RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

karbiratörde benzin düşüklüğü

+2
karadeniz
paşabahceli
6 posters
YazarMesaj
paşabahceli

Doğum tarihi : 04/01/79
Aracınızın Modeli : spring-1992

karbiratörde benzin düşüklüğü Empty
MesajKonu: karbiratörde benzin düşüklüğü   karbiratörde benzin düşüklüğü Empty2009-02-02, 16:39

slm arkadaşlar benim arabam daha önceki başlıklyarda da belirttiğim gibi 92 spring araç benzinde kullanılıp bırakılınca sabah çalıştırdığımda bayağı uğraştırıyor 1 kere çalışsın sonra kapatıp tekrar kontağı açtınmı sorun yok tek seferde alıyor ilk çalıştırma bayağı veya 2-3 marş sonra alıyor bazı arkadaşlara sordum karbürotörde benzin kalmıyordur dedi lütfen yardım eder misiniz sorun nedir acaba aynı zamanda lpg var lpg de sorun yok hava soğuk olsa bile tek seferde alıyor bu benzinde yaptığına göre bu olayı gerçektende karbüratorde olabilir mi sorun.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: karbiratörde benzin düşüklüğü   karbiratörde benzin düşüklüğü Empty2009-02-02, 18:17

evet karburatörde benzin kalmıyor bence de...bunun nedeni karburatördeki benzinin uçmasıyla birlikte geri de kaçabilir...etraflıca incelenmesi lazım...
http://www.ladatr.com
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: karbiratörde benzin düşüklüğü   karbiratörde benzin düşüklüğü Empty2009-02-03, 07:01

arkadaşım sanada ihtiyacın olan parçanın resmini ekliyeyim,sonra yine itirazları okuruz
bu parça bana tamircileri dediği yer benzin otomatiğine girmeden önce takılması,asıl yeri depo şamandrasının çıkış kısmıdır siboptur benzinin depoya geri kaçmasını önler,fakat jiklenin kapağınıda kontrol ettir tam kapanmıyorsada benzini zor çeker,sibobun resmi
karbiratörde benzin düşüklüğü Benzindeposibobuvm2.th
parça renault 9-11 lerin orijinal parçasıdır
paşabahceli

MesajKonu: Geri: karbiratörde benzin düşüklüğü   karbiratörde benzin düşüklüğü Empty2009-02-03, 08:29

eyvallah saolasın 93 springim hemen ustaya gideceğim bu parçayla ilgili olarak tşk ettim
KAANPAKAY

KAANPAKAY

Doğum tarihi : 21/10/79
Aracınızın Modeli : 1992 renault 9 broadway

MesajKonu: Geri: karbiratörde benzin düşüklüğü   karbiratörde benzin düşüklüğü Empty2009-02-03, 10:59

timdeki solex karburator atölyesine git.süper yapıyorlar.bence sorun sibopla ilgili değil.benim arabada sibob iptal.böyle bir sorun yok.bence karburatordeki şamandranın ayarı bozuk.az benzinde kapatıyor.
cilginturk06

MesajKonu: Geri: karbiratörde benzin düşüklüğü   karbiratörde benzin düşüklüğü Empty2009-02-04, 10:35

arkadasım aynı sorunu ben de yasıyorum.ve ustam bana bunun kıs yalarında olabileceğini soyledi.sabah dedi gazı 3-4 kez pompala ve yarım cikle cek.marsa bas.bak nasıl calısıyor canavar.
paşabahceli

MesajKonu: Geri: karbiratörde benzin düşüklüğü   karbiratörde benzin düşüklüğü Empty2009-02-04, 11:31

cilginturk06 demiş ki:
arkadasım aynı sorunu ben de yasıyorum.ve ustam bana bunun kıs yalarında olabileceğini soyledi.sabah dedi gazı 3-4 kez pompala ve yarım cikle cek.marsa bas.bak nasıl calısıyor canavar.
kardeş gazlı arabalarda gaz beyni olduğundan dolayı istediğin kadar pompala beyin marşa basmadığın sürece izin vermiyor diye biliyorum ama cıkle tam olarak bilemiyorum o pompalama işini bayağı denedim olmuyor karbiratörde benzin az kaldığından ilk seferde çalışıp stop ediyor ondan sonra başlıyor uğraştırmaya 2-3 sefer sonra alıyor her marştada yaklaşık 5-10 sn yakın marşa basıp pompalamama rağmen
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: karbiratörde benzin düşüklüğü   karbiratörde benzin düşüklüğü Empty2009-02-04, 13:49

jikle kapağının tam kapannıp kapanmadığına emin ol
onuruyar

onuruyar

Doğum tarihi : 12/07/82
Aracınızın Modeli : RENAULT 9 GTe Broadway (1992')

MesajKonu: Geri: karbiratörde benzin düşüklüğü   karbiratörde benzin düşüklüğü Empty2009-02-12, 19:57

93 spring demiş ki:
jikle kapağının tam kapannıp kapanmadığına emin ol

bencede....Very Happy

karbiratörde benzin düşüklüğü
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» benzin kesici
» Benzin/LPG kokusu