RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme

+9
modi
66tamirci
karadeniz
ziyacık
VetApex!
mitmustafa
Elbruz
badboy333
ogz
13 posters
YazarMesaj
ogz

ogz

Doğum tarihi : 25/05/89
Aracınızın Modeli : 1993 GTE Broadway

Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme Empty
MesajKonu: Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme   Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme Empty2009-06-26, 15:09

Merhaba arkadaşlar..
aracım 93 model lpgli broadway. araçta lpgde giderken bi sorun yok ama benzinde giderken 120ye felan gelince tekleme yapıyor daha düşük hızlarda pek sorun olmuyor sizce neden olabilir?
badboy333

badboy333

Doğum tarihi : 22/07/82
Aracınızın Modeli : 1992 Broadway GTE

MesajKonu: Geri: Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme   Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme Empty2009-06-26, 19:29

gaz ayarı yaptır, muhtemelen 1. viteste ivmelenmesi de zayıftır. gaz yeterince gelmiyodur. benzinde dene farka bak.
ogz

ogz

MesajKonu: Geri: Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme   Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme Empty2009-06-26, 19:33

gaz ayarı derken dostum nasıl bir etkisi oluyorki yani benzine gazın yani Benzinde oluyor bu tekleme gazda olmuyor
Elbruz

Elbruz

Doğum tarihi : 19/12/84
Aracınızın Modeli : Broadway

MesajKonu: Geri: Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme   Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme Empty2009-06-26, 19:35

O ne yazık ki hepimizin sorunu,karbüratörün üstünde takılı lpg mikseri yüzünden benzinde karbüratör yeterli hava alamıyor,tahminim karbüratörün anlık benzin basmasına karşılık hava yetişmiyor.Hele bir de gazda çok hava almaması için hava girişlerinde bant falan varsa benzinde iyice boğuluyor araba.Eğer öyleyse benzinde fazla kullanma çünkü çok fazla yakar benzini,arada bir gir çık.

Eğer bant varsa ve bant olmadan lpg ayar tutacaksa bandı çıkarttır,bir nebze faydası olur benzinde.Ama bant olmadan da ya çekiş düşüyor,ya yakıt yükseliyor,bantsız da olmayabiliyor.
ogz

ogz

MesajKonu: Geri: Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme   Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme Empty2009-06-26, 19:41

yani bu sorunun bi çözümü yokmu şimdi uzun yolda giderken otobanda felanda 100le gidilmiyo pek Sad arkadaşlar tüm lpgli araçlardamı oluyo bu yani yoksa arabayı pek kullanmıyorum benzinde. acaba benzin hortumlarında çatlak felanmı var ondan yapabilirmi
mitmustafa

mitmustafa

Doğum tarihi : 22/10/92
Aracınızın Modeli : Tofaş Murat 131 Doğan

MesajKonu: Geri: Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme   Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme Empty2009-06-26, 20:02

abi birşey soracam benim araba benzinle ama karbüratöre giden hortumda bant var acaba benzinli arabada çok mu yakar

Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme Dsc05161
bunun gibimi
https://www.facebook.com/mitmustafa
Elbruz

Elbruz

MesajKonu: Geri: Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme   Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme Empty2009-06-26, 20:07

Evet çok yakar.Ama şu anki ayarla bantı çıkar,bu sefer de lpg'de gitmez.

Bu kesiklik hızla değil motor yüküyle alakalı,mesela ikinci viteste dipgaz yaptığında genelde 3500-4000 devir civarında bir yığılır sonra devam eder.Bende böyle oluyordu,ama bant yoktu,sadece lpg takıldı ve bu başlamıştı,o da mikser yüzünden işte.Benzinde tam performans almak zor biraz mikser yüzünden.Spring olsa karbüratör içine bir meme takıp mikser yerine çalıştırıyorlar ve benzini etkilemiyor ama spring tek boğaz karbüratörlü,bizimkiler çift boğaz ve bu uygulamanın yapılması zor.
Elbruz

Elbruz

MesajKonu: Geri: Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme   Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme Empty2009-06-26, 20:09

mitmustafa demiş ki:
abi birşey soracam benim araba benzinle ama karbüratöre giden hortumda bant var acaba benzinli arabada çok mu yakar

bunun gibimi

İlk seferde resim çıkmamıştı,bu kopan boruyu yapıştırmak için yapıştırılmış gibi duruyor.Benim dediğim bantı,boruyu çıkarıyorlar ve filtre kutusunun tam ağzına yarım kapatacak şekilde yapıştırıyorlar,benimkinde var ve üçte birini kapatıyor.
mitmustafa

mitmustafa

Doğum tarihi : 22/10/92
Aracınızın Modeli : Tofaş Murat 131 Doğan

MesajKonu: Geri: Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme   Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme Empty2009-06-26, 20:11

Elbruz demiş ki:
mitmustafa demiş ki:

bunun gibimi

İlk seferde resim çıkmamıştı,bu kopan boruyu yapıştırmak için yapıştırılmış gibi duruyor.Benim dediğim bantı,boruyu çıkarıyorlar ve filtre kutusunun tam ağzına yarım kapatacak şekilde yapıştırıyorlar,benimkinde var ve üçte birini kapatıyor.

hımm anladıma bi o zaman çok yakmasının bunla bir alakası yok.bu aralar yakıtta bir artış olduda Very Happy
https://www.facebook.com/mitmustafa
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme   Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme Empty2009-06-26, 20:56

aslında fazla hava girmeye çalışırken regülatör yeterince gaz basıncını sağlayamıyo olabilir.
gaz ayarından, küçük bakımlardan sonra geçmezse regülatör ve diyaframına bi baktır derim
http://www.nettekalite.com
ziyacık

Doğum tarihi : 22/01/79
Aracınızın Modeli : 1994 FLASHS

MesajKonu: Geri: Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme   Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme Empty2009-06-27, 09:02

Bant bence mantıksız. Benim Fass bantsız ve süper gidiyor. Yakıtta fena değil şehir içi 7 kmde bir litre yakıyor. Bide benim araç bantı kabul etmiyor stop ediyor. bence her şey iyi bir ayara bağlı. Benzinde teklemeside şundandır bence. Benimkide yaıyor. ustam karbüratör memeleri tıkanmı dedi.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme   Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme Empty2009-06-27, 11:09

bant varsa hiç çare yok benzinde ya çok yakar ya da böyle tekler abi...bant yoksa o zaman en azından karburatörün iyi durumdadır deriz, gene de çok kasıyorsa aracı uygun olmayan mikser takılmıştır ondan böyle bariz kasıyordur aracı diyebiliriz... Wink ama gene de az miktar yakıt yükselir benzinde...tek çare mikserden kurtulmak...
http://www.ladatr.com
ogz

ogz

MesajKonu: Geri: Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme   Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme Empty2009-06-27, 15:02

en iyisi bi lpg ustasına götürüp göstermek
66tamirci

Doğum tarihi : 20/04/87
Aracınızın Modeli : 1997 model broadway rn

MesajKonu: Geri: Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme   Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme Empty2009-06-30, 05:35

ya kimileri demişki yok tüp ayarı yok ragülatör ayarı yada mikserden kaynaklanıyor diye alakası yok aracınız sürekli lpg de kullanıldıgı için benziz memeleri tılanıyor yani senin karbüratöründe temizlik istiyo yani sökülüp tiner ya da benzinde temizlenmesi lazım ben bu arada tamirciyim
ziyacık

MesajKonu: Geri: Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme   Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme Empty2009-06-30, 07:35

sayın 66tamirci kardeşim. Benimde Flasın benzin memeleri tıkanmış. Tamircim öyle dedi. benzinde gaza yüklenince araba tebki vermiyor. Yani istediğim performansı vermiyor. Flasın karbüratörü karışıkmış kolay kolay ellenmemesi gerekiyormuş. Batmandayım ve adam akıllı tamirci yok zaten yalnız karbüratör tamiri yapanda yok. Ne yapabilirim bu meme denilen şey gözle görülüyormu yüzeysel olarak kendim temizleyemezmiyim. Elim tornavida tutar. Arabanın farlarını radyatör su kabı hava filtresi artı teybide sistemle berazber söküp takabiliyorum. teşekkürler. umarım bize yardımcı olursunuz.
66tamirci

Doğum tarihi : 20/04/87
Aracınızın Modeli : 1997 model broadway rn

MesajKonu: Geri: Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme   Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme Empty2009-06-30, 08:52

ziya arkadaş öncelikle seni tanıak güzel bi şey flash karbüratörü biraz karışıktır ama imkansız degildir senin aracı yapan arkadaş fazla ilgilenmemiş olabilir senin sökmen biraz zor olabilir ama kendine güvenebiliyor isen sök ve tiner de beklet ama karbüratörü dagıtman gerek içinde memeler var onlar illaki tıkanmış ya da pislik gelmiş olabilir tinerde beklet ve hava ile temizle altında contalar var onları zedeleme yoksa tüpte de ayarsız olur
ogz

ogz

MesajKonu: Geri: Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme   Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme Empty2009-06-30, 11:46

66tamirci demiş ki:
ya kimileri demişki yok tüp ayarı yok ragülatör ayarı yada mikserden kaynaklanıyor diye alakası yok aracınız sürekli lpg de kullanıldıgı için benziz memeleri tılanıyor yani senin karbüratöründe temizlik istiyo yani sökülüp tiner ya da benzinde temizlenmesi lazım ben bu arada tamirciyim

tamirci arkadaşım karbüratörü 2 ay önce temizlettim ve bu sorun temizleyincede vardı
Elbruz

Elbruz

MesajKonu: Geri: Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme   Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme Empty2009-06-30, 13:29

Peki karbüratörün kirli olması lpg'yi de etkiliyor mu?Benim karbüratör zaten Allah'a emanet,gerçi hiç oynanmadığı için hava alma falan gibi sıkıntıları yok ama hem yakıt hem rolanti vidaları çalışmıyor ve iyice kirlenmiş,benzinde aynı Ziya'nın dediği gibi yürümüyor.Ama lpg'de de performansından tam memnun değilim.Motor yapıldıktan sonra çekiş baya topladı ama yine de istediğim gibi değil.Acaba karbüratöre bakım yapılsa gazda da faydası olur mu?
modi

modi

Doğum tarihi : 23/09/83
Aracınızın Modeli : ..........

MesajKonu: Geri: Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme   Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme Empty2009-06-30, 15:24

ogz demiş ki:
66tamirci demiş ki:

tamirci arkadaşım karbüratörü 2 ay önce temizlettim ve bu sorun temizleyincede vardı

aracınızda şunu denermisiniz :

illa hız değil de 3000-3500 devir arasında yapıp yapmadığını tespit edebilirmisiniz ?

bence aracınız bunu hızlı giderken değil ,araç devirlenipte vites değiştireceğiniz zaman yapıyor.. yani 3500 dd civarı..Exclamation
Elbruz

Elbruz

MesajKonu: Geri: Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme   Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme Empty2009-06-30, 15:34

İşte o 3500 devirde istediğini yüksek hızda da bir yerde istiyor ve karbüratör motorun istediğini veremeyip tekletiyor.
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme   Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme Empty2009-06-30, 20:14

Elbruz demiş ki:
İşte o 3500 devirde istediğini yüksek hızda da bir yerde istiyor ve karbüratör motorun istediğini veremeyip tekletiyor.

Budur Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme 261607
ogz

ogz

MesajKonu: Geri: Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme   Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme Empty2009-06-30, 21:03

aynen dostum bunu doğru dediniz bazen devirli vites attığım zamanda oluyordu bunu söylemeyi unuttum.. peki bunun çaresi nedir?
aLPaCiNo

aLPaCiNo

Doğum tarihi : 21/07/82
Aracınızın Modeli : RainBow'S'

MesajKonu: Geri: Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme   Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme Empty2009-07-01, 05:58

Elbruz demiş ki:
O ne yazık ki hepimizin sorunu,karbüratörün üstünde takılı lpg mikseri yüzünden benzinde karbüratör yeterli hava alamıyor,tahminim karbüratörün anlık benzin basmasına karşılık hava yetişmiyor.Hele bir de gazda çok hava almaması için hava girişlerinde bant falan varsa benzinde iyice boğuluyor araba.Eğer öyleyse benzinde fazla kullanma çünkü çok fazla yakar benzini,arada bir gir çık.

Eğer bant varsa ve bant olmadan lpg ayar tutacaksa bandı çıkarttır,bir nebze faydası olur benzinde.Ama bant olmadan da ya çekiş düşüyor,ya yakıt yükseliyor,bantsız da olmayabiliyor.

Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme 261607

benimkide bu aralar 100 den sonra bayağı bi bağırmaya başladı motordan.. Artık LPG den mi karbüratörden mi pff bilemiyorum Sad
http://www.renaultturkey.com
ozzz2110

ozzz2110

Doğum tarihi : 21/10/85
Aracınızın Modeli : r9 gte 1992

MesajKonu: Geri: Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme   Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme Empty2009-07-01, 08:05

adil CCT 98 demiş ki:
ogz demiş ki:
66tamirci demiş ki:

aracınızda şunu denermisiniz :

illa hız değil de 3000-3500 devir arasında yapıp yapmadığını tespit edebilirmisiniz ?

bence aracınız bunu hızlı giderken değil ,araç devirlenipte vites değiştireceğiniz zaman yapıyor.. yani 3500 dd civarı..Exclamation

aynen hocam 3500-4000 aralığında ama hep aynı aralıkta başlıyor silkelemeye,sanırım ikinci boğaz açılınca hava yetersiz kalıyor,hava yakıt oranı değişiyor.Bende yazacaktım hep aynı devirde başlıyor ve bence aracın nefes alamamasıyla alakalı ama konuya çok vakıf olmayınca cahil sohbeti yapmak istemedim.BEnzine alınca güzel oluyor ama 3500 devre kadar.
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme   Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme Empty2009-07-01, 08:12

Mikser çapı ile karbüratör boğaz çapı aynı mı bakmakta yarar var, birde hava girişinde bant olmamalı.
modi

modi

MesajKonu: Geri: Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme   Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme Empty2009-07-01, 09:42

şimdi bende dahil herkesin sorunu aynı , benzinde yani hava yetersizliği . bunuda mikser yapıyor galiba , bandı falan attım ben zaten çok önceleri .
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme   Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme Empty2009-07-01, 13:06

Tarifi çok basit , karbüratöre her bir boğaza 1 tane olması şartıyla delik açılır ,2 adet metal meme bu deliklerin birtanesi birine diğer tanesi diğerine olacak şekilde monte edilir (delinecek kısmı ayarlamak önemli !) ,mikser en yakında bulunan çöp kutusuna atıldıktan sonra regülatörden çıkan ve ayar vanasından 2 ye ayrılan hortumlar bu memelere kelepçe yardımıyla takılır, karakutuya mikser için fütursuzca açılan delik yamandıktan sonra kalan iş iyi bir ayardır ,afiyet olsun Wink
ogz

ogz

MesajKonu: Geri: Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme   Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme Empty2009-07-01, 13:27

bunu yaptırdıkmı benzinde tekleme sorunu kalmıyor diyorsun yani dostum Smile
bu arada bu işlemler ne kadar tutar acaba tahminen
Elbruz

Elbruz

MesajKonu: Geri: Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme   Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme Empty2009-07-01, 22:15

samsunlu R-9 demiş ki:
Tarifi çok basit , karbüratöre her bir boğaza 1 tane olması şartıyla delik açılır ,2 adet metal meme bu deliklerin birtanesi birine diğer tanesi diğerine olacak şekilde monte edilir (delinecek kısmı ayarlamak önemli !) ,mikser en yakında bulunan çöp kutusuna atıldıktan sonra regülatörden çıkan ve ayar vanasından 2 ye ayrılan hortumlar bu memelere kelepçe yardımıyla takılır, karakutuya mikser için fütursuzca açılan delik yamandıktan sonra kalan iş iyi bir ayardır ,afiyet olsun Wink

Çift boğaza hiç böyle yapan gördün mü ya da duydun mu?Yapan bulayım hemen yaptırırım,hoş önce karbüratörün de bakıma girmesi lazım ama onu güzelce toplattıktan sonra yapardım bu dediğini.Her iki yakıtta da maksimum performans alırdık ne güzel.

Benim mikserin boğazlarının çapı karbüratör boğazlarından az daha ufak.Zaten daha lpg takılır takılmaz daha servisten çıkar çıkmaz benzinde ikinci boğaz açıldığında silkelemeye başlamıştı.
ziyacık

MesajKonu: Geri: Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme   Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme Empty2009-07-02, 09:48

Ben lpg ustama şu mikseri iptal et karbüratörü arkadan del dedim. Flas lar çift boğazlıdır olmaz dedi.
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme   Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme Empty2009-07-02, 10:46

Karbüratörün yapısı buna müsaitse olmaz diye bişey yok bence. 323 mazda için sormuştum karbüratörüne bakalım yer varsa yaparız demişti lpg montaj servisi. Ben tek boğazda (spring)yakıt-hava ile alakalı en ufak sorun yaşamıyorum, isteyene burada denemesi bedava (gaz benden Very Happy ) hattaa rampa aşşağı(çevre yolunda) geçen gün tekrar denedim vites boşta 110 km hızla ibre sabit duruyor ,bunun tam tersine 3500 gibi gazdada benzindede hava problemi yok. tabi bu miksersiz sistemde birazda karbüratörün sağlığı ilede alakalı !
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme   Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme Empty2009-07-02, 11:20

Birde bi şey sormak isterim ,neden benzinde 3000-3500 d/dk yapma gereği duyuyorsunuz ? 4,5 senedir kullandığım springi toplam 3 veya 4 kez 3500-4000 d/dk gibi benzinle kullandım ,genellikle sabah motor ısıtmada benzin kullanıyorum bu sıcak yaz aylarında sabah benzinde hararet ibresi hafif hareketlendiğinde 1mm gibi ,anında düğme ortaya ,sonra lpg. çok sık yakıt değiştirmek bana göre yanlış !

Ayrıca babam hep şöyle derdi ,'olmaz diye bişe yok, burası Türkiye' Very Happy
ogz

ogz

MesajKonu: Geri: Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme   Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme Empty2009-07-02, 14:57

mecbur çıkıyor 100ü geçince 3200 devire felan geliyor...
modi

modi

MesajKonu: Geri: Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme   Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme Empty2009-07-02, 15:19

ortalamaya vurusak eğer , 3 full depo gazda 20 tl civarı da benzin tüketiyorum sebebi ne diye sorarsanız .. yolda mutlaka gaz biter aradığım istasyonlardan bi,rine ulaşana kadar benzinde devam ederim..

3500 ve ... üzeri devirlereyse trafik ışıklarından çıkışlarda ulaşıyorum ... Smile
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme   Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme Empty2009-07-02, 16:22

adil CCT 98 demiş ki:
3500 ve ... üzeri devirlereyse trafik ışıklarından çıkışlarda ulaşıyorum ... Smile

Moderatör böyle yaparsa ! Very Happy Razz
modi

modi

MesajKonu: Geri: Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme   Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme Empty2009-07-02, 17:28

yanlış anlaşılmasın (yolumun üstü otoban yok zaten) maksimum hızım 110km oda araç sollarken... Wink
yasin gökmen

Doğum tarihi : 06/01/75
Aracınızın Modeli : reno 9

MesajKonu: Geri: Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme   Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme Empty2010-07-15, 12:28

ogz demiş ki:
Merhaba arkadaşlar..
aracım 93 model lpgli broadway. araçta lpgde giderken bi sorun yok ama benzinde giderken 120ye felan gelince tekleme yapıyor daha düşük hızlarda pek sorun olmuyor sizce neden olabilir?

Lpgde düzeni yakalamak için aracın hava kanalları kapatılır yüksek performansa benzin hava ihtiyacı arttığı için yeterli hava alamaz ve teklemeye başlar..
http://yasingokmen@windowslive.com

Lpgli Araç Benzinde Yüksek Hızda Tekleme
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» LPG'de tekleme sorunu.
» Benzinde 30 TL ile 85 km sizce normal mi?