RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

borpower ı sonunda doldurduk...

+23
turanefe
staplis
hsynmutlu
konvekta
modi
onurfairway
93 spring
kudal
onuruyar
BJ6766
okkeskirici
burcinhan
adu040
VetApex!
yugun
gorkemonat
Renault9
rdmaksl
dml860
guide
safranliyim
samsunlu R-9
karadeniz
27 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

borpower ı sonunda doldurduk... Empty
MesajKonu: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2008-07-25, 12:12

arkadaşlar dün borpower ı nihayet arabaya koyabildik... Very Happy motor yağı değiştikten sonra 20 dakika aracı çalıştırıp daha sonra da kutuyu en az 2 dakika çalkalayıp motora eklemek gerekiyor...yalnız eklerken biraz moralim bozuldu yaaa o bembeyaz kusmuk kadar şeye 45 ytl verdiydim... Rolling Eyes neyse sonucunu görecez bakalım dün araca bakımları yapıldı radyatör değişti sübap ayarı yapıldı lpg sisteminin ayarlarını da kafama göre biraz değiştirdim...şu an ki sonuç gayet güzel ama bor için yorumu salı günü yapıcam... Wink
http://www.ladatr.com
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2008-07-25, 12:18

Merakla bekliyoruz, hayırlı olsun..
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2008-07-25, 13:01

çok bekletmicem... Very Happy
safranliyim

safranliyim

Doğum tarihi : 09/03/82
Aracınızın Modeli : 99 model rn

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2008-07-25, 13:06

bakalım sonuç ne olacak
guide

guide

Doğum tarihi : 30/06/83
Aracınızın Modeli : Fiat Albea 1.2 SL AC

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2008-07-25, 13:27

borpower ne oluyor , benim gibi bu konuda cahıl üyelerimizi bilgilendirmek maksatlı bi açıklama yapıverin bakıyım Smile
http://www.allianz.com.tr
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2008-07-25, 16:18

bor türevli yağ katkısı...

bor bilinen en küçük atom çapına sahip ilk ametal element...buna bağlı olarak nanoteknolojide temel olarak kullanılmaya çalışılan 1 element...

bizim kullanma amacımız da çok küçük partiküller ihtiva eden bu madde zaman içerisinde gömlekler içindeki nano çiziklere, segmanlardaki aşınmalara vs vs gibi eskime belirtilerini 1 miktar önlemek...

ya da şöyle anlatayım...

rulmanı bilirsiniz...içte 1 göbek dışta 1 göbek ortada da bilyeler...işte o bilyeler bizim burda bor katkısı içteki göbek piston üzerindeki segmanlar ve dıştaki göbek de piston gömleği oluyor...

amaç sürtünmeyi azaltıp açığa çıkan ısıyı ve güç kaybını önlemek...

bu araştırmalar ileriki yılların teknolojisi olan kapalı motorların yapımında (yağsız motor) temelleri oluşturuyor...

işte böyle 1 şeyi doldurduk bakalım...çok kalabalık olduğu için ustamın yanı kompresyon ölçümü yapamadık ama benim araba da zaten daha 103 binde...kompresyonda düşüş henüz yok..bakcaz artıkın...

salı günü dememin de sebebi 3-4 kişi eşmeye gidicez turgutludan...eşme dediğim yerin rakımı 825 metre... Very Happy yolları da 1 gidiş 1 geliş baya dar 1 yol yük de var...aracın durumunu eskiye göre gözleyebilmem için iyi 1 deneme olacak... Wink

ona göre bu ürünü size ya tavsiye edicem ya da paranıza yazık dicem...
safranliyim

safranliyim

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2008-07-25, 17:05

http://www.deppo.com/index.php?a=product.detail&productId=524132

adminimin kullandığı katkı üstteki katkı dan olmasılazım
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2008-07-25, 18:31

o motorsilk...ben borpower aldım... Wink ama aynı etken maddeye sahip...

http://www.nnt.com.tr/Urunler.html
dml860

dml860

Doğum tarihi : 13/07/86
Aracınızın Modeli : 2000 Broadway 1.4i

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2008-07-25, 19:56

Hadi bakalım. Gelişmeleri bekliyoruz. Ama kafama takılan, katkı maddesi sonucunu bir kere Eşme'ye gidip gelmekle anlatabilir mi kullanıcısına? Zaten aracına hertürlü ayarı, bakımı yaptırmışsın. Ve araba sanırım şu anda iyi durumda. Ne olursa evet, demek işe yarıyormuş dersin mesela?
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2008-07-26, 06:44

sadece eşme dediğin yol gidiş geliş 300 km ömer... Very Happy

mesela dün tren istasyonuna gidip geldim...dikkatimi çeken şey hararet ibresinin yükselememesiydi...ama radyatör değişti diyeceksiniz termostad kapalı iken radyatör hiç olmasa bile fark etmez... Wink sanki haret ibresi geç yükseldi gibi geldi ama şimdilik onu geçiyorum...

en dikkat çekici şey olarak marşa bastığımda marşın sesinden sanki daha rahat ve daha devirli döndüğünü hissettim...ayrıca marş sürem de kısaldı gibi...

biraz daha km geçtikten sonra rolantideki ve yoldaki motor sesini dinleyerek sesde azalma olup olmadığına ve motorun ne kadar sarsıntı ile çalıştığına bakıcam...

ve son ama en önemli olan da yakıt tüketimi olacak...onu çok merak ediyorum esas... Wink
safranliyim

safranliyim

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2008-07-26, 07:03

dml860 demiş ki:
Hadi bakalım. Gelişmeleri bekliyoruz. Ama kafama takılan, katkı maddesi sonucunu bir kere Eşme'ye gidip gelmekle anlatabilir mi kullanıcısına? Zaten aracına hertürlü ayarı, bakımı yaptırmışsın. Ve araba sanırım şu anda iyi durumda. Ne olursa evet, demek işe yarıyormuş dersin mesela?

bence ses kulağı olanbir insan arabanın çalışmasındaki farkı anlar dikkatli bir insanda arabadaki performans artışını yada düşüşünü anlar
rdmaksl

Aracınızın Modeli : -

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2008-07-26, 10:02

bu malzeme dizellerdede kulanılabiliyormu?benim danıştığım ustalar (bor power türevini sormadım ve bilgim yok)piyasadaki yağ katkılarını tavsiye etmiyorlar,zaten eski vw motor istediği dönemlerde onlardan çok kullandım (motor up vs) sadece param gitti
bu katkıyı kaç km de bir kullanılacağını biliyormusun acaba,bide mesela motorun buna alışkanlık yapma ihtimali varmı acaba hani bir iki sefer kullanırsın sonra kullanmayınca aşınmaları arttırma gibi bir durum olurmu acaba?affraid
kusura bakma deniz sınav soruları gibi oldu study ama ürünü satan malını övüyor,rakibi kötülüyor bu konulada çok ağzım yandı ve boşa çok param gittiğinden başınızı ağrıttım biras
:gamer:
Renault9
Admin
Renault9

Doğum tarihi : 07/12/85
Aracınızın Modeli : 2005 Fiat Punto Dynamic 1.3 Multijet

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2008-07-26, 10:06

bu bor türevi olanlar yağ katkısı gibi değil. metalle birleşiyor.
http://www.renault9-11.com
rdmaksl

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2008-07-26, 10:16

bir kere ekledinmi 30 40 bin km gidermi acaba?çünkü ben 10.000 de bir (yaklaşık 3 ayda bir)yağ filitreler vs full değiştiriyorum yaklaşık 90 ytl,
her sefer bunuda eklemek gerekirse
100.000 km de 450 ytl gibi extra bir rakam çıkıyor
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2008-07-26, 10:21

bana 50-60 bin km motorda kalır demişlerdi galiba... Rolling Eyes tam hatırlayamaıyorum ama bu daha çok değişim periyodu ile ilgili...herhalde 5-6 yağ değişimine kadar etkisini koruyor...

dizellerde benzinlilerde lpglilerde kullanılabilir...o eski teflon mantığı ile çalışan katkılardan birnin şanzıman katkısını kullanmıştım ben...hiç 1 halta yaramamıştı gerçekten de... Very Happy ancak bunun teknolojisini biliyorum ve işe yaradığını düşünüyorum...dedim ya esas sonucu uzun yola çıktıktan sonra açıklıcam... Wink
gorkemonat

Doğum tarihi : 03/07/84
Aracınızın Modeli : Fiat uno 70s

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2008-07-26, 10:36

ben zamanında motorsilk kullandım açıkçası farkettiğim şey daha rahat devirlenme ve rölantide gerçekten motorun daha sessiz çalışması oldu bunun dışında yakıtta en ufak bir fark hissetmedim eskiden neyse o.
rdmaksl

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2008-07-26, 10:46

gorkemonat demiş ki:
ben zamanında motorsilk kullandım açıkçası farkettiğim şey daha rahat devirlenme ve rölantide gerçekten motorun daha sessiz çalışması oldu bunun dışında yakıtta en ufak bir fark hissetmedim eskiden neyse o.
motoru sessiz çalıştırıyor ama benim eski aracın motor komadaydı duman atmayı keser dediler 2 kez üst üste kullandım dumanı kesmedi,sabah çalışma rahat olur dediler hikaye her sabah vurduruyordum,gerçi iki sene önce falan bu borlu katkılar varmıydı bilmiyorum
ama bu bor işi kafama yattı 4 sefer de bir bile değişse kurtarır yaklaşık 40.000 km yapıyor,zaten 100.000 km yapıp satıcam en azından motoru korur satarken problem çıkarmaz pztsi bi araştırayım bende bakalım
gorkemonat

Doğum tarihi : 03/07/84
Aracınızın Modeli : Fiat uno 70s

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2008-07-26, 10:48

bor katkısının bu etkisini ilk elden kendi aracımda bu tarz bir sorun olmadığı için tecrübe edemedim ancak yorumlarda okuduğum motorun yağ yakmasını ciddi bir şekilde azalttığı yönündeydi hep bence şansınızı deneyebilirsiniz.
yugun

yugun

Doğum tarihi : 29/10/81
Aracınızın Modeli : Flash S 95

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2008-07-26, 13:00

Arkadaşlar ben motorsilk koymuştum ilk gözlemlerimi kendi başlığında yazmıştım ama ilk zamanlar performans konusunda bir fark etmemişti. dün demirciden mudanyaya geldim. Simav-harmancık-orhaneli yolunu kullandım ve bu yol çok dağlık bir yol. Araba aşırı yüklü olduğu halde daha performanslı olduğunu hissettim. Bu bor katkılarının eski yağ katkılarıyla alakası yok. Motorsilk 100000 km gideceğini söylüyor kutusunda
http://www.kampciyiz.org
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2008-07-31, 12:02

biraz beklettim arkadaşlar kusura bakmayın... Very Happy

salı günü yapacağım yolculuğu dün yaptım...sabah saat 7.10 da turgutlu shell den depoyu doldurup yola girdim...164 km yolu 110 dakikada alarak madene vardım...yani ortalama hızım 89,61 km/h ki bu yolun yaklaşık 20 km si virajlı rampa çıkış dağ yolları idi...1-2 yerde 2. vitese kadar düştüm ama genelde 110 civarı gittiğim için ortalama iyi çıktı...bu arada turgutlunun rakımı 90 metre iken gittiğim yerin rakımı 1090 metre... Very Happy daha sonra aynı tempo ile geri dönüp turgutluya geldim...yaptığım yol tekrar lpg almaya girdiğimde 330,7 km idi ve araç 39 ytl lik lpg aldı 1,85 den... Shocked ben çok daha yüksek 1 değer bekliyordum...bu 6,1 lt/100 km demek...1. ölçümün sonucu bu oldu ben en az 7lt/100 km beklerken... Rolling Eyes rampalarda 700-800 metre rakımda olmama rağmen aracın daha rahat gittiği izlenimine kadpıldım... Rolling Eyes

buna benzer 2 tane daha uzun yol ölçümü yapıp sonucu paylaşıcam arkadaşlar... ancak bu rakama sübap ayarı+lpg ayarı+borpower ile ulaştığımı da belirteyim...
yugun

yugun

Doğum tarihi : 29/10/81
Aracınızın Modeli : Flash S 95

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2008-07-31, 13:36

1090 mt? 164 km? Nerede bu maden?
http://www.kampciyiz.org
dml860

dml860

Doğum tarihi : 13/07/86
Aracınızın Modeli : 2000 Broadway 1.4i

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2008-07-31, 13:37

Genel olarak 110km/h'lik bir hızla seyir eden bir araç için 6.1 lt/100km gerçekten iyi bir rakam. Hadi bakalım, diğer ölçümleride bekliyoruz.
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2008-07-31, 17:07

dml860 demiş ki:
Genel olarak 110km/h'lik bir hızla seyir eden bir araç için 6.1 lt/100km gerçekten iyi bir rakam. Hadi bakalım, diğer ölçümleride bekliyoruz.

+1 ,ölç bakalım bu sefer n'olcak Shocked 6.1 süpper. borpower ı sonunda doldurduk... 261607
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2008-07-31, 18:05

karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2008-08-01, 14:01

arkadaşlar 1 hesap hatası yapmışız galiba...

39000/330 km=118,18 binlira km'de demek

118,18*100/1850=6,38 yani 6,4 litre yapar 6,1 değil... Very Happy

neyse

bugün izmire gittim geldim...ondan önce de 50 km yine ş.dışında gezmiştik...

sonuç 24000/207=115,94 bin lira 1 km de...

115,94*100/1850= 6,2lt/100 km...

turgutlu-hatay-buca-hatay-turgutlu güzargahı + 50 km uzun yol...

yani 207 km nin yaklaşık 45 km si ş.içi oluyor... Very Happy

tekrar hatırlatayım bu rakamlarda lpg ayarı+subap ayarı+borpower var...

dikkatimi çeken şey motorun sessizleşmesi ve sarsıntının azalması...1 dahaki yağ değişiminde yağın rengine de bakıcam...

sonuç olarak borpower ın olumlu yönde etkisi var...ama büyük umutlar beslemeyin buna karşı... Very Happy
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2008-08-01, 16:37

karadeniz demiş ki:

yuhh scratch hemen subapları ayarlatacağım !
http://www.nettekalite.com
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2008-08-01, 17:09

Bence HB vega almalısın(binek tipide olabilir) Very Happy
adu040

adu040

Doğum tarihi : 13/06/88
Aracınızın Modeli : 1992 SPRING

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2008-08-01, 17:12

VetApex! demiş ki:
karadeniz demiş ki:

Subap ayarı kaç para tutar? Ben hiç ayarlatmadım ayarlatmaya gerek var mı?
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2008-08-01, 17:16

15-25 arası bi rakam. tabi usta tanıdıksa para almayabilirde. motor için gerekli, ayara ihtiyacı yoksa zaten o anda usta söyler.
Renault9
Admin
Renault9

Doğum tarihi : 07/12/85
Aracınızın Modeli : 2005 Fiat Punto Dynamic 1.3 Multijet

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2008-08-01, 17:26

Bu ince ayarları düzgün ustalara yaptırınız. Denizin ustası çok ince iş yapar, ondan en optimum değerleri yakalar.
http://www.renault9-11.com
adu040

adu040

Doğum tarihi : 13/06/88
Aracınızın Modeli : 1992 SPRING

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2008-08-01, 18:26

Ben de yaptırırsam optimum değeri yakalayacağıma eminim. İnsanın ustası gibi yok.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2008-08-01, 19:31

adu040 demiş ki:
Ben de yaptırırsam optimum değeri yakalayacağıma eminim. İnsanın ustası gibi yok.

ercanın dediği gibi çok kıl 1 ustam var saolsun... Very Happy
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2008-08-01, 19:44

VetApex! demiş ki:
karadeniz demiş ki:

çok görme aslanım... Very Happy ben kafaları yiyodum bu araba çok yakıyo diye de millet bana kızıyodu 130-140 bin yakıyon km de daha ne istiyosun diye... Very Happy

aslında benim olay tamamen şöyle oldu...

lpgyi ilk defa taktık...aldım arabayı çıktım gidişi falan hoşuma gitti gaz yemesi rampadaki gidişi fln. çok güzel ama vites geçişlerinde araba yığılıyodu ve debriyaja basmamla devir saati dibe vuruyodu...e haliyle vites değiştirip ayağımı debriyajdan çekince de araba yığılıp öyle toparlayabilyordu...ama 1 süre böyle kullandım ve 1400 olan lkitre fiyatı üzerinden araba 85 binlira yakıyodu o zaman... Very Happy millet inanmıyodu bana deniz hiç yakmayan dizel şu an 100 bin yakıyo senin bu iş nasıl oluyo diyolardı...

sonra lpgciye gittim ya dedim vites geçişlerinde araba yığılıyo ve rolanti sorunları yaşıyorum dedim bağladık laptop a baktı "evet karışım biraz fakir kalıyo" dedi ve bütün karışım tablosunu tutup %10 zenginleştirdi ve gene ek olarak rolanti bölgesini ayrıca elle değerler girerek değiştirdi...

bundan sonra araba düzlüklerde uçmaya, rampalarda biraz erken kesilmeye ve alt devirlerde ilk yüklenmede biraz geç tepki vermeye başladı ama ne rolanti problemi kaldı ne vites geçişerinde yığılma...

sonra benim yakıt uzun yolda sabit hızda ne yaparsam yapayım 6,9-7,3 arasında gezmeye başladı...ş. içine girdiğimde ve biraz bastığımda bu değer 8-8,5 lara kadar yükseliyordu... defalarca gidip dedim ki usta bak bu araba çok yakıyo normalde bu kullanımda 6 lt/100 km yi geçmemesi gerekir ama 7 nin altına düşmüyo kesinlikle dedim ustam da bana biraz da haklı olarak "uln adamlar 10 litre yaksın arabaları diye dua ediyolar burda sen 7 ye çok diyosun git gözüme görünme dedi (tabi samimiyete bağlı olarak Very Happy ) bende iyi dedim...

ancak geçen hafta bakıma gittiğimde "bu sefer benim dediğim olcak" dedim ve bütün karışım tablosunu tekrar fabrika ayarlarına döndüttüm...sonra ordan çıkıp sübap ayarı yaptırdım ve borpower ı attık makinaya... Smile sonuç olarak normal seviyelere düşürdüm nihayet... Very Happy

ama 40 bin km kafa yedim kendi kendime...biliyorum tablo zengin olduğu için araç biraz çok yakıyo ama anlatamıyorum ki...

yaaa baytar bey sen de biraz kafayı ye sonra yuh mu oha mı karar ver... Very Happy
burcinhan

burcinhan

Doğum tarihi : 02/03/77
Aracınızın Modeli : Subaru/Legacy

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2008-08-25, 08:56

Gerçekten faydalı mı ? Ne kaybederiz sizce, giden bir 45 liramızmı olur scratch

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=93235&cat=130&dt=2008/08/25
http://www.motur.org
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2008-11-23, 15:06

http://www.nettekalite.com
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2008-11-23, 16:08

burcinhan demiş ki:
Gerçekten faydalı mı ? Ne kaybederiz sizce, giden bir 45 liramızmı olur scratch

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=93235&cat=130&dt=2008/08/25

Haklısın, ne 45'ler gidiyor, bi ara denemeli.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2008-11-23, 16:22

başlık hortlamış madem 1 gözlemimi daha yazayım...

yağ değişiminden sonra olumlu etkilerin çok büyük oranda azaldığını söyleyebilirim... Wink araba şu an eskisi gibi çalışıyor ses ve titreşim açısından... Wink
okkeskirici

Doğum tarihi : 03/03/76
Aracınızın Modeli : peugeot 407

MesajKonu: borpower   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2009-02-16, 20:58

arkadaşlar peugeot 407 1.6 hdi aracıma motor ve şanzumanına borpower koydurdum bakımda peugeot citroen servisi Karpej otomotivde oldukca memnunum
uzun yol yapıyorum yol bilgisayarında yakıtın düştügünü ve motor sesinin azaldıgını hisssettim tüm dostlara tavsiye ediyorum
güvenerek koydurabilirsiniz
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2009-02-16, 21:26

siz de bu ürünün distribütörü ya da satıcısısınız galiba... Question
BJ6766

BJ6766

Doğum tarihi : 14/12/87
Aracınızın Modeli : Opel Corsa

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2009-03-12, 01:23

Arkadaşlar uzun vadede yağ pompasını tıkadığı söylenmekte ve bence gereksiz bu ürünler gözümüz gibi baktığımız araçlara 45 tl lik daha ne sonuçları doğuracağı belli olmayan ürünü koymak bence pek mantıklı değil
onuruyar

onuruyar

Doğum tarihi : 12/07/82
Aracınızın Modeli : RENAULT 9 GTe Broadway (1992')

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2009-03-14, 12:37

karadeniz demiş ki:

salı günü yapacağım yolculuğu dün yaptım...sabah saat 7.10 da turgutlu shell den depoyu doldurup yola girdim...164 km yolu 110 dakikada alarak madene vardım...yani ortalama hızım 89,61 km/h ki bu yolun yaklaşık 20 km si virajlı rampa çıkış dağ yolları idi...1-2 yerde 2. vitese kadar düştüm ama genelde 110 civarı gittiğim için ortalama iyi çıktı...bu arada turgutlunun rakımı 90 metre iken gittiğim yerin rakımı 1090 metre... Very Happy daha sonra aynı tempo ile geri dönüp turgutluya geldim...yaptığım yol tekrar lpg almaya girdiğimde 330,7 km idi ve araç 39 ytl lik lpg aldı 1,85 den... Shocked ben çok daha yüksek 1 değer bekliyordum...bu 6,1 lt/100 km demek...1. ölçümün sonucu bu oldu ben en az 7lt/100 km beklerken... Rolling Eyes rampalarda 700-800 metre rakımda olmama rağmen aracın daha rahat gittiği izlenimine kadpıldım... Rolling Eyes

buna benzer 2 tane daha uzun yol ölçümü yapıp sonucu paylaşıcam arkadaşlar... ancak bu rakama sübap ayarı+lpg ayarı+borpower ile ulaştığımı da belirteyim...

pompa basınçları her istasyonda farklı olduğu için hesabın yanlış çok çok büyük olasılıkla çünkü 39 ytl ile o arabada 330km yol yapamaz ilk gaz aldığın yer shell tam doldurmuş deponu dönüşte girdiğin petrolde tam basamamış burdan bu sonuç çıkıyor...
kudal

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2009-03-14, 14:52

karadeniz demiş ki:
adu040 demiş ki:

ercanın dediği gibi çok kıl 1 ustam var saolsun... Very Happy

yaza bi aksilik çıkmazsa gelecem manisaya. görelim bakalım ustan ne kadar kıl???
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2009-03-14, 15:04

gitmeden evvel bana uğra kudal,sana bi kıllık yapayım,orda kılları koyarsın borpower ı sonunda doldurduk... 366156
ben gördüm karadenizin ustasını adamın elindekine dikkat et fena diyorum
onurfairway

onurfairway

Doğum tarihi : 10/12/83
Aracınızın Modeli : ladas vegas:P

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2009-03-14, 15:27

93 spring demiş ki:
gitmeden evvel bana uğra kudal,sana bi kıllık yapayım,orda kılları koyarsın borpower ı sonunda doldurduk... 366156
lol! lol! lol!
kudal

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2009-03-14, 22:17

93 spring demiş ki:

denizin ustası senin canını çok yaktı galiba selim abi borpower ı sonunda doldurduk... 366156
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2009-03-15, 17:31

onuruyar demiş ki:
karadeniz demiş ki:

pompa basınçları her istasyonda farklı olduğu için hesabın yanlış çok çok büyük olasılıkla çünkü 39 ytl ile o arabada 330km yol yapamaz ilk gaz aldığın yer shell tam doldurmuş deponu dönüşte girdiğin petrolde tam basamamış burdan bu sonuç çıkıyor...

1. sayfanın en altındaki mesajı gözden kaçırmışsın...orayı da oku derim...
okkeskirici

Doğum tarihi : 03/03/76
Aracınızın Modeli : peugeot 407

MesajKonu: www.borpowerturkiye.com   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2009-04-30, 17:39

En yaygın bilinen türevi olan “boraks”, Araplarca “tinkal” olarak da adlandırılırdı, 16. yüzyılda ergitme işlemlerinde kullanılırdı. Yaygın uygulama alanı bulunan borik asit ilk kez 1702’de Homberg tarafından hazırlanmıştır. Ayrıca 1808’de Davy borik asit elektrolizinden amorf bor elde etmiş ve 1856’da Wöhler ve Sainte-Claire Deville tarafından kristalin modifikasyonu tarif edilmiştir.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2009-04-30, 17:47

okkeskirici demiş ki:
En yaygın bilinen türevi olan “boraks”, Araplarca “tinkal” olarak da adlandırılırdı, 16. yüzyılda ergitme işlemlerinde kullanılırdı. Yaygın uygulama alanı bulunan borik asit ilk kez 1702’de Homberg tarafından hazırlanmıştır. Ayrıca 1808’de Davy borik asit elektrolizinden amorf bor elde etmiş ve 1856’da Wöhler ve Sainte-Claire Deville tarafından kristalin modifikasyonu tarif edilmiştir.

biz bu forumda ticari çıkar sağlayan firmaların reklam yapmasında izin vermiyoruz...burası 1 dostluk ve paylaşım sitesi, reklamınızı diğer forumlarda yapınız... burda en fazla kullanan arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilirler...
modi

modi

Doğum tarihi : 23/09/83
Aracınızın Modeli : ..........

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2009-05-01, 08:38

deniz editlediğin yerleri bari alıntıdada editle Wink
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: borpower ı sonunda doldurduk...   borpower ı sonunda doldurduk... Empty2009-05-01, 16:43

adil tokattangelir demiş ki:
deniz editlediğin yerleri bari alıntıdada editle Wink

nereyi diyon abi... Question

borpower ı sonunda doldurduk...
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Sonunda bende :)