RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Karbüratör Yaz Kış Ayarı

+8
toprak
Renault9
TAMER27
Lauréate
karadeniz
cüneyt-34
Elbruz
xmen1979
12 posters
YazarMesaj
xmen1979

xmen1979

Doğum tarihi : 01/01/79
Aracınızın Modeli : Honda Civic

Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty
MesajKonu: Karbüratör Yaz Kış Ayarı   Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty2007-10-23, 10:56

Merhaba arkadaşlar,

bizim araçların (bedenki araç spring) karbüratörün üstünde Yaz-Kış Ayarı diye bir yer var. Bunu yapmamızın bir faydası varmı ya da yapmamamızın olumsuz bir etkisi varmı acaba? Ben şimdiye kadar hiç değiştirmedim orayı yaz konumunda duruyor ve yaz kış aynı kullandım.

yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar
Elbruz

Elbruz

Doğum tarihi : 19/12/84
Aracınızın Modeli : Broadway

MesajKonu: Geri: Karbüratör Yaz Kış Ayarı   Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty2007-10-23, 10:59

Memnunsan neden değiştiresin ki?O ayar tam ne yapıyor bilmiyorum ama böyle bir ayar kışın çalışmayı ve ısınmayı kolaylaştırmak içinse yakıtı da artırıyor olmalı,zaten araç lpgli ise işe de yaramaz sanırım,benzini etkiler tahminimce.
xmen1979

xmen1979

MesajKonu: Geri: Karbüratör Yaz Kış Ayarı   Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty2007-10-23, 11:02

Elbruz demiş ki:
Memnunsan neden değiştiresin ki?O ayar tam ne yapıyor bilmiyorum ama böyle bir ayar kışın çalışmayı ve ısınmayı kolaylaştırmak içinse yakıtı da artırıyor olmalı,zaten araç lpgli ise işe de yaramaz sanırım,benzini etkiler tahminimce.

aslında kışın zor çalışıyor araç bi faydası olabilir mi diye düşünüyorum
cüneyt-34

cüneyt-34

Doğum tarihi : 08/08/58
Aracınızın Modeli : SPRİNG - 1994

MesajKonu: Geri: Karbüratör Yaz Kış Ayarı   Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty2007-10-23, 12:40

xmen1979 demiş ki:
Merhaba arkadaşlar,

bizim araçların (bedenki araç spring) karbüratörün üstünde Yaz-Kış Ayarı diye bir yer var. Bunu yapmamızın bir faydası varmı ya da yapmamamızın olumsuz bir etkisi varmı acaba? Ben şimdiye kadar hiç değiştirmedim orayı yaz konumunda duruyor ve yaz kış aynı kullandım.

yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar

İşte o kapakta aynen kış aylarında daha çabuk çalışmasını sağlamak için vardır orada.Yazın daha fazla dışarıdan gelen havayı alması için açılır.kışın ise kapatılır.Uygula kesin fark edeceksin.
http://www.yurtpartisi.org.tr
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: Karbüratör Yaz Kış Ayarı   Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty2007-10-23, 16:38

ama araba lpg li ise lpg ayarı bozulur yeniden ayar yaptırman gerekir... Wink

ama bence de kışın onu kış konumuna alman lazım...giren havayı kısıtlıyor...ayrıca o ayar karburatörde değil hava filitresinin girişinde olması lazım... Rolling Eyes
http://www.ladatr.com
cüneyt-34

cüneyt-34

MesajKonu: Geri: Karbüratör Yaz Kış Ayarı   Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty2007-10-23, 21:08

karadeniz demiş ki:
ama araba lpg li ise lpg ayarı bozulur yeniden ayar yaptırman gerekir... Wink

ama bence de kışın onu kış konumuna alman lazım...giren havayı kısıtlıyor...ayrıca o ayar karburatörde değil hava filitresinin girişinde olması lazım... Rolling Eyes

Evet hava filtresinin girişinde olur,yalnız gazlı araçlarda zaten dikkat ederseniz hava girişlerini neredeyse tamamen kapatırlar bu sebele gazlı araçlarda yaz-kış bununla oynamaya gerek yok.oynarsan gaz ayarını bozarsınız.
Lauréate

Aracınızın Modeli : ,

MesajKonu: Geri: Karbüratör Yaz Kış Ayarı   Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty2007-10-23, 21:15

Katılıyorum,

Yaz ve kış konumlarını ayarlamak, benzinli kullanımda yararlı olacaktır.
cüneyt-34

cüneyt-34

MesajKonu: Geri: Karbüratör Yaz Kış Ayarı   Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty2007-10-23, 21:18

Lauréate demiş ki:
Katılıyorum,

Yaz ve kış konumlarını ayarlamak, benzinli kullanımda yararlı olacaktır.

AYNEN ÖYLE Exclamation lol!
xmen1979

xmen1979

MesajKonu: Geri: Karbüratör Yaz Kış Ayarı   Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty2007-10-24, 05:58

arkadaşlar sonuç olarak ben aracı gazda kullanıyorum. kış aylarında akşamları benzine alıp bırakıyorum. Gaz ayarım bozulacağı için gerek olmadığını anladım. Sürekli benzinde kullanılırsa bu ayarın faydalı olacağını anladım.
Doğru mudur?
TAMER27

TAMER27

Aracınızın Modeli : 1995 Spring

MesajKonu: Geri: Karbüratör Yaz Kış Ayarı   Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty2007-10-24, 09:53

xmen1979 demiş ki:
arkadaşlar sonuç olarak ben aracı gazda kullanıyorum. kış aylarında akşamları benzine alıp bırakıyorum. Gaz ayarım bozulacağı için gerek olmadığını anladım. Sürekli benzinde kullanılırsa bu ayarın faydalı olacağını anladım.
Doğru mudur?

arkadaşlar akşamları aracı niçin benzine alıyorsunuz. bende hep gazda duruyor. bir mahsuru veya kolaylığımı var acaba?
xmen1979

xmen1979

MesajKonu: Geri: Karbüratör Yaz Kış Ayarı   Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty2007-10-24, 11:05

TAMER27 demiş ki:
xmen1979 demiş ki:
Doğru mudur?

arkadaşlar akşamları aracı niçin benzine alıyorsunuz. bende hep gazda duruyor. bir mahsuru veya kolaylığımı var acaba?

Kışın gazda çalışması zor olmuyor mu? çok soğuklarda?
TAMER27

TAMER27

MesajKonu: Geri: Karbüratör Yaz Kış Ayarı   Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty2007-10-24, 13:38

xmen1979 demiş ki:
TAMER27 demiş ki:
xmen1979 demiş ki:
Doğru mudur?

bilakis, benimki yazın bile benzinde zor çalışıyordu. gazda tık bile yok. hatta bende şüpheleniyordum ama geçen hafta havalar baya bi soğudu maraş dağlarının kar havası esiyordu. tek marşta tık diye aldı lol!
xmen1979

xmen1979

MesajKonu: Geri: Karbüratör Yaz Kış Ayarı   Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty2007-10-24, 14:15

TAMER27 demiş ki:
xmen1979 demiş ki:
TAMER27 demiş ki:
xmen1979 demiş ki:
Doğru mudur?

bilakis, benimki yazın bile benzinde zor çalışıyordu. gazda tık bile yok. hatta bende şüpheleniyordum ama geçen hafta havalar baya bi soğudu maraş dağlarının kar havası esiyordu. tek marşta tık diye aldı lol!

hani hep derler ya akşam park ederken benzine alın diye hatta sıralı sistemler bile biliyorsunuz stop ederken benzine geçiyor çalışırkende benzine geçiyor.
TAMER27

TAMER27

MesajKonu: Geri: Karbüratör Yaz Kış Ayarı   Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty2007-10-24, 14:22

ama sıralı sistemlerle klasikler farklı. aldığım yere sormuştum sadece arada sırada 1000-1500 km de bir benzinle kullan dediler.

lpg gaz halinde olduğundan benzinden daha çabuk ateş alır. diğer arkadaşlara sormak lazım belki başka nedeni vardır benzine almalarının.
Renault9
Admin
Renault9

Doğum tarihi : 07/12/85
Aracınızın Modeli : 2005 Fiat Punto Dynamic 1.3 Multijet

MesajKonu: Geri: Karbüratör Yaz Kış Ayarı   Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty2007-10-24, 14:36

Ancak LPG gaz faza tam olarak geçebilmesi için ısınması gerekir.zaten regülatör bu işi yapıyor.siz soğuk bir kış sabahında,lpg gönderirseniz motora tamö olarak gaz faza geçemez. buda çalıştırmayı geciktirir,motora zarar verir.

zaten sıralı sistemlerde motor suyu sıcaklığı 45C civarında iken benzinden gaza geçiş oluyor...

bu konuda her usta birşey söylüyor ama bizim aklımıza hiç makine mühendislerine sormak gelmiyor. ustalara saygımız sonsuz ama antifiriz konusunda bile çelişkili cevaplar verirken lpg konusunda kesin bir cevap beklemek yanlış olur. herkes kendi bildiğine doğru der...
http://www.renault9-11.com
xmen1979

xmen1979

MesajKonu: Geri: Karbüratör Yaz Kış Ayarı   Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty2007-10-24, 14:40

TAMER27 demiş ki:
ama sıralı sistemlerle klasikler farklı. aldığım yere sormuştum sadece arada sırada 1000-1500 km de bir benzinle kullan dediler.

lpg gaz halinde olduğundan benzinden daha çabuk ateş alır. diğer arkadaşlara sormak lazım belki başka nedeni vardır benzine almalarının.

ben şöyle biliyorum o beyin dediğimiz cihaz regülatör. Regülatör gazın buharlaşmasını sağlıyor. soğuk havada rogülatör ısınmadan çalıştığı için gazı buharlaştıramaz ve buharlaştıramadandan yakamaz diye biliyordum. ama çalıştığına göre oluryor demekki
toprak

toprak

MesajKonu: Geri: Karbüratör Yaz Kış Ayarı   Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty2007-10-24, 16:37

arkadaşlar işin tekniğini bilmem ama kışın en soğuk gününde bile sabah lpg ile tek marşta çalıştırıyorum. bugüne kadar hiç sorun yaşamadım.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Karbüratör Yaz Kış Ayarı   Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty2007-10-24, 17:01

gaz ayarından sabah çalıştırma ayarlanabiliyor...

sıralı sistemle ilgili 1yanlış anlaşıma var sanırım...
sıralı sistemlerde sadece ilk çalıştırma benzindedir...motoru stop ederken benzine almanın 1 anlamı yok...

ama sabahları soğuk çalıştırmada arabayı gazda çalıştırmak isterseniz;
lpg sıvı fazdadır sadece basınç düşüşü yüzünden küçük 1 miktar gaz fazına geçer...eğer lpg ayarı normalden biraz fazla açık ise basınç düşüşü yaşayan sıvı-lpg miktarı artacağından gaz fazındaki lpg miktarı daha fazla olur ve araç çalışır...ama gene de sıvı lpg nin tamamı gaz fazında olmadığı için sıvı halde yanma odalarına dolma olur...sıvı olarak gelen gaz da yanma odalarının içnde çok dengesiz yanmalara, çok şiddetli patlamalara ve ani yüksek ısı çıkışlarına sebep olur...lpgde iken soğuk motorda aracın çalışmasında düzensizlik vardır mutlaka...bunu benzine göre denerseniz net 1 şekilde görürsünüz...

lpg nin motora en çok zarar verdiği an bu andır...bu yüzden sabah ilk çalıştırmayı benzin ile yapıp en azından 5 dakika sonra araç lpg ye geçirilmelidir...

karadeniz
TAMER27

TAMER27

MesajKonu: Geri: Karbüratör Yaz Kış Ayarı   Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty2007-10-25, 05:46

evet karadenizin dediği gibi ilk çalışmada motor resmen tekliyor. ne zaman hararet yükseliyor motor az ısınınca yavaş yavaş düzeliyor.

peki bunun motora verdiği zarar nedir. yani düzensiz yanma ne gibi sorunlara yol açar.

birde aracınızı nasıl ısıtıyorsunuz? en doğrusu acaba lpgde motor ısınıcaya kadar gaza basmakmı, yoksa benzinde biraz gidip lpgye almakmı? scratch

ben renault kitapçığında motoru ısıtmak için düşük viteste aracınızı hareket ettirin diye birşey duymuştum. tabiki benzinden yakıt tasarrufu sağlamak için. afro
xmen1979

xmen1979

MesajKonu: Geri: Karbüratör Yaz Kış Ayarı   Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty2007-10-25, 06:18

TAMER27 demiş ki:
evet karadenizin dediği gibi ilk çalışmada motor resmen tekliyor. ne zaman hararet yükseliyor motor az ısınınca yavaş yavaş düzeliyor.

peki bunun motora verdiği zarar nedir. yani düzensiz yanma ne gibi sorunlara yol açar.

birde aracınızı nasıl ısıtıyorsunuz? en doğrusu acaba lpgde motor ısınıcaya kadar gaza basmakmı, yoksa benzinde biraz gidip lpgye almakmı? scratch

ben renault kitapçığında motoru ısıtmak için düşük viteste aracınızı hareket ettirin diye birşey duymuştum. tabiki benzinden yakıt tasarrufu sağlamak için. afro

Evet lpg de ilk çalıltırmada gaz'a basıldığında ya da jikle çekildiğinde motor gayet düzgün çalışıyor tekleme olmuyor.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Karbüratör Yaz Kış Ayarı   Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty2007-10-25, 06:54

TAMER27 demiş ki:

soğuk çalıştırmada araç çalıştıktan sonra en az 20 saniye kadar rolantide çalışmalıdır...bu en az geçmesi gereken süre...
bunun dışında motor ısıtma deri 2000 devirdir...araç sabah benzinde çalıştırılıp en az 1-2 dakika 2000 devirde ısıtlamlıdır...bu harekete geçmeden önce motorun içinde yağlanmayan yer kalmaması için önemlidir...

sabah ilk çalıştırmayı mümkün olduğunca benzinde yapmaya çalışın ve ne kadar aceleniz olursa olsun en az 20-30 saniye kadar arabanın durduğu yerde çalışmasına izin verin... Wink
TAMER27

TAMER27

MesajKonu: Geri: Karbüratör Yaz Kış Ayarı   Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty2007-10-25, 07:10

deniz kardeş desene gözüm gibi sevdiğim arabama eziyet ediyorum Embarassed

o zaman kışın sopuklarda lpg ile çalıştırmaya son.

benzinden lpg ye nasıl geçilmeli. tüpü takan usta ""önce anahtarı "0" konumuna getirip karb.deki benzini bitir, bitince zaten o tekler sonra gaz konumuna alırsın"" demişti.

şimdi, karb.benzini bitirmeden gaza geçmenin bir mahsuru varmı?
bitirmezsek ordaki benzin uçarmı? Question
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Karbüratör Yaz Kış Ayarı   Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty2007-10-25, 07:21

uçmaz karburatördeki benzin bitine kadar araç lpg+benzin yakar ki çok sersem ve tekleyerek çalışır motor...usta doğrusunu söylemiş önce karb. daki benizn bitmeli sonra lpgye geçilmeli...yoksa motor boğulur... Wink
xmen1979

xmen1979

MesajKonu: Geri: Karbüratör Yaz Kış Ayarı   Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty2007-10-25, 07:29

ama gazdan benzine hemen geçebilirsiniz?
TAMER27

TAMER27

MesajKonu: Geri: Karbüratör Yaz Kış Ayarı   Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty2007-10-25, 07:30

oky. benzinde tek sevmediğim tek marşta almaması. oda renaultların genel bir sorunu zaten. onun haricinde benzili araç kullanması harbi çok zevkli. cheers
TAMER27

TAMER27

MesajKonu: Geri: Karbüratör Yaz Kış Ayarı   Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty2007-10-25, 07:31

xmen1979 demiş ki:

gazdan benzine hemen geçmiyor, çok sık kullanmıyorum benzini ondan dolayı galiba.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Karbüratör Yaz Kış Ayarı   Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty2007-10-25, 08:07

xmen1979 demiş ki:

evet geçilir...çünkü gaz benzin gibi karburatörde birikmez mikserden çıktığı gibi karburatör hava girişi üzerinden motora gider...dolayısıyla anahtarı ortaya aldığınız anda gaz valfi kapanır ve şak diye gaz kesilir...ama benizn valfi kapanır kapanmaz benzin boru üzerinden kesilse bile karburatörde kalan kısmını araç yakmaya devam eder...taa kii bitine kadar... Wink
xmen1979

xmen1979

MesajKonu: Geri: Karbüratör Yaz Kış Ayarı   Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty2007-10-25, 08:17

TAMER27 demiş ki:
oky. benzinde tek sevmediğim tek marşta almaması. oda renaultların genel bir sorunu zaten. onun haricinde benzili araç kullanması harbi çok zevkli. cheers

evet benzinde tek basmada çalışmıyor. Bunu çözmenin bir yolu varmıdır acaba? karbüratör temizliğinin işe yaradığını duymuştum. sizin fikirleriniz nelerdir arkadaşlarım?
Elbruz

Elbruz

MesajKonu: Geri: Karbüratör Yaz Kış Ayarı   Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty2007-10-26, 05:07

Benimki gazda çalıştıktan sonra da hiç tekleme falan yapmıyor.Hatta akü şarj olmayıp voltaj düştüğünde tank multivalfi kapanmasa stop da etmiyor.Ama işte o teklemeyi benzinde muhakkak yapıyor,o da jikle yüzünden sanırım,gazda jiklesiz çalışıyor çünkü.

Ama hortum üstündeki karışım vidası soğuk çalışmayı etkilemiyor,karbüratörde rolanti ayarıyla oynayınca değişiyor bende.
xmen1979

xmen1979

MesajKonu: Geri: Karbüratör Yaz Kış Ayarı   Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty2007-10-26, 08:02

Elbruz demiş ki:
Benimki gazda çalıştıktan sonra da hiç tekleme falan yapmıyor.Hatta akü şarj olmayıp voltaj düştüğünde tank multivalfi kapanmasa stop da etmiyor.Ama işte o teklemeyi benzinde muhakkak yapıyor,o da jikle yüzünden sanırım,gazda jiklesiz çalışıyor çünkü.

Ama hortum üstündeki karışım vidası soğuk çalışmayı etkilemiyor,karbüratörde rolanti ayarıyla oynayınca değişiyor bende.

hortum üzerindeki karışım vidasından kastın tam olarak nedir?
Elbruz

Elbruz

MesajKonu: Geri: Karbüratör Yaz Kış Ayarı   Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty2007-10-26, 12:40

Miksere giden gaz hortumunun üstünde,su hortumlarındaki hava alma vanalarına benzer bir ayar vanası var,oradan miksere giden gaz miktarı ayarlanabiliyor.
TAMER27

TAMER27

MesajKonu: Geri: Karbüratör Yaz Kış Ayarı   Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty2007-10-26, 13:09

dün benzinle çalıştırıp gaza aldım. gerçekten motor tıkır tıkır çalıştı. hiç tekleme sarsıntı falan yaşamadım.
teşekkürler..
osmankara

Doğum tarihi : 01/01/85
Aracınızın Modeli : r 9

MesajKonu: Geri: Karbüratör Yaz Kış Ayarı   Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty2009-09-06, 02:56

arkadşlar bir benzin bir gaz ne kendinizi ne arabanızı üzmeyin arabanız calışıyosa rahat bırakın. regülötörün ısınma olayı kafanızı karıştırıyorsa,lpg buharını hic duydunuzmu lpg eksi derecelerde bile buharlaşır tankların bukadar saglam olmasıda bundan,tankınızdaki boşluga arabanızı calıştıracak kadar gazhazır halde bekler.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: Karbüratör Yaz Kış Ayarı   Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty2009-09-06, 08:42

benzinde çalışıp ısınınca gaza geçmek, motor sağlığı için önemlidir...
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: Karbüratör Yaz Kış Ayarı   Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty2009-09-06, 20:35

osmankara demiş ki:
arkadşlar bir benzin bir gaz ne kendinizi ne arabanızı üzmeyin arabanız calışıyosa rahat bırakın. regülötörün ısınma olayı kafanızı karıştırıyorsa,lpg buharını hic duydunuzmu lpg eksi derecelerde bile buharlaşır tankların bukadar saglam olmasıda bundan,tankınızdaki boşluga arabanızı calıştıracak kadar gazhazır halde bekler.

Lpg buharlaşmak için belli bir sıcaklık ister ,soğukken tabiki çalışır motor burada bi problem yok ancak fazla yakar ,tankın boşluğu değilde regülatörün içinde bulunan gaz haznesinde arabanızı çalıştıracak kadar gaz hazır halde bekler desek daha doğru olur . benzin için şunu diyebiliriz ,kullanmazsakta olur ancak bu hortum çatlaması gibi önemli bir meseleye neden olur ki sonuçları hiç hoş olmaz !
AdnanSim

AdnanSim

Doğum tarihi : 22/09/94
Aracınızın Modeli : 1991 Renault 11 GTS C.P

MesajKonu: Geri: Karbüratör Yaz Kış Ayarı   Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty2009-09-07, 10:02

bendeki renault 11 gts'de otomatik olarak yapılıyor değilmi (c2j)
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: Karbüratör Yaz Kış Ayarı   Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty2009-09-07, 10:10

adss demiş ki:

1: ney otomatik olarak yapılıyor ?

2: Benzin lpg geçişini kasttettiysen bunun c2j ile ne alakası var ki ?
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: Karbüratör Yaz Kış Ayarı   Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty2009-09-07, 10:48

düğmeler var öyle,arkadaşın 92 brodwayda var,yollarda rezil oluyo,dicital garip bi düğme 2,5cm e2,5 cm kare küçük bişey o öyle bi numaralar yapıyo,biz benzine tüpe geçiremiyoruz düğme kendi halladiyo
AdnanSim

AdnanSim

Doğum tarihi : 22/09/94
Aracınızın Modeli : 1991 Renault 11 GTS C.P

MesajKonu: Geri: Karbüratör Yaz Kış Ayarı   Karbüratör Yaz Kış Ayarı Empty2009-09-07, 10:53

samsunlu R-9 demiş ki:
adss demiş ki:

1: ney otomatik olarak yapılıyor ?

2: Benzin lpg geçişini kasttettiysen bunun c2j ile ne alakası var ki ?
karbüratör yaz kış ayarı otomatik olarak yapılmasını kast ettim c2j'yi ekstra bilgi için yazdım renualt 11 gtslerde c2j karbüratör varya onun için ayrıca benim araçta lpg yok

Karbüratör Yaz Kış Ayarı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-