RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

LPG'de gaz kesme olayı

+20
akinbaba
volkan1111
karadeniz
flashtxe
dml860
anavarzax
blackheart
oguz
muratgti
esmerdelikanli_01
serkan_e
Renault9
aLPaCiNo
livan08
samsunlu R-9
sahinmustafa
adu040
Elbruz
VetApex!
turgay1978
24 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
turgay1978

turgay1978

Doğum tarihi : 11/09/78
Aracınızın Modeli : 1988 renault 11 1,4

silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty
MesajKonu: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-06-22, 15:11

arkadaşlar bugün normal seyir halindeyken aniden araba stop etti marşa birdahada çalışmadı benzine aldım normal çalışıyor gaza geçince hiç çalışmıyor pazar bir arkadaşıma danıştım gaz benzin geçiş düğmesinde arıza olabilir diyor fazla bilgimind eyok gittiğimde bilinçli
olmak adına sizce neden gaz gelmez malum etraf yamyam usta dolu şimdi REGÜLATÖRÜ falan değiştirmeye kalkarlar arkadaşlar yardım
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-06-22, 15:17

sigortalar filan atmıştır, bi fiş çıkmıştır belki.. belkide regülatör ömrü bitmiştir belli olmaz..

önce basitten başla, sigorta ya bak, gereki yorsa karbüratöre giden gaz borusunu sök biri kontağı açtıında gaz geliyomu diye bak..

kesiciler sorun çıkartabilir. tık tık seslerine bak..

anahtar da anladığın kadarıyla sorun çıkartabiliyor ama onu malesef bi ustanın yanında denemelisin..

bence bi ustaya gitmekten korkma, sonuçta sen istemeden bişey değiştiremez. ayrıca usta yanına anahtardan söpeleniyorum diye gidersen rahat edersin..
ilginç bi arıza olmuş, geçmiş olsun.
http://www.nettekalite.com
Elbruz

Elbruz

Doğum tarihi : 19/12/84
Aracınızın Modeli : Broadway

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-06-22, 15:25

Evet,ustaya bilgili olduğun izlenimini verirsen tutup da regülatörü değiştirmezler.Zaten regülatörden olmasına ben hiç ihtimal vermiyorum.regülatörün ömrü bitmiş olsa önce gaz yememe,rolantide stop etme,ya da başka tür sorunlar çıkarırdı.Tak diye gitmezdi.

Ya lpg elektrovalfi,ya da anahtar bozulmuştur.Kontağı açtığında gelen tık sesi geliyor mu bi bak,hem tanktaki multivalften,hem öndeki lpg elektrovalfinden tık sesi gelmesi lazım,ayrıca elektrovalfin fişini de kontrol et.Eğer birinden ses gelmiyorsa ses gelmeyen parça,ikisinden de gelmiyorsa anahtar bozulmuştur,tabi bu benim düşüncem,anahtar bozulup sadece biri çalışmıyor da olabilir.
turgay1978

turgay1978

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-06-22, 15:51

gaz borusunu söktüm kontağı açtığımda gaz gelmedi arkadaşlar demekki anahtardan olma olasılığı nedir birde anahtarın arka kablolarının hangisi ne işe yarar şeması olam varmı ? direk bağlasam çalışırsa anahtardandır (ustaya gideceğizde Very Happy kendimiz bir öğrenelim diye )
adu040

adu040

Doğum tarihi : 13/06/88
Aracınızın Modeli : 1992 SPRING

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-06-22, 18:55

Beyaz renkli bir sigortası var ondandır büyük ihtimal başıma çok geldi.
sahinmustafa

sahinmustafa

Doğum tarihi : 01/07/77
Aracınızın Modeli : 1988 - Renault 11 GTS

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-06-22, 19:20

Tahminimce anahtar bozuk olsa benzine aldığında benzin kesici devre dışı kalması lazım ki benzine geçsin. benzinde çalıştırabildiğine göre anahtarda bir problem olmamalı. Benzine geçirdiğin zaman tıkk diye bir ses geliyormu ?
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-06-22, 20:27

Sigortasının attığı ihtimali çok fazla, ayrıca regülatörün üstündeki mavi renkli selenoidin fişi çıkmış veya temas etmiyor olabilir, kontağı açınca ÇIT sesi yoksa, gaz da yok demektir Very Happy gaz gelse bile sorun vardır, (stop ettiğinde ise Kıt sesi gelir o ses yoksa gaz akışı devam ediyor demektir,bilgi amaçlı yazdım), birkaç ayda bi o selenoidleri yerinden çıkarıp (çok basit bi iş) temizlemek iyi gelir. sigortasına bakın.
turgay1978

turgay1978

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-06-23, 17:10

arıza arka gaz kesme valfindeymiş mavirenkli üzerinde iki kablo olan yenilenince bir şeyi kalmaadı bierde burda vrilen bilgiler altın değerinde birdaha başımıza böyle bir şey gelirse tecrübe sahibi oluyoruz yherkeze sonsuz teşekkür ediyorum
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-06-23, 17:30

Reca ederiz Very Happy ,herzaman buralarda işi bilen birileri muhakkak vardır, kimbilir belkide sizde bizim bi sorunumuza ortak olup bilmediğimiz bi konuyu açıklarsınız, geçmiş olsun.
livan08

livan08

Doğum tarihi : 01/01/81
Aracınızın Modeli : 2004 DAIHATSU TERİOS SX

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-06-23, 19:44

turgay1978 demiş ki:
arıza arka gaz kesme valfindeymiş mavirenkli üzerinde iki kablo olan yenilenince bir şeyi kalmaadı bierde burda vrilen bilgiler altın değerinde birdaha başımıza böyle bir şey gelirse tecrübe sahibi oluyoruz yherkeze sonsuz teşekkür ediyorum

turgay siteye daha aktif katılmanı bekleriz,sadece sorunun olduğu zaman değil ,başkalarının sorunlarına çözüm bulmak amacıyl da seni aramızda görmek isteriz.
aLPaCiNo

aLPaCiNo

Doğum tarihi : 21/07/82
Aracınızın Modeli : RainBow'S'

MesajKonu: 3000 devirin altında silkeleme yapıyor   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-06-24, 18:29

Arkadaşlar biliyorum belki bu konuda sıkıntı yaşayanınız vardır ve forumda yazmışsınızdır. Fakat ben tam ve kesin bi cevap göremedim.

Problem ;

2 ve üstü viteslerde gazı bıraktıktan sonra 3000 devirin altında silkeleme yapıyor Exclamation sıkıldım bu işten.. LPG nin hangi ayarıdır bunu düzeltecek olan? Sad Sad Sad

En son aLPaCiNo tarafından 2008-06-24, 19:16 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://www.renaultturkey.com
aLPaCiNo

aLPaCiNo

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-06-24, 18:37

turgay1978 demiş ki:

walla arkadakini bilmiyorum ama önde bir mavi dalga var Very Happy

Bende de gazdan benzine geçmiyodu arabayı ilk aldığımda sonra eleman bi elledi kablosu gevşemiş yerine oturunca benzinede geçti. Bu dediğim önde ama motorun orda..
aLPaCiNo

aLPaCiNo

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-06-24, 19:05

teşekkürler düzenlemeler için Wink
Renault9
Admin
Renault9

Doğum tarihi : 07/12/85
Aracınızın Modeli : 2005 Fiat Punto Dynamic 1.3 Multijet

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-06-24, 19:09

Sorunun LPGden olduğuna eminmisin,Bence ateşleme sisteminden de olabilir ? Wink
http://www.renault9-11.com
aLPaCiNo

aLPaCiNo

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-06-24, 19:15

Renault9 demiş ki:
Sorunun LPGden olduğuna eminmisin,Bence ateşleme sisteminden de olabilir ? Wink

masraf çıkartmayın abicim Smile Baba LPG ile oynatmadan önce öyle bişey yoktu... Dedimki sadece rolentisini biraz arttırt. Artık babam mı yoksa ustamı bilemem sokmuş elini LPG ye ilk başta araba yürümüyodu zaten. Basıyorum gitmiyo. Vanasını kısmış allahımmmmmmmmmmmm..

Vanasını açtırdık şimdide bu silkeleme muhabbeti çıktı..
serkan_e

Doğum tarihi : 30/03/83
Aracınızın Modeli : 93 Spring

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-06-24, 19:17

Aynı sorun bende de var.Üstelik sende sadece gaz pedalından ayağını çekince oluyo bende basıncada oluyo Smile Ben sorunumun ne olduğunu biliyorum.Lpg'nin karbüratöre aktarılması için kullanın hortumun karbüratör bağlandığı 3-5 cm uzunluğunda bi saplama var.Bir ucu dışarda hortumla birleşiyo diğer ucuda gazı direk olarak karbüratöre iletiyo.
Karbüratöre sabitlenmiş bu metal boru biraz boşluk yapmış ve oynadığını elinle hissediyosun.
Bi bak regülatörden karbüratöre giden üzerinde gaz ayar vanasının bulunduğu hortumu takip et ve fazla zorlmadan karbüratörle birleşen ucunu ''hafifce'' kontrol et(salla).Eğer oynuyosa sende bendensin.Ufak bir işlemi var tornacıda.

Bu arızayı bulana kadar arabanın bütün ateşleme sistemini değiştirdim ve sadece tekleme yapmasın die ama nafile.Şans eseri fark ettim.
aLPaCiNo

aLPaCiNo

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-06-24, 19:26

heheh walla hLL olsun yoksa motor bloğunu indirecekmişin kardeşim sende Very Happy

O boruyu biliyorum galiba .. Bakıcam çok teşekkür ederimm.. Ama dediğim gibi bencede LPG-Hava ve miXerin mi regülatörün mü üstündemi tam bilmiyorum ama LPG rölenti vanalarının gzel bir kombinasyonunda hem gaza bastığımda gidebileceğimi hemde böyle tekleme olmayacağını düşünüyorum..

Bunula beraber gaza ani yüklenişlerimde LPG kokusu alıyorum sanKi.. Borudan kaçırııyomu acep hakket yaa Sad
VetApex!

VetApex!

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-06-25, 17:54

flash gaz ayarında silkeleme yapar..
gaz boruları değişecek, ayar yapılacak..
hava / gaz ayarı tutmazsa özellikle tepelerde silkeleme yapar..
tabi bi ihtimal de elektrik ama senin yapabileceğin bi onarım olduğu için pek gözümde büyümüyo..
esmerdelikanli_01

Doğum tarihi : 26/08/82
Aracınızın Modeli : 2000 RN gümüş-gri

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-06-26, 18:24

kardeş geçen gün bi arkadaşın reno 9unun başına dediğin olayın aynısı geldi
benzinde çalışıyo gazda çalışmıyo.anahtarda sorun yok tık sesi geliyo
tamirciye götürmüş meğerse karbüratörün içine kuru yaprak parçası girmiş ondan gazda çalışamıyormuş
bence bi filtrenin oraları falan bi kontrol et
aLPaCiNo

aLPaCiNo

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-06-27, 16:33

VetApex! demiş ki:
flash gaz ayarında silkeleme yapar..
gaz boruları değişecek, ayar yapılacak..
hava / gaz ayarı tutmazsa özellikle tepelerde silkeleme yapar..
tabi bi ihtimal de elektrik ama senin yapabileceğin bi onarım olduğu için pek gözümde büyümüyo..

abicim teşekkür ettim.. Borular değişecekmi bilmiyorum ama benim en çok korktuğum ve forumda okuduğum regulatör değişimi.. Umarım böyle bişi çıkmaz başıma. dediğin gibi bende hava gaz ayarlarındandır diye düşünüyorum ve %90 olduğuna da eminim.. Önümüzdeki hafta kısmet olursa götürüp baktırtacam. Ayağımı gazdan çektiğimde can sıkıyo..
VetApex!

VetApex!

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-06-28, 12:37

gazdan çekince mi? bana karbüratörün toplanma zamanı gelmiş gibi geldi..

regülatördende korkma yahu herşey dahil 100 tl verirsin kullanırsın Wink
aLPaCiNo

aLPaCiNo

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-06-28, 12:55

walla görecez anyamı konyamı ankaramı maraş mı?

Önce LPG ciye Wink
aLPaCiNo

aLPaCiNo

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-07-10, 17:42

evet arkadaşlar. Sorun belli oldu hafiften..

Manifold.. Çatlağım var çok ciddi değil ama yinede hem yakıt artışını etkilediğini düşünüyorum hemde silkeleme şimdilik ondan gösteriyor. TabiKi daha sonra karbüratör bakımdan geçecek ; ayar keçeler falan..

Orjinal Manifold 145 milyon yan sanayisi 40 milyon işçilik 50 milyon ortalama..

keçelerde bi 30-50 ..

bakalım.. Wink

Bunlardan önce aldığım 4 koni 2 spor yayı mı taktırsam bilmiyorum yaa Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil :laugh: :laugh:
muratgti

Doğum tarihi : 20/10/74
Aracınızın Modeli : 90 flash txe

MesajKonu: lpg düşük devirde gaz kesme sorunu   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-09-23, 11:51

herkese selam arkadaşlar benim problemim.araç lpg de düşük devirde ve kalkışlarda az gaz verdiğim zaman tam gaz yemiyor hafif yığılma yapıyor bazen sallama yapıyor sonradan biraz hız kazanınca normal gidiyor sorunum hakkında bilgisi olan arkadaşlardan destek istiyorum.herkese şimdiden teşekkür.basit bir iki dokunuşla halledebiliriz belki.
VetApex!

VetApex!

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-09-23, 14:20

öncelikle ısınmamış motorla yolda bunlar normal. eğer en az 60 derece ısıttıysanız ( hararet yerinden kalkıncaya kadar) regülatör borularında bi sorun olabilir..
düşük devirde gaza az basarkende yapıyo mu?
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-09-23, 16:13

Gaz ayarınız fazla kısık, motoru doyuramadığından bu gibi problemler olur.
oguz

oguz

Doğum tarihi : 26/09/79
Aracınızın Modeli : 1991 flash

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-09-23, 16:14

tahminimce ufak bir ayar işleminden sonra düzelir gibi
muratgti

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-09-23, 22:59

VetApex! demiş ki:
öncelikle ısınmamış motorla yolda bunlar normal. eğer en az 60 derece ısıttıysanız ( hararet yerinden kalkıncaya kadar) regülatör borularında bi sorun olabilir..
düşük devirde gaza az basarkende yapıyo mu?

evet yapıyor kafa sallıyor gibi bi hareket yapıyor.bi duruyor bir gidiyor gibi.sonra topluyor hızlı giderken sorun yok.bi ustaya götürmek gerekli galiba vakit bulamadığım için götüremedim.
muratgti

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-09-23, 23:02

samsunlu R-9 demiş ki:

valla gazı açtım baya denedim bu seferde gaz kokutuyor çiğ yakar gibi yinede arada titretiyor tam gaz yemiyor gibi.ustaya götüremedim zamanım yok.
blackheart

blackheart

Doğum tarihi : 26/04/85
Aracınızın Modeli : flash txe 1700 1990 model

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-09-24, 14:30

gaz gereğinden fazla açık olduğu zamanda boğulma yapar. bi vakit bulup bilgisayara sok bence. lpg ayarı konusunda hiç tecrüben yoksa da kendin kurcalama tavsiye etmem.
anavarzax

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-09-24, 19:38

dostum arac fazla hava emiyor lpg de ne kadar az hava alırsa o kadar iyi calısır
hava emişini düsürmeyü bi dene faydası olacaktır
muratgti

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-09-24, 22:10

anavarzax demiş ki:
dostum arac fazla hava emiyor lpg de ne kadar az hava alırsa o kadar iyi calısır
hava emişini düsürmeyü bi dene faydası olacaktır

sağol kardeş bide onu deneyelim.inşallah tuttururuz.
blackheart

blackheart

Doğum tarihi : 26/04/85
Aracınızın Modeli : flash txe 1700 1990 model

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-09-25, 07:18

ben dün akşam kısa mesafede bir yere gittim. uzun zamandır lpg ayarı ile oynanmadı fakat yokuş çıkarken 2 ye taktığımda artan bir çekiş kaybı olduğunu farkettim. bantlama olayını denedim. yarısı kapalı olan hava girişinin küçük bir kısmını daha kapattım. sonuç zorda olsa 2. viteste çıktığım rampayı bu kez 1. viteste de çıkamadım ayrıca rölanti de düştü. hemen bantladığım bölgeyi tamamen söküp gaz vererek devir saatini 3500e getirdik ve karbüratöre giden vanayı sağa sola çevirerek optimal seviyeye ayarladım. sonra hava girişinin yarısını bantladım. sonuç: 2. viteste rampa yukarı rahatlıkla kalkabiliyorum. ha bu arada tarzan usulü bir ayar yaptığım için ne kadar yaktığını veya yakacağını bilemiyorum ayar çok iyi oldu da yakıt ne oldu deneyip görecezz.
adu040

adu040

Doğum tarihi : 13/06/88
Aracınızın Modeli : 1992 SPRING

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-09-25, 23:56

oguz demiş ki:
tahminimce ufak bir ayar işleminden sonra düzelir gibi

Çok politik bir cevap olmuş Very Happy
oguz

oguz

Doğum tarihi : 26/09/79
Aracınızın Modeli : 1991 flash

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-09-26, 05:34

Smile yok be ya hani herhangi bir arızanın yada problemin olacağını sanmıyorum anlamında söledim onu Smile
muratgti

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-09-29, 06:23

arkadaşlar hepinize teşekkür ederim arızayı sonunda buldum. buldum diyorum çünkü tamirci bulamıyor okadar basit bişeyki aklınız şaşar.gaz beyniyle karbüratör arasındaki üzerinde gaz gidişini ayarlayan vana bulunan hortuma tesadüfen elim değdi çok gevşek olduğunu farkettim.gaz beynine yakın olan kelepçeyi baya sıktım nerdeyse düşecekmiş.şimdi hem araba canavar gibi gidiyor.hem gaz kokusu kesildi.heralde yakıtta düzelir biraz.siz siz olun tamirciden önce biraz göz gezdirin neler göreceksiniz.
dml860

dml860

Doğum tarihi : 13/07/86
Aracınızın Modeli : 2000 Broadway 1.4i

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-09-29, 09:30

Probleminin düzelmesine sevindim. Wink
Renault9
Admin
Renault9

Doğum tarihi : 07/12/85
Aracınızın Modeli : 2005 Fiat Punto Dynamic 1.3 Multijet

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-09-29, 09:55

Aman dikkat bakım sonralarında bir kezde kendiniz kontrol edin kelepçeleri.
ustalar atlayabiliyor böyle şeyleri bazen.

muratgti demiş ki:
arkadaşlar hepinize teşekkür ederim arızayı sonunda buldum. buldum diyorum çünkü tamirci bulamıyor okadar basit bişeyki aklınız şaşar.gaz beyniyle karbüratör arasındaki üzerinde gaz gidişini ayarlayan vana bulunan hortuma tesadüfen elim değdi çok gevşek olduğunu farkettim.gaz beynine yakın olan kelepçeyi baya sıktım nerdeyse düşecekmiş.şimdi hem araba canavar gibi gidiyor.hem gaz kokusu kesildi.heralde yakıtta düzelir biraz.siz siz olun tamirciden önce biraz göz gezdirin neler göreceksiniz.
http://www.renault9-11.com
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-09-29, 11:07

samsunlu R-9 demiş ki:
ne bileyim kelepçesinin gevşek olduğunu Very Happy ,teşhis doğruda hastalık farklı Razz , geçmiş olsun.
flashtxe

flashtxe

Doğum tarihi : 22/03/80
Aracınızın Modeli : peugeot 206

MesajKonu: lpg de tekleme başladı lütfen yardım   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-11-01, 15:36

arkadaşlar araba lpg de iken ara ara vuruntu yapmaya başladı. ara ara kesiklik yapıyor kalkışda vuruntu yapıyor. yolda seyir halinde iken de o kesiklik hissediliyor. benzinde yapmıyor bunu sadece lpg de yapıyor. acaba lpg-benzn geçiş anhtarında sorun olabilirmi elektiriği kesikli iletme gibi. ustanın biri dedi tevzi makarası olabilir ama benznde de yapmazmıydı bu vuruntuyu az da olsa. biri usta da karbrt hava alıyor contaları değiştirelim dedi. vuruntu şiddetli olduğundan önemsememe gibi lüksüm yok gaz da yemiyor o vuruntu esnasında.
VetApex!

VetApex!

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-11-01, 15:41

gaz boruları tıkanmış olabilir ozaman..

ayar istiyordur, ayrı biyerden hava fln alıyodur..
hatta gaz az geldiği için bile yapar.

elektriksel değilse borularla birlikte gaz sistemine bi baktır derim Wink
flashtxe

flashtxe

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-11-01, 15:47

tşkr ederim hemşehrim:) ama usta gaz ayarına baktı ve gazı açtı o da önce kısık dedi ama sorun çözülmedi. ateşlemden olsa bu sorun az da olsa benzinde de olur bence. aküden elektirik alan bir yer var ya oradan gibi geliyor sorun bana
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-11-01, 15:49

VetApex! demiş ki:
gaz boruları tıkanmış olabilir ozaman..

ayar istiyordur, ayrı biyerden hava fln alıyodur..
hatta gaz az geldiği için bile yapar.

elektriksel değilse borularla birlikte gaz sistemine bi baktır derim Wink

bence de...

ateşleme sorunlarında genelde patlamalar oluyor egzosda... Wink patlama yoksa ateşleme iyidir diyebiliriz...

hava almadan çok bana sanki lpg ile benzin karışıyormuş gibi ya da lpg kesicileri ile ilgili 1 sorun varmış gibi geldi...
http://www.ladatr.com
flashtxe

flashtxe

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-11-01, 15:57

patlama yok araç da deniz tersine gaza basınca yapıyor vuruntuyu. benzinde de yok sorun sadece lpg de var. lpg de iken benzini kesmiyorsa nereye baktıracaz peki:) hiçbir ustanın aklına gelmedi bu lpg de iken benzin karışıyor olabileceği. gaz borularına baktırayım ben en iyi diyecem ama usta karbüratöre taktı ona laf anlatamam ki conta değiştirecem diyo Smile
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-11-01, 16:03

benzin kesicisine bakıcaz... Wink
http://www.ladatr.com
VetApex!

VetApex!

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-11-01, 16:33

bu kesiciler herhalde çok sorun çıkartıyo daha geçen bir arkadaşın başına geldi ve benim ev arkadaşımın başınada geldi Rolling Eyes ozaman ?? Very Happy
volkan1111

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-11-01, 16:52

bendede aynısı durum vardı ama bende durumun çıkışı ilginç. Her zaman lpg aldığım bir yer vardı o gün oraya uğramadım total gaz diye bir yerden aldım teklemeler başladı ne zaman depo bitti her zamanki yerimden almaya devam ettim sorun kalmadı. bilginize. ne katıyorlar bilmiyorum ama lpgde bile bir üçkağıt döndüğü kesin hava mı basıyorlar orasını bilmiyorum.
flashtxe

flashtxe

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-11-02, 09:13

arkadaşlar araba tam olarak ısındıktan sonra teklemeye başlıyor lpgde. soğukken yok bu sorun. bir usta demişti : sorun tevzi makarasında ise ısındıktan sonra daha çok yapar. doğru söylemiş olabilir.
samsunlu R-9

samsunlu R-9

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-11-02, 15:17

Ateşleme sorunu olma ihtimali yüksek Exclamation Bujiler ,kabloları ve distrübitör bakımı ne durumda ?
flashtxe

flashtxe

MesajKonu: Geri: LPG'de gaz kesme olayı   silkeleme - LPG'de gaz kesme olayı Empty2008-11-02, 19:50

buji ve buji kabloları iyi durumda ama distribitör de belki sorun olabilir. lpg de ateşleme bu kadar mı hassas yahu benzinde canavar gibi araba lpg de gitmiyor.

LPG'de gaz kesme olayı
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-