RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"

+39
ARMADA_FB
rdmaksl
ipekcan
burak1764
sezer32
burcinhan
cüneyt
bUğrA_mUtlU
yasin gökmen
mustafaxx
keskin
tura30
şahin10
lıon
salla2000
xmen1979
oturhan
koraytek2007
Jeju
haydarguducu
45dr375
livan08
barut
karadeniz
malki
djruffles
yusuf
film8
Evliya Çelebi
Elbruz
VetApex!
sahinmert
93 spring
onurfairway
oguz
mahmut
Cihangir KALKAN
samsunlu R-9
okan sen
43 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
okan sen

Doğum tarihi : 24/02/81
Aracınızın Modeli : 1992 Broadway

Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty
MesajKonu: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-03-21, 12:43

Arkadaşlar arabayı çok kolay ve bir marşta, marşa basar basmaz çalıştırmanın yöntemini buldum. biraz tefarruatlı ama anlatıyorum. Arabaya bindikten sonra yarım jikle yapıp gaz pedalıyla iki defa pompalıyorum, kontağı bir kere açıp kapatıyorum. on saniye kadar bekleyip gaza ve debriyaja sonuna kadar basarak çalıştırıyorum. bir seferde anında çalışıyor. sizde deneyip yorumlarınızı yazarmısınız. (tabiki araç soğukken çalıştırmalardan bahsediyorum.)
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-03-21, 12:55

Çalıştıramayan arkadaşlar için bu da bi yöntemdir, ben sabah debriyaja basıp vitesi boşa alırım ayağım debriyajdayken, jikleye dokunmadan kontağı açıp yarım gaz marşa basıyorum, motor ilk çalışmada şanzıman yükünü görmüyor Wink
Cihangir KALKAN

Aracınızın Modeli : a

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-03-21, 14:08

Tarif ettiğiniz yöntem LPG ile çalıştırmak için mi?
okan sen

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-03-21, 16:21

evet lpg için aracım 92 brodway. bunları yazmayı unutmuşum
mahmut

mahmut

Doğum tarihi : 01/01/71
Aracınızın Modeli : 1999 rl klima

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-03-21, 20:23

bana göre lpgli araç (karbüratörlüler için) sabah zor çalışıyorsa mutlaka ayarsızdır bunun için yöntem geliştirmeye gerek yok
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-03-21, 20:30

mahmut demiş ki:
bana göre lpgli araç (karbüratörlüler için) sabah zor çalışıyorsa mutlaka ayarsızdır bunun için yöntem geliştirmeye gerek yok
Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" 261607
oguz

oguz

Doğum tarihi : 26/09/79
Aracınızın Modeli : 1991 flash

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-03-22, 09:51

benim araçta çok rahat çalışıyor en soğuk havalarda bile yarım jikle tek marşta alıyor genelde bencede yöntemden daha ziyade ayarlarla veya bakımla alakalı sorunlar var çalışmayan araçlarda.
onurfairway

onurfairway

Doğum tarihi : 10/12/83
Aracınızın Modeli : ladas vegas:P

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-03-22, 10:01

benim araba jigle bile çekmeden çalışıyor sabahları sonra jigleyi çekip biraz ısıtıyorum motoru tabi
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-03-22, 11:19

onurfairway demiş ki:
benim araba jigle bile çekmeden çalışıyor sabahları sonra jigleyi çekip biraz ısıtıyorum motoru tabi
ustanı unutuyosun geek
onurfairway

onurfairway

Doğum tarihi : 10/12/83
Aracınızın Modeli : ladas vegas:P

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-03-22, 11:31

93 spring demiş ki:
onurfairway demiş ki:
ustanı unutuyosun geek
tabi abi seni unuturmuyum eline sağlık jigleyi adam ettin cheers
Cihangir KALKAN

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-03-23, 07:45

mahmut demiş ki:
Regülatörden kaynaklanan normal bir olay. İlk çalıştırmada gazın gelip regülatörün açılması biraz zaman alıyor. Birkaç saniye marş çevirmeden kontak M konumuna alındığında tık sesi gelir. Zaten ondan sonra marş basma süresi çok farketmiyor.
sahinmert

sahinmert

Doğum tarihi : 03/05/58
Aracınızın Modeli : Renault 9 spring 95 mod.

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-03-27, 23:16

Lpg li araçta jikleye gerek varmı ki?(reno9)
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-03-28, 00:21

sahinmert demiş ki:

benzinle çalıştırmak için gerek var ..
http://www.nettekalite.com
Elbruz

Elbruz

Doğum tarihi : 19/12/84
Aracınızın Modeli : Broadway

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-03-28, 00:31

sahinmert demiş ki:

Güzel soru,lpg için gerek yok.

Arkadaşın anlattığı yöntemde asıl etkili olan jikle değil,kontağı açıp kapatmak.Kontağı ilk açınca 3-4 saniye gaz gider,arabayı çalıştırmayınca tık sesiyle gaz kesilir.Bundan sonra kontağı kapatıp birkaç saniye sonra tekrar açınca yine birkaç saniye daha gaz gönderilir,ve marş basmayınca yine kesilir.Bunu böyle arka arkaya bir iki kez yapınca arka arkaya karbüratöre gaz gider ve bir nevi jikle etkisi olur.Tek kontakta ilk çalışma için yeterli olmayan gaz miktarı arka arkaya kontak açıp kapatmayla artırılmış olur.Olay burada Wink
Cihangir KALKAN

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-03-28, 07:32

sahinmert demiş ki:
Teknik ayrıntısını bilemiyorum ama bizim araçta SOLEX 35 SEIA karbüratöre mikserli bağlantı yapıldı ve yazın aşırı sıcaklar olmadıkça jikle istiyor.
sahinmert

sahinmert

Doğum tarihi : 03/05/58
Aracınızın Modeli : Renault 9 spring 95 mod.

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-03-28, 21:58

Benim Spring sabahları olsun,diğer zamanlarda olsun lpg de tek seferde çalışıyor,benzinde tabiki jikleyi çekip çalıştırmak gerek,benzinde birkaç kez basmak gerekiyor.
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

Doğum tarihi : 15/09/84
Aracınızın Modeli : 1990 Model Mitsubishi Lancer 1.5 Special Edition :)

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-03-30, 09:22

Benimde subap ayarından sonra sabahları çok rahat çalışır oldu (sadece LPG),
fakat aracı çalıştırıp biraz ısınınca harekete diyorum, mesela 100-200 metre sonra stop edip biraz bekleyince marşa basıyorum çok uzun süre marş yapıp öyle alıyor,
karbüratörün zengin yakıt karışımından boğulduğunu düşünürek LPG-Benzin göstergesindeki düğmeyi ortaya alıyorum karbüratördeki gaz bitsin diye tam çalıştığı anda tekrar LPG ye alıyorum

bu durum araçla 2-3 km yada daha fazla gidip stop edip çalıştırınca olmuyor sadece kısa mesafede oluyor neden olduğunu çözemedim, sorunu çözmek için dediğim gibi yapıyorum ve çalışma süresi kısalıyor

Selam ve dua ile
Saygılar...
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t5950p50-1990-model-mi
film8

Doğum tarihi : 28/03/87
Aracınızın Modeli : R-11 GTS

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-11-07, 12:33

arkadaşlar ben sivasta oturuyorum ve evini bitarafı dag bi tarafı kızılırmak yani arac soğuğu iyice alıyor 88 r11- gts araba cok lazım oluyor ozellikte sogukta. bu soğukta bu arabanasıl calıştırılır bi fikri olan var mı?
yusuf

yusuf

Doğum tarihi : 08/06/83
Aracınızın Modeli : 94/ spring

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-11-07, 13:16

valla amaç ve yöntem güzel ancak arkadaşlarında dedigi gibi lpg ayarı veya karbüratör

ayarı bozuksa sen bu yöntemle çalıştırırsın.. benim arac sabahları yazın yarım kontok

alıyodu şu sıralar havalar soguk 2-3 marşta alıyo yanlız kışlık bakımını yaptırmadım ve

rolantimde düşük ve benim araba şu sıralar yeni bu huy edindi ayagım debriyajda iken

çalışmıyo araba vitesi boşta jikle yarım şekilde çalıştırıyorum deprajta calıştırmayı denedim i

imkansız çalışmıyo neyse kış bakımına gidince anlıcaz dertlerini
djruffles

djruffles

Doğum tarihi : 05/02/79
Aracınızın Modeli : flash txe

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-11-07, 13:35

Bu sorun bendede mevcut.
Geçenlerde tamirci arkadaşımla konuşurken bu konuyu tartıştık tüpün beyninin soğuk olmasından dedi ve bir tavsiyede bulundu tüpün beynine sıcak su dökmemi ve Mars'a bastığımda farkı göreceğimi söyledi bir sabah yine benim araç aynısını yaptı benimde aklıma arkadaşımın söyledikleri geldi.
Denedim ve inanamadım gercekten tek marsla çalıştı tuhaf ama gercek..
Tabi her zaman sıcak suyu nerden bulucaz Buda ayrı bir konu......
malki

Doğum tarihi : 07/09/86
Aracınızın Modeli : 94 Renault 9 Broadway

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-11-07, 15:30

arkadaşlar benim jikleyi sonuna kadar çekince devreye giriyor yarım çekince hicbişi olmuyor. böyle bi sorunu olan var mı?

samsunlu R-9 demiş ki:
Çalıştıramayan arkadaşlar için bu da bi yöntemdir, ben sabah debriyaja basıp vitesi boşa alırım ayağım debriyajdayken, jikleye dokunmadan kontağı açıp yarım gaz marşa basıyorum, motor ilk çalışmada şanzıman yükünü görmüyor Wink

şanzıman yükü nedir ve hep böyle mi çalıştırmalıyız aracı. benim araç sıcakken bazen hemen alıyor bazen almıyor marşı. bi kere sinirlenip 30 saniye marşa bastım çok zararı var mıdır ?
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-11-07, 18:28

vardır, marşa 30 saniye basılmaz, tekrar etmezsen iyi edersin... Wink marş motorunu gereksiz yormuş oluyorsun...

şanzıman yükü dişlilerin hareketi için gerekli olan atalet momenti aslında, debriyaja basınca dişliler hareket etmiyeceği için motora binen yük haliyle azalıyor... Wink
http://www.ladatr.com
barut

barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-11-07, 18:42

Alıntı :
şanzıman yükü dişlilerin hareketi için gerekli olan atalet momenti aslında, debriyaja basınca dişliler hareket etmiyeceği için motora binen yük haliyle azalıyor...

sebebini bilmediğim ama büyüklerimden görerek öğrendim bir olaydı sağol deniz Smile
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t10029-yte-yeni-barut-
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-11-07, 21:19

benin araba bi garip,ercanda gördü,tık dokunuyorum gaza bile basmadan çalışıyor Very Happy
Cihangir KALKAN

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-11-09, 12:22

93 spring demiş ki:
benin araba bi garip,ercanda gördü,tık dokunuyorum gaza bile basmadan çalışıyor Very Happy
Çaktırmadan ECU mu yerleştirdin abi? Razz
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-11-09, 12:46

var bişeyler benim arabada Very Happy
livan08

livan08

Doğum tarihi : 01/01/81
Aracınızın Modeli : 2004 DAIHATSU TERİOS SX

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-11-09, 19:33

djruffles demiş ki:
Bu sorun bendede mevcut.
Geçenlerde tamirci arkadaşımla konuşurken bu konuyu tartıştık tüpün beyninin soğuk olmasından dedi ve bir tavsiyede bulundu tüpün beynine sıcak su dökmemi ve Mars'a bastığımda farkı göreceğimi söyledi bir sabah yine benim araç aynısını yaptı benimde aklıma arkadaşımın söyledikleri geldi.

bu sıcak su olayını başka deneyen veya öneren var mı?
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-11-09, 21:05

ben öneririm abi... Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" 261607 sonuçta amaç regülatörü ısıtıp kesici açıldıktan sonra gelen sıvı gazı daha çabuk buharlaştırmak... Wink

En son karadeniz tarafından 2009-11-16, 17:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
livan08

livan08

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-11-10, 16:28

regülatörün kafadan aşağı döksem sorun olmaz di mi?su kaçar mı içine?
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-11-10, 16:37

livan08 demiş ki:
keşke kaçsa ,daha iyi olur,ama ne yazıkki yapamazsın mecbur dışardan ısıtçan,haaaa bişey vaar,suyu distribütöre kaçırdınmı,işte o zaman su kaçırdın demek,dikkatli ol abi
45dr375

45dr375

Doğum tarihi : 12/03/81
Aracınızın Modeli : flash

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-11-15, 22:15

arkadaşlar bu kadar teferruata gerek yok bakımlı bir motor her zaman tek marşta alır aynı benim flaşta olduğu gibi her 3000 km yağ buji hava yağ filtresi değiişir ayrıca aküm mutlu akü 72 amper tek marş yaz kış tavsiye ederim
haydarguducu

haydarguducu

Doğum tarihi : 10/04/73
Aracınızın Modeli : 1992 broadwey gte

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-11-16, 07:28

livan08 demiş ki:
djruffles demiş ki:
Bu sorun bendede mevcut.

bu sıcak su olayını başka deneyen veya öneren var mı?

Hala 1966 model willys jeep kullanıyorum. Soğuk havalarda hep böyle çalıştırıdım.
Sobanın üzerindeki çaydanlıktan veya ketılda suyu ısıt beyine dök. Zaten bu anda bir gaz kokusu geliyor sonra bas marşa devam et.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-11-16, 17:24

livan08 demiş ki:

yok abi neden kaçsın, dışına gaz kaçmıyosa içine de su kaçmaz herhalde... Very Happy
livan08

livan08

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-11-16, 20:43

sağolun
Jeju

Jeju

Doğum tarihi : 01/05/76
Aracınızın Modeli : 1992 Spring

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-11-16, 20:54

Merhaba lpg tesisatını yeniledim araba çok geç çalışmaya başladı götürdüm soğuk ayarını yaptılar sabahları cikleyi yarım çekiyorum kontağı açar açmaz kesiciyi beklemeden basıyorum gaz vermeye gerek kalmadan direk çalışıyor:yehu:

En son Jeju tarafından 2009-11-17, 17:49 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
barut

barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-11-16, 21:14

bugün gaz bitince benzine aldım aracı maşşallahı var gaza basmadan jiklede çekili değilken çalıştı Smile
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t10029-yte-yeni-barut-
koraytek2007

Doğum tarihi : 15/08/89
Aracınızın Modeli : Toros SW 1992

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-11-20, 15:18

Arkadaşlar araba katlı otoparkda 3. katta duruyor 1 hafta önce kullanmıştım bugün gittim çalıştırmaya 5 , 6 kere bastım bir türlü çalışmadı.
sıcak su getirdim lpg regülatörüne sıcak su döktüm sonra kontağı çervirdim gaz vermeden marşa bastım tek seferde çalıştı.arabanın yerinide değiştirdim güneş gören tarafa koydum buda önlem olmazsa 2.katta yer bulmak gerek
http://www.koraytek2007.tr.cx
livan08

livan08

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-11-20, 23:45

alttan soba yanıyorsa ara kat her zaman iyidir Very Happy
koraytek2007

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-11-21, 10:57

keşke öyle olsa bundan sonra benzinde bırakmak ve benzinde çalıştırmak gerek soğukda
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-11-21, 11:22

eksoza stop ettikten sonra gazete sok abartmadan gevşekçe,1 ay sonra bile tık diye alır,sıcak eksozdan giren soğuk hava buji tırnaklarında çiğ yapıyor su damlası ve o yüzden zor alıyor,marşa basınca gasteyi atar zaten Very Happy
koraytek2007

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-11-21, 12:24

ilginç bi yöntem denemek gerek Smile
okan sen

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-11-22, 05:30

ilk çalıştırma için karbüratör temizliği ve ayarıda çok önemli ben ilk lpg taktırdığımda karbüratör ayarsız ve kirliymiş her seferinde on dakika marşa basıyordum ayardan sonra marşa dokunur dokunmaz çalışmaya başladı. bu arada karbüratör temizliği için arabayı motorcuya değil işin ehli bir karbüratörcüye götürün.
oturhan

Doğum tarihi : 28/04/78
Aracınızın Modeli : 1992 Renault 9 Spring

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-12-20, 21:54

92 Model LPG'li Spring sahibiyim. Aracın kullanım kılavuzunda yazdığı gibi çalıştırıyorum ve her seferinde tek marşta alıyor bugüne kadar hiç proble yaşamadım. Kılavuzda yazan şey şu "Gaz pedalına hafifçe basarak jikle düğmesini sonuna kadar çekin, ayağınızı gaz pedalından çekerek marşa basın. Motor çalıştıktan sonra kademeli olarak jikleyi yerine itin. araç çalışmazsa jikleyi 3'te 1 itip aynı şlemleri tekrarlayın."
xmen1979

xmen1979

Doğum tarihi : 01/01/79
Aracınızın Modeli : Honda Civic

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-12-29, 20:28

45dr375 demiş ki:
arkadaşlar bu kadar teferruata gerek yok bakımlı bir motor her zaman tek marşta alır aynı benim flaşta olduğu gibi her 3000 km yağ buji hava yağ filtresi değiişir ayrıca aküm mutlu akü 72 amper tek marş yaz kış tavsiye ederim

Akü amperi gerçekten etki ediyour mu çalışmaya? benim araçta 60 amper akü var 72 amper akü olsa ciddi fark oluşur mu?
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-12-29, 20:33

hiç 1 fark oluşmaz... Wink
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-12-29, 21:25

Akücünün dediğini aynen aktarıyorum ,''36 amper yeterli geliyor , 60 amper fazla fazla besler''
salla2000

salla2000

Doğum tarihi : 04/01/74
Aracınızın Modeli : 1993 Renault 11 RAINBOW

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-12-30, 09:54

Ya arkadaşlar arabamı seviom ne güsel dimi sabah kalktımm bu gun kapılardan biri donmuş arka kapıdan girdim fitilden kacırıo galiba arka koltuktan boşa aldım o soguk havada gaza bile basmadan tek marşda calıştı gecen sene aynı durum olsa ugraş babam ugraş olurdu elektrikciye bursadakine yatıp kalkıp dua edesim gelio valla gecen sene eskişehirde dolaşmadıgım elektrikci kalmadıydı ama hep yalan olduydu yok şendandır yaptır yok bundandır yaptır bence bizim yaş itibari ile en büyük sorunumuz elektrik ondan zor calışıo arabalarımız ama tüm tesisatı elden gecirdiklerini biliyorum bence adam gibi bir elektrikci bu işi cözer ne jikle ne bişey ustelik gazda calışıo Laughing
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-12-30, 11:24

arabayı gazlı çalıştırmak için ben :

gaza sonuna kadar basıyorum, kontağı açıyorum
kontağı kapatıp gazı bırakmadan tekrar açıyorum ve yine 10 sn kadar bekliyorum.

kontağı kapatıp gazı bırakıyorum. gaza hiç basmadan veya çok az basıp çekerek marş yapıyorum.

ilk aldığı anda gaza basmanız gerekiyor yoksa bütün işlemleri tekrar edersiniz.

bunları yaparak ben buzzz gibi motoru tek marşda çalıştırıyorum tavsiye derim Wink
http://www.nettekalite.com
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

Doğum tarihi : 15/09/84
Aracınızın Modeli : 1990 Model Mitsubishi Lancer 1.5 Special Edition :)

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-12-30, 12:04

Bende yazıyım bari,
araba gazda ise kontağı çevirir marş yapmadan bekler gazın kesilmesini beklerim (tık sesini yani) çok soğuksa 2. ve 3. sefer bu işlemi tekrarlarım, (amaç gazın karbüratöre ulaşması ve uzun marş yapmamak) daha sonra kontağı çevirim başka hiçbir işlem yapmadan, çünkü itbalığım otomatik jikle Very Happy
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t5950p50-1990-model-mi
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"   Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ" Empty2009-12-30, 12:10

at havanı,zorla bana dicital cikle yaptıracan reno 9 a o olacak yani yasin

Arabayı çok kolay çalıştırmak için "BİLGİ"
1 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
 Similar topics
-
» "Maksimum Risk" Filminden Renault 9 Sahnesi