RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması

+30
mustaf67
kozluca21
renault9spring
sinek13
ziyacık
tlg_srg
oguz
bluesmoke83
kudal
SPRİNG
93 spring
weby
bugRa
safranliyim
oxigen
sahinmustafa
By_Ne0
kLine
VetApex!
haylaz74
__RaVe__®
teknotas_71
dml860
karadeniz
TAMER27
Elbruz
OnLyBaRoN
Renault9
sisyphos
XDiscovery
34 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
sahinmustafa

sahinmustafa

Doğum tarihi : 01/07/77
Aracınızın Modeli : 1988 - Renault 11 GTS

Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2007-11-30, 16:18

teknotas_71 demiş ki:
maliyet ne kadar olur?

Pleksiglas kestirebilirsin, ısıyla bükülebilen birşey bu pleksiglas. Eskisi gibi olur hatta daha gıcır gıcır.
Pleksiglas diye sana akrilik verebilirler buna dikkat etmelisin.

Nerede bulunur ? Reklam panosu yapan reklamcılarda.
teknotas_71

teknotas_71

Aracınızın Modeli : 1994 BROADWAY RN

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2007-11-30, 16:24

helal be çok teşekkürler arkadaşlar yarın reklamcı arkadaşlara bakmam gerek allah razı olsun hepinizden... Razz
__RaVe__®

__RaVe__®

Doğum tarihi : 10/12/86
Aracınızın Modeli : 1994 RAINBOW/2004 PuG 307

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2007-11-30, 22:52

arkadaslar araclarımız modelli artık kullanılan malzemenin kalitesini düşünür ve gecen yılları hesaba katarsak artık sertlesen malzeme kolay hasar görebiliyor o yüzden cok söküp dagıtmamanızı tavsiye ederim...aracımı tamirciye götürdügümde bin kere tembihliyorum bişey kırmasınlar catlatmasınlar diye ancak 307 bu korku o kadar olmuyor cünkü malzeme esniyor ama yıllar gectikçe ondada bu sertleşme sorunu olucak...ben kendi aracımı aldım alalı ilk kez acıcam yarın saatin arkasını 1 lamba sönük onu deiştiricem
oxigen

oxigen

Aracınızın Modeli : 1994 broadway

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2008-01-11, 15:02

memlekete gidince bende yapıcam ya hepten dağıtacam yada güsel bişeyler olacak scratch
oxigen

oxigen

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2008-07-15, 12:16

arkadaşlar,gidip bi elektrikçiye çıkarttırdım keşke kendim çıkaraydım adam dağıttı sinyal kolunu toparlayamadı ve sonunda sıfır kol taktı,bende aldım sökülen parçaları eve götürdüm 1 saat bile incelememeden çözdüm olayı gerçekten basit ve dandik bi sistem var iyige gresledim,sonra toparladım süper bişi oldu ve yenikolu söküp eski toparladığım kolu taktım,yeniside stepne gibi attım bagaja ama gerçekten çat çut sesi falan kalmadı biraz el becerisi varsa deneyin olayactır....
safranliyim

safranliyim

Doğum tarihi : 09/03/82
Aracınızın Modeli : 99 model rn

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2008-07-15, 12:38

arkadaşım elektirikçiler uğraşmaz ince işlerle hemen yenisini al derler kolayya alması hemen yenisini
para onun cebinden çıkmıyor tabi
oxigen

oxigen

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2008-07-15, 12:42

safranliyim falla haklısın kardeşim ne diyelim biz parayı sokaktan topluyoruz sanki...
bugRa

bugRa

Doğum tarihi : 29/10/88
Aracınızın Modeli : 1996 Renault 9 GTE

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2008-08-09, 23:25

valla bende kol çatır çutur... bazen gece selektör yaparken hızlı yapınca atlama bile yapıyor... sesten rahatsız değilim ama iki defa çekmem selektör için ve arada atlaması canımı sıkıyor... gördüğüm kadarı ile daha çözüm yolu bulunamamış bu selektör işine anlaşılan... yorumlardan okuduğum kadarı ile kolun iç yapısı itibarı ile kolda herhangi bir değişiklik yapılamıyor bu durumda da benim aklımda 3 seçenek var... birincisi Logan lardaki kol aynı mantık korna da üzerinde ve yarım çekince selektör tam çekince uzunlar oluyor ve 5 dk. lık oynama kurcalama süresinden sonra alışıyorsunuz (kiralalamıştık o zaman yaptım) veen büyük şikayetimiz ortadan kalkıyor tabii burda şöle bir durum daha oluşuyor Logan sinyal-silecek kol takımı uydurulabilir mi... diğer bir seçenek ise biraz daha farklı olmakla birlikte kol yapısında değişiklik gerekiyor şöyleki ilk Clio olar Kangoo lar Megane lerin kollarının uydurulması ama onlarda korna işlevi direksiyon üzerinde olduğu için direksiyonunda değişmesi gerekiyor... üçüncüsü ise ilk ikisine göre nispeten daha basit... araçlarımızın jiklesinin üst kısmında var yükseklik ayar yeri varki çoğumuzun aracında burası boş... şimdi düşünce şu benim gördüğüm kadarı ile VW lerde (başka markalarda da var) park kısa hatta sis farları sol tarafta çevirmeli bir düğme ile devreye sokuluyor... kol sadece sinyal ve uzunları yakmaya ve selektöre yarıyor... bizim araçlarımızdaki bu jikle üzerindeki boş yere çevireli bir düğme takarak parkları ve kısaları burdan kontrol edebiliriz... normalde sanki parkları yakıyormuş gibi çevirdiğimizde uzunlar yanar kapalı konuma getirdiğimizde kısalara geçer ve böylece selektör sorunu kalkmış olur... hatta konuyu okuyunca şimdi canlandı kol üzerinde de oynama yaparak 2 kere çeviriyoruz ya parklar kısalar şeklinde onu sadece bir kere çevirilecek halede getirebiliriz... düşüncelerim bunlar... gömlüm ilk iki seçenekten yana herşeyi koldan halletmeye alıştım ve seviyorum ayrıca 2. olursada korna direksiyona gelecek ki kornayı sık kullanan bir insan olarak kullanım kolaylığı olacak Smile ama işte eğer bunlar olmaz ise artık son seçeneğe yönelicez çünkü sanırım başka seçenek yok... Smile

fikirlerim bunlar... saygılarımlar... Smile biraz uzun oldu kusura bakmayın derdimi anlatabildiysem ne mutlu bana...
weby

Doğum tarihi : 13/11/80
Aracınızın Modeli : 88 broadway

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-03-01, 21:03

arkadaşlar benim 88 model fransız brodwayde de malesef kısaların yanmama sorunu vardı bugün vira bismillah dedim aldım takım çantasını söktüm gösterge panelini sonra direksiyonun alt kısmındaki kapağı ve son olarak üst kapağı çıkardım üst kapağı çıkarırken iç kısımdaki karşılıklı 2 adet plastik kopçayı kargaburun yardımıyla çevirmeniz daha sağlıklı olacaktır ardından alt kısımdan direksiyon demirine bağlı sinyal kolunun 2 vidasını sküp kolu aldım çıktım eve koydum masaya açtım topikteki gibi hay açmaz olaydım tam 1 saat sürdü toplamak size tavsiyem kesinlikle açma işlemini yavaş ve inceleyerek yapmanızdır değilse birdaha asla toparlayamayabilirsiniz ve topladığım kolu yerine taktım ardından diğer parçaları ve sonuç muhteşem foruma çok teşekkürler toparlamamda fotoğrafların çok faydası oldu ama yapacak arkadaşlara uyarı eğer kol orjınal değilde çin malı bişiyse eminim hiç toparlanmayacaktır kesinlikle bu işe kalkışırken geniş bir zaman ayırın kendinize
By_Ne0

By_Ne0

Doğum tarihi : 17/09/89
Aracınızın Modeli : 93 RENAULT Broadway

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-03-02, 14:22

Beyler ben buqun bu kolu söktüm temızledım yağladım geri topladım fakat taktığımda
sinyaller calısmıyor farlar ve korna calısıyor ama herneyaptıysam sinyalleri çalıstıramadım elimde tel zımbaya benzıyen bır parca kaldı nereye takıldıgını bulamadım

İşte bahsettıgım parca;
https://2img.net/r/ihimizer/img228/6182/sdad.png

https://2img.net/r/ihimizer/img140/5186/asdfah.png
By_Ne0

By_Ne0

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-03-02, 14:23

Parcalar elimde biraz hızlı cevap verirseniz çok memnun olurum Smile
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-03-02, 14:27

bende balkonda söktüm farkolunu bi güzel temizledim yağladım,toplayamadım,bi tekme attım taaaa parkın ortasına uçtu,gittim sıfırını aldım gayet güzel oldu Very Happy
By_Ne0

By_Ne0

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-03-02, 14:34

Cevap ıcın tesekkurler abi böyle giderse bende aynı şeyi yapıcam ama ben ucan tekme atıcam Very Happy
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-03-02, 15:04

bi şekilde değişicek o kol hazırlıklı ol Very Happy
SPRİNG

SPRİNG

Doğum tarihi : 30/03/88
Aracınızın Modeli : RENAULT 9 SPRİNG

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-03-03, 16:50

arkadaşlar renault 19 far kolu soketi bizim r9 ların soketleri ile aynı mı acaba?
kudal

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-03-03, 17:14

SPRİNG demiş ki:
arkadaşlar renault 19 far kolu soketi bizim r9 ların soketleri ile aynı mı acaba?

aynı değil...
SPRİNG

SPRİNG

Doğum tarihi : 30/03/88
Aracınızın Modeli : RENAULT 9 SPRİNG

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-03-03, 17:45

anladım sağolasın abi.
bluesmoke83

bluesmoke83

Doğum tarihi : 20/11/83
Aracınızın Modeli : 94 r9 fairway

MesajKonu: far sinyal kolu acil yardım   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-03-14, 17:18

merhaba arkadaşlar....

acil yardıma ihtiyacım var. sitedeki detaylı far kolu sökme işlemine bakarak bende söktüm ama toparlamayamadım. sorun kısalardan uzunlara geçtikten sonra birden far komple sönüyodu ve kola bastırınca tektar yanıyodu. normaldede sellektör yaparken kesiklik yapıyodu. bende sitedeki konulardan faydalanarak söküp bakım yapmak istedim. gerçekten çok yardımı oldu ama bazı konularda detay eksik. mesela ben artık kısalardan uzunlara sürekli geçiremiyorum kol tutmuyor sanırım. gerçi arabaya henüz takıp denemedim. birde sökerken parçalar dağıldı biraz gerçi toparladım ama sinyal sistemindeki pilastiğin altıdaki iki yayla üçlü iletken arasında bi iletken olması gerekiyor ama bulamadım nası bişey olduğunu bilen varmı. bilyamı vardı yoksa başka bi iletkenmi bulamadım. yarın arabanın içine birdaha bakacam ama bu iletken neye benziyo hiçbir fikrim yok. yardımcı olursanız sevinirim.

Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 161223 : Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 161223 : Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 161223 : keşke hiç açmasaydım ama neyse oldu bikeere.... Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 161223 : Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 161223 : Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 161223 :

teşekkürler... lol! Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 823127
oguz

oguz

Doğum tarihi : 26/09/79
Aracınızın Modeli : 1991 flash

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-03-14, 17:36

yenisi 30 lira civarı diye biliyorum yenile gitsin bence artık ondan fayda gelmez bence.
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-03-14, 17:39

aslında hangi konudan faydalandıysan o konuya yazsaydın ? Rolling Eyes

derli toplu olsaydı ve eksik yönlerini de aynı başlıktan görebilirdik ..

takıncada nasıl olduğu konusunda bi fikir verirsin artık ?
http://www.nettekalite.com
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-03-14, 17:49

doğaner 25 tl bu gün aldım,idare eder zaten garantili
bluesmoke83

bluesmoke83

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-03-14, 18:05

eski konudan devam edecektim ama ilgi az olur diye yeni başlık açtım. birde bu kol olmadan trafiğe çıkmak tehlikeli olacağı için en azından yenisini alıncaya kadar idare etsin. zaten suan en önemli eksik o sinyal vermemizi sağlayan pilastiğin altındaki iletken parça. nası bişey olduğunu bilen varsa lütfen yardım .

konuyu açan arkadaş XDiscovery dir. özellikle o arkadaştan yardım istiyorum o bu konuda baya deneyim sahibi olmuştur sanırım

parça basit ama önemi büyük

tskr
bluesmoke83

bluesmoke83

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-03-14, 18:16

Ve kolumuzu ayırmış bulunmaktayız. İçerisinde görüldüğü gibi mekanizma mevcut ;

Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Img5536nl9
saol kardeş bu bilgileri paylaştığın için. bende bu bilgilerden faydalanarak kolu söktüm . fakat üsteki resimdeki sinyal vermemizi sağlayan plastik kısımla altındaki üçlü giriş arasında kalan iletken parçanın ( sağ ve sola sinyal vermemizi sağlayan kısım) olmadığını gördüm. sanırım arabada düşürdüm ama nası bi parça olduğunu bilmediğim için bulmakta sorun yaşıcam. resmi varsa veya sekli hakkında bilgi verirsen sevinirim. birde kısadan uzunasürekli hiç geçmicek sanırım ( gerçi arabada denemedim ama yarın denicem) yardımcı olursan sevinirim.)

keşke açmasaydım diyorum şimdi Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 627746 Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 627746 Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 627746 Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 627746 Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 627746
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-03-14, 18:48

mekanizmanın içindeki o plastik parça ayrıca duvar görevi görüyor,eridiğinde kısa devre yapıp tesisatı yakıyor,tavsiyem far kolu bozuk olanlar kutup başı gevşek olarak araba kullansınlar,ne zaman yanacağı belli değil gecede kutup başını sökün çünkü direk ceryan var
tlg_srg

tlg_srg

Doğum tarihi : 04/06/84
Aracınızın Modeli : 2000 peugeot 206 1.6 xt

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-03-15, 07:32

ben o kolu 3 kere değiştirdi ne zaman far rolesi taktım o zaman rahat ettim demekki role de onemliymiş ek bilgi WinkWink
bluesmoke83

bluesmoke83

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-03-15, 15:06

suan kolu topladım bakımını yaptım çok güzel oldu. ama su an tek sorun farlar kapalıyken ve parklar yanarken sellektör yapamıyorum. sadece kısadan uzuna ve uzundan kısaya geçebiliyorum. kol çok güzel oldu geçekten. ama neden sellektör yapamıyorum baktım ama bulamadım. sökmeden önce kesiklik yapıyodu özellikle kısadan uzuna aldığımda birden kesiliodu far ve üzerine bastırınca düzeliyodu. şimdi o sorun kalmadı ama dediğim gibi far kapalıyken ve parklar açıkken sellektör hiç çalışmıyor neden acaba x discovery arkadaş bu konuda yardımcı olsa iyi olurdu aslında...
By_Ne0

By_Ne0

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-03-15, 15:11

bende söktüm o kolu temizledim yağladım sökerken dağılmıstı 3 saatte topladım taktım her sey calısıyor sadece sinyal calısmıyor sanki bi parca eksik gibi suan hala öle duruo bi caresini bulamadım gidip yeni kol alcaam
bluesmoke83

bluesmoke83

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-03-15, 15:17

By_Ne0_sMh demiş ki:
bende söktüm o kolu temizledim yağladım sökerken dağılmıstı 3 saatte topladım taktım her sey calısıyor sadece sinyal calısmıyor sanki bi parca eksik gibi suan hala öle duruo bi caresini bulamadım gidip yeni kol alcaam

bende o parçayı aradım bugün arabamda buldum ve taktım sinyal plastiğinin altında iki tane yay var. oraya bakırdan 2 ucu sivri ( yaylara giriyo bu uçlar) ve ön yüzü plaka şeklinde bi bakır olması lazım. bende sökerken dağıtmıştım toparlarken o parçayı bulamadım ve ertesi gün arabamda buldum. sana tavsiyem kolu nerede dağıttıysan oraya bi bak derim.
By_Ne0

By_Ne0

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-03-15, 16:51

parca elimdede nereye takacaımı tam anlayamadım daha detaylı tarif edebilirmisn yada resimli anlatabilirmisin
By_Ne0

By_Ne0

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-03-15, 16:56

şu resimlerden yardımcı olabilirmisin

Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Xkol
Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Xkol2
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-03-15, 17:48

ilgili başlıklar birleştirilmiştir
http://www.ladatr.com
By_Ne0

By_Ne0

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-03-15, 20:05

ben o bakır parcayı buraya taktım doğrumu takmısım yarın sabah belli olcakk
Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Xkol
ziyacık

Doğum tarihi : 22/01/79
Aracınızın Modeli : 1994 FLASHS

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-03-15, 20:14

benimki parklar açıkken selektör bazen yapmıyor. Kolu oynatınca oluyor ama açmaya cesaret edemiyorum. yenis aslında daha iyi olur 25 tl. Biraz daha kullanalım bakalım
By_Ne0

By_Ne0

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-03-15, 20:26

benimkide eğer yarın calısmassa direk sanayiye gitceğim takosan marka var 30 tl onu alcaam baska yolu yokk
bluesmoke83

bluesmoke83

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-03-15, 20:34

By_Ne0_sMh demiş ki:
parca elimdede nereye takacaımı tam anlayamadım daha detaylı tarif edebilirmisn yada resimli anlatabilirmisin

Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Sinyalkolur

kardeş yukarda anlatığım gibi olacak. 3 nolu dediğim yerin konuyla direk alakası yok o takacağın parçanın üzerinde hareket ettiği iletken. o iletlenin üzerinde gidip geliyor o parça bu sayede sağa sola sinyal verioz. böyle taktıysan hiçbir sorun kalmaz. bende sorunsuz çalışıyor. birde sinyalin otomatik atmasını sağlayan parçanın yaylarını taktın demi.

hadi kolay gelsin. kesin çalışır bi problem cıkmaz eminim.....

En son bluesmoke83 tarafından 2009-03-15, 20:41 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
By_Ne0

By_Ne0

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-03-15, 20:39

şimdi o bakırın plaka kısmımı oraya sürtüncek??? bide abi o yuvalara giren yaylar kaybolmus bulamadım bende altına baska bi işlem uyguladım yani yine sürtüo oraya bi prob.yokk sinyalinde otomatik atmasını sağlayan yaylarıda fırlatıp ettım bi işe yaramıo zaten arasıra kendi kendine atıp sinir ediodu beni böle daha ii oldu inş çalısır bakalım yarın deniceez
By_Ne0

By_Ne0

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-03-15, 20:40

resim içinde abi tesekkürler bu arada
bluesmoke83

bluesmoke83

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-03-15, 20:49

By_Ne0_sMh demiş ki:
resim içinde abi tesekkürler bu arada
nedemek önemli değil. bende 3 - 4 saat uğraştım. bugünde ankara karlıydı üşüdük biraz ama yaptım sonunda( sellektör problemi tam olmadı ama xdicovre den cevap bekliyorum). o yaylar önemli sayılır aslında o bakırın karşıtarafa sürekli temas etmesini sağlıyor ama alternatif bi yol bulduysan ve o esnekliği sağladıysan sorun yok. sinyalin otomatik atmasını iptal etmişsin buda senin tercihin tabi. yenisi ucuz ama ucuzdiyede hemen vazgeçmek olmaz tabi yapabildiğimiz yerekadar gitmeli bence

hadi kolay gelsin kardeşim...
bluesmoke83

bluesmoke83

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-03-15, 20:51

şimdi o bakırın plaka kısmımı oraya sürtüncek??? diye sormuştun unuttum evet o iletkene plaka kısmı sürtecek...
By_Ne0

By_Ne0

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-03-15, 20:54

çok çok saol abii valla ilk söktüümde 4 saat bugünde 3 saat uğrastım yarın deniceem eğer alternatif yol calısmassa oraya uygun bi yay bulmaya calıscaam ama yinede sistemi cözdüm tekrar cok tesekkrederim ben uğrasmayı seviyorum böle bu arada msn varmı abi msnden görüşelim
bluesmoke83

bluesmoke83

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-03-15, 21:02

önemli değil kardeşim başka bi problem çıkarsa bildiğim kadarı ile yardım etmeye çalışırım. bu arada msn kullanmıyorum ama buradaki msj kutusunada istediğin zaman msj gönder elimden geldiğince herkeze yardımcı olmak isterim bildiğim kadarı ile...

iyi geceler tüm r9-11 severlere lol!

Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 627746 Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 627746 Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 627746 Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 627746 Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 627746 :senile:
By_Ne0

By_Ne0

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-03-15, 21:04

iyi geceler abii
By_Ne0

By_Ne0

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-03-17, 17:01

ewet dün sellektör kolunu monteledim sinyaller calısıyor uzun kısa yapıyor parklar farlar vs hepsi calısıyor fakat parklar acıkken sellektör yapmıyor ve sağ sola sinyal veirrken sellektör yapmıyor acaba bu yağlamadan mı kaynaklanıyor biraz fazla yağ sürmüş olabilirm ama bi şikayetim yokk yardımı gecen herkese tesekekkürlermi sunarım
bluesmoke83

bluesmoke83

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-03-21, 23:03

By_Ne0_sMh demiş ki:
ewet dün sellektör kolunu monteledim sinyaller calısıyor uzun kısa yapıyor parklar farlar vs hepsi calısıyor fakat parklar acıkken sellektör yapmıyor ve sağ sola sinyal veirrken sellektör yapmıyor acaba bu yağlamadan mı kaynaklanıyor biraz fazla yağ sürmüş olabilirm ama bi şikayetim yokk yardımı gecen herkese tesekekkürlermi sunarım

evet kardeşim benimde suan öyle bi sorunum var hatta far kapalıykende sellektör yapamıyorum. suan ankarada havalar çok soğuk o yüzden idare ediyorum. havalar ısınınca tekrar bi gözden geçireceğim.
By_Ne0

By_Ne0

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-03-22, 06:45

ben memnunum şuan ama ilerde değiştirebilirm
sinek13

sinek13

Doğum tarihi : 19/05/88
Aracınızın Modeli : Renault 11 Flash TXE 90 ModeL (çürüğüZ biraZ)

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-05-31, 08:32

söktüm ve toparlayamadım çok üzücü Sad yeni kol almak zorunda kaldım eski kolumu kim toparlar acana bana bu iyilii yaparmısınız
renault9spring

renault9spring

Doğum tarihi : 14/08/90
Aracınızın Modeli : renault 9 spring

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-11-01, 17:05

o kol o direksiyon milinden nasıl çıkarılıyor. nerelerinde vida var xdiscovery abi. benimde uzunlara geçince takılıyo kalıyor. ya yenisini alacaktım bari eskisini yaparsam takarım ama yok dağılırsa zatenn yenisini alacaktım. bilgi verirseni,z sevinirim. çok teşekkür ederim herkese. Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 627746 Very Happy Very Happy Very Happy
XDiscovery

XDiscovery

Doğum tarihi : 08/12/75
Aracınızın Modeli : 1994-Rainbow

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-11-01, 18:04

renault9spring demiş ki:
o kol o direksiyon milinden nasıl çıkarılıyor. nerelerinde vida var xdiscovery abi. benimde uzunlara geçince takılıyo kalıyor. ya yenisini alacaktım bari eskisini yaparsam takarım ama yok dağılırsa zatenn yenisini alacaktım. bilgi verirseni,z sevinirim. çok teşekkür ederim herkese. Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 627746 Very Happy Very Happy Very Happy

Şimdi tam hatırlamıyorum ama 2 tane vidası vardı galiba. Valla unutmuşum. Ama hatırladığım kadarı ile çok kolay sökülmüştü. Takmasıda kolaydı.
renault9spring

renault9spring

Doğum tarihi : 14/08/90
Aracınızın Modeli : renault 9 spring

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-11-01, 18:54

abi vidalar üstemiydi alttamıydı sökmeden daha papazı bulmayalım abi. Very Happy
kozluca21

kozluca21

Doğum tarihi : 25/01/84
Aracınızın Modeli : 1992 broadway gte

MesajKonu: Geri: Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması   Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması - Sayfa 2 Empty2009-12-28, 19:29

bu konudaki yazıları okuyup arada bir tutukluk yapan kolu sökmeye karar verdim söktüm açtım 2-3 saat uğraştım herseyi normal yaptım aama kolun ayarını bir türlü tutturamadım yani kolu bağlıyorumçevirince ya yanmıyor ya uzunlar direk yanıyor o plastik parçaları bakırlara tam denk getiremedimen sonundada sinirlenip kırdım olan benim 27 lirama oldu.. ama zaten alacaktım en azından içini iyice öğrenmiş oldum:)

Far Kolu sökülmesi,bakımı ve geri toplanması
2 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki
 Similar topics
-