RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada)

+18
film8
aLPaCiNo
93 spring
ozzz2110
modi
mahmut
onurfairway
Renault9
onuruyar
Cihangir KALKAN
karadeniz
By_Ne0
sisyphos
Elbruz
Renault12
rdmaksl
VetApex!
olvne
22 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
olvne

olvne

Doğum tarihi : 03/09/88
Aracınızın Modeli : 1995 Spring

Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada) - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada)   Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada) - Sayfa 2 Empty2009-05-29, 12:12

ozzz2110 demiş ki:
tansaşlarda falan satılan pencere fitilleri var kendinden yapışkanlı ve bir serum lastiği kalınlığında,kapının fitile basan yerine yapıştırsak az da olsa etki yapar sanırım ama benim,yüm derdim göğüsle,azıcık sarsıldı gelen tıkırtılar delirtiyor.Şeytan diyor tüm göğsü silikonla yapıştır ama kalorifer sorun çıkarsa al başına belayı.

O izolasyon bantları pek uygun değil daha önce incelemiştim. Konsol tıkırtısı için de iki tavsiyem var birincisi adminimizin uygulaması vardı konsolun yan kısımlarına karton sıkıştırmak ben karton yerine ön cam fitili boyunca ve kenarlara alabildiğine sünger sıkıştırdım. Özellikle sigorta kapağının oraya takviye lazım. İkincisi ise bunları yaptıktan sonra konsolu sökmeden kadranı sökerek ya da sökmeden hafifçe öne doğru çekerek konsolun geçme yerlerine ve metale değen kısımlarına alabildiğine silikon sprey sıkmak baya etkili oluyor tıkırtı için.
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/otomobilim-f7/1995-ren
olvne

olvne

MesajKonu: Geri: Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada)   Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada) - Sayfa 2 Empty2009-09-14, 14:15

Bayadır ilgilenememiştim bu kapı fitili olayıyla okul başlamadan biraz hızlanıyım dedim. Bugün deneme amaçlı fotoğrafta gösterdiğim kuş serisinin kapı üstü ince yarım fitillerinden bir tane aldım ve tam düşündüğüm gibi bu uygulama için biçilmiş kaftan hatta biraz uzun bile geldi. Bantla rastgele tutturdum özellikle ön direkten itibaren aynı yeni nesil araçlardaki gibi dıştan ikinci bir kat olarak kapatıyor ve kapının açılıp kapanmasına da hiç bir şekilde engel değil. Fiyatı da çok komik bir rakam ön kapının tanesi 3 lira Very Happy.Bir tek sabitleme konusu kaldı ona da düşünücem bir şeyler.

Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada) - Sayfa 2 Dsc00696al

Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada) - Sayfa 2 Dsc00699s

Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada) - Sayfa 2 Dsc00702w

En son olvne tarafından 2009-09-14, 16:09 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Cihangir KALKAN

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : a

MesajKonu: Geri: Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada)   Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada) - Sayfa 2 Empty2009-09-14, 14:40

İyi bakalım. Ne zamandır DH Kuş serisi grubunda konuyu incelerken görüyordum. Very Happy
olvne

olvne

MesajKonu: Geri: Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada)   Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada) - Sayfa 2 Empty2009-09-14, 14:49

Tamamiyle ilim-irfan amaçlı Very Happy Belki işime yarar bi fotoğraf filan olur diye bakıyorum arada. Bir tane fazladan alıp fitili komple camın etrafı boyunca sarmayı düşünüyorum hem ön direk, hem üst kısım hem de orta direkler kaplanmış olur.
Renault9
Admin
Renault9

Doğum tarihi : 07/12/85
Aracınızın Modeli : 2005 Fiat Punto Dynamic 1.3 Multijet

MesajKonu: Geri: Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada)   Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada) - Sayfa 2 Empty2009-09-14, 16:00

Yolda rüzgar sesi yapacakmı bi kontrol et bence.
http://www.renault9-11.com
olvne

olvne

MesajKonu: Geri: Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada)   Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada) - Sayfa 2 Empty2009-09-14, 16:14

Deneme amaçlı sadece ön kapılara yapıcam zaten çok iyi sabitlenmesi lazım ki aradaki boşluk uğultu yapmasın daha beter. Aslında çok da büyük bir mucize beklemiyorum sonuçta kuş serisinde var ama ön direkten 100 km üstü rüzgar sesi aldığı söyleniyor. Benim amaç 110 km ve sonrasında ses olması. Bir de tabi psikolojik etkisi olacak Smile
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada)   Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada) - Sayfa 2 Empty2009-09-15, 05:52

olvne demiş ki:
Deneme amaçlı sadece ön kapılara yapıcam zaten çok iyi sabitlenmesi lazım ki aradaki boşluk uğultu yapmasın daha beter. Aslında çok da büyük bir mucize beklemiyorum sonuçta kuş serisinde var ama ön direkten 100 km üstü rüzgar sesi aldığı söyleniyor. Benim amaç 110 km ve sonrasında ses olması. Bir de tabi psikolojik etkisi olacak Smile
lütfen şu lastikleri yapıştırpta arabanın boyasını ve kapı menteşelerini yeme,ses geliyosa rüzgar sesi ,gel yapalım sesi keselim
olvne

olvne

MesajKonu: Geri: Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada)   Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada) - Sayfa 2 Empty2009-09-15, 07:21

Abi biliyorum kuş serisine genel olarak karşısın kapının kapanmasına hiç bir engeli yok sabitlemek için de zaten asla boyaya yapıştırıcı filan sürmem dandik bir lastik için kapı boyasına kıyamam Smile
aLPaCiNo

aLPaCiNo

Doğum tarihi : 21/07/82
Aracınızın Modeli : RainBow'S'

MesajKonu: Geri: Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada)   Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada) - Sayfa 2 Empty2009-09-15, 08:39

sıcak silikon yada normal silikon iş görebiliri aslında
http://www.renaultturkey.com
film8

Doğum tarihi : 28/03/87
Aracınızın Modeli : R-11 GTS

MesajKonu: Geri: Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada)   Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada) - Sayfa 2 Empty2009-09-15, 22:33

silikon boyada etki yapıyor mu?
burak34

burak34

Doğum tarihi : 04/03/81

MesajKonu: Geri: Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada)   Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada) - Sayfa 2 Empty2009-09-16, 16:33

valla sana süper bi tavsiye ben denedim sonuçlar iyi denebilir,hemde kazıklanmaya gerek yok.nalburlar da satılan kapı fitilleri var ama bunlar silikonlu olanlardan kendinden yapışkanlı arabanın sacına müthiş yapışır cinsten,metresi 50 ykrs gibi beyaz renklidir deneyip gör..
ahmet.ozer

ahmet.ozer

Doğum tarihi : 10/06/81
Aracınızın Modeli : flash 11 txe

MesajKonu: Geri: Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada)   Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada) - Sayfa 2 Empty2010-09-09, 22:51

arkadaşlar bu kapı ile cam arasındaki çıtaların adı tam ne geciyor takım olarak alacağım nereden bulabilirim fiyatı nekadardır şimdiden teşekkürlere
cleyy

cleyy

Doğum tarihi : 07/03/80
Aracınızın Modeli : 1990 flash 11 txe

MesajKonu: Geri: Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada)   Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada) - Sayfa 2 Empty2010-09-10, 09:21

ahmet.ozer demiş ki:
arkadaşlar bu kapı ile cam arasındaki çıtaların adı tam ne geciyor takım olarak alacağım nereden bulabilirim fiyatı nekadardır şimdiden teşekkürlere

süpürgelik olması lazım ön kapılar için almıştım bende çiftine 16 lira verdim.
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

Doğum tarihi : 15/09/84
Aracınızın Modeli : 1990 Model Mitsubishi Lancer 1.5 Special Edition :)

MesajKonu: Geri: Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada)   Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada) - Sayfa 2 Empty2010-09-13, 11:50

Birdahakine kağıt bant kullanmanı öneririm, şeffaf bantı sökerken yapışkanı kalıp seni tırmalattırabilir Smile
Bence cam silikonu iyi iş görür Wink
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t5950p50-1990-model-mi
olvne

olvne

MesajKonu: Geri: Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada)   Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada) - Sayfa 2 Empty2010-09-13, 12:01

Yasin abi açıkçası yapıştırma tarzı şeyler boyaya zarar verir diye vazgeçtim. Cam silikonunun zararı var mı pek araştırmadım. Aslında kuşların bu ince fitil tam bu iş için biçilmiş kaftandı. Sadece üst kısımlara değil orta direk kısmına da yapmayı düşünüyordum.
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

MesajKonu: Geri: Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada)   Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada) - Sayfa 2 Empty2010-09-13, 12:49

olvne demiş ki:
Yasin abi açıkçası yapıştırma tarzı şeyler boyaya zarar verir diye vazgeçtim. Cam silikonunun zararı var mı pek araştırmadım. Aslında kuşların bu ince fitil tam bu iş için biçilmiş kaftandı. Sadece üst kısımlara değil orta direk kısmına da yapmayı düşünüyordum.

Cam silikonu iyi tutar ve esnekliğiylede avantajlı ama sökmesi çok zahmetli ve zor olur evet...
Neticeyi bekliyoruz Arda Wink
olvne

olvne

MesajKonu: Geri: Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada)   Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada) - Sayfa 2 Empty2010-09-13, 13:20

İşte sökerken boyayı götürme ihtimali var her türlü yapıştırıcının. Hoş yaptıktan sonra biraz olsun etki ederse niye sökülsün o da var ama orjinal boyaya kıyamam Very Happy Onun dışında yapmak isteyen için bizim araçlarda kapıya hiç bir engeli yok yola çıkıp da denemiştim uğultu filan yapmamıştı 90 km ve üstünde çok da fazla gitmedim onu da belirtiyim.
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

MesajKonu: Geri: Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada)   Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada) - Sayfa 2 Empty2010-09-13, 13:39

Arda orijinal boyaya kıyamıyorsan çıkma bir kapı alıp boyat ve tak senin araca, onda dene Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada) - Sayfa 2 120224
olvne

olvne

MesajKonu: Geri: Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada)   Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada) - Sayfa 2 Empty2010-09-13, 13:43

Aslında en güzeli dökük bir r9 alıp ondan uygulamak orasına dokunma burasına karışma olmuyor böyle Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada) - Sayfa 2 916329 Zaten 90'ı geçmiyorum rüzgar sesi rahatsız etmiyor Very Happy

Çift kapı fitili (Deneme fotoğrafları 3. sayfada)
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» reno11 gts arka cam fitili