RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

LPG'de gaz kesme olayı

+20
akinbaba
volkan1111
karadeniz
flashtxe
dml860
anavarzax
blackheart
oguz
muratgti
esmerdelikanli_01
serkan_e
Renault9
aLPaCiNo
livan08
samsunlu R-9
sahinmustafa
adu040
Elbruz
VetApex!
turgay1978
24 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

LPG'de gaz kesme olayı - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   LPG'de gaz kesme olayı - Sayfa 2 Empty2008-11-02, 20:17

yahu lpg de ateşleme hataları patlatma yapar ama her zaman yapmaz mı acaba... Question Rolling Eyes

lpgli araçta en küçük soruncuklar bile anında piyasaya çıkar...ben lpg ye geçtirğimde sürekli arıza lambası yanıyordu (araç mpı) lpg den diyoduk sonunda o kadar sönmedi ki arıza veren sensörü değiştirdik ve düzeldi...meğer sensör ömrünün son demlerini yaşıyomuş da lpg de o da yetmemiş... Very Happy Wink
http://www.ladatr.com
aLPaCiNo

aLPaCiNo

Doğum tarihi : 21/07/82
Aracınızın Modeli : RainBow'S'

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   LPG'de gaz kesme olayı - Sayfa 2 Empty2008-11-03, 13:32

Aynen dediğim gibi oldu. Manifold değişti 145 ytl emme-egzost. İşçilik 50 lira ve canavar Wink
http://www.renaultturkey.com
flashtxe

flashtxe

Doğum tarihi : 22/03/80
Aracınızın Modeli : peugeot 206

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   LPG'de gaz kesme olayı - Sayfa 2 Empty2008-11-03, 14:39

bugün sorun çözüldü. arkadaşlar distribütür kapağının içindeki o şey değişti sanırım onu adı tevzi makarası?? sorun şimdi maşallah. arabanın birazda gazı açtırdım müthiş gidiyor ama nasıl yakacak bakalım:)
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   LPG'de gaz kesme olayı - Sayfa 2 Empty2008-11-03, 14:47

demekki her sorun forumda düzeltilmiyo.. bilen biliyo

sanayiye gittikten sonra yapılmasaydı daha kolay fikr yürütürdük Wink
http://www.nettekalite.com
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   LPG'de gaz kesme olayı - Sayfa 2 Empty2008-11-03, 17:43

hadi geçmiş olsun... Smile
http://www.ladatr.com
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   LPG'de gaz kesme olayı - Sayfa 2 Empty2008-11-03, 17:43

VetApex! demiş ki:
demekki her sorun forumda düzeltilmiyo.. bilen biliyo

sanayiye gittikten sonra yapılmasaydı daha kolay fikr yürütürdük Wink

Haydaaaa !.. , dedikya baytar bey, ''Ateşleme sorunu olma ihtimali yüksek'' diye.
akinbaba

Doğum tarihi : 14/05/89

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   LPG'de gaz kesme olayı - Sayfa 2 Empty2008-11-13, 15:22

çok saol aga bendede aynı sorun var para ayarlayayım bari benimkide silkeliyo soğukken bilhassa çok yapıyo ve boşa atınca bazen devir dibe vurup istop ediyo hemen yaptırayım bende bari saolasın tekrar Smile
alpkantar

Doğum tarihi : 09/09/82
Aracınızın Modeli : 1992 flash txe

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   LPG'de gaz kesme olayı - Sayfa 2 Empty2008-12-05, 08:25

aynı sorun bendede oluşmuştu lpg rölantide çalışıyor fakat gaz verip giderken araabayı kastırmaya tekletip istop ettiriyordu benim sorun beynin ısınmaması çıktı yağ beyne giren sıcak su hortumundan sıcak su gelmeyince uta yağ filtresinin altında kelepçe şeklinde suyun yağı ıstıp devir daim yaptırdığı yerde uçların birinin tıkanık olduğunu keşfetti bunu açınca sorun çözüldü ama beynin ısınması çok önemli
sezer

sezer

Aracınızın Modeli : 1992 Spring

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   LPG'de gaz kesme olayı - Sayfa 2 Empty2008-12-14, 19:47

Bayram tatiline giderken yolda birden araba teklemeye başladı. LPG - Benzin geçiş anahtarından role sesine benzer çıt çıt sesleri gelmeye başladı ve yolda kaldım. Benzine alıp çalıştırmayı denedim ama benzine alınca da çalışmadı. Benzin kesici üzerindeki vananın yönünü değiştirerek benzinliğe kadar gitmek istedim ama bu defa da benzin yetmedi yine yolda kaldım:D Ustama telefon açtım. Onun tarif ettiği şekilde LPG-Benzin geçiş anahtarına şönt attım. Bu şekilde yoluma devam edebildim.
LPG Benzin geçiş anahtarı aniden bozulan bir parça imiş. Bozulacağına dair önceden hiç bir sinyal vermediğinden dolayı eğer fiyatı uygunsa araçta yedek bir tane bulunduracağım.
zülfikar

Doğum tarihi : 22/02/70
Aracınızın Modeli : reno9 spring

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   LPG'de gaz kesme olayı - Sayfa 2 Empty2009-02-03, 21:06

beyine giden sıcak su sistemini kontrol ediniz.sıcak su gitmezse ve ya az giderse tekleme yapar.
onuruyar

onuruyar

Doğum tarihi : 12/07/82
Aracınızın Modeli : RENAULT 9 GTe Broadway (1992')

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   LPG'de gaz kesme olayı - Sayfa 2 Empty2009-05-16, 22:28

elektrik sorunu var araçta araç benzinde gazcıya götürün 5 dk lık işi var..

LPG'de gaz kesme olayı
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-