RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

ön panel ışıkları yanmıyor

4 posters
YazarMesaj
KaRomeo

KaRomeo

Doğum tarihi : 29/01/87
Aracınızın Modeli : Renault 11 gts

ön panel ışıkları yanmıyor Empty
MesajKonu: ön panel ışıkları yanmıyor   ön panel ışıkları yanmıyor Empty2009-03-14, 22:06

herkese slmlar.geçenlerde hız göstergesinin panelini çıkardım ve tozunu alıcaktım sonra geri taktım birde baktımki ışıkları yanmıyor bunun yanı sıra kalorifer ışıklarıda yanmıyor... acaba bi teli falanmı koptu nasıl oldu yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar birde ogun farkettim kısa farları yakınca on sağ lamba yanmıyor ve arka sağ fren lambası yanmıyor uzunları yakınca ön sağ far yanıyo ama arka fren lambası yanmıyor bunun sebebi ne olabilir acaba...

şimdiden bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim üstatlar.
By_Ne0

By_Ne0

Doğum tarihi : 17/09/89
Aracınızın Modeli : 93 RENAULT Broadway

MesajKonu: Geri: ön panel ışıkları yanmıyor   ön panel ışıkları yanmıyor Empty2009-03-15, 07:21

1. şimdi gösterge ve kalorifer ısıkları yanmıyorsa öncelikle direksiyonun sol alt tarafında bi buton gibi bişi var gösterge ısıklarının parlaklığını ayarlıyor onu ileri geri cevir baktın olmuyor mu direksiyonun altındaki kutuyu sök bir alyan ve yıldız tornavida yardımıyla sökebilirsin o butonun kablolarını kontrol et cıkmıs olabilir onlardada bişi yoksa son care sigortalar onları sigortaları kontrol et kesin bunlardan biridir sorun

2. kısa far yanmıyorsa ampulun kısaları kesilmiştir 5 tl ye yenisini alabilirsin

3. fren lambasınında yanmama sebebi ampul patlamıstır 1tl ye yenisini alarak değiştirebilirsin ama ters takma parkları yakınca frenler yanar takarken parkları yak öle tak zayıf yancak sekilde takacaksın

benden bukadar dostum saygılar...
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: ön panel ışıkları yanmıyor   ön panel ışıkları yanmıyor Empty2009-03-15, 11:08

KaRomeo demiş ki:
herkese slmlar.geçenlerde hız göstergesinin panelini çıkardım ve tozunu alıcaktım sonra geri taktım birde baktımki ışıkları yanmıyor bunun yanı sıra kalorifer ışıklarıda yanmıyor... acaba bi teli falanmı koptu nasıl oldu yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar birde ogun farkettim kısa farları yakınca on sağ lamba yanmıyor ve arka sağ fren lambası yanmıyor uzunları yakınca ön sağ far yanıyo ama arka fren lambası yanmıyor bunun sebebi ne olabilir acaba...

şimdiden bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim üstatlar.
arka stop panelini sök,fren lambasını avucunla bastır ve öyle tut,bide o şekilde deneyin,arka stobun ampul dizilen panelindeki yataklar yalama olunca ampül tam basmıyor,ve tesisatta karışıklık yapıyor,eğer düzelmezse far kolu arızalı
12 stop paneli farba,25 far kolu doğaner
direksiyonun altındaki kapakta gösterge ve kalorifer ışıklarının gcünü ayarlayan çevirmeli bi alet var onun fişleride çıkmış olabilir
KaRomeo

KaRomeo

MesajKonu: Geri: ön panel ışıkları yanmıyor   ön panel ışıkları yanmıyor Empty2009-03-15, 13:28

direksiyonun sol altındaki düğmeyi ileri geri yapmıştım onla bir alakası yok çünkü ben ne zaman ön paneli çıkardıysam temizlemek için o zaman olanlar oldu panel ışıkları arka fren lambası ve kısa fardayken sağ ön lamba yanmamaya başladığını fark ettim.ön panelin yanmaması ön panel kablolarıyla alakalı ama yani demem şuki; ön paneli çıkarırken veya takarken oradaki kabloların temasını engelleyecek şekilde bir kopma olmuşmudur oradan kaynaklanabilirmi sağ ön lambayla fren lambasının yanıp yanmamasıı..
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: ön panel ışıkları yanmıyor   ön panel ışıkları yanmıyor Empty2009-03-15, 13:36

abicim stobun ampül takılan panelin latarna olmuş,aynısı 2 gün önce başıma geldi 12 tl farbası ,al değiştir
By_Ne0

By_Ne0

MesajKonu: Geri: ön panel ışıkları yanmıyor   ön panel ışıkları yanmıyor Empty2009-03-15, 15:09

tekrar söylüyorum birde sigortaları kontrol edin
KaRomeo

KaRomeo

MesajKonu: Geri: ön panel ışıkları yanmıyor   ön panel ışıkları yanmıyor Empty2009-03-15, 15:12

By_Ne0_sMh demiş ki:
tekrar söylüyorum birde sigortaları kontrol edin

sigortalardan falan anlamıyorumki artık yarın bi elektrikçiye baktırcaz.
By_Ne0

By_Ne0

MesajKonu: Geri: ön panel ışıkları yanmıyor   ön panel ışıkları yanmıyor Empty2009-03-15, 15:13

en iisi bi elektirikciye baktır allah muhafaza elektirk bu allah korusun bi cıtt yapar araba yanabilir
KaRomeo

KaRomeo

MesajKonu: Geri: ön panel ışıkları yanmıyor   ön panel ışıkları yanmıyor Empty2009-03-15, 15:15

By_Ne0_sMh demiş ki:
en iisi bi elektirikciye baktır allah muhafaza elektirk bu allah korusun bi cıtt yapar araba yanabilir

allah korusun.elektrikçi en iyisi
__bodrumlu__

__bodrumlu__

Doğum tarihi : 17/09/81
Aracınızın Modeli : R19 RNE 1600 CC

MesajKonu: Geri: ön panel ışıkları yanmıyor   ön panel ışıkları yanmıyor Empty2009-06-07, 09:16

benim araçtada bu sorun yeni başladı benim aracın park lambası arka stop falanda yanmıo
sigortaya baktım ama düzelmedi başka bakmam gereken yer varmı acaba???
KaRomeo

KaRomeo

MesajKonu: Geri: ön panel ışıkları yanmıyor   ön panel ışıkları yanmıyor Empty2009-06-07, 10:25

__bodrumlu__ demiş ki:
benim araçtada bu sorun yeni başladı benim aracın park lambası arka stop falanda yanmıo
sigortaya baktım ama düzelmedi başka bakmam gereken yer varmı acaba???

ben götürdüm elektrikçiye paneli söküp baktı arka lambalara baktı parklara baktı anlıyamadı(benim ön park bir tanesi yanmıyodu ve arka lambadan bitanesi yanmıyodu)sonra sigorta kutusunu indirip sigortalara baktı ve oradaki lamba işareti olan sağ yada sol seninki hangisiyse o sigortayı çıkardık yenisini taktık oldu normaline döndü yani.bence sende o sigortayı çıkar sigortada bişe yok diyosun ama dikkatli bakınca sigortanın içindeki telin koptuğunu anlarsın tek iş sigortada Smile
93 spring

93 spring

MesajKonu: Geri: ön panel ışıkları yanmıyor   ön panel ışıkları yanmıyor Empty2009-06-07, 10:29

far koluda yapar unutmayın
KaRomeo

KaRomeo

MesajKonu: Geri: ön panel ışıkları yanmıyor   ön panel ışıkları yanmıyor Empty2009-06-07, 10:31

evet far koluda olabilir temessızlık söz konusudur belkide

ön panel ışıkları yanmıyor
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-