun aklımdan arabadan indir hıyarı ez üstünden geç bende kurtulayım diğer insanlarda dedim.gittik üçüncü bir şahsın yanına lpg ustası aldı arabayı benimle bir turda o attı dedi hemen arabada sorun var tekliyor. düşük devirde özellikle. gittik ustanın yanına lpg ci araba tekliyor dedi usta mot oldu şaşırdı ne halt etsem bu işi halletsem diye. şuan şehir dışındayım perşembe ustayla görüşücem tekrar. arkadaşlar sizlerle irtibata geçicem en kısa sürede lol!
arkadaşım,güzel kardeşim,2 yılda o teklemeyi bulmak için sıfırdan spring imal ettim,ve buldum,sanada cevap yazdım fakat hiç ilgilenmedin,bende bu kafayla gitmiştim askere
birinciali

birinciali

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2009-08-31, 07:53

sayın abim.. sıfırdan spring imal etmişsin saygım sonsuz..bana söylediğin konuların çoğu elden geçmiş şeylerdir. ayrıca spring ve flash s ateşleme sistemleri farklı sistemlerdir.. şunu belirmek istedim sayım abime. yorumlara cvp yazıyorum elimden geldiğince.ilgilenmedi demek yanlış olur diye düşünüyorum saygılar sonsuz sürçülisan ettiysek affola.. :hımm: :
birinciali

birinciali

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2009-08-31, 08:01

adu040 demiş ki:
1. Araç rolantide iken vuruntu yapıyorsa Hava-yakıt karışımında problem bence. Yeni bir hava filitresi al tak gaz ayar vidası ile de biraz oyna geçer.

2. Araç yüksek hızda tekliyorsa gaz ayarı düşüktür gaz ayarını artırın biraz.

3. Araç yüksek devirde tekliyorsa sorun elektriktedir.

sanırım sizin tespid lerinizde doğruluk payı var. çünkü bunlar hep karbüratörle ilgili problemler ve bu problemlere sanırım noktayı koyduk.. karburatörde bir iki parça değişikliği oldu ve bir gaz ayarı bilgisayarlı. şuana 10 gündür kullanıyorum aracımı ve bir sorun çıkmadı umarım çıkmaz bakalım hala denene yapmaktayım.. ilgilenen arkadaşlarıma teşekkür ederim sizi haberdar edicem yine olumlu yada olumsuz.. :bye:
VetApex!

VetApex!

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2009-08-31, 09:25

geçmiş olsun, karbüratöre arada bakmayı ihmal etmeyin. yad garanti olsun japonla yapıştırın Very Happy
hasan50

hasan50

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2009-09-10, 08:08

benim 92 springde de tekleme sorunu oldu o kadar ilerledeki araba çekmez oldu herşeyi denedik olmadı en son platin ayarı ile oynadılar sanki düzeldi gibi bir kaç gün daha denedikten sonra belli olur galiba
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2009-09-10, 08:53

hasan50 demiş ki:
benim 92 springde de tekleme sorunu oldu o kadar ilerledeki araba çekmez oldu herşeyi denedik olmadı en son platin ayarı ile oynadılar sanki düzeldi gibi bir kaç gün daha denedikten sonra belli olur galiba

Dist. orjinalmi ? r-12 mi ?
hasan50

hasan50

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2009-09-10, 15:02

samsunlu R-9 demiş ki:
hasan50 demiş ki:

Dist. orjinalmi ? r-12 mi ?

hiç bilmiyorum nasıl anlayacağım
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2009-09-10, 18:12

Dist. kapağı vida ile mi bağlı yoksa klipsli mi ? veya ne renk ? yada küçük bişe mi ?
hasan50

hasan50

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2009-09-11, 05:38

samsunlu R-9 demiş ki:
Dist. kapağı vida ile mi bağlı yoksa klipsli mi ? veya ne renk ? yada küçük bişe mi ?

iki tarafından klipsli,Kapağın rengi de kahverengi.
XDiscovery

XDiscovery

Doğum tarihi : 08/12/75
Aracınızın Modeli : 1994-Rainbow

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2009-09-11, 06:11

Aradabi benimkide düşük devirde tekler.

Hemen disbiritörü söker , arkdan oluşan oksitleri temizlerim. Tekleme felan kalmaz.
flashtxe

flashtxe

Doğum tarihi : 22/03/80
Aracınızın Modeli : peugeot 206

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2009-09-11, 06:18

bende 93 spring abi gibi ateşmeleme diyorum. hatta tevzi makarası olup sorun 15 tl ye çzülebilir bile diyorum
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2009-09-11, 08:30

hasan50 demiş ki:
samsunlu R-9 demiş ki:

iki tarafından klipsli,Kapağın rengi de kahverengi.

O klipsli olan orjinal olmalı ,Temiz eli yüzü düzgün helal süt emmiş bi R-12 dist. tavsiye ederim, ne yaparsan yap kesemezsin tekleme silkeleme cinsi problemleri ,benim orjinal dist. cezalı ,bagaj hapsi verdim ona LPG'de tekleme sorunu. 387649 ,R-12 dist. ile motor daha rahat LPG'de tekleme sorunu. 890823
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2009-09-11, 08:40

bagaj hapsimi, LPG'de tekleme sorunu. 120224 : iyiki torsiyona kızmadın ha LPG'de tekleme sorunu. 366156
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2009-09-11, 08:47

93 spring demiş ki:
bagaj hapsimi, LPG'de tekleme sorunu. 120224 : iyiki torsiyona kızmadın ha LPG'de tekleme sorunu. 366156

Abi ben hapis olarak ceza olarak düşünüyorum ama ,kendisi pek bi memnun bu halinden LPG'de tekleme sorunu. Icon_biggrin ,akşama kadar yan gelip yatıyo bagajda ,bütün işi yeni çırak yapıyo LPG'de tekleme sorunu. Icon_razz ,torsiyona kızsam onu denize atardım abi LPG'de tekleme sorunu. 387649
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2009-09-11, 08:51

memnun kalmandan bende memnun oldum Very Happy
hasan50

hasan50

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2009-09-12, 09:26

bendeki tekleme öyle normal bi tekleme değildi
araba hiç gaz yemez olmuştu az bi bayırda araba 2 vitese düşüyordu bizim ustalara gösterdik hemen beyin arızalıdır dediler neyse beyni değiştirdik yine aynı, sonra burdan okuduğum bilgilerle gittim ve ustaya dedim ki usta bunun sorunu ateşlemeden ileri geliyor dedim usta ondan sonra platinin ayarını kontrol eder biraz ayarlar ve sorun hallolur. şimdi çekiş sorunu falan tamam ama motor soğuk iken 1 den 2 geçerken titreme sorunu var bunu bir türlü çözemedi burdaki sözde ustalar
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2009-09-12, 17:28

hasan50 demiş ki:
araba hiç gaz yemez olmuştu az bi bayırda araba 2 vitese düşüyordu bizim ustalara gösterdik hemen beyin arızalıdır dediler neyse beyni değiştirdik yine aynı, sonra burdan okuduğum bilgilerle gittim ve ustaya dedim ki usta bunun sorunu ateşlemeden ileri geliyor dedim usta ondan sonra platinin ayarını kontrol eder biraz ayarlar ve sorun hallolur. şimdi çekiş sorunu falan tamam ama motor soğuk iken 1 den 2 geçerken titreme sorunu var bunu bir türlü çözemedi burdaki sözde ustalar
bujiler eyquem olarak değiştir ve takmadan evvel aralarına bak bazen raftan düşüp kapanıyor,sorun buji markasında şu anda
hasan50

hasan50

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2009-09-13, 12:27

93 spring demiş ki:
hasan50 demiş ki:
bujiler eyquem olarak değiştir ve takmadan evvel aralarına bak bazen raftan düşüp kapanıyor,sorun buji markasında şu anda

eyvallah usta zaten değiştirmediğim bi o kaldı onu da denicem bi ara
gerçi ustalar bujilere baktı iyi durumda olduğunu söylediler ama arızanın nerde olduğunu bilememiş ve neler değiştirmiştik
broadway_94

Doğum tarihi : 01/06/92
Aracınızın Modeli : broadway 1994 model çok temiz tüplü 1.4 motor

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2009-10-30, 19:23

ya arkadaşlar bugün urfada felaket bi yağmur yağıyor sel sele. arabayla bi yere gidecektim LPG de çalışmadı zorladım çalıştı bu seferde yolda tekleyip stop etmeye başladı her yağmur yağdığında böyle yapıyor ne olabilir acaba
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2009-10-31, 07:38

distributör kapağının içi nemleniyor, söküp kurulayıp takmak ilazım... Wink
http://www.ladatr.com
anatomist

Aracınızın Modeli : 1997 Beyaz Broadway RN

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2009-11-14, 19:32

arkadaşlar bir tecrübe paylaşmak için yazıyorum, rölantide tekleme sorunu için özelden bir arkaşla yazışmıştık. sorunu çözdüm. çözdüm diyorum çünkü iki usta kapak contasına suç bulmuştu. değiştirdik sonuç aynı. lpg beynini de değiştirmeye gözüm kesmedi. bir hafta sonu hava kararıncaya kadar uğraşınca karanlıkta kaldım ve tesadüfen karanlıkta buji kablolarının birbirine nasıl elektrik kaçırdığını gözümle gördüm. bazen birbirine bazen yakındaki su hortumuna bazen metal aksama kıvılcım kaçaklarını gözümle gördüm. eski buji kablolarının uçlarını temizleyip birbirine değmeyecek şekilde taktım. sorun çözüldü. ayrıca ilginc bişey gördüm, hiçbir yere değdirmeden kontrol kalem ile buji kablolarının yakınında tutunca kontrol kaleminin ışığı yanıyor. lpg beynini dağıttım temizledim sıfırdan ayar yaptım. sabahları yarım marşta çalışıyor. şehir içi 100 km de 15 lt lpg yakıyor. şehir dışı 9 lt. lpg yi düşürmek için ince ayar yapmaya başladım artık.

tecrübemi paylaşmak için yazdım. Selam ve saygılarımla..
http://www.fotokritik.com/kullanici/anatomist
VetApex!

VetApex!

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2009-11-14, 19:37

anatomist demiş ki:
arkadaşlar bir tecrübe paylaşmak için yazıyorum, rölantide tekleme sorunu için özelden bir arkaşla yazışmıştık. sorunu çözdüm. çözdüm diyorum çünkü iki usta kapak contasına suç bulmuştu. değiştirdik sonuç aynı. lpg beynini de değiştirmeye gözüm kesmedi. bir hafta sonu hava kararıncaya kadar uğraşınca karanlıkta kaldım ve tesadüfen karanlıkta buji kablolarının birbirine nasıl elektrik kaçırdığını gözümle gördüm. bazen birbirine bazen yakındaki su hortumuna bazen metal aksama kıvılcım kaçaklarını gözümle gördüm. eski buji kablolarının uçlarını temizleyip birbirine değmeyecek şekilde taktım. sorun çözüldü. ayrıca ilginc bişey gördüm, hiçbir yere değdirmeden kontrol kalem ile buji kablolarının yakınında tutunca kontrol kaleminin ışığı yanıyor. lpg beynini dağıttım temizledim sıfırdan ayar yaptım. sabahları yarım marşta çalışıyor. şehir içi 100 km de 15 lt lpg yakıyor. şehir dışı 9 lt. lpg yi düşürmek için ince ayar yapmaya başladım artık.

teklemeyi kablolar eskidiği için mi yapıyor muş ? yada buji sorunu mu ?
anatomist

Aracınızın Modeli : 1997 Beyaz Broadway RN

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2009-11-14, 19:52

VetApex! demiş ki:
anatomist demiş ki:

teklemeyi kablolar eskidiği için mi yapıyor muş ? yada buji sorunu mu ?

kablolar yeni olmasına rağmen (marka doduco yada öyle bişey) izolasyonları kalitesiz olduğundan ve birbirine temas ettiğinden kaçırıyordu. aynı kabloları birbirine değmeden takınca tekleme olmuyor ama birbirine yakın olunca temas olmasa bile kaçırıyor. eski kablolar ise birbirine değse bile kaçak olmuyordu.
http://www.fotokritik.com/kullanici/anatomist
metin_mimoza

metin_mimoza

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2010-01-01, 21:24

arkadaşlar.arabamda tekleme var. şöyle bir tekleme:(Lpg de Kullanırken oluyor;Benzinde olmuyor.)
arabayı çalıştırıyorum.giderken yavaş yavaş gaz verdiğimde hafiften bir tekleme hissediyorum.çok rahatsız edici değil ama ben kıl bi kullanıcıyım:)o nedenle kafama taktı.benzinde denedim.benzinde teklemeye rastalamadım.gaz verirken oluyor.sonra araba belli bi derece hızlandığında bu teklemeyi yapmıyor.yani hızlanma aşamasında yapıyor.ateşleme sisteminde sorun yok.(olsa benzindede yapardı)bujiler eyquem yeni değişti.

ikinci sorumda şu: az önce çarşıdan geldiğimde kaputu açtımve buji diplerindenışık gördüm.bu normalmidir.yoksa buji kablolarını değişmem gerekirmi?tekleme buji kablolarından desek ozaman benzinde yapmaması lazım?
staplis

staplis

Doğum tarihi : 01/06/81
Aracınızın Modeli : 1993 fairway

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2010-01-01, 21:35

gaz ayarı yaptır ama bilgisayarlı olsun gazda hava fazla geliyor.
metin_mimoza

metin_mimoza

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2010-01-01, 21:44

gaz ayarını 2 yıldır ben kendim elle ayarlıyorum.böyle bi sorun yoktu.a 2-3 haftadır var bu sorun.kaç defa ayar yaptım.tekleme oluyor.bence ayardan değil.başka bir sorun var sanki.
staplis

staplis

Doğum tarihi : 01/06/81
Aracınızın Modeli : 1993 fairway

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2010-01-01, 21:49

ustat gaza bastığın zaman egzozdan duman çıkıyormu yane normal olarakmı cıkıyor benim başıma geldide motor yanan gazın dumanını atamıyor ve boğuluyordu oda teklemeye neden oluyor sanki gaza basyığında gideceğine yavaşlıyordu
metin_mimoza

metin_mimoza

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2010-01-01, 22:06

normal çıkıyor duman sorun yok
VetApex!

VetApex!

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2010-01-01, 23:24

benzinde yapmıyo diye elektriğin sağlam olduğunu kesinlikle söyleyemeyiz.

arabanın modeli, türü nedir ? spring ise aynı dertten muzdarip mustafa abimizin çözüm önerilerini dinleriz Wink

ben baştan söyleyim,içinizde ufacık bir şüpe varsa kabloları değiştirin ve elektrik sistemine bi bakıtın. arabalar kullandıkça vidalar gevşiyor.sonuçda gaz ayarı kaçabiliyor. arada sırada elleri yağlayıp sağa sola el atmakta bence büyük fayda var. ki ben her sabah kontrol ederim Wink
metin_mimoza

metin_mimoza

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2010-01-02, 08:43

VetApex! demiş ki:
benzinde yapmıyo diye elektriğin sağlam olduğunu kesinlikle söyleyemeyiz.

arabanın modeli, türü nedir ? spring ise aynı dertten muzdarip mustafa abimizin çözüm önerilerini dinleriz Wink

ben baştan söyleyim,içinizde ufacık bir şüpe varsa kabloları değiştirin ve elektrik sistemine bi bakıtın. arabalar kullandıkça vidalar gevşiyor.sonuçda gaz ayarı kaçabiliyor. arada sırada elleri yağlayıp sağa sola el atmakta bence büyük fayda var. ki ben her sabah kontrol ederim Wink

sürekli ayar yaparım ben.gaz ayarından değil.arabam 94 broadway
metin_mimoza

metin_mimoza

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2010-04-16, 20:28

metin_mimoza demiş ki:
arkadaşlar.arabamda tekleme var. şöyle bir tekleme:(Lpg de Kullanırken oluyor;Benzinde olmuyor.)
arabayı çalıştırıyorum.giderken yavaş yavaş gaz verdiğimde hafiften bir tekleme hissediyorum.çok rahatsız edici değil ama ben kıl bi kullanıcıyım:)o nedenle kafama taktı.benzinde denedim.benzinde teklemeye rastalamadım.gaz verirken oluyor.sonra araba belli bi derece hızlandığında bu teklemeyi yapmıyor.yani hızlanma aşamasında yapıyor.ateşleme sisteminde sorun yok.(olsa benzindede yapardı)bujiler eyquem yeni değişti.

ikinci sorumda şu: az önce çarşıdan geldiğimde kaputu açtımve buji diplerindenışık gördüm.bu normalmidir.yoksa buji kablolarını değişmem gerekirmi?tekleme buji kablolarından desek ozaman benzinde yapmaması lazım?

ya arkadaşlar distribitör kapağını tevzi makarasını.bobinden bujiye elektirk getiren uzun kabloyu değiştirdim.bujilerde 2-3 ay oldu eyguem olarak değiştirdim.bu tekleme bu ara yine devam ediyor?bi çöemedim gittti?sizce nedendir?
raifbaris54

raifbaris54

Doğum tarihi : 07/10/92
Aracınızın Modeli : broadway

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2010-04-26, 18:06

abi arabanın karbüratörü hava alıyorsa yapar onuda kontrol ettir
yasin gökmen

Doğum tarihi : 06/01/75
Aracınızın Modeli : reno 9

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2010-07-08, 14:45

birinciali demiş ki:
slm arkadaşlar. aracım 94 flash s yolda seyir halinde ve rolantide aşırı bir tekleme sorunum var.bu gün ilkkez bukadar fazla tekleme yaptı karbüratör bakımı tamam bujiler ve kablolar 8-9 aylık egzoz ve emme manifolt contaları 10 günlük. elektirik aksamda bir sıkıntım yok bu sorun hariç ben malatyada ikamaet etmekteyim.ustalarla görüşüyorum ama bana bir netice veremiyorlar (burdakin ustaların kapasitesi bukadar bence) aslen sakaryalıyım sakaryada olsam sorunu çözerdim büyük ihtimalle ama şuana burdayım ve fikirlerinize başvurmak istedim. devir saati 1.5-2 bin devir inip çıkıyor bazen ben gaz vermesem dahi hızlı bir şekilde düşme kalkma yapıyor.bazen arabayı arkadan biri çekip bırakıyormuş gibi oluyor. arabam çok temiz ama bu sorun canımı fazlasıyla sıkmakta önerilerinizi bekliyorum herkeze kolaygelsin... LPG'de tekleme sorunu. 627746

Arkadaşım aracını benzine al bir dene bakalım tekleme varmı.Bu tür lpg sorunları ilk başta benzinde bakılmalıdır.aracın benzinde çalışmasında problem varsa dünyanın en iyi lpg uzmanı gelse problemi çözemez.Bujiler,buji kabloları,tevzi makarası,distribitör içindeki manyote ve ateşleme bobini)benzinde rolanti ve avans ayarı.Benzinde problemin yoksa yapacağın işlemler;
1-Lpg deposundan başlayarak valflerin bobinleri kontrol etmek.(depodaki valf,lpg beynindeki valf,benzin kesici valf ve gaz kesici valf.(elektrik akımının gücü yetmiyordur gerekli valf tam açılmadığı için yeterli gaz gelmiyordur takviye röle ile akım dengelenmelidir veya valflerin bobinleri bozuktur)
2-gaz kesici valfin altında bulunan filtre.(tıkanmış olabilir,gaz yeterli gelmez)
3-Lpg regülatörünün su bağlantısı sıkıntılıdır gerekli ısınma olmadığı için rolantide sıkıntı meydana gelir.(regülatörde buzlanma olur)
http://yasingokmen@windowslive.com
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2010-07-08, 22:39

konu açılalı tam 1 sene olmuş, artık teklemiyordur herhalde... Smile
http://www.ladatr.com
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: LPG'de tekleme sorunu.   LPG'de tekleme sorunu. Empty2010-07-09, 03:39

karadeniz demiş ki:
konu açılalı tam 1 sene olmuş, artık teklemiyordur herhalde... Smile
yok benim pışto başladı şimdi

LPG'de tekleme sorunu.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-