RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak

+7
badboy333
karadeniz
KAANPAKAY
okan4037
ziyacık
kudal
Salvator Dali
11 posters
YazarMesaj
Salvator Dali

Doğum tarihi : 19/11/73
Aracınızın Modeli : renault 11 flash 1991

Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak Empty
MesajKonu: Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak   Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak Empty2009-02-10, 18:24

Arkadaşlar kullandığım araç 1991 model flash yaklaşık 3 sene önce motorunu rektefe ettirdim. Ustalar iyi olmasına rağmen bir çok yerde okuduğum ve yaşadığım kadarı ile rektefeden önceki performansı nedense alamadım. Aracım lpg li, karbüratörde problem var yanılmıyorsam, gaz kelebeği kurum tutmuş usta öyle diyor. Geçenlerde sörf yaparken motorlara takıldım biraz, renault clio motoru var dizel 10.000 km. de. Bu motoru alsam benim arabama takabilirmiyim ? Resmi işlmler biraz uzun ama teknik olarak bu mümkünmüdür acaba ? Teşekkürler.
kudal

MesajKonu: Geri: Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak   Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak Empty2009-02-10, 18:29

flash motorlu o clio motorundan daha performanslı bir motordur. karbüratörde sorun varsa iyi bir ustaya götürmek kaydıyla düzeltilebilir.
ziyacık

Doğum tarihi : 22/01/79
Aracınızın Modeli : 1994 FLASHS

MesajKonu: Geri: Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak   Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak Empty2009-02-10, 18:41

eğer motor dizel ise bence kaçırma. Babamda 2007 dizel clio var acaip az yakıyor.
okan4037

okan4037

Doğum tarihi : 17/08/89
Aracınızın Modeli : Peugeot 307 Gti :)

MesajKonu: Geri: Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak   Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak Empty2009-02-10, 18:51

kudal demiş ki:
flash motorlu o clio motorundan daha performanslı bir motordur. karbüratörde sorun varsa iyi bir ustaya götürmek kaydıyla düzeltilebilir.
olurmu hocam clıonun motor performansı mukemmel megane motoru + hafıf kasa
ziyacık

Doğum tarihi : 22/01/79
Aracınızın Modeli : 1994 FLASHS

MesajKonu: Geri: Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak   Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak Empty2009-02-10, 18:58

evet performansına diyecek yok. Bizzat şahidim. Gaza basınca kafayı kaldırıyor. Biraz gürültü var ama
Salvator Dali

MesajKonu: Geri: Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak   Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak Empty2009-02-10, 19:05

motorun fiyatı 3.500 ytl alacam büyük ihtimalle. Konyadaki ustam renault servisi ancak resmi servis değil. Ama renault dan başka marka araca bırakın kaputunu açmayo bakmıyorlar bile. Onlarla görüştüm daha önce böyle bir şey yapmadıklarını söyledi. Ancak zor oluyor galiba motorun şaseye uyması falan biraz teknik konular. Araştırdığım kadarı ile motor değiştirilebiliyor, bir çok prosedürü var ama değer bence tabii randıman alındığı sürece. Bu arada flash 1.7 motor benzinde iyi performans verebilir ancak vites aralıkları uzun olduğu için yeterli beygiri lastiklere iletemiyor. Kısacası ya 1.5 dci dizel motor (turbo bu motor bildiğim kadarı ile) yada 1.4 turbo renault motor alacağım. Ama uygulanabilirliği hakkında bir bilgim şu anda.
Salvator Dali

MesajKonu: Geri: Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak   Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak Empty2009-02-10, 19:07

Bu arada sıfır karbüratör 300 ytl, sizce fiyatı nasıl uygunmdur ?
KAANPAKAY

KAANPAKAY

Doğum tarihi : 21/10/79
Aracınızın Modeli : 1992 renault 9 broadway

MesajKonu: Geri: Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak   Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak Empty2009-02-10, 19:07

reno 9-11 e reno 19 16s motoru takan ve laguna 2,0 motor harici takan duymadım.dci motorun bizim araçtan farklı bir motor kulağı amortisor kulesinin orda.orası kafamı karıştırıyor.ayrıca takacağınız motorun egzos manifoldu gögüse bakması lazım.bizim araçtakı gibi.schalın taktığı motorda göğse bakıyor.ne yazık ki o motor türkiyede yok. türkiyede satılan 16 valve sandık motorların egzos manifoltarı gögse bakmıyor.istanbulda reno 5 e reno energy motor takanda gördüm.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak   Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak Empty2009-02-10, 20:52

motorun gene reno motoru olması açısından işletmede sorun yaşamazsınız...

ancak bahsettiğiniz motorun 3,500 ytl olması ile iş bitmiyor...o motor elektronik işletim sistemi kontrollü ve cliodaki bütün enjektörleri, sensörleri, ecu ve bağlantı kablolarını da aldıktan sonra, motor kulaklarını dizel motorun torkunu kaldıracak şekilde güçlendirmek, daha sonra da şanzıman kovanını motora uyacak şekilde işlemeniz gerekir...

olmaz kelimesini kullanmam...olur ama 3,500 ytl nin çok çok üstüne çıkar bu iş...bütün ekipman, işçilik ve işletme ile birlikte 10 a yaklaşır... Wink

ayrıca şunu ben tam anlamadım performansından memnun olmadığınız için dci yı tercih ediyorsunuz galiba ama olmazsa 1,4 motoru kullanıcam demişsiniz... Question 1,4 motorun 1,7 den daha performanslı olduğunu düşünmüoyrsunuz herhalde... Question
http://www.ladatr.com
Salvator Dali

MesajKonu: Geri: Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak   Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak Empty2009-02-10, 21:34

1.4 turbo motor bulabilirsem almayı düşünüyorum demiştim. Flash turboyu kastetmiştim aslında, malum bizim flashlar 1.7 ve hariçten turbo ile boğuşmak istemiyorum. Ancak orjinal temiz bir 1.4 turbo renault 11 motoru bulabilirsem kesinlikle alırım, montajıda kolay olur.
Salvator Dali

MesajKonu: Geri: Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak   Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak Empty2009-02-10, 21:38

Anladığım kadarı ile motor ile beraber şanzımanı almamız gerekiyor. Aksi taktirde şanzıman başımıza iş çıkarır muhtemelen. O şekilde satılan bir kaç motor gördüm. Bunlardan birisi 1.6 laguna ve 2.0 laguna motoru idi. İkiside şanzımanı ile beraber satılıyor. Eğer ki, turbo 1.4 renault 11 motoru bulamazsam yada 1.5 dci şanzımanlı bulamazsam laguna alternatifine bakacağım. Kısacası ben bu arabaya LPG harici bir yakıtla binmek istiyorum, motorin olur, benzin olur, ispirto olur ama lütfen LPG olmasın Smile
badboy333

badboy333

Doğum tarihi : 22/07/82
Aracınızın Modeli : 1992 Broadway GTE

MesajKonu: Geri: Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak   Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak Empty2009-02-10, 21:55

bence pek sağlıklı sonuç alınamaz gibi, zira iş sadece motorla bitmiyor, şanzıman, şase, birsürü yeri etkiliyor bu iş. Mutlaka projesi de olmalı yoksa resmi işlemler zor. Yine de deneyecem diyosanız sizin tercihinizdir. Ama clioların dizellerine pek iyi denmiyor, bilhassa km. fazlaysa !
tlg_srg

tlg_srg

Doğum tarihi : 04/06/84
Aracınızın Modeli : 2000 peugeot 206 1.6 xt

MesajKonu: Geri: Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak   Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak Empty2009-02-10, 22:10

bence arkadaşım bu kadar uğraşıcaksın ve neyle karşlaşacağını bilmiyosun bence benim düşüncem tabi git bitane çıkma karburator al 150 200 bulursun geriye de başka problem çıkacağını düşünmüyorum yana 3.500 motora bide işçilik + işletme felan bu paraları kenara koy arabanı da sat git bi tane gusel bi dizel clio al tabiyine sen bilirsin ben olsam bole yapardım Laughing yinede uğraşırım diyorsan kolay gelsin ... yaptığın işlemleri merakla bekliyoruz...
Salvator Dali

MesajKonu: Geri: Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak   Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak Empty2009-02-10, 22:43

En iyisi bir karbüratör almak Very Happy Paramız olunca fantastik takılırız, teşekkürler ilginiz için, bu arada söylemeden geçemeyeceğim forumun neresine mesaj yazsam çok kısa zamanda cevap geldi. Bu kadar zamandır neden ben bu foruma üye olmamışım Very Happy şimdi kızdım kendime, tekrar teşekkürler herkese Wink
burcinhan

burcinhan

Doğum tarihi : 02/03/77
Aracınızın Modeli : Subaru/Legacy

MesajKonu: Geri: Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak   Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak Empty2009-02-11, 07:00

Bilinen yapılmış bir örnek olmadığı için bu işin yapılabilirliğini çok zor olarak görüyorum.
http://www.motur.org
Cihangir KALKAN

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : a

MesajKonu: Geri: Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak   Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak Empty2009-02-11, 07:37

Bu sitede Renault motor çeşitlerini bulabilirsiniz. Mantıklı gelenini araştırabilirsiniz. Araçlarınızda motor yanlamasına yerleştirildiği için bu işlemler bir nebze daha kolaydır. Yine de orjinal motorunuz bakımlı olduğunda daha ekonomik olacağını düşünüyorum.

http://www.renault19world.de/presentation/controller.php?page=facts_motor
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak   Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak Empty2009-02-11, 08:22

Salvator Dali demiş ki:
En iyisi bir karbüratör almak Very Happy Paramız olunca fantastik takılırız, teşekkürler ilginiz için, bu arada söylemeden geçemeyeceğim forumun neresine mesaj yazsam çok kısa zamanda cevap geldi. Bu kadar zamandır neden ben bu foruma üye olmamışım Very Happy şimdi kızdım kendime, tekrar teşekkürler herkese Wink

evet en iyisi karburatör almak...illaki aracımın sağını solunu kurcalıycam diyorsan da vites oranları ile oynayabilirsin... Wink
http://www.ladatr.com
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak   Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak Empty2009-02-11, 09:52

karadeniz demiş ki:
motorun gene reno motoru olması açısından işletmede sorun yaşamazsınız...

ancak bahsettiğiniz motorun 3,500 ytl olması ile iş bitmiyor...o motor elektronik işletim sistemi kontrollü ve cliodaki bütün enjektörleri, sensörleri, ecu ve bağlantı kablolarını da aldıktan sonra, motor kulaklarını dizel motorun torkunu kaldıracak şekilde güçlendirmek, daha sonra da şanzıman kovanını motora uyacak şekilde işlemeniz gerekir...

olmaz kelimesini kullanmam...olur ama 3,500 ytl nin çok çok üstüne çıkar bu iş...bütün ekipman, işçilik ve işletme ile birlikte 10 a yaklaşır... Wink

ayrıca şunu ben tam anlamadım performansından memnun olmadığınız için dci yı tercih ediyorsunuz galiba ama olmazsa 1,4 motoru kullanıcam demişsiniz... Question 1,4 motorun 1,7 den daha performanslı olduğunu düşünmüoyrsunuz herhalde... Question

+1 Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak 261607

sıfırı zaten 4 milyar faturalı
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak   Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak Empty2009-02-11, 09:54

zaten sizin araba + 4 milyar klio alır zannımca

Flash'a renault clio 1.5 dci motoru takmak
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Muz Tipi Silecek Takmak
» Renault F1 motoru
» beyleer motoru renault 9 turbo