RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme....

+22
safranliyim
SPRİNG
emolotion
ziyacık
pegasos14
VetApex!
onuruyar
Bakrep
samsunlu R-9
quiksiLver
kudal
By_Ne0
KAANPAKAY
modi
burcinhan
livan08
rdmaksl
karadeniz
okan4037
oguz
__bodrumlu__
konvekta
26 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
Misafir
Misafir

orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme....   orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 Empty2008-12-25, 16:04

tmm bundan sonrasında el becerim konuscak
yardımların için çok tesekkürederim konvekta
konvekta

konvekta

Doğum tarihi : 15/06/78
Aracınızın Modeli : 2OO6 starex 2.5 intercool turbo diesel

MesajKonu: Geri: orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme....   orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 Empty2008-12-26, 12:28

burdurlu kardeşim sanki seni biraz gergin gibi hissetim.. relax diyorum. gereksiz yere aklını hiç karıştırmaya gerek yok.

biz burdayız. eğer cevabını biliyorsak kıskanmadan elimiz den geldigince cabuk bir şekilde cevap vermeye çalışırız.

şimdi. konsul büton dügmeleri renklendirmek için istegin renkte cam boyası alıyorsun ufak bir fırça ile ( ki bu fırça suluboya fırçası olucak) sonra büton kapagının iç kısımndaki beyaz plastik bölümünü boyuyorsun
işte bu kadar. yanlız iş boyamaklada kalmıyor.. büton içinde ki ampülün yerleştigi yeşil plastigin kapağa bakan kısmını kesip çıkarman lazım.. onu da yukarıda bir kaç defa anlattım. oradan bakabilirisin. saygılar :bye:
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme....   orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 Empty2008-12-27, 07:39

konvekta ben baska yol izledim ve ampullerin içinde bulunduu yesil plastii ters cevirerek köselerdeki cıkıntılarını kesip öle taktım sonuc ise işte resimler Very Happy
orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 26122008009of4

orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 26122008010eq9
konvekta

konvekta

MesajKonu: Geri: orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme....   orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 Empty2008-12-27, 15:17

çok güzel olmuş.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme....   orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 Empty2008-12-28, 16:25

saol abi resimlerde pek belli olmuo ama canlı bakınca cok güsel artık gece camı acarken merkezi kilit düğmesine basmıorum Very Happy
Bakrep

Bakrep

Doğum tarihi : 16/02/85
Aracınızın Modeli : 1993 Broadway GTE

MesajKonu: Geri: orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme....   orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 Empty2008-12-29, 09:04

by_reno_9 resimlere baktım üsteki merkezi kilit ve cam açma butonlarının içindeki yeşil plastiği tam delmemişsin galiba çünkü yarısı kırmızı yarısı beyaz.Bende yaptım ama içindeki lambaların 2'si patlamış ondan lamba alıp resimlerini en yakın zamanda ekliyecem
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme....   orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 Empty2008-12-29, 09:20

Bakrep demiş ki:
by_reno_9 resimlere baktım üsteki merkezi kilit ve cam açma butonlarının içindeki yeşil plastiği tam delmemişsin galiba çünkü yarısı kırmızı yarısı beyaz.Bende yaptım ama içindeki lambaların 2'si patlamış ondan lamba alıp resimlerini en yakın zamanda ekliyecem
ben yesil plastiği delmedim ters cevirip köselerindeki plastiklerini keserek taktım resimlerde böle görünüo gece bakınca cok süper görünüo ayrıca merkesiz kilit düğmesini hiç ellemedim
onuruyar

onuruyar

Doğum tarihi : 12/07/82
Aracınızın Modeli : RENAULT 9 GTe Broadway (1992')

MesajKonu: Geri: orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme....   orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 Empty2009-01-04, 12:24

by_reno_9 demiş ki:
ya saatin ısığını nasıl değistrdin anlamadım valla ??? scratch

yeni broadwaylerin ışığı öle zaten bizmkilerde eski tarz şahsen bende ondan taktım güzelde duruyo daha asil Very Happy
Bakrep

Bakrep

MesajKonu: Geri: orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme....   orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 Empty2009-01-14, 22:25

Yapmak isteyipte yapamayan arkadaşlara yardımcı olur.İşallah Smile
orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 1_Fotograf0145_1 orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 2_Fotograf0148_2
Sonuç olarak:
orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 3_4_3
şimdiden kolay gelsin...
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme....   orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 Empty2009-01-15, 00:11

mavi filtreyi kaldırmadan veya delmeden olmuyor değil mi? scratch

sadece sulu boya ile yapılması ilginç. ama basit görünüyor. elinize sağlık..
http://www.nettekalite.com
Bakrep

Bakrep

MesajKonu: Geri: orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme....   orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 Empty2009-01-15, 07:23

Resimden dolayı mavi gibi geldi.Herhalde Smile onlar yeşil ben çok uğraştım filtre olmadan lambaları bağlabilir miyim?Diye ama olmadı.En iyi çözüm delmek Sad
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme....   orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 Empty2009-01-16, 14:26

çok güsel olmus eline sağlık projenin dewamını bekleris ben simdi kaloriferin ayağa üfleyen kısmındaki ızgaranın içine mavi led koycaam
pegasos14

pegasos14

Doğum tarihi : 11/05/76
Aracınızın Modeli : 1996 SPRİNG

MesajKonu: Geri: orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme....   orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 Empty2009-01-27, 14:32

süper olmuş boyamak yerine başka birşeyler kullansak nasıl olurdu?
ziyacık

Doğum tarihi : 22/01/79
Aracınızın Modeli : 1994 FLASHS

MesajKonu: Geri: orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme....   orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 Empty2009-01-27, 18:17

arkadaşlar bu gün led ampul buldum tane aldım gösterge ışıklarını değiştirecem. yalnız bu ledlere nasıl bir direnç takmam gerekir. yardımcı olursanız sevinirim
kudal

MesajKonu: Geri: orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme....   orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 Empty2009-01-27, 20:48

by_reno_9 demiş ki:
çok güsel olmus eline sağlık projenin dewamını bekleris ben simdi kaloriferin ayağa üfleyen kısmındaki ızgaranın içine mavi led koycaam

benim arabaya da koy...ben hiç anlamıyom bu işlerden...
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme....   orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 Empty2009-01-28, 10:42

kudal demiş ki:
by_reno_9 demiş ki:

abi ne diorum işte sen gel benim mekana senin arabayı bastan yaratalım orta konsolu sökelim temizleyelim camlara film cekelim eksoz baslığı göstergeyi değitirelim ben dün göstergenin altına 5 wattlık ampul koydum öle bi canlandıki ilk günki gibi aydınlatıo vites topuz takalım orta kolcak koyalım direksiyon kılıfı daha birsürü sey sen yeterki arabayı bizim buraya getir
kudal

MesajKonu: Geri: orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme....   orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 Empty2009-01-28, 17:12

by_reno_9 demiş ki:
kudal demiş ki:
by_reno_9 demiş ki:

abi ne diorum işte sen gel benim mekana senin arabayı bastan yaratalım orta konsolu sökelim temizleyelim camlara film cekelim eksoz baslığı göstergeyi değitirelim ben dün göstergenin altına 5 wattlık ampul koydum öle bi canlandıki ilk günki gibi aydınlatıo vites topuz takalım orta kolcak koyalım direksiyon kılıfı daha birsürü sey sen yeterki arabayı bizim buraya getir

naaptın baba yaw. o dediklerine benim param yetmez. ben 6 aydır film çektirsem mi çektirmesem mi diye düşünüp duruyorum. ama yine de allah razı olsun.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme....   orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 Empty2009-01-28, 17:51

önemli deil barıs abi bu saydıklarım sana en fazla 50-60 tl ye mağlolur ama araban varya süper olur herkes döner bakar hele camlara film cekince bence 1 dk bile durma filmi cektir tamponları boyarıs ben ehliyeti alıyım uğrarım bi ara daha uzun konusuruz abi sertifikayı bekliorum
emolotion

emolotion

Doğum tarihi : 10/07/87
Aracınızın Modeli : Flash

MesajKonu: Geri: orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme....   orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 Empty2009-02-28, 12:09

tebrik ederim konvekta çok güzel çalışma olmuş ilerde bende yapmayı düşünüyürum
SPRİNG

SPRİNG

Doğum tarihi : 30/03/88
Aracınızın Modeli : RENAULT 9 SPRİNG

MesajKonu: Geri: orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme....   orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 Empty2009-03-03, 16:56

eline sağlık abi bende senden görüp düğmeleri renklendirdim çok güzel oldu valla.
konvekta

konvekta

MesajKonu: Geri: orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme....   orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 Empty2009-03-10, 09:33

arkadaşlar yukarı bölümde cam ve merkezi kilitlerin renklendirmesi konu edilmişti.
bu bölümde dörtlü ikaz ve cam rezistans .arka sis dügmelerin renklendirilmesi acıklayacagım.

dügme kapaklarını cıkarmak için hafifce kapakları kendimize dogru cekiyoruz.
orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 49269900
kapakları elimize aldıgımız da bir tanesinin farklı oldugunu görecegiz. oda arka sisin kapagı.

bu kapak için işlemimiz oldukça basit. kapagın iç kısmındaki yeşil plastiği ince uclu düz bir tormavida yardımı ile çıkartıyoruz.
ve işlem bu kadar daha sonra içeride kalan beyaz plastiği istedigimiz renge boyuyoruz.
diger kapaklar için yöntemimiz biraz farklı oluyor.
orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 14261869
bu kapaklarda kagıda rengi veren kagıdın arka kısmında ki boya. işte biz bu boyayı kazıyacagız.

bunun için kapaklarda ki işaretledigim yerlerden bir tormavida ile cıkıntılı plastigi sıyırıp alıyoruz.
daha sonra ön kısımdan elimizle bastırdıgımızda hem beyaz plastik hemde yeşil kagıdımız çıkmış oluyor.
orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 28197747

orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 61291053
şimdi kazıma işlemine başlıyoruz. bu konu çok önemli çok dikkatli olun fazla bastırmayın kagıt zarar görmesin.

orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 34584066
kazıma işlemi bittikten sonra tekrar kagıdı ve üstüne beyaz plastiği köşe yerleri birbirine denk gelicek şekilde yerine oturtuyoruz.

tabi dügmeye basıldıgında kagıt ve plastik içeri kaçmaması için resimde görüldügü lehim aracı ile arkadan punta atıyoruz
orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 70018700

orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 45074677

ve işlemimiz bitmiş oluyor.

daha sonra boyamaya gecebiliriz.
orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 77288873
orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 53803779
orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 30611858

konsuldaki renk degişikliklerini tecrübe ettigim için
aynı renk birligi daha sade ve güzel görüneceginden bütün kapakları aynı renk acık yeşile boyadım.
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme....   orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 Empty2009-03-10, 14:02

Bi sorum olcak, herşeyi anladım ama o ,paykeki nezaman kullanıyoruz ? Razz
safranliyim

safranliyim

Doğum tarihi : 09/03/82
Aracınızın Modeli : 99 model rn

MesajKonu: Geri: orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme....   orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 Empty2009-03-10, 16:18

eline emeğine sağlık
livan08

livan08

Doğum tarihi : 01/01/81
Aracınızın Modeli : 2004 DAIHATSU TERİOS SX

MesajKonu: Geri: orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme....   orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 Empty2009-03-10, 16:28

son halinin gece resimlerini atacak mısın kaptan?
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme....   orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 Empty2009-03-10, 17:02

ellerine sağık.
Fransız Renault 9/11 serilerinde dörtlü flaşör düğmesi kırmızı yanar... Kıbrısta kullandığım R9 turbo da öyleydi.
ben kendi R9 umda düz bir kağıdı kırmızıya boyayıp dörtlü flaşör düğmesinin altına yerleştirmiştim.
Belki 85 model R9GTL modellerinde bu düğme orjinalinde kırmızı yanıyordur.(belki kırmızı bir çember vardır.)Bu model aracı olan arkadaşlar bizi aydınlatabilir.
konvekta

konvekta

MesajKonu: Geri: orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme....   orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 Empty2009-03-10, 19:57

çalışmalar uzun bir zaman aldıgı için yoruldugunuzda çay ve kek molası vermeyi unutmayın .. şeklinde bir resimli anlatım sunmak istemiştim. :bye:
rdmaksl

Aracınızın Modeli : -

MesajKonu: Geri: orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme....   orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 Empty2009-03-10, 20:44

eline sağlık çok güzel bir anlatım ve çalışma olmuş,
bende bir şey soracağım,benim arabada özellikle arka kapı koluna ve benzer bir iki yere led takmak istiyorum,ama kullanacağım led ve bunlara direnç bağlanması konusunda biraz yardıma ihtiyacım var,bu konuda bilgisi olan varmı?
gacal59

gacal59

Doğum tarihi : 14/03/88
Aracınızın Modeli : broadway rn spi-gökay

MesajKonu: Geri: orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme....   orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 Empty2009-05-06, 12:16

mrb arkdaşlar forumda yeniyim benim orta konsoldaki ışıklar yanmıyo bide düğmeler erimiş üzerindeki işaretler kaybolmuş ışık işine bakmadan önce bu düğmeleri ist nerde bulurum
By_Ne0

By_Ne0

Doğum tarihi : 17/09/89
Aracınızın Modeli : 93 RENAULT Broadway

MesajKonu: Geri: orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme....   orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 Empty2009-05-06, 12:28

istanbulda her istediğin parcacıda bulabilrsin yalnız onların sıfırları biras pahalıdır eğer avrupa yakasında isen ikitelli organize sanayideki cıkmacılardan bulabilirsin
drahreis

drahreis

Doğum tarihi : 14/05/85

MesajKonu: Geri: orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme....   orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 Empty2009-05-09, 09:44

güzel olmuş elinize sağlık
flash_s_94

flash_s_94

Doğum tarihi : 28/07/88
Aracınızın Modeli : flashs

MesajKonu: Geri: orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme....   orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 Empty2009-08-30, 13:33

cıkmıyo kardeşim bunun içinde yeşil beyaz yer falan
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme....   orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 Empty2010-01-11, 19:39

flash_s_94 demiş ki:
cıkmıyo kardeşim bunun içinde yeşil beyaz yer falan

hitap ettiğin kişi senden kaç yaş büyük...kaldı ki öyle olmasa bile bu şekilde konuşman çok yanlış...
http://www.ladatr.com
staplis

staplis

Doğum tarihi : 01/06/81
Aracınızın Modeli : 1993 fairway

MesajKonu: Geri: orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme....   orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 Empty2010-01-11, 19:43

Sad
konvekta

konvekta

MesajKonu: Geri: orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme....   orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme.... - Sayfa 2 Empty2010-01-11, 19:45

şunu yazmayı unuttum. tabiki yeni ampülün telli olmayacaktır. o yüzden ampülün ayakları acarak başka ince bir tel ile ayakları biribirine elle cevirerek bagla sonra takablirisin.

orta konsul çalışmaları ve dügme renklendirme....
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-