RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın.

+12
satmaca45
qwer18
SPRİNG
rdmaksl
konvekta
djruffles
sisyphos
Deliikadir
iGroN
ARNY
okan4037
bluesmoke83
16 posters
YazarMesaj
bluesmoke83

bluesmoke83

Doğum tarihi : 20/11/83
Aracınızın Modeli : 94 r9 fairway

konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın. Empty
MesajKonu: konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın.   konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın. Empty2009-01-08, 20:00

merhaba arkadaşlar....

gecenlerde burda okuduğum bi konuda konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar vardı. farklı çözümler üretmişler. fenada olmamış ama orjinali gibi olmuyor işte. neyse lafı uzatmiyim. orjinali 74 ytl filan diyolardı.(çok pahalı bence)

geçenlerde bende baktım bikaç tane sayı yarım gösteriyodu ama ekranına bastırdığım zaman düzelio bırakınca yine eski haline dönüyodu. bende içini söktüm baktım ama oradan müdale edilecek bi durum yok kapattım ve cam ekranla plastik cerçeve arasına elektirik bandından bi parça koparıp sağ ve sol köşelere sıkıştırdım. şimdi canavar gibi hiçbir sorun kalmadı. yanımda foto makine olmadığı için çekemedim üzgünüm ..

herkezin sorununa çözüm olmaz biliyorum ama bir kaç arkadaşı bile masraftan kurtarsam kardır...

saygılarımla......

konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın. Fairwayypv0
okan4037

okan4037

Doğum tarihi : 17/08/89
Aracınızın Modeli : Peugeot 307 Gti :)

MesajKonu: Geri: konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın.   konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın. Empty2009-01-13, 11:12

önerin için teşekkürler bence mantıklı saatlerı atmadan once yapılana kadar ugrasmak lazım..
ARNY

Aracınızın Modeli : Renault 11 - 1990 mod.

MesajKonu: Geri: konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın.   konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın. Empty2009-01-15, 07:25

74 lira mı Shocked Oraya bi Rolex takmak daha ucuza gelir Very Happy
iGroN

iGroN

Doğum tarihi : 04/12/86
Aracınızın Modeli : R9 Fairway

MesajKonu: Geri: konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın.   konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın. Empty2009-03-24, 21:43

Bendeki ışık vermiyor . .
Deliikadir

Deliikadir

Doğum tarihi : 18/04/91
Aracınızın Modeli : 2001 clio 1.4 16v rxt

MesajKonu: Geri: konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın.   konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın. Empty2009-03-24, 23:49

iGroN demiş ki:
Bendeki ışık vermiyor . .

saatın ıcınde kı ampulu degıstırırsen yanar Wink basıt bır ıslem
iGroN

iGroN

MesajKonu: Geri: konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın.   konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın. Empty2009-03-25, 00:43

Saati ordan çıkarmak mesele. Benim pek el becerim yok söktüğüm şeyleri geri takarken mutlaka parça artar.
sisyphos

sisyphos

Aracınızın Modeli : 85 R9 GTL

MesajKonu: Geri: konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın.   konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın. Empty2009-03-25, 01:00

Soldaki boş kapağı elini içine sok çek çıkar,

Açılan boşluktan elini sok saate doğru önüne gelen düğmeleri ileri ittir saatde dahil,

Ya da bir tornavidayla saatin kenarlarından kendine doru kanırt kendi gelir zaten,

İşin bitince sadece geri ittiriyorsun elinde kalacak bir yapıda değiller Wink
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/garaj-f7/85-r9-gtl-sis
iGroN

iGroN

MesajKonu: Geri: konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın.   konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın. Empty2009-03-25, 01:09

İyi yarın deniyim bir bakalım. Şimdiye kadar bir çok şey elimde kaldı zarar vermemek için pek ellemiyorum biraz sakarım sanırım : )
djruffles

djruffles

Doğum tarihi : 05/02/79
Aracınızın Modeli : flash txe

MesajKonu: Geri: konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın.   konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın. Empty2009-03-26, 09:34

valla ben eski ampülleri söküp led taktım şimdi ekran beyaz,mavi cok hoş bir görüntü aldım saat akşamları tüm arkadaşlarımın dikkatini cekiyor muheşem oldu
konvekta

konvekta

Doğum tarihi : 15/06/78
Aracınızın Modeli : 2OO6 starex 2.5 intercool turbo diesel

MesajKonu: Geri: konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın.   konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın. Empty2009-03-26, 15:54

yeni saat almak bence pek mantıklı degil. çünkü pahallı.
imkanınız varsa cıkmacıları dolaşın iyi hoşunuza giden saati bulursanız biraz pazarlıktan sonra 3 de 1 veya 4 de 1 fiyatın alabilirsiniz
rdmaksl

Aracınızın Modeli : -

MesajKonu: Geri: konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın.   konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın. Empty2009-03-26, 21:55

https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/proje-merkezi-f11/saat-deoitirme-projesi-t770-25.htm#70871
arkadaşlar elektrik bağlantısını kesmeden saati yerinden çıkarın ekrana arkadan destekliyerek biraz baskı yapın eğer görüntü gelirse ekran sağlam demektir,ekranı sökmeyi göze alırsanız, devre iletkenliğini sağlayan dikdörtgen şeklindeki bu iki parçayı biraz sabitleyerek bu işi çözersiniz,(kağıt vs gibi bir şeyi devrenin arkasına,arka kapağa doğru sıkıştırarak kapağı kapatın)

Exclamation ekran tamamen bitmişse ve orj.saati bulamıyorsanız tofaş-doğanların dikiz aynasındaki saat ekranı ile bizimki iletken parçalarına kadar birebir aynı, ondan bulup değiştirebilirsiniz,
benim minibüste saat teypte idi ve saat sıkıntısı çekiyordum,önce çıkma doğan saati aldım 5 tl ye bir yere oturtamadım,gittim çıkma reno 9 saati aldım çok güzel oldu,ama bağlantı sırasında ekran gitti :dash: tam o sinirle fırlatıp atacaktım ki,ekranların çok benzediğini gördüm ve denedim oldu,şu an sorunsuzca kullanıyorum,
SPRİNG

SPRİNG

Doğum tarihi : 30/03/88
Aracınızın Modeli : RENAULT 9 SPRİNG

MesajKonu: Geri: konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın.   konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın. Empty2009-04-02, 05:55

iGroN demiş ki:
Saati ordan çıkarmak mesele. Benim pek el becerim yok söktüğüm şeyleri geri takarken mutlaka parça artar.

niye öyle diyosun parça artırmak ta bir mesela her kişi yapamaz :komik:
qwer18

qwer18

Doğum tarihi : 11/03/83
Aracınızın Modeli : r9

MesajKonu: Geri: konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın.   konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın. Empty2009-05-04, 10:42

iGroN demiş ki:

ustanın iyisi parça arttırandır Very Happy
satmaca45

satmaca45

Doğum tarihi : 05/05/76
Aracınızın Modeli : 1994 spring

MesajKonu: Geri: konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın.   konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın. Empty2009-05-09, 17:52

benimde saatim arızalı.internetteki bi alışveriş sitesinden 4,25 liraya bi saat aldım.çift taraflı bantla yapıştırdım çok güzel oldu.ama ışıklı olmadığı için geceleri saat iptal Embarassed
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın.   konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın. Empty2009-05-09, 18:29

satmaca45 demiş ki:
benimde saatim arızalı.internetteki bi alışveriş sitesinden 4,25 liraya bi saat aldım.çift taraflı bantla yapıştırdım çok güzel oldu.ama ışıklı olmadığı için geceleri saat iptal Embarassed
yazın sıcaktada ekranı kararacak,soğutunca rekler yerine geliyor ama Very Happy
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın.   konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın. Empty2009-05-09, 18:30

banada erdem verdi sağolsun,süpeer oldu,içininde ayarını yapmış,ekran rengide tatlı sarı yanıyo
44tayfun

44tayfun

Doğum tarihi : 18/04/86
Aracınızın Modeli : 1998 renault 9 rni

MesajKonu: Geri: konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın.   konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın. Empty2009-06-29, 01:53

arkadaslar benım saat ekranı duzgun calısıyor fakat ısık yok Sad sokup baktım lambasını degıstırdım fakat hala yanmıyo sırf bu yuzden deıstırmekte ıstemıyorum cunku yenısı cıdden bıras pahalı duruyo Sad sızce ne yapabılırım neden yanmıyo olabılır...
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın.   konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın. Empty2009-06-29, 08:14

44tayfun demiş ki:
arkadaslar benım saat ekranı duzgun calısıyor fakat ısık yok Sad sokup baktım lambasını degıstırdım fakat hala yanmıyo sırf bu yuzden deıstırmekte ıstemıyorum cunku yenısı cıdden bıras pahalı duruyo Sad sızce ne yapabılırım neden yanmıyo olabılır...

saatin bir grup kablosu var. kablolar hem saat için hemde lamba için ayrı ayrı elektrik taşıyor. kablonun saate bağlantı noktasındaki lehimleri kontrol etmek gerek. şambanın duyunun tam bastığını kontrol edin. son olrakda güç nereden geliyorsa orta konsol sökülecek fln Rolling Eyes
http://www.nettekalite.com
ozzz2110

ozzz2110

Doğum tarihi : 21/10/85
Aracınızın Modeli : r9 gte 1992

MesajKonu: Geri: konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın.   konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın. Empty2009-06-30, 08:29

bizim eski saatte ışık vermeyen tipteydi,çıkmacıdan 5 liraya almıştık geçen sene şaka gibi değil mi çiziksiz ve orijinal,zaten çok komplike birşeyde değil allahın saati çalışıyor Very Happy

konsoldaki saati çalışmayan arkadaşlar bi baksın.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» hava saati