RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

borpower ı sonunda doldurduk...

+23
turanefe
staplis
hsynmutlu
konvekta
modi
onurfairway
93 spring
kudal
onuruyar
BJ6766
okkeskirici
burcinhan
adu040
VetApex!
yugun
gorkemonat
Renault9
rdmaksl
dml860
guide
safranliyim
samsunlu R-9
karadeniz
27 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
modi

modi

Doğum tarihi : 23/09/83
Aracınızın Modeli : ..........

borpower ı sonunda doldurduk... - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... - Sayfa 2 Empty2009-05-01, 18:14

karadeniz demiş ki:
adil tokattangelir demiş ki:
deniz editlediğin yerleri bari alıntıdada editle Wink

nereyi diyon abi... Question

tamam normal şimdi Wink
konvekta

konvekta

Doğum tarihi : 15/06/78
Aracınızın Modeli : 2OO6 starex 2.5 intercool turbo diesel

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... - Sayfa 2 Empty2010-01-29, 19:51

bakalım yarın motorsilk tecrübesini bizzat yaşayacagım nasip olursa
hsynmutlu

hsynmutlu

Doğum tarihi : 03/04/80
Aracınızın Modeli : broadway rn

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... - Sayfa 2 Empty2010-01-30, 07:28

Arkadaşlar rodaj sonrası motorsilk uygulaması yapmıştık. Araç özel bir durumdan ötürü bir süre garajda yatacak bu süre bir kaç ayı belkide 1 yılı bulabilir. Rodajı 1200 km'de bitirip sübab ayarını yaptırmıştım. Motorsilkde eklendi ve daha 500 km kadar kullanılabildi. Birkaç ay aracın yatması ne gibi olumsuzluklara neden olabilir. Ayrıca bu tür katkıların tüm motor yüzeyine yayılıp yapışması için kaç km. geçmesi gerekir. Cevaplarınız için teşekkür ederim.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... - Sayfa 2 Empty2010-01-30, 09:40

hsynmutlu demiş ki:
Arkadaşlar rodaj sonrası motorsilk uygulaması yapmıştık. Araç özel bir durumdan ötürü bir süre garajda yatacak bu süre bir kaç ayı belkide 1 yılı bulabilir. Rodajı 1200 km'de bitirip sübab ayarını yaptırmıştım. Motorsilkde eklendi ve daha 500 km kadar kullanılabildi. Birkaç ay aracın yatması ne gibi olumsuzluklara neden olabilir. Ayrıca bu tür katkıların tüm motor yüzeyine yayılıp yapışması için kaç km. geçmesi gerekir. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

500 km yeter, zaten bunu ekledikten sonra motor rolantide en az 15 dk çalıştırılıp öyle stop ediliyor... Wink
http://www.ladatr.com
hsynmutlu

hsynmutlu

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... - Sayfa 2 Empty2010-01-30, 11:24

Peki Deniz Bey aracın uzun süre lastiklerinin üzerinde açık havada kullanılmaması motorda ve yürüyende ne gibi olumsuzluklara neden olabilir ?
konvekta

konvekta

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... - Sayfa 2 Empty2010-01-30, 19:03

evet bu akşam itibarı ile motor silk' i garibanın boğazından aşagı yuvarladım.. cheers

borpower ı sonunda doldurduk... - Sayfa 2 240120102522

URL=https://2img.net/r/ihimizer/i/240120102523.jpg/]borpower ı sonunda doldurduk... - Sayfa 2 240120102523[/URL]

purosüdürlere uyugun olarak yağ değiştirdik.. study ( castrol magnetec ) , yag filitresi ,degişimi.. sonra motorun ısıtılması ve motorsilk uygulamsı..

ve yaklaşık yarım saatlik gezi..

şu anlık gariban için söylenecek pek bir şey yok ..

yanlız biraz farkına varmış oldugum motorun daha yumuşak ve rahat çalışması..
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... - Sayfa 2 Empty2010-01-30, 20:12

hsynmutlu demiş ki:
Peki Deniz Bey aracın uzun süre lastiklerinin üzerinde açık havada kullanılmaması motorda ve yürüyende ne gibi olumsuzluklara neden olabilir ?

eğer o şekilde 1 kaç ay yatacaksa araç ben olsam,

-4 bujiyi söker 1 çay bardağı motor yağını 4 silindire eşit paylaştırır,
-aracı kriko ile birmiktar kaldırdıktan sonra 4 adet takoz ile biraz yüksekte tutup lastiklerin havasını indirir,
-aküyü söküp eve alır,
-kapı vitillerine temiz 1 bez ile çok az miktarda şu ellere sürülen nemlendirici kremi iyice yedirir,
-antifrizini kontrol eder ya da motor suyunu komple boşaltır bırakırdım... Smile
staplis

staplis

Doğum tarihi : 01/06/81
Aracınızın Modeli : 1993 fairway

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... - Sayfa 2 Empty2010-01-30, 20:24

abi ne güzel tarif etmişsin de yağ olayı neden
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... - Sayfa 2 Empty2010-01-30, 20:29

metal aksamları bir miktar da olsa korur, marşa basıldığı anda uzun süre yağsız kalan segmanlara iyi gelir... Wink
staplis

staplis

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... - Sayfa 2 Empty2010-01-30, 20:33

mantıklı aslında ama bene okadar uzun süre arabanın yatması sakıncalı olabilir mutlaka biyerlerden patlak verir diyorum. benim mesela 3 gün yatıyo araba 3 gün sonra sanki farlı bi arabaya biniyomuş gibi oluyorum
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... - Sayfa 2 Empty2010-01-30, 20:36

staplis demiş ki:
mantıklı aslında ama bene okadar uzun süre arabanın yatması sakıncalı olabilir mutlaka biyerlerden patlak verir diyorum. benim mesela 3 gün yatıyo araba 3 gün sonra sanki farlı bi arabaya biniyomuş gibi oluyorum

tabi ki yatmayabiliyosa yatırmamak lazım...ama mecburi yatış ise yapacak çok da 1 şey yok... Smile
hsynmutlu

hsynmutlu

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... - Sayfa 2 Empty2010-01-30, 20:51

Malesef araca dışarıdan herhangi bir işlem yapmamız yasak. Söylediğiniz uygulamaları yapamıyoruz. Mahkeme sonuna kadar bekleyeceğiz. Umarım araç tek parça halinde kalır.
staplis

staplis

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... - Sayfa 2 Empty2010-01-30, 21:55

hsynmutlu demiş ki:
Malesef araca dışarıdan herhangi bir işlem yapmamız yasak. Söylediğiniz uygulamaları yapamıyoruz. Mahkeme sonuna kadar bekleyeceğiz. Umarım araç tek parça halinde kalır.
hayırdır inşallah üzüldüm yaaaa
hsynmutlu

hsynmutlu

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... - Sayfa 2 Empty2010-01-31, 12:53

Saolun, araca change şüphesiyle el kondu. 25 gündür yatıyor. Görünen o ki daha bir kaç ay yatma durumu var. Arabanın her yerini yaptırdık yaklaşık 2,5 bin lira masrafımız oldu. Tam herşey bitti artık bineriz derken bu olay ortaya çıktı. Konu ile ilgili araştırmalarım devam ediyor. Sonuçlanınca ayrıntısıyla yeni bir konu başlığı altında yaşadıklarımı ve olası tedbirleri yazacağım.
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... - Sayfa 2 Empty2010-01-31, 13:42

hsynmutlu demiş ki:
Saolun, araca change şüphesiyle el kondu. 25 gündür yatıyor. Görünen o ki daha bir kaç ay yatma durumu var. Arabanın her yerini yaptırdık yaklaşık 2,5 bin lira masrafımız oldu. Tam herşey bitti artık bineriz derken bu olay ortaya çıktı. Konu ile ilgili araştırmalarım devam ediyor. Sonuçlanınca ayrıntısıyla yeni bir konu başlığı altında yaşadıklarımı ve olası tedbirleri yazacağım.

üzücü bir durum ,umarım lehinize sonuçlanır.
staplis

staplis

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... - Sayfa 2 Empty2010-01-31, 17:58

büyük geçmiş olsun
rdmaksl

Aracınızın Modeli : -

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... - Sayfa 2 Empty2010-01-31, 18:18

hsynmutlu demiş ki:
çok geçmiş olsun,inş. en kısa sürede lehinize sonuçlanır
turanefe

turanefe

Doğum tarihi : 05/12/75
Aracınızın Modeli : Honda Civic 14 is AC 90 PS

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... - Sayfa 2 Empty2010-01-31, 18:48

hsynmutlu demiş ki:
geçmiş olsun
konvekta

konvekta

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... - Sayfa 2 Empty2010-01-31, 18:58

musa kardeşimizinde başından böyle üzücü bir olay gecmişti . ama sonunda mahkemesini kazandı..

inşallah sizinde sevinçli haberlerinizi alırız.
pegasus_gk

pegasus_gk

Doğum tarihi : 31/01/82
Aracınızın Modeli : brodway (1996)

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... - Sayfa 2 Empty2010-02-04, 21:00

hsynmutlu demiş ki:

geçim olsun arkadasım
pegasus_gk

pegasus_gk

Doğum tarihi : 31/01/82
Aracınızın Modeli : brodway (1996)

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... - Sayfa 2 Empty2010-02-04, 21:06

bende bircok motor katkı yagı ve mamulleri kullandım ilk kullanımda herzaman seste olsun ilk calısmda olsun ffark etti ancak kısa bi kullanımdan sonra eski haline geri dondu. dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var buna dikkat edilirse zaten aracta azda olsa yakıt tasarufu saglanıyo.
onurfairway

onurfairway

Doğum tarihi : 10/12/83
Aracınızın Modeli : ladas vegas:P

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... - Sayfa 2 Empty2010-02-05, 21:28

http://www.hepsiburada.com/speedol-ekonomizer-400-ml./productDetails.aspx?categoryid=26005&productid=otsv1100400002790

yağ eksiltmeye devam ediyor araba eskisi gibi değil gerçi ama geçen çubuğu çektim 1. çizgiye düşmüştü parçacı bana bundan verdi dedi keser bende attım bakalım ne sonuç verecek baya koyu bişey pekmez gibin Very Happy
lıon

lıon

Doğum tarihi : 03/04/76
Aracınızın Modeli : Corolla luna

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... - Sayfa 2 Empty2010-02-05, 21:36

akışkanlığı arttırır diye yazmışlar açıklamalarda.....daha çok yağ eksiltmesin Shocked
onurfairway

onurfairway

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... - Sayfa 2 Empty2010-02-05, 21:39

lıon demiş ki:
akışkanlığı arttırır diye yazmışlar açıklamalarda.....daha çok yağ eksiltmesin Shocked

alışkanlık diye yazıyor abi

Speedol yağ katkısı benzinli,dizel ve lpg’li araçlarda kullanılmak üzere harmanlanmış alışkanlık düzenleyici ve arttırıcı özelliği sahiptir. Rolling Eyes
lıon

lıon

Doğum tarihi : 03/04/76
Aracınızın Modeli : Corolla luna

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... - Sayfa 2 Empty2010-02-05, 21:41

eee kem küm Embarassed
alışı iyi mi olacak yani Very Happy
onurfairway

onurfairway

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... - Sayfa 2 Empty2010-02-05, 21:43

lıon demiş ki:
eee kem küm Embarassed
alışı iyi mi olacak yani Very Happy

valla deneyip görecez abi ne işe yaradığını elime bulaştıda zarzor çıkardım yaw nasıl bişeyse lol!
beaterx06

Doğum tarihi : 09/08/89
Aracınızın Modeli : 91 323 hb

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... - Sayfa 2 Empty2011-03-18, 01:56

Forumdaşlarım ben de 4 5 gün önce motorsilk kullandım...
henüz yakıt hessabı yapmadım ancak şöyle ki :
Normalde 1000 olan gazdaki devir motor sıcak dahi olsa 600 700 lere...
benzinde ise 1000 deyken 700 e düştü...
gazda araç soğukken 400 devirde çalışıyo .dddd
valla bilmiyorum artık rölantiyi yükseltecem de ne anladım ben öle yakıt tasarrufundan...d
haydarguducu

haydarguducu

Doğum tarihi : 10/04/73
Aracınızın Modeli : 1992 broadwey gte

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... - Sayfa 2 Empty2011-03-20, 18:37

İlginç bir durum.
Benim gözlemlediğim kesin olan şey yağ değişimi uzuyor.
yağ filtre değiştikten sonra bor döktük. 12000 km yi raha t geçtim. Geçenlerde yeter dedim. Usta " abi bu yağ seni daha götürür, acelen yoksa dursun" dedi. Ama yağ kapkara olmuş. Ama hala özelliğini koruyordu.
beaterx06

Doğum tarihi : 09/08/89
Aracınızın Modeli : 91 323 hb

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... - Sayfa 2 Empty2011-03-22, 23:07

abi yavaştan devir sorunu azalmaya başladı sanki...
hararet alt çizgi dahil 3e gelince çıkıyo artık 1000 e .

borpower ı sonunda doldurduk...
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» Sonunda bende :)