RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı...

+8
VetApex!
kudal
samsunlu R-9
mitmustafa
Elbruz
Renault9
onurfairway
karadeniz
12 posters
YazarMesaj
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı... Empty
MesajKonu: ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı...   ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı... Empty2009-03-09, 16:48

arkadaşlar bugün 1 yakıt tasarruf cihazı aldım...ilk denemeler çok olumlu yakıt sarfiyatı baya düştü... Wink montajı ise çok basit...hatta tahmin ediyorum bu cihazdan 1 çoğunuzun kömürlüğünde vardır... Very Happy bütün arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim...

buyrun...

ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı... Dsc01784

ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı... Dsc01786
http://www.ladatr.com
onurfairway

onurfairway

Doğum tarihi : 10/12/83
Aracınızın Modeli : ladas vegas:P

MesajKonu: Geri: ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı...   ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı... Empty2009-03-09, 16:58

bendede var ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı... 366156
Renault9
Admin
Renault9

Doğum tarihi : 07/12/85
Aracınızın Modeli : 2005 Fiat Punto Dynamic 1.3 Multijet

MesajKonu: Geri: ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı...   ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı... Empty2009-03-09, 17:00

Baya iyi bunlar. Benimde garajda yatıyor Bisan bisikletim Smile Tek hayalim cumartesi sabah 8de sahilde bisiklet sürmek. Ama popoyu kaldıramıom o saatte Very Happy
http://www.renault9-11.com
Elbruz

Elbruz

Doğum tarihi : 19/12/84
Aracınızın Modeli : Broadway

MesajKonu: Geri: ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı...   ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı... Empty2009-03-09, 17:01

Bundan üç yıl öncesine kadar her gün kullanırdım bu cihazı.Şimdi ise kömürlükte bile değil,zemin katta apartmanın merdivenlerinin altında bekliyor.Kardeşim ön lastiğini patlatmıştı,iş edinip üç sene içinde yaptırmayınca öyle bekliyor garibim.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı...   ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı... Empty2009-03-09, 17:45

anam o bisan bisikletten ne çektim be... Very Happy boyum pedallara ancak yetiyordu aldığımızda onu... Smile 1996 da almıştık türkiye gazetesi veriyodu o zaman...neler yaptım ona be donanımını yazsam ağzınız açık kalır... gitti ama sonra... Smile bakalım bu ne kadar gidicek...

bu arada bugün biraz turladım da valla neremden soluğuduğumu bilemedim ya... Rolling Eyes
mitmustafa

mitmustafa

Doğum tarihi : 22/10/92
Aracınızın Modeli : Tofaş Murat 131 Doğan

MesajKonu: Geri: ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı...   ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı... Empty2009-03-09, 18:03

benimkinin arka jantı habire oynuyor elli kere değiştirdim jantını ama nafile herhalde beni taşıyamıyo biraz ağırımda ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı... 366156
https://www.facebook.com/mitmustafa
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı...   ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı... Empty2009-03-09, 18:41

Yakıt bakımından gerçektende tasarrufu tartışılmaz, pek yakıt seçmez, kurufasulye şiddetle önerilir Very Happy ,extra basınç + tork açısından ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı... 366156
onurfairway

onurfairway

Doğum tarihi : 10/12/83
Aracınızın Modeli : ladas vegas:P

MesajKonu: Geri: ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı...   ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı... Empty2009-03-09, 19:10

karadeniz demiş ki:
anam o bisan bisikletten ne çektim be... Very Happy boyum pedallara ancak yetiyordu aldığımızda onu... Smile 1996 da almıştık türkiye gazetesi veriyodu o zaman...neler yaptım ona be donanımını yazsam ağzınız açık kalır... gitti ama sonra... Smile bakalım bu ne kadar gidicek...

bu arada bugün biraz turladım da valla neremden soluğuduğumu bilemedim ya... Rolling Eyes
valla bende heveslendim gittim geçen sene aldım süremiyom yaw rampaları falan çıkamıyom motor rektefiye istiyor galiba lol!
kudal

MesajKonu: Geri: ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı...   ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı... Empty2009-03-09, 19:27

samsunlu R-9 demiş ki:
Yakıt bakımından gerçektende tasarrufu tartışılmaz, pek yakıt seçmez, kurufasulye şiddetle önerilir Very Happy ,extra basınç + tork açısından ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı... 366156

Laughing Laughing Laughing Laughing
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı...   ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı... Empty2009-03-09, 20:32

lol! yaw bende bişey sandım Very Happy
http://www.nettekalite.com
EnergyBlue

EnergyBlue

Doğum tarihi : 27/09/91
Aracınızın Modeli : Renault 12 TL 1977

MesajKonu: Geri: ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı...   ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı... Empty2009-03-09, 20:36

Olay bitmiştir. 100 kmde 0.0 litre yakıyor. Üstelik zincirlere dişlilere yağladın mı, lastikler şişirdin mi başka bakım gerek kalmiyor. lol! Bizimki de 1998 yıllardan kalma bisan mountain bisklet var hala sağlam. cheers
http://www.renault12.tr.gg
modi

modi

Doğum tarihi : 23/09/83
Aracınızın Modeli : ..........

MesajKonu: Geri: ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı...   ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı... Empty2009-03-10, 11:18

bendede var harkes gibi Very Happy

geçen yıllarda 1 dönem hergün enaz 15 km binerdim ve haftada 3 -4 gün durmadan 1 saat pedal atardım.

1 kere alanya belek geldim 100 km Very Happy

ilerleyen zamanlarda aynı yolu tekrar düşünüyorum ama şimdilik sadece düşünce aşamasındayım Very Happy

ha bu arada bisiklet kullanmayıda 8. sınıfta öğrenebildim.Very Happy ve ilk bisikletimi kendi kazandığım paramla almıştım ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı... 366156

hergün binmek lazım ama mümkün olmuyor işte
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı...   ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı... Empty2009-03-10, 11:40

bizdede var şimano marka harbi yarış ince teker karbondan,kardeşlerim beni bindirmiyo hız yaparmışım diye,halbuki onlara ben öğrettim yahu Very Happy
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı...   ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı... Empty2009-03-10, 13:18

evet bu zeplin 1 ekmekle 50km yol gidiyo !! 25 kuruşla 50km yol Wink
http://www.nettekalite.com
guide

guide

Doğum tarihi : 30/06/83
Aracınızın Modeli : Fiat Albea 1.2 SL AC

MesajKonu: Geri: ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı...   ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı... Empty2009-03-10, 16:24

ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı... Img8954

Bu da benim bebeğim arkadaşlar Wink
http://www.allianz.com.tr
guide

guide

MesajKonu: Geri: ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı...   ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı... Empty2009-03-10, 16:27

ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı... Hpim0020

Benim bebeğin yakıt tasarrufu harika , ama bana maaliyeti biraz fazla Smile genelde bana motor alsaydın keşke veya şahin alırdık şeklinde takılıyorlar , ama bunun zevki de ayrıdır Wink meraklısı varsa , daha detaylı fotolarda gönderirim .
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı...   ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı... Empty2009-03-10, 18:55

abi pahalı 1 şey bu ya dimi... Question Rolling Eyes onu da geç nuri araba arabanın bile arka frenleri kampana bununki disk... ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı... 366156

yahu arkadaşlarım, bugün yarım saat turlayım dedim daha yola çıktım bismillah 5. dakkasında dizlerim koptu sandım ya... Rolling Eyes sonadan biraz daha gidim bakim dedim açıldım neyseki...turgutlu düzayak 1 yer olduğundan bisiklet sürmek genel olarak zor değil ama bana zor geldi yıllar sonra...dedim şu rampayı 1 ineyim çıkışa allah kerim... Very Happy

çıktım ama dönüşte...
guide

guide

MesajKonu: Geri: ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı...   ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı... Empty2009-03-10, 19:37

kardeşim baya pahalı , rakam söylemiyim şimdi , ömür boyu garantisi var bisikletin Very Happy o kadar diyim ...

evet fren sistemi disk , disk fren sistemleri de ikiye ayrılır ;

mekanik disk fren ( tel sayesinde gerilim ile balatalar sıkışarak disk i tutar)

hidrolik disk fren ( arabalardaki gibi yağ basıncı ile balatalara baskı uygulanır ve disk tutar )

Bisikletimin orjinali mekanik disk frene sahipti , mekanik disk fren performansını pek beğenmedim , 250 tl fark ile mekanik disk fren sisteminden , hidrolik sisteme geçirdim frenleri . Fren kolu ve balatalar arasında yağ dolaşıyor işte Smile

yavaş yavaş vücudun alışır , illaki hamlıktan dolayı biraz sıkıntı çekeceksin Very Happy

bu arada manisa spil turu yapmayı planlıyorum bi hafta sonu arkdaşımla , gitçeğim mesafeyi hesapla artık Very Happy sonuç olarak tamamen vücudun alışması ile alakalı bu iş , tabi birde altındaki makinaya Wink hoşgeldin aramıza Very Happy

ZEPLIN yakıt tasarrıf cihazı...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-