RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

-> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu

+156
hakacho
ataman_74
ali_kockaya
mustafaxx
ces2050
Broadway-Nightblue
Murat_çavus
dgnzcn
umutizmir
copper
salla2000
promise_fy
haydarguducu
Gökhan
hisarototest
haponbir
que_tiene
ehmet
acengiz
kayamehmet
mustafa teker
broadway_94
zeybekzade
::ZaFeR::
murat_3434
cengizceylan
tlg_srg
nusreddin
barut
magday
is_mata
Mirac9
EnergyBlue
qwest12
atifileri
mitmustafa
dolap
erdi_7373
satmaca45
onuruyar
ayılan
theboss
delican
haciahmetli
micheal
sisyphos
onurdincer
eren74
jdmaxeg
Evliya Çelebi
bluesmoke83
onurfairway
93 spring
efe
murat flash s
behbehi
KaRomeo
lıon
akgb
vatoz00
alperpp
okan sen
mahmut
__bodrumlu__
sade_20
memonet555
engin akkuş
gpega1
cengiz
yonetici
BlackEye
caytarla
sinek13
SARP83
mahsusa3673
konvekta
bora60
ziyacık
turker81
AYTEKAYDIN
melas43
renta
Mc_YaKuZa
devran
flash95
mrtdnc
EmirSaLtuk
emolotion
By_KraL
manga_
fthusl
maximillen
burcinhan
selaocan55
KAANPAKAY
onea
cilginturk06
TAYYAR BİRER
tfn
mesut10
TRKR
oguz
aLPaCiNo
TaLHa
dml860
deniztunga
mahir
XVET
rdmaksl
the_tecnoloji
ozzz2110
livan08
King
nakira51
abdullahkoc
gorkemonat
mahmutvet
cevdettin06
metin_mimoza
blackheart
Renault9
knazlim
muratgti
safranliyim
VetApex!
danny99
LORD OF THE CONCORDE'S21
mooncrown
sevket
guide
modi
apaçi00
esriyen
sürüngen
anatomist
xmen1979
sahinmustafa
Kavkaz
flashtxe
samsunlu R-9
r9 dostu
memedim_22
oxigen
Cihangir KALKAN
drhakancan
karadeniz
rona13
adu040
GhostRider
Fatih
okan4037
Elbruz
kLine
Amca
oktay33
dekonline
160 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 20  Sonraki
YazarMesaj
abdullahkoc

Doğum tarihi : 03/09/79
Aracınızın Modeli : 2000 peugeot 206

-> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty
MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-06-04, 16:01

arkadaşlar benim renault brodway im var hergün standart 80 km gidiyorum şehir dışı.km de 140 kr yakıyor şu anda..
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-06-04, 16:27

mahmutvet demiş ki:
arkadaşlar sakın yanlış anlamayın ama araç reno değil lada samara 93 tüpünü ben taktırdım. daha üçüncü depomu yeni bitirdim sayılır. 50ytl gaz ile 300 km. yol yaptım ve arabada benzin var tam olarak bitsin diye de iki gündür biniyorum. kabaca 300 km. desek (şu an 304 km.) 50/300=0,166 (lpg sivas'ta 1,82).

arkadaşlar gene yanlış anlamasınlar ama samara için bu değer normal sayılabilir...ama bu değerin altına inebilmeniz lazım uzun yolda standart kullanımda... Rolling Eyes Exclamation
http://www.ladatr.com
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-06-04, 16:59

karadeniz demiş ki:

samara için bu değer normal sayılabilir..

deniz bukadar verimli olması acaba motorun fazla sıcak çalışması mı, yoksa kullanılan elektronik (artık nekadarsa) devreler mi?
işin aslı nedir yani?

!! bu kuralların 1 renault a uymuyacağı kesin :rtfm:
http://www.nettekalite.com
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-06-04, 17:01

özelime gel... Very Happy Wink
http://www.ladatr.com
Renault9
Admin
Renault9

Doğum tarihi : 07/12/85
Aracınızın Modeli : 2005 Fiat Punto Dynamic 1.3 Multijet

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-06-04, 17:09

özelden lada propagandası haa yakaladım seni denizzz Razz Razz
bakıyorum millet teker teker satıyo renosunu ladatrde başlık açılıo ben geldim yeniyim die. bak sen Very Happy:D

karadeniz demiş ki:
özelime gel... Very Happy Wink
http://www.renault9-11.com
nakira51

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-06-06, 23:24

slm arkadaşlar..eylül ayında niğde-batman 860 km yolda araba 4 kişi tıka basa dolu olduğu halde...100 ytl civarında yaktı tabi o zaman gaz 1530-1550 civarında idi.şimdi ise şehir içinde 60ytl gazla 200 km anca gidiyorum gaz 1840..yani şehir içi 294krş yakıyor..
gaz ayarını yaptırdım rolanti ayarını yaptırdım değişen bişey olmadı yine aşağı yukarı aynı yakmaya başladı...yağ değişim zamandı geldi hava ve yağ fitrseni de değiştircem acaba herhangi bir değişme olur mu acaba?saygılarla...

araba 97 brodway rn
VetApex!

VetApex!

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-06-07, 03:07

nakira51 demiş ki:
yağ değişim zamandı geldi hava ve yağ fitrseni de değiştircem acaba herhangi bir değişme olur mu acaba?saygılarla...

aracın bakımlı olması, bakıma ve ince noktlara özen gösterilmesi gaz ayarı için çok önemli. ssdece yağ buji hava filtresi gibi hayati parçlar değiştirilerek değiştirilecek olsa dahi bence 1 yıl önce yakılan o değere ulaşılamaz.. ayrıca şehir içi koşulları diğer bakım koşulları nedir bilemediğim için kendimce üst sınır kyduğum 250 tl şehir içi yakma sınırı altında olduğundan yinede araba az yakıyor diyebilirim..
sahinmustafa

sahinmustafa

Doğum tarihi : 01/07/77
Aracınızın Modeli : 1988 - Renault 11 GTS

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-06-07, 14:25

son zamanlarda 10 lira ile 43-45 KM gidiyorum Sad
VetApex!

VetApex!

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-06-07, 19:41

bazı mesajlar tarafımdan silinmiştir !
haksız atıflarda bulunarak gorum içi tartışma yaratmamak gerektiğini ve burasının herkesin özgürce düşüncelerini söyleyebileceği biryer olduğunu lütfen unutmayalım..
ve düzeni bozmamak adına, forumumuzun temiz kalması için mesaj silinmiştir.
vetapex mod
King

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-06-18, 08:24

5 kişi 460 km yol yaptık gaz ozaman 1,760 lira idi ve benzinliğe zor girdim bitmek üzereyken 50 ytl gaz aldım ve 460 km sonra yine hız düşmeye başladı ve benzine almak zorunda kaldım yani 50 ytl ile 460 km yol yapmayı başardım ortalama 110 - 150 km-h civarında dalgalı yol aldım yinede sabit 130 km-h ortalamam vardı ve gece yola çıkmıştım 1 gibi. sizce bu menzil nasıl? ben çok şaşırmıştım bana oldukça güzel geldi Smile saygılar
mahmutvet

mahmutvet

Doğum tarihi : 07/08/79
Aracınızın Modeli : lada samara hb.

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-06-19, 06:12

bu menzile göre araç km de 110 kuruş gibi yakıyor. bence çok güzel bir tüketim değeri.
King

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-06-19, 12:26

gittiğim yerde benzin ortumum çatladı ve bir ustaya götürdüm oda rolanti düşük diye gazı kurcalamış ve ayar kaçtı dönüşte 65 lira yaktı aynı yolda Sad yinede not eklemek gerekirse şunu ekleyim
karburatöre gelen hava kanallarım %100 açık + sıcak hava kapalı olur çünkü ne olursa olsun sıcak hava girişi aracı kasar ve her zaman soğuk hava girmeli bu şekilde performans alınır! havayı ayarlamak için karburatör kullanan ustalar yanlış yapıyor gaz beyninden ayar yapılır zaten orada gaz ve hava olmaz üzere iki ayar vidası bulunur ben oradan ayarlıyorum karburatöre hiç dokunmam ancak benzin ile kullanacağım zaman rolanti ayarı için ayar yaparım.
ayar yaparken bir arkadaşım sürekli gaza basar bırakır en iyi ayar olduğunda devir çok sahlıklı bir şekilde çok seri yükselir ama ayar kötü olduğunda devir sıkıntılı yükselir ve en seri devir yükselişinde ayarı bu sefer bozmadan rolantiyi tuttururuz ve tam ayar olduğunda hem rolanti hemde gaza basıldığında devir saati mükemmel yükselir + gaz beyninden karburatöre giden gaz ortumunda bulunan vana tam anlamıyla açıktır onu kısma mantığını ben anlayamadım hiç bir şekilde ekonomi sağlamıyor yanlızca aracı eşeğe çeviriyor yokuşlarda bayılıyor. bir ustaya gidip çok gaz yakıyo dediğinizde ilk önce o vanayı kısar ve bi dene bakalım der Smile arac birden eşeğe döner ve bas bas gitmez bu şekilde ekonomi olacaksa yandık Smile) neyse saygılar.
metin_mimoza

metin_mimoza

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-06-19, 13:28

benimkinde soğuk hava giriş, kapalı sıcak hava girişi açık.eskiden 90-100 le giderken boşa attığımda stop ediyordu.şimdi usta soğuk hava girişini kapattı.sıcak hava gelen yerden hava alıyor şimdi.aracım stop etmiyor.uzun yolda 130-135 kısa mesafede 200 yakıyo.bence normal.
knazlim

knazlim

Doğum tarihi : 23/09/81
Aracınızın Modeli : 89 Model Renault 11 Flash TXE

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-06-20, 09:10

Arkadaslar 35 LT LPG ile max. 145-150 km arasi yol gidiyordum ve bunun 1989 model Flash 11 TXE icin fazla bir deger oldugunu sizler ve cevremdekilerden ogrendikten sonra araci sanayide bir motor ustasina goturup elden gecirttim. Triger setine varana kadar kmsi dolan dolmayan butun parcalar ve yag degisti. Daha sonra LPG ayari icin araci sanayideki tek LPG ustasina goturdum eski BRC marka olan beyin ve hortumlar yiprandiklari icin degisti ve yerine FEMA marka beyin takildi gecici ayari yapildi. Daha sonra asil ayar icin gittim araci goturup bilgisayara soktular tekrar ayarlandi fakat cok fazla LPG yakma ve cekisten dusme sorunlarim oldugu icin 170 km sonra tekrar bilgisayara sokturdum ve gene ayar yapildi ancak su anda cekis sorunum olmamasina ragmen aracim KM / Sarfiyat degerinde gene eskisi gibi oldu. Araca yaptirdigim ilk kontrolde asagidaki resimde 517,6 olarak gozuken deger haric digerlerinin hepsi kirmizi yaniyordu. 2. ayarlamada bu degerlere ulasildi ve tamam denildi ama hala aracim cok fazla yakiyor. Simdi soruma gelecek olursak KM/Sarfiyat oraninin makul bir seviyeye gelmesi icin yapmam gereken nedir? Asagidaki olcum degerleriyle ilgili bir problemmi var yoksa sorunu baska yerdemi aramaliyim?

-> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Fotoraf0007ip6
livan08

livan08

Doğum tarihi : 01/01/81
Aracınızın Modeli : 2004 DAIHATSU TERİOS SX

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-06-20, 14:36

knazlim 35 litremi ,35 ytl mi? 35 ytl ise normal .
knazlim

knazlim

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-06-20, 14:49

livan08 demiş ki:
knazlim 35 litremi ,35 ytl mi? 35 ytl ise normal .

35 YTL olsa daha ne isterim Very Happy maalesef 35 LT
Elbruz

Elbruz

Doğum tarihi : 19/12/84
Aracınızın Modeli : Broadway

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-06-20, 18:00

Yukarıdaki bilgisayar değerleri rolantide mi yoksa 3000-3500 devirde mi ölçüldü?Eğer yüksek devirde ölçülmüşse gaz ayarın fazla açık,en başta 2.75 olan CO değeri maksimum 1.5 olmalı,orada 3.5 normal aralık gösterdiğine bakma.CO normale döndüğünde diğerleri zaten normale geliyor.İdeal olan devirliyken 1-1.5 arasında ayarlanmasıdır,o da senin aracında.Broadway'de ideal ayar yapıldığında 1'e anca geliyor.

Rolantide de aşağı yukarı aynı değer olmalı,ama yakıta pek bir etkisi yoktur çünkü mikser hortumu üzerindeki vanadan yapılan yol ayarı rolantideki değeri değiştirmez,karbüratörden rolanti kelebeği düzgün ayarlıysa o da rolanti vidasından yapılır.
knazlim

knazlim

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-06-21, 09:15

Elbruz demiş ki:
Yukarıdaki bilgisayar değerleri rolantide mi yoksa 3000-3500 devirde mi ölçüldü?Eğer yüksek devirde ölçülmüşse gaz ayarın fazla açık,en başta 2.75 olan CO değeri maksimum 1.5 olmalı,orada 3.5 normal aralık gösterdiğine bakma.CO normale döndüğünde diğerleri zaten normale geliyor.İdeal olan devirliyken 1-1.5 arasında ayarlanmasıdır,o da senin aracında.Broadway'de ideal ayar yapıldığında 1'e anca geliyor.

Rolantide de aşağı yukarı aynı değer olmalı,ama yakıta pek bir etkisi yoktur çünkü mikser hortumu üzerindeki vanadan yapılan yol ayarı rolantideki değeri değiştirmez,karbüratörden rolanti kelebeği düzgün ayarlıysa o da rolanti vidasından yapılır.

Sabit 3000 d/d iken yapilan ayarlamalari gosteriyor o degerler. Arac rolantide degildi bu degerler alinirken. Pazartesi tekrar ayarlamaya goturecem eger gene sonuc alamazsam artik Bursa' ya goturmeyi dusunuyorum.
Elbruz

Elbruz

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-06-21, 11:30

O zaman çok yakması gayet normal,dediğim gibi 3000 devirde CO değerinin 1 civarında olması gerekir.Hani rolantide yüksek olup da gaz verildiğinde düşse o zaman rolanti fazla açık demek olur,ama aracın yolda yakıtını pek etkilemez.Ama arabada başka bir problem yoksa,örneğin ateşleme gibi,3000 devirde "maksimum" 1.5 olmalı.Bujiler,kabloları ve hava filtresi uzun zamandır değişmediyse önce onları değiştir,sonra ayara götür ve dediğim gibi olacak şekilde ayarlat.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-06-21, 22:19

Çok fazla yakıyorsun,93 spring ile 20 ytl ye 113 km gidiyorum,sen benzinde o kadar yakman gerekiyor,lpg cihazında sorun olabilir.
knazlim

knazlim

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-06-21, 22:43

Elbruz demiş ki:
O zaman çok yakması gayet normal,dediğim gibi 3000 devirde CO değerinin 1 civarında olması gerekir.Hani rolantide yüksek olup da gaz verildiğinde düşse o zaman rolanti fazla açık demek olur,ama aracın yolda yakıtını pek etkilemez.Ama arabada başka bir problem yoksa,örneğin ateşleme gibi,3000 devirde "maksimum" 1.5 olmalı.Bujiler,kabloları ve hava filtresi uzun zamandır değişmediyse önce onları değiştir,sonra ayara götür ve dediğim gibi olacak şekilde ayarlat.

Dostum arabayi daha 15 gun oldu bakimdan cikattigim motor ve yuruyen aksam komple elden + LPG regulatoru ve hortumlarida yenilendi ( FEMA marka ile ). Pazartesi tekrar bilgisayarda olcum yaptirticam ama ustaya bu sefer senin dedigin gibi rolantide ayarlattiricam. Denemekten zarar gelmez nasilsa.
Birde LPG alirken kazimki yiyorum Termal-Cinarcik yolunda Shell istasyonundan aliyorum surekli acaba LPG ile hava karisik basiyor olabilirlermi diye dusunmeden alamiyorum kendimi. Ulkemiz malum sahtekarliklar ulkesi Sad
knazlim

knazlim

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-06-21, 22:49

Adali demiş ki:
Çok fazla yakıyorsun,93 spring ile 20 ytl ye 113 km gidiyorum,sen benzinde o kadar yakman gerekiyor,lpg cihazında sorun olabilir.

Dostum yukarida da yazdigim gibi eski LPG cihazim ( BRC ) zaten arizali diye 15 gun once ( FEMA ) degistirttim. Artı parantez motor ve yurur aksam komple elden gecirildi 1,500 YTL gibi bir rakama. Benim onceden gelen bi yakit sarfiyati problemim vardi ama ne yazikki bu kadar parca yenilenmesine ve bakimlara ragmen hala aracin yakit tuketimi eskisi gibi. Yine 35 LT LPG ile 150 km yol gidiyor. ( Sehir ici )
Elbruz

Elbruz

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-06-22, 00:47

knazlim demiş ki:
Elbruz demiş ki:

Dostum arabayi daha 15 gun oldu bakimdan cikattigim motor ve yuruyen aksam komple elden + LPG regulatoru ve hortumlarida yenilendi ( FEMA marka ile ). Pazartesi tekrar bilgisayarda olcum yaptirticam ama ustaya bu sefer senin dedigin gibi rolantide ayarlattiricam. Denemekten zarar gelmez nasilsa.
Birde LPG alirken kazimki yiyorum Termal-Cinarcik yolunda Shell istasyonundan aliyorum surekli acaba LPG ile hava karisik basiyor olabilirlermi diye dusunmeden alamiyorum kendimi. Ulkemiz malum sahtekarliklar ulkesi Sad

Hava basmadan falan değil,dediğim gibi 3000 devirde 2.75 CO miktarı çok yüksek,en fazla 1.5 olmalı,o da en fazla.Broadway'de 0.6-0.7 oluyor,hadi Flash'ta da 1-1.2 olsun.
ozzz2110

ozzz2110

Doğum tarihi : 21/10/85
Aracınızın Modeli : r9 gte 1992

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-07-02, 17:22

50 litrelik tank var araçta şehir içinde şuan 455 km de , eli kulağında her an bitebilir Smile en fazla 10-13 km daha gider o da şehir içi
ozzz2110

ozzz2110

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-07-03, 10:10

475 de biter her an şu an itibariyle kaba bir hesapla 1,78x50=89/475=0.187 şehir içi tüketim ,zira daha bitmedi ,89 lira 475 yaparsaki bitmediği için bu hesap çok da doğru sayılmaz 30 ytl ile en az 160 km yol gidiyor.
livan08

livan08

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-07-03, 12:14

ozzz2110 demiş ki:
475 de biter her an şu an itibariyle kaba bir hesapla 1,78x50=89/475=0.187 şehir içi tüketim ,zira daha bitmedi ,89 lira 475 yaparsaki bitmediği için bu hesap çok da doğru sayılmaz 30 ytl ile en az 160 km yol gidiyor.

depo 50 lik olabilir ama 50 litre gaz almaz diye biliyorum,daha az alması lazım
ozzz2110

ozzz2110

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-07-03, 23:05

3 aşağı 5 yukarı tabi 50 zum olmuyor
ozzz2110

ozzz2110

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-07-04, 17:01

47 ya da 48 litre işte ona göre hesap
VetApex!

VetApex!

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-07-04, 18:07

100 km yi bugün yaklaşık 30tl lik gaz ile geldik

normalde gaz 1.7.. tl iken 15tl ile aynı yolu yapıyordu !
93 flash s
218 binde motor 5 bin km önce yapıldı
voltran regülatör
gaz ayarını herhangi bir usta yaptı ve rolanti düzeni yok
neden sormuyuyorum ; 6 ay kadar arabaya bakmamanın bile böle bi soruna neden olabileceğini söylüyorum Wink
the_tecnoloji

the_tecnoloji

Doğum tarihi : 15/02/90
Aracınızın Modeli : 1999 1.4 RNİ

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-07-05, 00:19

arkadaşlar bendede 99 model 1.4 i broadway var oda şehir içi 250 yakıyo karbüratörlü ve yaşı kemale ermiş arabaya göre seninki on numara
livan08

livan08

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-07-08, 11:19

artvinden orduya 412 km 53 ytl civarı yaktı. lpg 1,97 ytl
100 km de 6,8-7 litre civarı
(yolun 50 km si rampa ve virajlıydı.geri kalana kısın sahil boyu)
rdmaksl

Aracınızın Modeli : -

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-07-08, 11:23

bence hesap gayet basit ortalama 10 lt/100 km ye kadar olan tüketimler bence süper daha ne olsunki?dizel cliolar bile 20 krş civarında yakıyo,bide dünya bi para verip alınıyo,bakım masrafları,vs clio ya bi motor-pompa bakımına nerdeyse r9 alınır
XVET

XVET

Doğum tarihi : 09/12/80
Aracınızın Modeli : 2008 kango 1996 spring eski araç 1989 flash

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-07-19, 07:24

96 model sprıng 246 bın km de ayda 450 ıle 550 arası lpg alıyorum 365 385 km deyınce fulluyorum genelde 200 ykr yakıyor
mahir

mahir

Aracınızın Modeli : 97_Broadway_rni

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-07-19, 10:08

uzun yolda 6,7 litre yaktığım oldu ekonomik kullanımda
şu an şehiriçi 18 krş yaklaşık, şehirdışı 15 krş a kadar düşebiliyor

lovato takılı 1 yıldır, hava filtresinin girişini yarım kapatmışlardı
2 gündür tam açık geziyorum performans arttı arabada ama her iki durumda da 90km hızlarda boşa alınca stop etme eğilimi gösteriyo

bide bujileri hava filtresini düzenli değiştirmek lazım yakıtı çok etkiliyo
bu iki işi kendim yapıyorum:)
deniztunga

Aracınızın Modeli : BROADWAY

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-07-20, 18:37

Arkadaslar bende 91 broadway var. gecenlerde net bi ölçüm yaptım. (gazı bitirip) Şehir içinde km de 173 yaktı. (Gaz:1,72 YTL) bilmiyorum ama heralde normal.
livan08

livan08

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-07-20, 18:38

iyi tabi ,karıştırma hiç
dml860

dml860

Doğum tarihi : 13/07/86
Aracınızın Modeli : 2000 Broadway 1.4i

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-07-20, 20:46

mahir demiş ki:
uzun yolda 6,7 litre yaktığım oldu ekonomik kullanımda
şu an şehiriçi 18 krş yaklaşık, şehirdışı 15 krş a kadar düşebiliyor

lovato takılı 1 yıldır, hava filtresinin girişini yarım kapatmışlardı
2 gündür tam açık geziyorum performans arttı arabada ama her iki durumda da 90km hızlarda boşa alınca stop etme eğilimi gösteriyo

bide bujileri hava filtresini düzenli değiştirmek lazım yakıtı çok etkiliyo
bu iki işi kendim yapıyorum:)

Mahir kardeş hadi karbüratörlü araçlarda karbüratörün bakım istemesinden yada sağından solundan hava almasından dolayı hava girişini kapattıklarını anlıyorumda, yahu enjeksiyonlu arabanın hava girişi neden kapanır anlamam. Ki bu araba 97 model amma beceriksiz ustalar varya. Ben burada hiçbir enjeksiyonlunun hava girişine ellenildiğini görmedim. Hatta renault 9 nickli adminimiz Ercan'ın 93 model springi var o bile kapatmadı lpg taktırdıktan sonra. Ki onun ki karbüratörlü ve o bile bir ara karbüratörü temizletmem lazım derken. Ben anlamadım bu işi.
flashtxe

flashtxe

Doğum tarihi : 22/03/80
Aracınızın Modeli : peugeot 206

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-07-21, 08:19

dün 93 flash ile 217km yaptım 31ytl lik gaz yaktı. (gazın litresi 1.92ytl)
mahir

mahir

Aracınızın Modeli : 97_Broadway_rni

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-07-21, 08:47

öyle valla iş biliyorlar sanıyordum ama ustalıkları hikayeymiş gittiğim servisin adamlar bide vida takmış hava filtresinin girişineki içindeki mandal açılmasın hava girmesin diye bu yetmiyo sanki bide bant yapıştırıyolar

söktüm tabi bant vida kalmadı
nette lpg forumlarında okuduğum kadarıyla stop etme olayı yanlış malzemeden kaynaklanıyo, işi kestirmeden çözmek için de bant yapıştırıyolar
TaLHa

TaLHa

Doğum tarihi : 15/04/88
Aracınızın Modeli : 1992 Broadway GTE (Kum grisi)

MesajKonu: 666 km de lpg ile 30 lt depoda 2,5 depo gitti nasıl   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-07-23, 12:49

yozgat sorgun ilçesinde lpg ayarı yaptırdım.En fazla gaza basıyorum 110 gidiyor ama, 100 aşmadım neyse Kırıkkale
Hatay arası 666 km küçük 30 lt depoyla 2 depo fulledim 3 depoda 30 ytl lik aldım hataya ulaştım lpg göstege ışıkları bir tanesi hariç hepsi yanıyordu 666 km yakıt oranı nasıl Question :senile:
livan08

livan08

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-07-23, 14:53

666 km yi tam olarak kaç ytl ile gittiğin belli olmadığı için yorum yapamıyorum.

2 depo fulledim ,3 depoda 30 ytllik aldım diyorsun Question Question :wacko:
blackheart

blackheart

Doğum tarihi : 26/04/85
Aracınızın Modeli : flash txe 1700 1990 model

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-07-23, 16:18

22 kuruş yakmışsın uzun yol için biraz fazla yakmış. uzun yolda ben flashla o kadar yakıyorum.
aLPaCiNo

aLPaCiNo

Doğum tarihi : 21/07/82
Aracınızın Modeli : RainBow'S'

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-07-24, 06:01

walla 75 milyon ile genelde 120-130 olmak koşuluyla 310 km yaptım uzun yol yaptım, 20 km de şehir içi dolaşmışımdır.. Egzost manifoldumda da çatlağım varr : (((

-> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 627746
http://www.renaultturkey.com
oguz

oguz

Doğum tarihi : 26/09/79
Aracınızın Modeli : 1991 flash

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-07-24, 06:50

blackheart demiş ki:
22 kuruş yakmışsın uzun yol için biraz fazla yakmış. uzun yolda ben flashla o kadar yakıyorum.

benim arabada flash şehir içi 18-20 kuruş arası yakıyor ama şehirlerarası şimdiye kadar en fazla 16 kuruş yaktı ondada çok süratli kullandım (ankara gazın litresi şu an 1,75) benim bildiğim motoru büyük araba uzun yolda az yakar ben flasla o kadar yakıyorum demişsin 22 kuruş uzun yol için çok fazla bir yanlışın olmasın..

ayrıca arkadaşımız 666 km yapmış ama ne kadar yaktığı belli değilki bir ışık harici hepsi yanıyo demiş yola çıkmadan önce bir yerden gazı doldurup döndüğünde aynı yerden tekrar dolsursa aldığı gazı ve yaptığı km yi söylese hesaplanır ama böyle hesaplamak için falcı olmak lazım Smile
TaLHa

TaLHa

Doğum tarihi : 15/04/88
Aracınızın Modeli : 1992 Broadway GTE (Kum grisi)

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-07-24, 19:00

oguz demiş ki:
blackheart demiş ki:

benim arabada flash şehir içi 18-20 kuruş arası yakıyor ama şehirlerarası şimdiye kadar en fazla 16 kuruş yaktı ondada çok süratli kullandım (ankara gazın litresi şu an 1,75) benim bildiğim motoru büyük araba uzun yolda az yakar ben flasla o kadar yakıyorum demişsin 22 kuruş uzun yol için çok fazla bir yanlışın olmasın..

ayrıca arkadaşımız 666 km yapmış ama ne kadar yaktığı belli değilki bir ışık harici hepsi yanıyo demiş yola çıkmadan önce bir yerden gazı doldurup döndüğünde aynı yerden tekrar dolsursa aldığı gazı ve yaptığı km yi söylese hesaplanır ama böyle hesaplamak için falcı olmak lazım Smile
haklısın yanlış yazdık 666 km gidip geldim yani 1332 km yaptım.Toplam 230 tl gitti.Benimde kafam karıştı. :)otöbüsle gidip gelseydim yaklaşık 280 tl civarı gidecekti.
livan08

livan08

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-07-24, 21:22

30ykr civarı fazla yakıyor benim araca göre ama ben uzun yolda 90 kmh cıyım
VetApex!

VetApex!

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-07-24, 22:15

birisi bu konuya açıklık getirebilir mi artık? kaç tl ile kaç km?
livan08

livan08

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-07-24, 22:29

anılcım , talha 230 ytl ile 1332 km yol gittiğini söylüyor
buna göre
kmde 1,72ytl
100 kmde 9 lt lpgye denk geliyor.
dml860

dml860

Doğum tarihi : 13/07/86
Aracınızın Modeli : 2000 Broadway 1.4i

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-07-24, 23:34

E iyi diyebiliriz o zaman değil mi?
TRKR

TRKR

Doğum tarihi : 19/12/77
Aracınızın Modeli : Clio Symbol Alize 1.4 2006

MesajKonu: Geri: -> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu   -> KİM  NE  YAKIYOR  ?    <- Ana Konu - Sayfa 4 Empty2008-07-25, 05:34

İyi denebilir,çünkü 100 km aşılmadığına göre genelde 100 km hız ile gidilmiş.Emin olun,90 km geçildiği zaman otogaz ya da benzini içiyor resmen.Tecrübeyle sabittir.Genelde 90 km geçmezdim şehirlerarası(sollamalarda hariç)..Bu defaki yolculuğumda 100/110 km ile seyrettim.Sonuçta 35 lirayla gideceğim yere 50 lirayla gittim.Ara viteslerde de özellikle rampalarda 4000 devirle yol aldım ortalama.Yani hangi vites olursa olsun o yeşil bölgeyi aşmayacaksınız ekonomi istiyorsanız.

-> KİM NE YAKIYOR ? <- Ana Konu
4 sayfadaki 20 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 20  Sonraki
 Similar topics
-
» 1001 inci konu