RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

stoplarda 2ci sis lambası çalışmam

+14
kalyoncumotor
fairwayBATU
By_Ne0
beyazıt
livan08
Elbruz
R9spring
Deliikadir
okan4037
Renault9
VetApex!
akgb
karadeniz
burak34
18 posters
YazarMesaj
Misafir
Misafir

stoplarda 2ci sis lambası çalışmam Empty
MesajKonu: stoplarda 2ci sis lambası çalışmam   stoplarda 2ci sis lambası çalışmam Empty2008-12-31, 22:03

stoplarda orjinalde 1 tane sis lambası var bildiğiniz üzere ben 2 ci için yuvaya bir kaç parça ekledim 2 stoptada şu an lambalarım yanmakta bu şekilde arkamdan gelen araç beni daha iyi görebilmekte

stoplarda 2ci sis lambası çalışmam Ph213jp9
burak34

burak34

Doğum tarihi : 04/03/81

MesajKonu: Geri: stoplarda 2ci sis lambası çalışmam   stoplarda 2ci sis lambası çalışmam Empty2009-01-01, 02:33

gardas arkadakinin gozununu almıyomu
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: stoplarda 2ci sis lambası çalışmam   stoplarda 2ci sis lambası çalışmam Empty2009-01-01, 07:01

normal havalarda kullanma arkadan geleni rahatsız eder...Wink adı üstünde sis lambası...
http://www.ladatr.com
akgb

Doğum tarihi : 18/02/87
Aracınızın Modeli : Renault 19 Europa Alize 1.6e RNE

MesajKonu: Geri: stoplarda 2ci sis lambası çalışmam   stoplarda 2ci sis lambası çalışmam Empty2009-01-01, 08:46

Bu olayı bende yapmak istemiştim ancak;

1-Muayene kusurlu sayılıyor.(özel muayene istasyonlarında)
2-Arkadan gelenin bunları fren lambası olarak algılayabileceği konusunda uyarılmıştım yetkili servis tarafından
3-Gerçekten arkadan gelenlerin gözünü alıyor ancak sisli havalarda amaç arkadan geleni rahatsız etmek zaten..

Birde kendimle çelişen şöyle birşey biliyorum ki Transit ve Transit Connect lerde birde benim bildiğim kadarıyla Ford Fusionlarda arka sisler çift taraflı Smile
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: stoplarda 2ci sis lambası çalışmam   stoplarda 2ci sis lambası çalışmam Empty2009-01-01, 09:03

arka sislerin çift taraflı olmasının teorik 1 zararı yok...kimi markalarda tek taraflı geri vites lambası olur diğer tarafta geri vites lambası yerine arka sis lambası vardır... Wink

tasarımla alakalı 1 durum...
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: stoplarda 2ci sis lambası çalışmam   stoplarda 2ci sis lambası çalışmam Empty2009-01-01, 10:02

neredeyse butun amerikan arabalarında chevrolette cadillac vs arabalarda stop lambaları arkadaki görsün diye komple yanar ayrıca muayene istasyonundan geçememesi gibi bir olay olamaz cunku yuva fabrika cıkısı var. arkadakinin gözünü alacagını sanmam zaten normalde yanan stop lambası kadar yanıyor tabi benim telefon biraz kuvvetli cekmis
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: stoplarda 2ci sis lambası çalışmam   stoplarda 2ci sis lambası çalışmam Empty2009-01-01, 10:56

güzel görünmüyo ki? Rolling Eyes
http://www.nettekalite.com
Renault9
Admin
Renault9

Doğum tarihi : 07/12/85
Aracınızın Modeli : 2005 Fiat Punto Dynamic 1.3 Multijet

MesajKonu: Geri: stoplarda 2ci sis lambası çalışmam   stoplarda 2ci sis lambası çalışmam Empty2009-01-01, 11:10

Hayır sis lambası daha şiddetli yanıyor. Ve bu lambasını normal trafikte açanlara ettiğim lafın haddi hesabı olmuyor.

Ne yapılıyorsa önce işlevselliği düşünülmeli. Dersenki aksesuar için yaptım, tafikte açma , bahçede garajda filan yak, yada fotoğraf çekerken.
http://www.renault9-11.com
okan4037

okan4037

Doğum tarihi : 17/08/89
Aracınızın Modeli : Peugeot 307 Gti :)

MesajKonu: Geri: stoplarda 2ci sis lambası çalışmam   stoplarda 2ci sis lambası çalışmam Empty2009-01-01, 11:54

Bende bunun gıbı sırayla 3 tane yanıyo cok guzel bır goruntu ama bnmkı goz almaz sadece gorunum ıcın yanı park ampulu dıye nıtelendırdıgımz
Deliikadir

Deliikadir

Doğum tarihi : 18/04/91
Aracınızın Modeli : 2001 clio 1.4 16v rxt

MesajKonu: Geri: stoplarda 2ci sis lambası çalışmam   stoplarda 2ci sis lambası çalışmam Empty2009-01-01, 12:24

akgb demiş ki:

1-Muayene kusurlu sayılıyor.(özel muayene istasyonlarında)

benım arkadasım salı gunu tekırdagda bır palıoyu ozel muane ıstasyonuna goturmus orda bırtane broadwayın muanesını yaparken sis lambalarını yak demıs adam arac sahıbıde yakmıs muane eden adamda sag sısın yanmıo gıt yaptır demıs bızım arkadasta sen ne bıcım muane edıosun arabaları demıs bazı araclar da sagdace sag taraf sıs lambası yanar gıt ogren demıs bende sadece gereksız kullanımda cıft arka sıs arkadan gelen ıcın uygun olmaz ama sıslı gorus mesafesının kısaldıgı yerlerde 2 tane yanması bende daha ıyıdır ve zaten bazı arabalar fabrıka cıkısı arka 2 sıs lambasıda yanıor muane bunlarada bıse demesı lazım o zaman !!!
R9spring

R9spring

Doğum tarihi : 27/05/90
Aracınızın Modeli : '94 spring

MesajKonu: Geri: stoplarda 2ci sis lambası çalışmam   stoplarda 2ci sis lambası çalışmam Empty2009-01-01, 16:06

bence hepsini park yapacaksın muayneyedede ampul değistirip gideceksin Smile
Elbruz

Elbruz

Doğum tarihi : 19/12/84
Aracınızın Modeli : Broadway

MesajKonu: Geri: stoplarda 2ci sis lambası çalışmam   stoplarda 2ci sis lambası çalışmam Empty2009-01-01, 16:34

akgb demiş ki:

2-Arkadan gelenin bunları fren lambası olarak algılayabileceği konusunda uyarılmıştım yetkili servis tarafından

İşte asıl önemli olan nokta bu,açık havada kullanıldığında fren lambası olarak algılanabilir.Normal havada kullanılması zaten aynı zamanda arkadakilerin gözünü rahatsız etmesi açısından da sakıncalı,ama sadece sisli havada kullanacaksan o zaman güzel bir uygulama,sisli havada çift lamba tek lambadan iyidir.Aslında yoğun siste çift olması güvenlik açısından da daha iyidir,çünkü arkadan gelen kişi sizi motosiklet de zannedebilir.
livan08

livan08

Doğum tarihi : 01/01/81
Aracınızın Modeli : 2004 DAIHATSU TERİOS SX

MesajKonu: Geri: stoplarda 2ci sis lambası çalışmam   stoplarda 2ci sis lambası çalışmam Empty2009-01-01, 18:51

normal hava şartlarında artistli olsun,dikkat çekeyim diye ön -arka sis ile gezenlerle ilgili baya güzel şeyler düşünüyorum.bunu hoşuma gidiyor ondan yakıyorum diyen tipleride var ,aracın içinden arka sisi nasıl görüyorsun huşşik.
madem çok dikkat çekmek istiyorsun yak 4lü ikazları,uzunları,korneye bas,bu benim arabam leen diye camdan bağır dışarıya vs.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: stoplarda 2ci sis lambası çalışmam   stoplarda 2ci sis lambası çalışmam Empty2009-01-01, 19:06

arka sislere birer direnç koyarım sizimi kırcam daha çok yanıyor diyosanız daha az yakarız.
yani bukadar üstelencek bir konu değil sonuçta konu far olsa amenna forumda en azından 1-2 kişinin farlarının ayarı tam değildir ama benim arabamın tam karşıdan gelenede saygısızlık etmiyorum önümden gidenede saygısızlık etmiyorum sislerimde yok kimseye hava atma amacı gütmüyorum konuyu nereden nereye getirdiniz hayret ediyorum
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: stoplarda 2ci sis lambası çalışmam   stoplarda 2ci sis lambası çalışmam Empty2009-01-01, 19:27

arka sis lambası normal fren lambasından farklıdır zaten...iç yapı ışığı delici olarak toplar ve yansıtır...aynı ampul de olsa sis lambası için tasarlanan sistemler göz alıcıdır...zaten sisde görülmenin şartı da odur...

direnç koyarsan bu sefer sisli ortamda kullanmak istediğinde az ışık söz konusu olacak... Smile

arka sis lambası gözü cidden rahatsız ediyor açık havada...zaten kullanımı da sisli ve yağmurlu havalar dışında yasak...
livan08

livan08

Doğum tarihi : 01/01/81
Aracınızın Modeli : 2004 DAIHATSU TERİOS SX

MesajKonu: Geri: stoplarda 2ci sis lambası çalışmam   stoplarda 2ci sis lambası çalışmam Empty2009-01-01, 19:57

sissil demiş ki:
arka sislere birer direnç koyarım sizimi kırcam daha çok yanıyor diyosanız daha az yakarız.
yani bukadar üstelencek bir konu değil sonuçta konu far olsa amenna forumda en azından 1-2 kişinin farlarının ayarı tam değildir ama benim arabamın tam karşıdan gelenede saygısızlık etmiyorum önümden gidenede saygısızlık etmiyorum sislerimde yok kimseye hava atma amacı gütmüyorum konuyu nereden nereye getirdiniz hayret ediyorum

sen üzerine alınmışsın sissil.dikkat edersen senin adın geçmemiş. çalışman güzel olmuş. :bye:
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: stoplarda 2ci sis lambası çalışmam   stoplarda 2ci sis lambası çalışmam Empty2009-01-01, 20:04

teşekkür ederim yağmurlu hava ve sis olmadığı sürece yakmam
Elbruz

Elbruz

Doğum tarihi : 19/12/84
Aracınızın Modeli : Broadway

MesajKonu: Geri: stoplarda 2ci sis lambası çalışmam   stoplarda 2ci sis lambası çalışmam Empty2009-01-01, 20:51

sissil demiş ki:

Güzel yapmışsın,biz sadece amacı dışında kullanırsan hoş olmaz dedik,sana direk bir atıfta bulunmadık,yoksa benim dikkatimi bile çekmez öndekinin açık havada sislerle gidip gitmediği.

Bari sen yapma kardeş,geçenlerde biliyorsun bir arkadaşın jantları hakkında olumsuz yorum yaptık diye demediğini bırakmadı,karıştırdı ortalığı.Niye ikinciyi taktın diyen yok,kullanım şekli konusunda yorumlar hep.
beyazıt

beyazıt

Doğum tarihi : 16/11/89
Aracınızın Modeli : 1998 model megane 2.0

MesajKonu: Geri: stoplarda 2ci sis lambası çalışmam   stoplarda 2ci sis lambası çalışmam Empty2009-01-02, 12:30

Sissil arkadaşım çok güzel olmuş emeğine sağlık.

Lafım sözüm kimseye değil fakat ben bu sitede özellikle ''sissil'' arkadaşımıza biraz yüklenildiğini görüyorum. Neden bu durum böyle anlamış değilim.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: stoplarda 2ci sis lambası çalışmam   stoplarda 2ci sis lambası çalışmam Empty2009-01-02, 17:20

aynı işlemi bende dün yaptım bende arka sis lambasını çift yaptım eski stop duyum biras asınmıstı bende yeni aldım ve aldıım duyda arka sis ampulunun duyları yoktu eskisinden söküp monteledim suan çift yanıo ve arkadan gelenlerinde rahatsız olduunu sanmıorum zaten her zaman acmıorum mağlum kıs ayındayıs havalar yağışlı bu gibi durumlarda kim ne derse desin yakarım ben arka sislerimi Very Happy
Renault9
Admin
Renault9

Doğum tarihi : 07/12/85
Aracınızın Modeli : 2005 Fiat Punto Dynamic 1.3 Multijet

MesajKonu: Geri: stoplarda 2ci sis lambası çalışmam   stoplarda 2ci sis lambası çalışmam Empty2009-01-02, 22:08

Yanlış görmüşsün.

beyazıt demiş ki:
Sissil arkadaşım çok güzel olmuş emeğine sağlık.

Lafım sözüm kimseye değil fakat ben bu sitede özellikle ''sissil'' arkadaşımıza biraz yüklenildiğini görüyorum. Neden bu durum böyle anlamış değilim.
http://www.renault9-11.com
By_Ne0

By_Ne0

Doğum tarihi : 17/09/89
Aracınızın Modeli : 93 RENAULT Broadway

MesajKonu: Geri: stoplarda 2ci sis lambası çalışmam   stoplarda 2ci sis lambası çalışmam Empty2009-01-02, 22:13

benm aracımda sağ-sol orjinal sis lambası var çıkarıp dikkatli şekilde duya fln baktım orjinal france farlar ve duylar
fairwayBATU

fairwayBATU

Doğum tarihi : 16/03/91
Aracınızın Modeli : 94 FAİRWAY

MesajKonu: Geri: stoplarda 2ci sis lambası çalışmam   stoplarda 2ci sis lambası çalışmam Empty2009-01-16, 18:00

sissil demiş ki:
stoplarda orjinalde 1 tane sis lambası var bildiğiniz üzere ben 2 ci için yuvaya bir kaç parça ekledim 2 stoptada şu an lambalarım yanmakta bu şekilde arkamdan gelen araç beni daha iyi görebilmekte

stoplarda 2ci sis lambası çalışmam Ph213jp9
peki bunu nası yaptın biraz aydınlatırmısın.. benimde kafamda uzun zamandır var.. biraz detaylı anlatırsan sevinirim Smile
kalyoncumotor

Doğum tarihi : 17/05/82
Aracınızın Modeli : renault 9 broadway

MesajKonu: Geri: stoplarda 2ci sis lambası çalışmam   stoplarda 2ci sis lambası çalışmam Empty2009-07-15, 14:10

Ampülü ya 21w tır yada 24 w tır. sen onlara 12v 63 10w veya 5 w ampül takarsan arkadakilerin gözünü almaz. görüntünde bozulmaz ben öyle yaptım...
barut

barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

MesajKonu: Geri: stoplarda 2ci sis lambası çalışmam   stoplarda 2ci sis lambası çalışmam Empty2009-07-20, 09:59

benim aklımda bir proje var bu sis lambaları kısmına sadece ledlerle yapılan bir bant şeklinde aydınlatma ama frene basınca yanacak bu durum vizede sorun çıkarırmı ?
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t10029-yte-yeni-barut-
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: stoplarda 2ci sis lambası çalışmam   stoplarda 2ci sis lambası çalışmam Empty2009-07-20, 10:30

shawshang demiş ki:
benim aklımda bir proje var bu sis lambaları kısmına sadece ledlerle yapılan bir bant şeklinde aydınlatma ama frene basınca yanacak bu durum vizede sorun çıkarırmı ?
ordaki letleri muayenede takmazsın,yalnız fazla ampül trafikte frende beklemelerde fren müşürünü eritip kısa devreye yol açıyor
barut

barut

MesajKonu: Geri: stoplarda 2ci sis lambası çalışmam   stoplarda 2ci sis lambası çalışmam Empty2009-07-20, 11:15

aslında çok güzel bir görüntü olacaktı çözüm yolu nedir abi sence yada yolu varmı ?
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: stoplarda 2ci sis lambası çalışmam   stoplarda 2ci sis lambası çalışmam Empty2009-07-20, 11:19

shawshang demiş ki:
aslında çok güzel bir görüntü olacaktı çözüm yolu nedir abi sence yada yolu varmı ?
çözümü var tabiki,normal ampulün içini söküp let diziyorlar,o ampüller fazla elektrik çekmiyor,sis ve stoba komple let olursa müşürün ısınacağını sanmıyorum ,fakat arabanızda vuruntulu motor çalışmasına sebep verecektir,renault serisi araçlar da ampüllerin amprei dahil tutmazsa sağ sol olarak araçta vuruntulu çalışma yapar ve sebebinide bulamazlar,araca sibop bile atarlar motora Very Happy ve arıza yine bulunamaz,bana sorarsanız o letleri geri vites lambasına takın araçlarımızın geri vites aydınlatması zayıftır

En son 93 spring tarafından 2009-07-20, 11:20 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
barut

barut

MesajKonu: Geri: stoplarda 2ci sis lambası çalışmam   stoplarda 2ci sis lambası çalışmam Empty2009-07-20, 11:20

demekki orjinali neyse o durumda bırakmalı Smile
onuruyar

onuruyar

Doğum tarihi : 12/07/82
Aracınızın Modeli : RENAULT 9 GTe Broadway (1992')

MesajKonu: Geri: stoplarda 2ci sis lambası çalışmam   stoplarda 2ci sis lambası çalışmam Empty2009-07-23, 22:02

bende 2.sis lambasını yaptırmıştım kaç sene önce..
faruk 54

faruk 54

Doğum tarihi : 23/04/86
Aracınızın Modeli : 1988

MesajKonu: Geri: stoplarda 2ci sis lambası çalışmam   stoplarda 2ci sis lambası çalışmam Empty2009-07-26, 22:18

ben kendım yapmıştım.

stoplarda 2ci sis lambası çalışmam
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» sabit sinyaller