RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

ŞAMANDIRA hakkında konular

+22
Cihangir KALKAN
mustafaxx
alles112
93 spring
'93 fairway
turker81
metin_mimoza
yavuz10
lıon
toprak
Evliya Çelebi
satmaca45
hisarototest
burcinhan
PROMERT
onuruyar
livan08
samsunlu R-9
yaşar.55
blackheart
karadeniz
caytarla
26 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
caytarla

Aracınızın Modeli : 1994 Spring

ŞAMANDIRA hakkında konular Empty
MesajKonu: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2008-10-04, 13:03

arkadaşlar benim depo üzerindeki şamandıra üzerinde kesici yok duyduğuma göre kesicisi olmayanları sızdırmazlıkdan geçmiyormuş.bilen varmı.Birde deponunda değişme vakti geldi 40 lt depo taktırmayı düşünüyorum.Depo ve şamandıra bana kaça malour yoksa yeni sistemmi taktırayım yardım...
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2008-10-04, 13:26

yeni sistem neden taktırasın depoyu değiştir yeter...ama eski sistemde deponun üzerinde kesici yoktuysa uyum sorunu olabilir...lpg montajı yapan 1 yer ile görüşmek lazım onu... Wink
http://www.ladatr.com
blackheart

blackheart

Doğum tarihi : 26/04/85
Aracınızın Modeli : flash txe 1700 1990 model

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2008-10-04, 16:55

tüp 120-130lira civarı.
yaşar.55

Doğum tarihi : 19/06/66
Aracınızın Modeli : 1994

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-01-16, 17:54

arkadaşlar tüp deposu eski samsundaki ustadan yarın icin randevu aldım masraf 200 tl 40 lık depo takacak şamandıra deyişecek birde gösterge takacak birde 4 taksit yaptırdım başka yere nazaran ucız sizde yaptıracaksanız araştırmadan yaptırmayın selamlar
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-01-16, 18:17

yaşar.55,Öncelikle hoşgeldiniz, 200 tl ye depo ve gösterge takan yeri inanın merak ettim ,4 taksit var işin içinde ama rakam bana fazla gibi geldi.
livan08

livan08

Doğum tarihi : 01/01/81
Aracınızın Modeli : 2004 DAIHATSU TERİOS SX

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-01-17, 17:02

+1
300 veririm sistemi komple değiştirirm
yaşar.55

Doğum tarihi : 19/06/66
Aracınızın Modeli : 1994

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-01-30, 19:20

rakam kesinlikle fazla deyil araştırdım vede benim motordaki beyin haric yeni sistem yaptırdım
onuruyar

onuruyar

Doğum tarihi : 12/07/82
Aracınızın Modeli : RENAULT 9 GTe Broadway (1992')

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-02-11, 19:33

150 tl civarı yapılır diye biliyorum....
PROMERT

PROMERT

Doğum tarihi : 12/01/82
Aracınızın Modeli : RENAULT 11 FLASH TXE (1992)

MesajKonu: Şamandıra hk bilgi   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-05-12, 12:57

Arkadaşlar lpg nin deposu 40lt yanlız maksimum 28litre alıyor sizce şamandıra ayaraı varmı lpg ciye gitsek halledebilirmiyiz yada aranızda bu durumla karşılaşan varmı? şamandıra payı düşüldüğünde %80 32lt alması gerekiyor ama ben zar zor 28lt anca bastırabiliyorum oda 10dk beklersem gele bide gazı bp yada opetten alırsak onlarınki hemen atıyor tam fulleyemiyorum yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar
burcinhan

burcinhan

Doğum tarihi : 02/03/77
Aracınızın Modeli : Subaru/Legacy

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-05-12, 13:55

Shell'den almayı dene.

Dün ben boş depoya tam 39 litre gaz aldım Very Happy

Benim depomda 40 litre..
http://www.motur.org
PROMERT

PROMERT

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-05-12, 15:05

burcinhan demiş ki:
Shell'den almayı dene.

Benim depomda 40 litre..

Zaten shell den alıyorum zorlayınca anca 28 lt alıyor diyor istasyonlardan alınca 22-23 diyince tamam acaba şamandıra ayarı yapılabiliyormu bu durum için depo eski değil o yüzden boşuna değiştirmek istemiyorum
hisarototest

hisarototest

Doğum tarihi : 20/04/81
Aracınızın Modeli : 1996

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-05-12, 15:34

şamandıranın markası ne ve sorun acaba dolumda mı yoksa depoya bıtırmedemı
Şimdi bu durum şöyle bi halde başgösterebilir. Şamandıranın iiçinde gazı çekebilmesi için bir boru vardır.Şamandıra gazı oradan çeker ve regülatöre gönderir. Fakat birde onun bağlı olduğu noktada bağlantı yeri vardır. orada bağlantı yerınde problem olmus olabılır buda deponuzdakı gazı tam olrak bitirememe gibi bir sorun çıkartır ortaya . Dolayısı ile siz dolduramıyorum diyorsunuz ama belkıde depodaki gazı bitiremiyorsunuzdur. Şamandıranın markası nedir acaba ve dolum yaptığınızda şamandıra üzerindeki gösterge hangi seviyeyi göstermektedir... Yani aldığınız gazla pek bağlantısı yoktur o işlemin vardır tabii de yani petrol basınçları farklılık göstereebiliyor o açıdan vardır...
http://www.hisarototest.com
satmaca45

satmaca45

Doğum tarihi : 05/05/76
Aracınızın Modeli : 1994 spring

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-05-12, 19:01

bende en son shell'den ipragaz aldım.40'lık tankım var 32 litre gaz aldı...
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-05-12, 19:14

burcinhan demiş ki:
Shell'den almayı dene.

Benim depomda 40 litre..

hehe hatırlıyorum ben bu muhabbeti... Wink

abi bu esas olarak şamandıra ayarı ile alakalı...multivalf kapandı mı shell den de alsan PO dan da alsan daha dolmaz...benim de şamandıra ayarım iyi değil ama nedense hep shellden aldığımda daha fazla yakıt alıyordu depo...şamandıra ayarı iyi olmamakla birlikte basınç ta yüksek olunca herhalde böyle oluyor...
PROMERT

PROMERT

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-05-15, 06:56

hisarototest demiş ki:
şamandıranın markası ne ve sorun acaba dolumda mı yoksa depoya bıtırmedemı
Şimdi bu durum şöyle bi halde başgösterebilir. Şamandıranın iiçinde gazı çekebilmesi için bir boru vardır.Şamandıra gazı oradan çeker ve regülatöre gönderir. Fakat birde onun bağlı olduğu noktada bağlantı yeri vardır. orada bağlantı yerınde problem olmus olabılır buda deponuzdakı gazı tam olrak bitirememe gibi bir sorun çıkartır ortaya . Dolayısı ile siz dolduramıyorum diyorsunuz ama belkıde depodaki gazı bitiremiyorsunuzdur. Şamandıranın markası nedir acaba ve dolum yaptığınızda şamandıra üzerindeki gösterge hangi seviyeyi göstermektedir... Yani aldığınız gazla pek bağlantısı yoktur o işlemin vardır tabii de yani petrol basınçları farklılık göstereebiliyor o açıdan vardır...

Depo samçelik şamandıra muhtemelen lovata gaz kalması çok zor bilerek sonuna kadar bitiriyorum gazı ama her seferinde aldığı max miktar o yani 27 litre basıncı yüksek istasyon olmazsa tamam 22 lt diyo kalıyor shell yada petrol ofisi olunca zorlaya zorlaya bekleyince 27-28lt alıyor tamam ben depo 32lt sanıyordum ama o max dolum seviyesiymiş yani deponun %80 lik hali ama benimki nerdee... yaklaşık %60 şamandıra payı var neredeyse
oda ortalama 24lt yapar.
hisarototest

hisarototest

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-05-15, 07:08

Peki bu olay yeni mi oldu yoksa daha öncedende böyle bir sorun varmıydı..Birde gaz kalması zor demişsiniz Ama zaten şamandıra kalan gazı çekemediğinde dolayısı ile basınç yetersiz duruma düştüğünde araca gaz gelmeyecek ve sizde bitmiş hissi uyandıracaktır.Siz bitirdiğinizi düşünürken aslında daha depoda gaz olacaktır.Tabii bu bir ihtimal Aynı şekilde şamandıra topu dolumu erken kesiyorda olabilir. İhtimal çok fazla yani. Ama şamandıradaki göstergeden bahsetmemişsiniz. Doldurduğunuzda şamandıra üzerindeki gösterge tamamen dolu konumuna geliyor mu? Yada gazınız bittiğinde gösterge seviyesi en alt kısıma kadar düşüyormu .İlaveten aldığınız gaz ile ortalama kaç km yapıyorsunuz.
PROMERT

PROMERT

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-05-15, 08:02

hisarototest demiş ki:
Peki bu olay yeni mi oldu yoksa daha öncedende böyle bir sorun varmıydı..Birde gaz kalması zor demişsiniz Ama zaten şamandıra kalan gazı çekemediğinde dolayısı ile basınç yetersiz duruma düştüğünde araca gaz gelmeyecek ve sizde bitmiş hissi uyandıracaktır.Siz bitirdiğinizi düşünürken aslında daha depoda gaz olacaktır.Tabii bu bir ihtimal Aynı şekilde şamandıra topu dolumu erken kesiyorda olabilir. İhtimal çok fazla yani. Ama şamandıradaki göstergeden bahsetmemişsiniz. Doldurduğunuzda şamandıra üzerindeki gösterge tamamen dolu konumuna geliyor mu? Yada gazınız bittiğinde gösterge seviyesi en alt kısıma kadar düşüyormu .İlaveten aldığınız gaz ile ortalama kaç km yapıyorsunuz.

Arabayı aldım alalı öyle fazla önemsemiyordum ama haftada 2 kez lpg alınca zor oluyor 28lt lpg ile ş.içi 165-170km yol yapıyorum evet şamandıra göstergesi depoyu fulleyince full kırmızı çizgiye geliyor bittiğini nereden anlıyorum hem motora gaz gelmiyor hemde depoya hifif vuruyorum boş ses geliyor depo göstergeside 0 konumunda oluyor
hisarototest

hisarototest

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-05-15, 08:53

PROMERT demiş ki:
hisarototest demiş ki:

Arabayı aldım alalı öyle fazla önemsemiyordum ama haftada 2 kez lpg alınca zor oluyor 28lt lpg ile ş.içi 165-170km yol yapıyorum evet şamandıra göstergesi depoyu fulleyince full kırmızı çizgiye geliyor bittiğini nereden anlıyorum hem motora gaz gelmiyor hemde depoya hifif vuruyorum boş ses geliyor depo göstergeside 0 konumunda oluyor

Bana öyle geliyorki şamandıra tam randumanlı olarak işlemiyor.Gösterge bağlantısında problem yok gibi ama şamandıra bazı şeylerde problem çıkarıyor dolum esnasında yani depoyu deoldur dediğimizde biliyorsunuz şamandıra içerisindeki top belli bir yüksekliğe gelince içeri gaz almayı durdurucu komutu verır. O zaman diyebiirim ki o kısım ya bır yere takılma yapıyor yada dolum sevıyesını tam olarak net ayarlayamıyor.eğer şamandıra daha önceden açılmış ve şamandıra topunun bulunduğu demir çubuk vardır o çubukla oynanmışsa bizim ustalarımız böyle şeyi çok sever( hepsi değil bazıları) eğme gibi bir işlem yapıldıysa o yüzdende erken kesme işlemi yapabilir. Sonuç olarak o şamandıraya baktırmanız gerekmektye. herşey yuksek muhtemel kuvvetle şamandırada bitiyor. Sizin yapabileceğiniz bir işlem değil lpg cinize giderken deponuzu bitirin öyle gidin ki gazınız şamandırayı açınca boşa gitmesin ...

En son hisarototest tarafından 2009-05-15, 08:53 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

Doğum tarihi : 15/09/84
Aracınızın Modeli : 1990 Model Mitsubishi Lancer 1.5 Special Edition :)

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-05-15, 08:53

Aracınız biraz fazlamı yakıyor?
gazın litresi ortalama 1,40 desek 1,40x28=39,2 tl lik gaz alırsınız

39,2/170=0,230 yani km de 23 kuruş ediyor sanırım değilmi?

Selam ve dua ile
Saygılar...
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t5950p50-1990-model-mi
hisarototest

hisarototest

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-05-15, 08:55

efecelebi demiş ki:

Selam ve dua ile
Saygılar...

Bana kalırsa biraz değil baya baya fazla yakıyor.. 1450 den hesap edersek gazı 175 km yaptıgını varsayarsak 232 kuruş gıbı bir rakam kı bu da çok çok aşırı bir rakam....
PROMERT

PROMERT

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-05-15, 08:57

efecelebi demiş ki:

Selam ve dua ile
Saygılar...

gazın litresi 1,45 ankara trafiğinde normal sonuçta 1,7 motor onu dert etmiyorun ankaranın trafiğide çok yokuşuda
PROMERT

PROMERT

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-05-15, 09:00

hisarototest demiş ki:
efecelebi demiş ki:

Selam ve dua ile
Saygılar...

Bana kalırsa biraz değil baya baya fazla yakıyor.. 1450 den hesap edersek gazı 175 km yaptıgını varsayarsak 232 kuruş gıbı bir rakam kı bu da çok çok aşırı bir rakam....

Diyorum ya yokuş çok çıkıyorum düz yolda gidince ortalama 4-5 vitesete bu 190km kadar çıkıyor hatta ş.dışı otobanda 28lt 330km yapıyor
PROMERT

PROMERT

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-05-15, 09:01

hisarototest demiş ki:
PROMERT demiş ki:
hisarototest demiş ki:

Bana öyle geliyorki şamandıra tam randumanlı olarak işlemiyor.Gösterge bağlantısında problem yok gibi ama şamandıra bazı şeylerde problem çıkarıyor dolum esnasında yani depoyu deoldur dediğimizde biliyorsunuz şamandıra içerisindeki top belli bir yüksekliğe gelince içeri gaz almayı durdurucu komutu verır. O zaman diyebiirim ki o kısım ya bır yere takılma yapıyor yada dolum sevıyesını tam olarak net ayarlayamıyor.eğer şamandıra daha önceden açılmış ve şamandıra topunun bulunduğu demir çubuk vardır o çubukla oynanmışsa bizim ustalarımız böyle şeyi çok sever( hepsi değil bazıları) eğme gibi bir işlem yapıldıysa o yüzdende erken kesme işlemi yapabilir. Sonuç olarak o şamandıraya baktırmanız gerekmektye. herşey yuksek muhtemel kuvvetle şamandırada bitiyor. Sizin yapabileceğiniz bir işlem değil lpg cinize giderken deponuzu bitirin öyle gidin ki gazınız şamandırayı açınca boşa gitmesin ...

Benimde aklıma gelen o şamadıranın ayarsız olması bakalım artık bi ara sanayiye gittiğimde gösterecem gerekirse şamadıra değişecek 32lt alsın tamam fazlasını istemiyorum zaten Laughing
hisarototest

hisarototest

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-05-15, 09:06

Hocam valla söylediğin rakamlar biraz ters geldi bana yaa. şehir içinde 23 kuruş yakan araba uzun yolda 12 kuruş a düşüyor çok acayip rakamlar hesaplamada bir yanlışlık yok değilmi 28 lt 330 km ?
PROMERT

PROMERT

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-05-15, 09:41

hisarototest demiş ki:
Hocam valla söylediğin rakamlar biraz ters geldi bana yaa. şehir içinde 23 kuruş yakan araba uzun yolda 12 kuruş a düşüyor çok acayip rakamlar hesaplamada bir yanlışlık yok değilmi 28 lt 330 km ?
Yok gerçekten oto yolda öyle 330km yol yaptım ama ş.içi çankayadaki yokuşları bilirsin düşük viteste yakıyor yapılacak bişey yok yakıtı düşünmüyorum hesaplarım doğru Smile)
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

Doğum tarihi : 15/09/84
Aracınızın Modeli : 1990 Model Mitsubishi Lancer 1.5 Special Edition :)

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-05-15, 11:23

şehiriçi ve şehirdışı arasında bu kadar uçurum fark olmamalı bence, benim subap ayarı bozuk rektefiye isteyen biraz bakımsız 75 model r12, şehiriçinde 19 kuruş, şehirdışında 14 kuruş flan yakıyor, benimde durumum iyi değil ama sizinki çok geldi bana
Bende Ankaradayım, 1,7 litre olması da mazeret değil bence
Bence buda bir sorundur ve gözden geçirtin Wink

Selam ve dua ile
Saygılar...
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t5950p50-1990-model-mi
toprak

toprak

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-05-15, 17:04

burcinhan demiş ki:
Shell'den almayı dene.

Benim depomda 40 litre..

birader 40 lık tanka 39 litre tehlikeli iş. aman o kadar doldurtma.
lıon

lıon

Doğum tarihi : 03/04/76
Aracınızın Modeli : Corolla luna

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-05-15, 18:39

ŞIRNAK demiş ki:
burcinhan demiş ki:
Shell'den almayı dene.

Benim depomda 40 litre..

birader 40 lık tanka 39 litre tehlikeli iş. aman o kadar doldurtma.

+1

40ltlik depoya 39 litre tehlike hele bu sıcaklarda.....bu arada benim aracın deposu üzerinde bir kaç yerinde boya kazıntısı sonucu paslanmalar var ne yapılabilir?
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-05-15, 18:48

pek yapcak 1 şey yok...en temizi yeni depo yok paslanma dursun dersen zımpara+boya yapman lazım...depo kaç yıllık... Question
lıon

lıon

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-05-15, 18:56

lpg takılalı 2 yıl olsu depoda samçelik yazılı oda 2 yıllık galiba....zımpara +boya işlemi biraz tedirgin etti açıkcası hani işin bilmeyince problem yaşanmaması için.. beyaz rütuş boyası var onu kullansam depo üzerinde kuş .oku gibi duracak Rolling Eyes
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-05-15, 19:12

onu da geç, üstüne atacağın direk boya paslanmayı durdurmaz tamamen...ayrıca zımparadan korkma, m1 piyade tüfeği o depoyu delemiyor... Wink sen sadece hafif pası alıcan üstten o kadar...
lıon

lıon

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-05-15, 20:12

karadeniz demiş ki:
onu da geç, üstüne atacağın direk boya paslanmayı durdurmaz tamamen...ayrıca zımparadan korkma, m1 piyade tüfeği o depoyu delemiyor... Wink sen sadece hafif pası alıcan üstten o kadar...

tamamdır o zaman dediğin gibi yapayım......teşekkürler.....

bu arada hanım kimya müh.elimizin altında ne cevher varmış kıymetini bilmiyormuşuz Smile şimdi kendisine sordum demir ile oksijen reaksiyonu sonucu pas dediğimiz demir oksitin oluştuğunu ayrıca pas yok etmeden boyamanın da tekrar oksijen ile temasında paslanmanın devam edeceğini..pası zımparalayıp boyamanın daha sağlıklı olacağını oda söyledi...ben hönk vaziyetinde...buda bana kapak oldu Smile
PROMERT

PROMERT

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-05-16, 15:52

efecelebi demiş ki:
şehiriçi ve şehirdışı arasında bu kadar uçurum fark olmamalı bence, benim subap ayarı bozuk rektefiye isteyen biraz bakımsız 75 model r12, şehiriçinde 19 kuruş, şehirdışında 14 kuruş flan yakıyor, benimde durumum iyi değil ama sizinki çok geldi bana
Bende Ankaradayım, 1,7 litre olması da mazeret değil bence
Bence buda bir sorundur ve gözden geçirtin Wink

Selam ve dua ile
Saygılar...

Benimki şehir içi 19 kuruş yaksa daha ne istiyim tüm bakımları yapılı arkadaşlar sırf iki defa bilg. gaz ayarı yaptırdım deneme amaçlı fark olmadı yakıt hala aynı bilmiyorum illaki flashçı arkadaşlarda konuyu görünce ne yaktıklarını yazacaklardır ama bu arabalarda 200 kuruşun altını görmek bana hayel gibi geliyor varsa bendede flash var ve 200 kuruş yada altı yakıyorum diyen o zaman çok şaşırırım
yavuz10

yavuz10

Doğum tarihi : 01/01/81
Aracınızın Modeli : 1997

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-05-17, 15:52

benim tank 1999 değiştirmek istedim bir ra ustaya götürdüm 40 lt atiker tank şamandıra gösterge tesisatı elden geçireck koruma falan takacak hepsi 170 lira dedi bana pahalı geldi yaptırmadım. iyi ki de yaptırmadım sızdırmazlık aldım çünkü Smile meğer 11/1999 olunca 11 aya kadar sızdırmazlık veriyorlarmış.
metin_mimoza

metin_mimoza

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-05-17, 17:29

yavuz10 demiş ki:
benim tank 1999 değiştirmek istedim bir ra ustaya götürdüm 40 lt atiker tank şamandıra gösterge tesisatı elden geçireck koruma falan takacak hepsi 170 lira dedi bana pahalı geldi yaptırmadım. iyi ki de yaptırmadım sızdırmazlık aldım çünkü Smile meğer 11/1999 olunca 11 aya kadar sızdırmazlık veriyorlarmış.
nasıl sızdırmazlık verdiler anlamadım.yanlış anlama senin adına sevindim.ama şaşırdım doğrusu.benim tank seninkinden daha yeniydi.ağustos2000 bana sızdırmazlık vermediler.sana nasıl verdiler enteresan.bana 2 sene sonra 10 yılı geçeceği için vermediler sızdırmazlık raporunu tankı değiştim 280 liraya.bu düzcede kime gitsem aynı fiyatı çekti.mecburen yaptırdım.
turker81

Doğum tarihi : 10/01/85
Aracınızın Modeli : 1992 renault 9 spring-1997 fiat tipo slx 1.6 ie mpi ac

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-05-17, 18:56

benim tank yeniymiş o zaman 03/2005
beyin daha taptaze ama 01/2009 Very Happy

En son turker81 tarafından 2009-05-17, 19:00 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
turker81

Doğum tarihi : 10/01/85
Aracınızın Modeli : 1992 renault 9 spring-1997 fiat tipo slx 1.6 ie mpi ac

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-05-17, 18:59

[quote="metin_mimoza"]
yavuz10 demiş ki:
nasıl sızdırmazlık verdiler anlamadım.yanlış anlama senin adına sevindim.ama şaşırdım doğrusu.benim tank seninkinden daha yeniydi.ağustos2000 bana sızdırmazlık vermediler.sana nasıl verdiler enteresan.bana 2 sene sonra 10 yılı geçeceği için vermediler sızdırmazlık raporunu tankı değiştim 280 liraya.bu düzcede kime gitsem aynı fiyatı çekti.mecburen yaptırdım.[/quo
abi sen özçelik otogaz a git,bütün sorunlarını uygun fiyat ve on numara işçilikle hallederler..
biliyorsun herhalde özçelik otogazı..küçük melen e doğru giderke düzce tarafından hale doğru gelirken,efes pilsene yaklaşırken hemen sağda Very Happy zaten koskoca levhasıda var Very Happy
PROMERT

PROMERT

MesajKonu: Lovato lpg şamandırası fiyatı hk   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-05-28, 09:12

Arkadaşlar lovata lpg şamandırası fiyatı hakkında bilgisi olan varmı yada komple depo fiyatı ile beraber değiştiren oldumu 40lt depo (silindir)
lıon

lıon

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-05-28, 10:07

İstanbul ikitellide bayisinde gidip sormuştum.85tl geçen senenin fiyatı(şamandıra)
adres inanın şuan hatırlamıyorum netten bulmuştum....
PROMERT

PROMERT

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-05-28, 10:30

lıon demiş ki:
İstanbul ikitellide bayisinde gidip sormuştum.85tl geçen senenin fiyatı(şamandıra)
adres inanın şuan hatırlamıyorum netten bulmuştum....

Teşekkür ederim ŞAMANDIRA hakkında konular 261607

Bi deneyim bakalım depoyu az bişey yatırdım eydim aşa doğru 2cm bakalım fark olacakmı
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-05-28, 15:10

sorun ne... Question
PROMERT

PROMERT

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-05-28, 15:37

karadeniz demiş ki:
sorun ne... Question

40 lık deponun 24lt alması zorlaya zorlaya 28lt alması

Deponun seviyesini bugun biraz yatırdım gaz almaya gittiğimde bakalım fark olacakmı
onuruyar

onuruyar

Doğum tarihi : 12/07/82
Aracınızın Modeli : RENAULT 9 GTe Broadway (1992')

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-05-28, 20:01

İdeal olanı 32 lt almalı 40lık tankın ve kesici devreye girmesi lazım...şamandıradan yapıyor..!
PROMERT

PROMERT

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-05-29, 06:24

onuruyar demiş ki:
İdeal olanı 32 lt almalı 40lık tankın ve kesici devreye girmesi lazım...şamandıradan yapıyor..!

Evet kesinlikle şamandıra depoyu az eyim vermeme rağmen sonuç aynı yine 24lt tıkandı
Lovatanın şamandıra fiyatını bilen varsa sevinirim arkadaşlar
'93 fairway

Doğum tarihi : 23/01/82
Aracınızın Modeli : fairway

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-05-29, 07:03

ben değiştirdim geçen hafta.fema sistem var.mimgas takıldı 100tl
PROMERT

PROMERT

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-05-30, 15:29

'93 fairway demiş ki:
ben değiştirdim geçen hafta.fema sistem var.mimgas takıldı 100tl
Farklı marka göstergeyle uyum sağlamıyormuş cevap için tşkler ŞAMANDIRA hakkında konular 261607
metin_mimoza

metin_mimoza

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-08-07, 06:03

zaten oraya gittim türker.ama pişman oldum.antalyada gittim.tamda antalyada sanayinin orda şamdıra gaz kesti. Allahtan sanayinin orda.şamdırada yaylı bişi var o bozuldu.dediğin yerde yaptırdım ama memnnun değilim adamların taktığı şamadıra beni yolda koydu.daha 3 ay oldu takılalı.en kısa zamanda gidip değiştirtecem.allahtan yolda değilde antalyada hemde sanayinin orda bozuldu yoksa napardım
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-08-07, 06:07

aynı dert benim araçtada başladı ,2005 model depo alacam tahmini 50 kaat verecem Very Happy
alles112

alles112

Doğum tarihi : 14/02/83
Aracınızın Modeli : 1999 rn

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-12-21, 11:48

LPg tankını tam doldurtamıyorum. Tam dolmaya yakın şamandıradan olduğunu düşündüğüm bir tıkırtı (ve sesle beraber titreşim) başlıyor. Ben de lpg dolumunu bitiriyorum. Aracı ilk aldığımda fullemek istedim. Ses gelmeye başlayınca pompacı bu genelde olur, ama sorun yok dedi. Dolum bittiğinde lpg tankına dokunduğumda tank ısınmıştı. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar ne düşünüyor.
alles112

alles112

Doğum tarihi : 14/02/83
Aracınızın Modeli : 1999 rn

MesajKonu: Geri: ŞAMANDIRA hakkında konular   ŞAMANDIRA hakkında konular Empty2009-12-21, 15:15

Yok mu kimse Smile

ŞAMANDIRA hakkında konular
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-