RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

gaz ayar vanası

+10
93 spring
sahinmustafa
samsunlu R-9
Elbruz
okan4037
e77c
karadeniz
renta
VetApex!
06MRT06
14 posters
YazarMesaj
06MRT06

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: gaz ayar vanası   gaz ayar vanası Empty2008-10-27, 21:51

arkadaşlar merhaba lpg beyninden miksere giden tel ile sarılı hortumun üzerinde bulunan ayar vanası benim flash da bir giriş iki çıkışlı tek ayar vanalı, ancak bu parçanın tek giriş iki çıkış ve her çıkışın üzerinde ayar vanası olanları varmış.ayar vanasını iki ayar vanası olan ile değiştirsem bana ne gibi bir faydası olur bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: Geri: gaz ayar vanası   gaz ayar vanası Empty2008-10-28, 10:11

https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/lpg-forumu-f15/lpg-ayary-t300.htm
konusunda geçmişti..

avantajı olduğunu düşünüyorum, hatta iki ayar vidası işi bilen bir usta olursa ayrı ayrı ayarlanıyor. buda farklı gazda motora giden gaz hava karışımının değişebileceğini gösterir..
http://www.nettekalite.com
renta

renta

Doğum tarihi : 14/09/79
Aracınızın Modeli : 1998 rl

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: Geri: gaz ayar vanası   gaz ayar vanası Empty2008-10-28, 17:48

ne vaydası olacakki sonucda iki hortum aynı mikserde birleşiyor benim flaşh da öyle hic elleme
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: Geri: gaz ayar vanası   gaz ayar vanası Empty2008-10-28, 17:56

renta demiş ki:
ne vaydası olacakki sonucda iki hortum aynı mikserde birleşiyor benim flaşh da öyle hic elleme

aynı mikserin farklı 2 çıkışı var yalnız...tek girişli mikserlerde bu elbette işe yaramaz ancak 2 boğaz için ayrı ayrı girişleri olan mikserlerde işe yarar...

hatta bu işi yaptıktan sonra miksere bile gerek yok aslında... Wink
http://www.ladatr.com
renta

renta

Doğum tarihi : 14/09/79
Aracınızın Modeli : 1998 rl

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: Geri: gaz ayar vanası   gaz ayar vanası Empty2008-10-28, 18:29

evet karadeniz haklısın sonradan ayıkdım evet cift boğaz karbiratör bogazları ayrı ayrı olduğu icin ayrı ayrı gaz verip iyi bir ayar yapılabilir
06MRT06

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: Geri: gaz ayar vanası   gaz ayar vanası Empty2008-10-28, 21:33

yarın bi bakayım gaz ayarı yaptırdıgım yere varsa taktırayım o vanadan bakalım nasıl olacak
VetApex!

VetApex!

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: Geri: gaz ayar vanası   gaz ayar vanası Empty2008-10-29, 08:49

06MRT06 demiş ki:
yarın bi bakayım gaz ayarı yaptırdıgım yere varsa taktırayım o vanadan bakalım nasıl olacak

ölçüm aletleriyle ayar yapan biyere gitmeyi unutma Wink
e77c

e77c

Doğum tarihi : 03/08/77
Aracınızın Modeli : 1992 Broadway

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: LPG Gaz ayar civataları   gaz ayar vanası Empty2009-01-27, 14:27

Herkese ayaz ve soğuk havanın memleketinden bol bol selamlar,
öncelikle bu forumu google de buldum ve hemen üye oldum,
aracım sabahları çok geç alıyor hatta 3 hafta önce çalıştırcam diye
6 aylık sıfır aküyü bitirdim genede çalıştıramadım.
sizlerin yüce bilgilerinizden faydalanmak isterim.
aracımı kaç kere gaz ayarına götürdüğümü inanın hatırlamıyorum.
yaptık diyolar ama nafile ertesi gün gene çok zor çalışıyor hatta beyindemi dedik
geçen sene gazın kafasınıda sıfır taktık ama çözemedim.
sizden ricam koyacağım resimlere bakıp hangi ayar civatası ne işe yarar söyleyebilirseniz
kendi ayarım gıdıklıya gıdıklıya kendim yapmak istiyorum
birde sabahları kolayca çalışması için motor soğukken bi (soğuk ayarı) diye bişilerden bahsediyolar
böyle bişi gerçekten varmı varsa nerden ve nasıl yapılır asıl bu ayarı bilmek isterim
lütfen bilen kişilerden yardımlarınızı bekliyorum,şimdiden teşekkürler.
saygılarımla...
gaz ayar vanası Brcayarcivatalarut3.th
okan4037

okan4037

Doğum tarihi : 17/08/89
Aracınızın Modeli : Peugeot 307 Gti :)

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: Geri: gaz ayar vanası   gaz ayar vanası Empty2009-01-27, 16:33

hocam arabanın performansı nasıl şu anda ?
pirinç vida olması gerekir beynin üstünde o çalışmaya direkt etkili onla bi oynamak gerekkebilir
e77c

e77c

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: Geri: gaz ayar vanası   gaz ayar vanası Empty2009-01-27, 18:29

arkadaşım performansı çok güzel benim ayar yaptırdıktan sonra asıl sorunum sabahları soğuk motoru ilk çalıştırmada çalıştıramıyorum
problemim bu,lpg kafasının soğuk ayarı varmı nerden yapılır...
Elbruz

Elbruz

Doğum tarihi : 19/12/84
Aracınızın Modeli : Broadway

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: Geri: gaz ayar vanası   gaz ayar vanası Empty2009-01-27, 18:39

O soğuk ayarı dedikleri resimde üzerinde saplama görülen vida.Ve burdan anladığım kadarıyla onu sonuna kadar ya da sona yakın kısmışlar.Sonuna kadar kısıksa bir tur kadar aç,değilse yarım kadar aç.Yine zorlarsa vidanın bir kenarı kadar azar azar aç.Bu ayarı ben lpg ustasına sorduğumda tazyiği ayarlıyor gibi bir cevap verdi.Arabanın yol ayarını ve rolantisini etkilemiyor,sadece rolanti emisyonunda az bir oynama oluyor.Demek ki tazyik dedikleri,ilk çalışma anında gazın basıncını falan ayarlıyor bu vida.Yakıtı da etkilemiyor gibi görünüyor ama yine de soğukta ikinci marşta zorlanmadan çalışacak kadar ayarlasan yeter.

Onun hemen üstündeki,sağdaki vida ise rolanti ayarı,rolantiyi ayarlar ama diğeri gibi değil,hassastır,çok az bir oynamayla bile ayarı değişir.Onunla uğraşırsan bir daha geri ayarı bulamayabilirsin ama soğuk ayarı dedikleri (ben de ismini merak ediyordum) vida ilk çalışmayı direk olarak etkiliyor.Ve lpg servisleri de inadına o vidayı sonuna kadar kısıyorlar.Şimdiye kadar üç farklı servisin üçünde de o vidayı sonuna kadar kıstılar ve araba yazın ortasında 35 derecede çalışmaz oldu,ondan beri artık servislere ayarlatmıyorum,kendim ayarlıyorum.Bazen çok soğukta birkaç marş ile inat ediyor,vidanın bir kenarı kadar çevirince çalışıyor.

Bir de,madem BRC cihaz kullanıyorsun,bir tavsiyede de bulunayım.Çalıştırırken jikleyi çekiyorsan çekme,çünkü jiklenin lpg'de bir fonksiyonu yok,tam tersine karbüratöre lpg girişini de kısıtladığı için çalışmayı zorlaştırır.Çalıştırdıktan sonra ise az ısınana kadar gaz vermesi amacıyla çekili durması olur.

Ve,kontağı aç,valflerin tık sesini duyduktan sonra kapat,3-4 saniye sonra tekrar aç,ve marşa basmadan önce gazı bir iki pompala ve marş yap.Çalışmazsa hiç marş basıp uğraşma,çünkü lpg'de benzin gibi olmaz,ilk çevirmede almazsa bir daha almaz,aküyü o yüzden bitirmişsindir.Baktın iki kontak açıp kapatmada çalışmıyor,üç ya da dört kontak yap.Yani her seferinde kontağı aç,tık sesi gazı kesme sesidir,o ses gelene kadar sistem gaz gönderir sonra keser.Bu hareketle,motora arka arkaya lpg göndermiş oluyorsun.Boğulur diye korkma,araba çalışamıyorsa zaten boğulmuyor.Kontağı kapatır kapatmaz geri açarsan gazı hemen kesiyor,o yüzden birkaç saniye bekle dedim.Birkaç saniye bekleyip geri açınca yine gaz gönderiyor.Bu BRC'de böyle oluyor,başka markalarda ilk kontak açmadan sonrakilerde hiç gaz göndermeden direk kestiği de oluyor.

Soğuk ayarını yeterince açarsan bunlara gerek kalmadan ilk marşta da alabilir,ama ben kendim yakıtı artırma ihtimaline karşı o ayarı çok açmıyorum,iki kontak ile çalıştırıyorum.Bir kez açıp kapatıp ikinciye açıp basınca çalışıyor.
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: Geri: gaz ayar vanası   gaz ayar vanası Empty2009-01-27, 18:54

Soğuk sıcak ayarı diye bi olay yok, Ayrıca sabahları ilk çalıştırma sadece lpg regülatörü ile alakalı değil ateşleme sistemininde bakımlı olması ile ilgilidir, yani oksitlenmiş buji kabloları, oksitlenmiş distribütör kapagındaki kablo soketleri, yine distribütör kapagının içinde bulunan 4 adet kömürün durumu, tevzi makarası, bujilerin durumu gibi ana parçalarada bakmak gerekir, Resimde regülatörünüzün rölanti ayar vidası yanlış görmediysem fazla açık, asıl ayar cihaza bağlatarak yapılandır ancak mademki bıkmışsınız, sonuna kadar sıkıp 2-3 tur açın açarken rölanti sıcak motorda 1000 d/dk olduğu yerde durup araçla dur kalk şeklinde 1 tur atın her durduğunuzda rölanti 1000 d/dk da sabit kalırsa rölanti ayarınız tamamdır Wink Birde Sabah rahat çalışması için champion yada equem buji öneririm.
Elbruz

Elbruz

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: Geri: gaz ayar vanası   gaz ayar vanası Empty2009-01-27, 19:07

İşte farklı cihazların çalışma şekli farklı olabildiği için o kadar emin konuşmamak lazım.Wink Yukarıda yazdıklarım tamamen kendi BRC sistemim üzerindeki kendi tecrübelerimdir.Senin sistemin de bundan farklı olabilir.

Üzerinde saplama olan vidayı sonuna kadar da kıssan,sonuna kadar da açsan rolanti en ufak oynamıyor,demek ki bu vida rolanti ayar vidası değil.Rolanti ayar vidası,yine yukarıda dediğim gibi saplamanın üstünde sağdaki vida.O vidayı ise çeyrek tur,hatta bırak çeyreği,çeyrek turun da yarısı kadar bile çevirsen rolanti oynuyor,çok kıstığında gaz yetmediği,çok açtığında boğulduğu için araba stop edecek gibi oluyor.Ayrıca cihaza bağlıyken bu az oynamada bile emisyon anında değişiyor.

Ayrıca yine saplama yol ayarını da etkilemiyor.3000 devire kadar gaz verip yine bu vidayla oynadığında hiç bir değişiklik olmuyor,değişiklik de yine gaz hortumu üzerindeki vanayla oluyor,yol ayarı mikser hortumu üzerindeki vanadan yapılıyor.

Ama,eğer araba normal çalışıyorsa bu saplamayı yarım tur kıstığında çalışmamaya,yine çalışmadığı zamanlarda yarım tur açtığında çalışabilmeye başlıyor.Adını ne koyarsan koy,ama bu vida gerçekten dedikleri gibi soğuk ayarı gibi bir vida,ya da daha doğrusu,ilk çalıştırma vidası gibi birşey.Rolanti vidasının yanındaki vidanın ise bir fonksiyonu yok,tamamen sıkı ve oynamıyor,başka bir işlev görüyor demek ki.

Kendiminkiyle karşılaştırınca,bu ilk çalıştırma vidası sona yakın kısık.Sona kadar sıkıldığında resimdekine yakın bir konumda duruyor.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: Geri: gaz ayar vanası   gaz ayar vanası Empty2009-01-27, 19:30

lpg regülatörünün içindeki diyaframı duymuşsunuzdur...o diyafram ne işe yarar; hem motor suyu ile lpg nin karışmasını önleyen 1 conta, hem de motor yüke bindikçe lpg basınıcını arttıran etrafı lastik kauçuk, ortası metal ve metal kısımından büyükçe 1 yay ile desteklenmiş parçadır...

bu diyafram motor çalışırken gaza yüklendikçe motor ihtiyacına göre yakıt basıncını yükseltir...ama motor çalışmazken bu vakum oluşmadığı için diyafram kapalıdır...marşa bastığınızda da oluşan vakum diyaframı açmaya yetmediğinden eğer basınç, yani saplama şeklindeki ayar vidası çok düşükde ise motor aküyü de bitirse çalışmaz çünkü basınç yoktur... Wink biz o ayarı açarak yakıt basıncını motor çalışmadığı halde yükseltmiş oluyoruz işte... Wink bunun üzerine artık daha da gaz verdikçe diyafram biraz daha basıncı arttırmış olur...

basıncın normal şartlarda artması yakıtı pek etkilememekle birlikte yüksek devirde basıncın da yüksek olması hem ihtiyacı daha iyi karşılar hem de yakıtı 1 miktar azaltabilir...ama bunların hepsinin 1 oranı var...
samsunlu R-9

samsunlu R-9

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: Geri: gaz ayar vanası   gaz ayar vanası Empty2009-01-27, 19:44

Engin'di değilmi (elbruz), bunu daha iyi anlayabilmek için regülatörü açıp çalışma sistemini görmek gerek, o saplama içeride Deniz'in bahsettiği diyaframı (ileri yada geri) ayarlıyor, diyaframda basıncı. Ayrıca Sn. Çakma Adminim diyafram ile suyun birbirleri ile teması yok, yerleri tamanen zıt yönde. Ben yılda 1 regülatörü kendim dağıtıp temizleyip topladığım için bu şekilde yorum yaptım. sizin regülatör iç yapısı ile ilgili bilgilerinizi tabiki bilmiyorum hatam varsa düzeltilmesi hem benim için hemde forumda bilgi edinmek isteyen herkes için önemlidir.
e77c

e77c

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: Geri: gaz ayar vanası   gaz ayar vanası Empty2009-01-27, 19:49

arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim.
özellikle hemşerim eskişehirde kış şartlarında broadway kullanmak konusun baya tecrübeli zannedersem.
dediklerini zaman bulabilirsem yarın denicem.
hepinizden Allah razı olsun...
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: Geri: gaz ayar vanası   gaz ayar vanası Empty2009-01-27, 19:50

abi diyaframın delinip delinmediğini sanayide su kabına çakmak çakarak kontrol ederler... Very Happy alev alıyosa delinmiştir ve motor suyuna gaz karışıyodur... Wink o diyafram benim regülatörde tam olarak bu dediğim işleri yapıyor... Wink
samsunlu R-9

samsunlu R-9

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: Geri: gaz ayar vanası   gaz ayar vanası Empty2009-01-27, 19:56

Senin regülatörünü bilemiyecem cünkü aracın enjeksiyonlu, benim sistemde (BRC) su ile diyafram birbirlerine küs gibi farklı odalarda yaşıyorlar Very Happy , su sadece regülatöre ısı veriyor.
sahinmustafa

sahinmustafa

Doğum tarihi : 01/07/77
Aracınızın Modeli : 1988 - Renault 11 GTS

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: Geri: gaz ayar vanası   gaz ayar vanası Empty2009-01-27, 20:04

karadeniz demiş ki:
abi diyaframın delinip delinmediğini sanayide su kabına çakmak çakarak kontrol ederler... Very Happy alev alıyosa delinmiştir ve motor suyuna gaz karışıyodur... Wink o diyafram benim regülatörde tam olarak bu dediğim işleri yapıyor... Wink

Ben de test etsem arabayı havaya uçurma ihtimalim nedir ? Smile
e77c

e77c

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: Geri: gaz ayar vanası   gaz ayar vanası Empty2009-01-27, 20:08

yok arkadaş patlamaz en fazla ayarı bozarsın
onuda gider bida ayarlatırsın.

sn.Elbruz seninle tanışmak için tanışma bölümüne konu açtım.
ayrıca sana özel msj.da gönderdim.
iyi günler.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: Geri: gaz ayar vanası   gaz ayar vanası Empty2009-01-28, 08:58

sahinmustafa demiş ki:
karadeniz demiş ki:

abi sen de eğer öyle test edersen benim forumu havaya uçurma ihtimalim daha falza olur yani... gaz ayar vanası 161223 : Exclamation
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: Geri: gaz ayar vanası   gaz ayar vanası Empty2009-01-28, 09:31

yanarız,allah korusun abi siteye dokunmayın,kaveyemi gidek ,
sahinmustafa

sahinmustafa

Doğum tarihi : 01/07/77
Aracınızın Modeli : 1988 - Renault 11 GTS

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: Geri: gaz ayar vanası   gaz ayar vanası Empty2009-01-28, 12:17

karadeniz demiş ki:
sahinmustafa demiş ki:
karadeniz demiş ki:

abi sen de eğer öyle test edersen benim forumu havaya uçurma ihtimalim daha falza olur yani... gaz ayar vanası 161223 : Exclamation

Very Happy lol!
paşabahceli

Doğum tarihi : 04/01/79
Aracınızın Modeli : spring-1992

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: gaz kesme   gaz ayar vanası Empty2009-01-29, 16:08

arkadaşlar benim araçta ilk çalıştırdığım zaman gaza hızlı gene basınca sanki stop etcekmiş gibi oluyor neden acaba .bide sabahları çalıştırınca 1 viteste bişey yok 2 atıp 3000 devir e yanaştığımda araba gazda sirkelemeye başlıyor 3 e atıp 3000 devir de bişey yok niye bu özellikle 2 viteste yapıyorda 1 ile 3 vites de yapmıyor yardım lütfen
mustafaxx

mustafaxx

Doğum tarihi : 06/03/70
Aracınızın Modeli : 94 spring

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: Geri: gaz ayar vanası   gaz ayar vanası Empty2009-01-29, 18:32

buna benzer sorun yakında bende yaşadım gaz beyninin üstündeki sarı vidayı yarım tur gibi açtım düzeldi Smile
93 spring

93 spring

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: Geri: gaz ayar vanası   gaz ayar vanası Empty2009-01-30, 08:53

gazın kısık galiba bencede
samsunlu R-9

samsunlu R-9

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: Geri: gaz ayar vanası   gaz ayar vanası Empty2009-02-09, 12:39

Flash da karbüratörün 2 boğazıda sürekli açıkmıdır ? yoksa gaza yüklendiğinizdemi 2. boğaz açılır ?
Elbruz

Elbruz

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: Geri: gaz ayar vanası   gaz ayar vanası Empty2009-02-09, 13:04

Yüklenince açılır.Sabit süratte genelde 3000 devirden sonra denir,ama bu kesin bir rakam değil tabi,motorun yakıt ihtiyacına göre açılıp kapanıyor.Mesela 2. viteste ani hızlanmak istedin,gazı köklediğin anda açılır ve yakıtı motora basar.Ya da şehir dışı sürat yapmak istersin,devir yükseldikçe ve artık tek boğaz yetiştiremeyince ikinci boğaz açılır.
samsunlu R-9

samsunlu R-9

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: Geri: gaz ayar vanası   gaz ayar vanası Empty2009-02-09, 13:19

ohalde bence çift boğaza mikserli sistem yaramaz, karbüratörden direk giriş olsa en iyi verim alınır gibi görünüyor, tabi bence bunun için 2. boğaza açıldığı an gaz gönderip kapandığında gazı kesecek bi selenoid takılsa hiç fena olmaz !
Elbruz

Elbruz

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: Geri: gaz ayar vanası   gaz ayar vanası Empty2009-02-09, 13:51

Ona gerek yok,regülatör gazı zaten motor çektiğinde gönderiyor,tek boğazda ya da çift boğaz mikserli sistemde de aynısı oluyor,gaz akışını açıp kapatan herhangi bir valf yok.Gerçi tabi araç çalışırken rolanti düzeyinde gaz akışı var motora ama mesela bazı çift boğazlı araçlarda mikser hortumu da ikiye bölünüyor ve çift girişli mikser takılarak iki girişin ayrı vanaları oluyor.Benimkinde giriş tek,ama çalışma düzeni normal.Yani ikinci boğaz işlev görüyor.Ercan'ın arabasındaki (eski Very Happy ) sistem çift boğaza uyarlanabilir.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: Geri: gaz ayar vanası   gaz ayar vanası Empty2009-02-09, 15:12

mustafa abi zaten genel olarak o mikseri karburatörün üstüne koyanı yakalamak lazım... Very Happy öyle gelmiş öyle gidiyor...bak mesela yaprak mikser olayı daha güzel...

1 de karburatörü delip meme yerleştirmek sistemin ayarlarını ve çalışmasını randımanlı hale getiriyor...aynı benzinde karburatör ayarı yapar gibi lpg ayarı yapılabiliyor... Wink
VetApex!

VetApex!

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: Geri: gaz ayar vanası   gaz ayar vanası Empty2009-02-11, 20:06

karbüratör deliğinin çapı nedir ki? gaz için delinmesi gereken delik nedir?
samsunlu R-9

samsunlu R-9

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: Geri: gaz ayar vanası   gaz ayar vanası Empty2009-02-11, 21:00

VetApex! demiş ki:
karbüratör deliğinin çapı nedir ki? gaz için delinmesi gereken delik nedir?

Ben benim arabanın karbüratöründen gördüğüm kadarıyla söyleyim çap 1-1,5cm gibi bişe.

Miksersiz sistemi 4 yıla yakın bir süredir kullanıyorum ve çok memnunun, bunu flash içinde düşünmüştüm !
bora60

bora60

Doğum tarihi : 14/06/80
Aracınızın Modeli : ACCENT ERA

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: Geri: gaz ayar vanası   gaz ayar vanası Empty2009-02-12, 09:53

Arkadaşalar uyarmak için söylüyorum.Bugün lpg depomu tam doldurdum.Sonrasında 3-4 km gitmeden arabamın içi gaz doldu.Depoya baktığımda gaz çıkıyordu.Vanayı kapatıp lpg ustasına gittim.Usta fazla gazı tahliye etmiştir dedi.Ama tehlikeli bir durum oluştu.Gaz ölçümü yapmak için tam dolduruyorum ve ilk defa böyle bir olay ile karşılaştım.Sanırım çoğumuz depomuzu tam dolduruyoruz..Buna dikkat etmek gerek diye düşünüyorum.Bilgilerinize...
Elbruz

Elbruz

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: Geri: gaz ayar vanası   gaz ayar vanası Empty2009-02-12, 11:12

O zaman şamandıra arızalı olabilir.Çünkü sağlam şamandıra yüzde 80'de dolumu keser,sizinki kesmeyip depoyu ağzına kadar doldurmuştur.Ben çok kez depoyu fulledim ve bir kez bile böyle bişey olmadı.
93 spring

93 spring

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: Geri: gaz ayar vanası   gaz ayar vanası Empty2009-02-12, 12:10

benim arabadaki oşey sağlam demekki,hep sigarayla gezerim
onuruyar

onuruyar

Doğum tarihi : 12/07/82
Aracınızın Modeli : RENAULT 9 GTe Broadway (1992')

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: Geri: gaz ayar vanası   gaz ayar vanası Empty2009-02-12, 19:58

gençlerde var aramızda abi kötü örnek olmayalım bende yapıom çok ama Wink
93 spring

93 spring

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: Geri: gaz ayar vanası   gaz ayar vanası Empty2009-02-13, 09:23

gençler halimizi görsün kurtulamıyoruz bu sigaradan resmen esiri olduk,bide bürodan çık dışarda iç diyolar,kül tablası gibi kokuyoruz,ama artık gücümüz yetmiyo anaconda gibi,başlamayın arkadaşlar,gerçekten kurtulamıyorsunuz bi daha
Elbruz

Elbruz

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: Geri: gaz ayar vanası   gaz ayar vanası Empty2009-02-13, 09:37

Sen bunu bi ara benim biradere anlatsana abi,başlayalı daha 3-4 ay oluyor çocuk.Babamla annem 2005'te bıraktılar ve o zamana kadar uzun seneler çok fazla içmişlerdi.Annem şimdi bıraktırmak için çok uğraşıyor ama yeni başlayanın durumunu bilirsin,çok da tınn yani.Ben de bunu bildiğimden çok üstüne gitmedim,birkaç kez konuştum ama arada laf sokmaktan başka bişey yapmıyorum artık.
93 spring

93 spring

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: Geri: gaz ayar vanası   gaz ayar vanası Empty2009-02-13, 09:47

abi tek çaresi halter klubüne yazdır,vücuda merakı varsa mecbur bırakacak,sigara içen gelişemiyor,içmeyende 3 haftada çizgiler başlıyor,zaten 1 ay içmese bırakır,bilardo,kahve varsa yine zor,ama sporda bunlara vakti kalmaz,bide çevresinden takdir alırsa kimse içiremez
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

gaz ayar vanası Empty
MesajKonu: Geri: gaz ayar vanası   gaz ayar vanası Empty2009-02-13, 16:27

Elbruz demiş ki:
Sen bunu bi ara benim biradere anlatsana abi,başlayalı daha 3-4 ay oluyor çocuk.Babamla annem 2005'te bıraktılar ve o zamana kadar uzun seneler çok fazla içmişlerdi.Annem şimdi bıraktırmak için çok uğraşıyor ama yeni başlayanın durumunu bilirsin,çok da tınn yani.Ben de bunu bildiğimden çok üstüne gitmedim,birkaç kez konuştum ama arada laf sokmaktan başka bişey yapmıyorum artık.

izmirdeki dimi... Question

gaz ayar vanası
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» GAZ LPG AYARI