RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"

+39
ARMADA_FB
rdmaksl
ipekcan
burak1764
sezer32
burcinhan
cüneyt
bUğrA_mUtlU
yasin gökmen
mustafaxx
keskin
tura30
şahin10
lıon
salla2000
xmen1979
oturhan
koraytek2007
Jeju
haydarguducu
45dr375
livan08
barut
karadeniz
malki
djruffles
yusuf
film8
Evliya Çelebi
Elbruz
VetApex!
sahinmert
93 spring
onurfairway
oguz
mahmut
Cihangir KALKAN
samsunlu R-9
okan sen
43 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
lıon

lıon

Doğum tarihi : 03/04/76
Aracınızın Modeli : Corolla luna

Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2009-12-30, 12:12

binbir takla atılıyor desenize şükür diyorum... Very Happy bende senenin 12 ayı kontağı çevirip gaz kesicinin tık sesinden sonra gaz vermeden marşa basarım ve gırrr sonra gaz yada jikle....hiçbir zaman 2nci tekrar olmaz karın altında bile.....ama akü kontrolü,yağ,bujiler zamanında değişir....
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2009-12-30, 12:14

ben balkondan arabaya anahtar gösteriyorum zınk diye çalışıyo Very Happy
lıon

lıon

Doğum tarihi : 03/04/76
Aracınızın Modeli : Corolla luna

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2009-12-30, 12:28

aslında güzel bir olay jikleyi çekili bırakıp sabah evden çalıştırma kaloriferde 1.kademe
açık bırakılacak......ne kadar abi bu sistem?
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2009-12-30, 12:34

lıon demiş ki:
aslında güzel bir olay jikleyi çekili bırakıp sabah evden çalıştırma kaloriferde 1.kademe
abi,350 tl
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2009-12-30, 12:36

ama kendim yapar beleşe getiririm dersen bıyır abi,bendensin
http://www.elektrobilim.org/forum/showthread.php?t=1785
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

Doğum tarihi : 15/09/84
Aracınızın Modeli : 1990 Model Mitsubishi Lancer 1.5 Special Edition :)

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2009-12-30, 15:17

93 spring demiş ki:
at havanı,zorla bana dicital cikle yaptıracan reno 9 a o olacak yani yasin

Valla sen yaparsın abi de dicitali nası oluyo onu anlamadım sadece

93 spring demiş ki:
lıon demiş ki:
abi,350 tl

Aynı şeyi uzun süre önce çok defa düşünmüştüm valla, zor bi iş değil aslında.
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t5950p50-1990-model-mi
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2009-12-30, 15:27

lıon demiş ki:

hiç 1 gün bana arabayı boşta bıraktırıp kapıları kilitlemez abi... Smile bence sana da yapamasın... Wink
http://www.ladatr.com
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2009-12-31, 07:00

VetApex! demiş ki:
arabayı gazlı çalıştırmak için ben :

gaza sonuna kadar basıyorum, kontağı açıyorum
kontağı kapatıp gazı bırakmadan tekrar açıyorum ve yine 10 sn kadar bekliyorum.

kontağı kapatıp gazı bırakıyorum. gaza hiç basmadan veya çok az basıp çekerek marş yapıyorum.

ilk aldığı anda gaza basmanız gerekiyor yoksa bütün işlemleri tekrar edersiniz.

bunları yaparak ben buzzz gibi motoru tek marşda çalıştırıyorum tavsiye derim Wink
dün ve bu sabah bende böyle bastım,zınk ediyo alıyo,sağol anıl
barut

barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2009-12-31, 08:03

93 spring demiş ki:
VetApex! demiş ki:
arabayı gazlı çalıştırmak için ben :

gaza sonuna kadar basıyorum, kontağı açıyorum
kontağı kapatıp gazı bırakmadan tekrar açıyorum ve yine 10 sn kadar bekliyorum.

kontağı kapatıp gazı bırakıyorum. gaza hiç basmadan veya çok az basıp çekerek marş yapıyorum.

ilk aldığı anda gaza basmanız gerekiyor yoksa bütün işlemleri tekrar edersiniz.

bunları yaparak ben buzzz gibi motoru tek marşda çalıştırıyorum tavsiye derim Wink
dün ve bu sabah bende böyle bastım,zınk ediyo alıyo,sağol anıl

bu nasıl bir işdir ya 40 takla atarak arabamı çalıştırılır diyecem kızacaksınız Very Happy

anahtarı takıyom, debriyaja basıyom, ayağım hafif gazda anahtarı çevirip motor sesini duyunca bas gaza olay bu bende Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 916329
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t10029-yte-yeni-barut-
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2009-12-31, 08:37

tayfuuun,üle dedin ya yarın sabah bas bakalım çalışçakmı Sad
barut

barut

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2009-12-31, 10:09

abi maşşallahı var 15 aydır hiç değişmedi durum Very Happy inşallah değişmezde

dün bide yağı, suyu değişti komple, motoruda yıkattım sabah çalıştırdım resmen değişti araba Smile
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2009-12-31, 11:06

bana dedinya sabah takla attırmadan almaz Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 916329
barut

barut

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2009-12-31, 13:29

iş çıkışı söylediklerin geldi aklıma biran hadi barut dedim yapma sakın numara Smile çat aldı 1 kerede bastım geldim eve Very Happy
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2009-12-31, 14:01

sabahı bekle Twisted Evil
barut

barut

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2009-12-31, 14:11

cuma-cumartesi-pazar yatacam tatil var Smile
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2009-12-31, 14:21

daha iyi ya ,pazartesiyi bekle merakla Very Happy
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2009-12-31, 15:17

benimki en zoru anasını satıyım... Rolling Eyes kontağı aç, enjeksiyon lambası sönsün ve marşa bas... Razz Razz ne gaz ne jigle... Very Happy
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

Doğum tarihi : 15/09/84
Aracınızın Modeli : 1990 Model Mitsubishi Lancer 1.5 Special Edition :)

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2009-12-31, 15:25

karadeniz demiş ki:
benimki en zoru anasını satıyım... Rolling Eyes kontağı aç, enjeksiyon lambası sönsün ve marşa bas... Razz Razz ne gaz ne jigle... Very Happy

At havanı Denizim, benimde öyle sayılır gerçi aç kontağı bekler gaz kesilsin röle tık etsin çevir kontağı ne gaz ne jikle.
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t5950p50-1990-model-mi
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2009-12-31, 15:33

sizinki hava değil yani öle mi... Very Happy

"benim karbüratörüm daha sağlam üleeeyynnn... "

Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 366156
Cihangir KALKAN

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : a

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2009-12-31, 18:41

Benim otomatik jikleyi açmıyor sanırım. Parmağımla kanırtınca kelebek oynuyor ama ayarsız olacak ki kelebeği kuramadım. Özel takımı olmadan ayarlayabilir miyim?
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2010-01-01, 15:13

Cihangir KALKAN demiş ki:
Benim otomatik jikleyi açmıyor sanırım. Parmağımla kanırtınca kelebek oynuyor ama ayarsız olacak ki kelebeği kuramadım. Özel takımı olmadan ayarlayabilir miyim?
abi,gaza 3 kere köküne kadar bas bırak,sonra gaza dokunmadan aç kotağı bas marşa jigleye geçecek,gaza dokunursan düşer jigleden
okan sen

Doğum tarihi : 24/02/81
Aracınızın Modeli : 1992 Broadway

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2010-01-02, 20:22

kontağı birdefa açıp kapattığımızda valf açıyor ve gaz veriyor. gazada pedalına sonuna kadar bastığımızda karbüratör kelebeklerini sonuna kadar açıyor ve lpgye yol veriyor , zaten lpg havadan daha ağır bir gaz olduğu için aşağı doğru yöneliyor karbüratörden geçerek motora giriyor. bu işlemi 2 defa yaparsak ve ilk yaptıktan sonra 10 sn beklersek araç tek kontakta anında çalışıyor. ben böyle düşünüyorum ve uyguluyorum. tabiki yoruma açıktır.
xmen1979

xmen1979

Doğum tarihi : 01/01/79
Aracınızın Modeli : Honda Civic

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2010-01-02, 21:05

ya ustalar, ben bugün gaz ayarı yaptırdım ama bi türlü eskisi gibi olmadı (kendim kurcalayıp ayarlarınız bozmuştum) şimdi ilk çalıştırmada, araba çalışınca hemen cikleyi çekerdim stop etmesin diye, şimdi çikleyi çektiğimde sanki boğuluyormuş gibi birden stop ediyor, ancak biraz ısınınca cikleyi çekebiliyorum,
sizce yapılan ayardamı bir sorun var yoksa olması gereken bu mudur?
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2010-01-03, 10:13

xmen1979 demiş ki:
ya ustalar, ben bugün gaz ayarı yaptırdım ama bi türlü eskisi gibi olmadı (kendim kurcalayıp ayarlarınız bozmuştum) şimdi ilk çalıştırmada, araba çalışınca hemen cikleyi çekerdim stop etmesin diye, şimdi çikleyi çektiğimde sanki boğuluyormuş gibi birden stop ediyor, ancak biraz ısınınca cikleyi çekebiliyorum,

Normal . jikleyi tam çekmeye müsaade etmiyor ,az çalışınca zaten yarım çekili jilke ile devir yavaşça yükseliyor.
xmen1979

xmen1979

Doğum tarihi : 01/01/79
Aracınızın Modeli : Honda Civic

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2010-01-03, 12:53

samsunlu R-9 demiş ki:
xmen1979 demiş ki:

Normal . jikleyi tam çekmeye müsaade etmiyor ,az çalışınca zaten yarım çekili jilke ile devir yavaşça yükseliyor.

fakat eskiden tam çekebiliyordum. Bu durumda eski ayarım problemli idi gibi bir sonuç çıkıyor sanırım. neyse biraz böyle kullanayım sonuçları yazacağım.
saygılar,
şahin10

Doğum tarihi : 15/05/72
Aracınızın Modeli : spring 1993

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2010-02-13, 07:35

kardeş senin yazdıkların benzindeyken değilmi lpg de nasıl çalıştırıyorsun aynı şekildemi lpg de böyle yapsak boğarız gibime geliyor lpg de nasıl çalıştırıyorsun bilgi verirmisin
okan sen

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2010-02-13, 08:10

Banamı sordun tam olarak anlamadım ama. benim yazdıklarım lpg de oluyor. Ayrıca lpgde ilk çalıştırmalarda arabanın boğulduğuna şimdiye kadar hiç raslamadım istediğin kadar gaza basabilirsin . çünkü zaten valf her kontağı açtığında bir kere gaz veriyor motora sürekli vermiyor. asıl ilk çalıştırmada benzinde gaza çok basar pompalarsan boğulma olur.
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2010-02-13, 13:04

Bugün bişe denedim , (gerçi hava süper ,onun etkisimidir bilmem) lpg düğmesini ortaya aldım kontağı açtım lambalar yandı ,bi 5 sn bekledim kontağı kapattım düğmeyi lpg konumuna aldım basmamla birlikte anında ateşşş Very Happy
okan sen

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2010-02-15, 15:54

zaten bu işte işin esprisi kontağı açıp kapatıp bir süre beklemek ve motora gaz gitmesini beklemek
tura30

Doğum tarihi : 29/01/76
Aracınızın Modeli : 92 renault 9 buretvey

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2010-02-27, 13:17

Arkadaşlar ustalar başına gelenler!
iki üç gündür arabayı çalıştırmıyordum arabaya ayar yaptırdıktan sonra bugün sabah çalıştııyım dedimlpg de çalışmadı.uraştım olmadı bende benzine aldım zor güç çalıştırdım.
araba çalıştı biraz ısındı ayamı gaza aldım ortaya getirdim benzin bitecek sırada tüpe aldım tüpde çalışmaya başladı fakat gaza basmak isdedimde isdop ediyor.çalıştırıyorum rolantda çalışıyor arad isdop ediyor çalışınca gaza basmak isdiyorum araba isdop ediyor.tekrar benzine aldım iyce ısındırdım tekrar tüpe aldım bunda düzgün çalışmaya başladı gaza basdımdad gaz yiyor. bu sabahlar ilk çalıştırmamda oluyor ısınınca sorun yok sürekli benzinde çalıştırıp 5 dakika sürekli çalıştırmammı gerekiyor.
bir arkadaşın arabası var reno konta çeviriyor çalışıyor fitese takıp hareket ediyor benim arabada bunu yapamıyorum bunun nedeni nedir bebnim yapabilecem varmı yoksa usdamı isdiyor.benzindede sabah çalıştırırken zorlanıyorum fakat çalışınca benzindeyken gaz yeme sorunu olmuyor yanlızca lpg de yapıyor.hem çalışmıyor hemde ısınmadan kaz yemiyor bilen abilere kardeşlere verece cevaplar için teşekkür ederim
TURAN SAYGILARIMLA
keskin

keskin

Doğum tarihi : 17/11/87
Aracınızın Modeli : broadway gte

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2010-02-27, 13:23

pek anlamam ama bizim komşunun arabasındada aynı şey vardı regülatör soğuyunca sizdeki sorunun aynısı oluyordu sıcak su döküp lpg akşını düzeltiyordu bu aklıma geldi söliyeyim dedim
mustafaxx

mustafaxx

Doğum tarihi : 06/03/70
Aracınızın Modeli : 94 spring

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2010-02-27, 13:56

tura30 demiş ki:
Arkadaşlar ustalar başına gelenler!
iki üç gündür arabayı çalıştırmıyordum arabaya ayar yaptırdıktan sonra bugün sabah çalıştııyım dedimlpg de çalışmadı.uraştım olmadı bende benzine aldım zor güç çalıştırdım.
araba çalıştı biraz ısındı ayamı gaza aldım ortaya getirdim benzin bitecek sırada tüpe aldım tüpde çalışmaya başladı fakat gaza basmak isdedimde isdop ediyor.çalıştırıyorum rolantda çalışıyor arad isdop ediyor çalışınca gaza basmak isdiyorum araba isdop ediyor.tekrar benzine aldım iyce ısındırdım tekrar tüpe aldım bunda düzgün çalışmaya başladı gaza basdımdad gaz yiyor. bu sabahlar ilk çalıştırmamda oluyor ısınınca sorun yok sürekli benzinde çalıştırıp 5 dakika sürekli çalıştırmammı gerekiyor.
bir arkadaşın arabası var reno konta çeviriyor çalışıyor fitese takıp hareket ediyor benim arabada bunu yapamıyorum bunun nedeni nedir bebnim yapabilecem varmı yoksa usdamı isdiyor.benzindede sabah çalıştırırken zorlanıyorum fakat çalışınca benzindeyken gaz yeme sorunu olmuyor yanlızca lpg de yapıyor.hem çalışmıyor hemde ısınmadan kaz yemiyor bilen abilere kardeşlere verece cevaplar için teşekkür ederim
TURAN SAYGILARIMLA

yeniden bir gaz ayarına götürmeni tavsiye ederim çünki gaz az geldiğinden yapar birde suyun hava yapmışmı kontrol ettir termostatın yoksa taktır veya bozuksa
haydarguducu

haydarguducu

Doğum tarihi : 10/04/73
Aracınızın Modeli : 1992 broadwey gte

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2010-02-27, 14:21

Kesinlikle gaz ayarına gitmen lazım. Tabi bir de ateşleme sistemine baktırman lazım. Regülatörün ne marka bilmiyorum. Ama karbüratöre gaz giden hortumun orda sarı bir vida var, düz tornavida ile çevrilebilen. Onu saatin tersi yönünde 90 bilemedin 180 derece ( çeyrek veya yarım tur) çevir, çalıştırmayı dene. Çalışırsa yine gaz ayarına git durumu anlat. Çalışmazsa, Benzinle çalıştır, Gaz ayarına git durumu anlat. Bizi de habersiz bırakma.
tura30

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2010-02-28, 14:42

Bugün tekrar çalıştırmak isdedim fakat zor çalıştırdım.Çalıştı rolantda gaza basmak isdedimde isdop ediyor.arkadaşların dedi gibi sıcak suyla denedim beyinin bulundu civatayı biraz açtım yinede zor çalıştı.
rolantda çalışırkende 15 20sn çalışınca isdop ediyor.
rolantıda çalışırken ipre aşa yukaru sürekli kafa kekiyor.
araba rolantda çalışıyor fakat gaz yemiyor gaza bastımda araba isdop ediyor.
araba ısınıpda düzene girince hiçbir şikatim yok çekişide çalışıda çok güzel rolant ayarıda iyi.
bugün suda hava varmı diye havasını aldım.
ekzozdan su damluyor bugün dikkatimi çekti.
arabanın gaz ayarınıda yeni yaptırdım.
bu şikatim araba birgün çalışmamış olsun ölen sıcakta bile zor çalışıyor.yukarda yazdım srunlarıda yapıyor.sıcak havada.taki araba ısınınca düzene giriyor.bu düzene girene kadarda isdop ediyor çalıştırıyorum 10_15 defa isdop ediyor.!
bujiler denişti.
disbirötör kapa deniş ti
hava filitresi denişti
havasını aldım bakalım sabah tekrar yaparsa usdaya götürecam termesdatı gösderecam
benim bir anadolu vardı inanmazsınız ama o araba bukadar kafamı arıtmamıştı.deprej halatı kırılması dışında.
(atıker marka regilatör.)bir ay oldu yeni taktırdım
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2010-02-28, 16:26

sizin araçta ateşleme sorunu var, bobin ile ilgili olabilri bu durum bence...
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2010-02-28, 16:57

ipre aşa yukaru oynuyosa ateşleme evet abi,bencede
tura30

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2010-02-28, 17:34

ateşlemede demişsiniz abiler ama benzinde bunu yapmıyor benzinde rolantda çalışırken ve gaza basarken hiçbir sorun yok.
sizin dediniz benzindede yapması gerekmezmi.
araç ısındıktan sonra rolantda bu gelgitler olmuyor yanlızca sabah yada bir süre çalıştırmadımda çalıştırdım zaman yapıyor bu dedimi.
araba ısınınca ne isdop ediyor nede arabada bir sorun oluyor.
sorun çalıştırmada oluyor
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2010-02-28, 17:36

Sanırım sizin regülatörün diyaframında veya ayarında bi sorun var .
mustafaxx

mustafaxx

Doğum tarihi : 06/03/70
Aracınızın Modeli : 94 spring

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2010-02-28, 17:40

gecen sene ben termostatı komple sökmüştüm ve burdaki arızaya benzer sorun yaşayınca hemen geri takmıştım
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2010-02-28, 17:45

tura30 demiş ki:
ateşlemede demişsiniz abiler ama benzinde bunu yapmıyor benzinde rolantda çalışırken ve gaza basarken hiçbir sorun yok.
araç ısındıktan sonra rolantda bu gelgitler olmuyor yanlızca sabah yada bir süre çalıştırmadımda çalıştırdım zaman yapıyor bu dedimi.
kesinlikle beyne su girmiyor
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2010-02-28, 18:10

tura30 demiş ki:

benzinde olmayabilir, benzin lpg ye göre kolay yanar o yüzden ateşleme sistemi sorunları benzinde çalışırken sinyal vermeyebiliyor... Wink sizin araçta regülatör ile ilgili de 1 sorun olabilir, yanlış bağlamış bile olabilirler...
tura30

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2010-03-01, 16:03

Abilerim verdiniz bilgiler için teşekkür ederim dün arabanın suyunun havasını aldırmıştım bugün saat 9 gibi çalıştırıyım dedim 2 marşda aldı.demekki suda hava varmış.arabanın kafası gelmediyse yarında çalışırsa sudaymış.
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2010-03-01, 17:21

tura30 demiş ki:
kesinlikle beyne su girmiyor
tura30 demiş ki:
Abilerim verdiniz bilgiler için teşekkür ederim dün arabanın suyunun havasını aldırmıştım bugün saat 9 gibi çalıştırıyım dedim 2 marşda aldı.demekki suda hava varmış.arabanın kafası gelmediyse yarında çalışırsa sudaymış.

geçmiş olsun
tura30

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2010-03-01, 18:01

Teşekkür ederim.
yasin gökmen

Doğum tarihi : 06/01/75
Aracınızın Modeli : reno 9

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2010-07-10, 06:33

Arkadaşlar çok eski bi konu ama aracı lpg'de çalıştırmak için bu kadar zahmete gerek yok.
1-Daha önce hararet yaptırıp conta yakmamış ve lpg diyaframını bozmamış iseniz.
2-Akünüzde sıkıntı yoksa,Marş dinamonuz kaçırmıyorsa ve marş röleniz bozuk değilse.
3-Buji,buji kabloları uygunsa ve distribitörünüzde sıkıntı yoksa(ateşleme sisteminiz iyiyse)sibop ve avans ayarı uygunsa...
4-LPG regülatörünüzün diyaframları sıkıntısız,regülatörün su bağlantısı doğru,ve hava ayar düğmesi ayarlı, gaz ayarınız fazla açık değilse aracınızın kontağı açıp lpg anahtarından tamam tık sesini duyduğunuz aracınızın rahat çalışması için hiç bir sebep yoktur.
http://yasingokmen@windowslive.com
barut

barut

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2010-07-10, 07:18

yasin gökmen demiş ki:
aracınızın kontağı açıp lpg anahtarından tamam tık sesini duyduğunuzda

bu sesi mutlaka beklerim ve şuana kadar 2. marşı basmadım
salla2000

salla2000

Doğum tarihi : 04/01/74
Aracınızın Modeli : 1993 Renault 11 RAINBOW

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2010-07-10, 08:21

barut demiş ki:
yasin gökmen demiş ki:
aracınızın kontağı açıp lpg anahtarından tamam tık sesini duyduğunuzda

bu sesi mutlaka beklerim ve şuana kadar 2. marşı basmadım

Bende bendeee Very Happy sadece bujilerim ölünce 2 marş yapmıştım kışın
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2010-07-10, 08:27

Buji aralığı açılınca nazlanır , her araçta olur bu , yasin gökmen arkadaşımız olayı tam özetlemiş Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 261607 ,
birde dist. kapağı nemli bölgelerde (karadeniz gibi) sabah saatlerinde ateşleme yapamayabilir.
bUğrA_mUtlU

bUğrA_mUtlU

Doğum tarihi : 29/10/88
Aracınızın Modeli : Renault 9 GTE

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2010-07-10, 22:15

viteste olsun olmasın debriyaja basarak ve yarım gaz vererek tek marşta çalıştırıyorum (duruma göre 5 saniyeye kadar gidiyo çalışması) ama ondan sonra ısınana kadar 1 dakika falan jikle istiyo yoksa manevre yaparken stop ediyo Smile
cüneyt

cüneyt

Doğum tarihi : 01/03/80
Aracınızın Modeli : reno 9

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" - Sayfa 2 Empty2010-07-30, 13:41

en kolay çalıstırma yolu kontagı acın ve kaputtan gelen tık gaz kesıcı sesınden sonra marsa basın anında çalısır tabı bujıler yenı ve karburator temızle !

Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"
2 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki
 Similar topics
-
» "Maksimum Risk" Filminden Renault 9 Sahnesi