RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? )

+11
sisyphos
CEDRIC06
Kavkaz
Elbruz
oguz
samsunlu R-9
livan08
VetApex!
karadeniz
Renault9
TaLHa
15 posters
YazarMesaj
TaLHa

TaLHa

Doğum tarihi : 15/04/88
Aracınızın Modeli : 1992 Broadway GTE (Kum grisi)

lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? ) Empty
MesajKonu: lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? )   lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? ) Empty2008-06-04, 16:07

lpg ile çalıştırırken benzindeki gibi kontağı çevirince hemen çalışmıyo
lpg de nedense çalıştırırken gaza basmadan çalışmıyo
bu durum normal bi şey mi yoksa benim arabada mı sorun var scratch

yardım ederseniz sevinirim.
Renault9
Admin
Renault9

Doğum tarihi : 07/12/85
Aracınızın Modeli : 2005 Fiat Punto Dynamic 1.3 Multijet

MesajKonu: Geri: lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? )   lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? ) Empty2008-06-04, 16:23

LPG bende henüz yeni ama bir miktar gaza basmaktan zarar gelmez vakum yapar daha rahat çalışır araç.

Ateşleme sisteminde filan sorun olmasın?
http://www.renault9-11.com
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? )   lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? ) Empty2008-06-04, 16:24

sıcak motorda da çalışmıyorsa (ki soğuk motor zati çalışmaz öyle... ) lpg ona göre ayarlanmıştır...

forumu incelersen, kimi arkadaşların arabası lpg ile kesinlikle çalışmazken kimi arkadaşların arabası soğukta bile ilk basışta çalışabiliyor...ancak 2 aracın kullanımında da çok bariz farklar yok... Wink

işte bu ustanın insiyatifidir...öyle ayarlamıştır...yani sorun olduğunu göstermez
http://www.ladatr.com
TaLHa

TaLHa

MesajKonu: Geri: lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? )   lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? ) Empty2008-06-04, 16:27

Renault9 demiş ki:
LPG bende henüz yeni ama bir miktar gaza basmaktan zarar gelmez vakum yapar daha rahat çalışır araç.

Ateşleme sisteminde filan sorun olmasın?
yok ateşleme sistemimde bi sorun yok zaten sorun olsa benzinde çalışmaz.
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? )   lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? ) Empty2008-06-04, 16:55

TaLHa demiş ki:

bukadar emin olma istersen Very Happy

gaz ayarı konusunda, çorumda bi usta gaz borularını söküp dinledikten sonra vidaları kurcalamıştı.. meğer ona göre en iyi gaz ayarı motor sıcakken marşa basar basmaz gaza dokunmadan araba çalışınca oluyormuş..

tabi bizimki bilgisayarlı ayardı, ayar bozuldu ve ondan sonra gitmez olmuştu..

bence bakımlı tut, gerisine çok takılma Wink
http://www.nettekalite.com
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? )   lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? ) Empty2008-06-04, 17:37

Bir miktar basmanın bencede faydası var ben şu yöndemi yapıyorum ki ustada bunu tavsiye etti gaz göstergesinin tüm ışıkları yanmadan kontaga basmıyorum biraz gaz ile çalıştırıyorum kış konusunada deyinim kimi der benzinde bırak ama ustama güvenmişim bi kez. Kışın gazda bırakıyom sabaharı tek marş tık diye çalışıyo :01: helal olsun böle ustalara aldıgı parada sonuna kadar helal olsun diyorum...Saygılar... :clapping:
livan08

livan08

Doğum tarihi : 01/01/81
Aracınızın Modeli : 2004 DAIHATSU TERİOS SX

MesajKonu: Geri: lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? )   lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? ) Empty2008-06-04, 17:40

VetApex! demiş ki:
TaLHa demiş ki:

bukadar emin olma istersen Very Happy

gaz ayarı konusunda, çorumda bi usta gaz borularını söküp dinledikten sonra vidaları kurcalamıştı.. meğer ona göre en iyi gaz ayarı motor sıcakken marşa basar basmaz gaza dokunmadan araba çalışınca oluyormuş..

tabi bizimki bilgisayarlı ayardı, ayar bozuldu ve ondan sonra gitmez olmuştu..

bence bakımlı tut, gerisine çok takılma Wink

benim ustalardan birde öyle diyor.gaza basmadan çalışınca
-hah tamam işte şimdi oldu diyor.
çıkıyorum sanayiden 2km sonra ayar bozuluyor.ben düzeltiyorum sonra Very Happy
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? )   lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? ) Empty2008-06-04, 19:32

Soğuk motor otomatik jikle olmadığı için çalışmayabilir, bu çok normal, fakat sıcak motor gaza dokunmadan çalışmalı, bazen deniyorum arabaya hiç binmeden motor sıcaksa lpg'de kontağı çevirince çalışıyor, ateşleme sistemi tamsa, ayarda iyiyse tek marşta alır.
TaLHa

TaLHa

MesajKonu: Geri: lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? )   lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? ) Empty2008-06-04, 20:47

samsunlu R-9 demiş ki:
Soğuk motor otomatik jikle olmadığı için çalışmayabilir, bu çok normal, fakat sıcak motor gaza dokunmadan çalışmalı, bazen deniyorum arabaya hiç binmeden motor sıcaksa lpg'de kontağı çevirince çalışıyor, ateşleme sistemi tamsa, ayarda iyiyse tek marşta alır.

sıcak motorda alıyor.Ateşleme filan arabayı daha kışın komple bakım yaptırdım 376 lira tuttu.Sabahları çalıştığında ille gaza basmak gerekiyor ne güzel benznde hiç sorun yok ne zaman istrsem motor soğuk olsun sıcak olsun hemen gaza basmadan çalışıyo.Haa bide benim aracı sürenler gazı çok kısmışlar diyo belki ondan olabilir.
oguz

oguz

Doğum tarihi : 26/09/79
Aracınızın Modeli : 1991 flash

MesajKonu: Geri: lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? )   lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? ) Empty2008-06-05, 10:45

eğer motor sıcakken gaza basmadan çalışıyoso arabanın hiç bir problemi yok boşuna fazla kurcalama kafanı sabah ilk çalıştırmada bu arabaların hepsi cikle çekmeden yada gaza basmadan çalışmaz hele helede LPG'de..
livan08

livan08

MesajKonu: Geri: lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? )   lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? ) Empty2008-06-05, 11:26

+1
TaLHa

TaLHa

MesajKonu: Geri: lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? )   lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? ) Empty2008-06-05, 15:48

gaza basıp çalıştırım bi sorun yok lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? ) 261607 , ben de takıntı ettim kendime lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? ) 261607
VetApex!

VetApex!

MesajKonu: Geri: lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? )   lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? ) Empty2008-06-05, 16:34

peki ne kadar gaza basarak sabah, soğukken ne sürede çalışıyor?
gaz miiktarını yaklaşık devir ver..

bide gazda gaza basmadan ( yani tabiki basacaksın ama fazla basmadan) daha rahat çalışıyor araba..

ayrıca kontağı açıp beklemek ( 10-15sn ) gaza az basarak rahat çalışmasına neden oluyor bizim arabada..

açıklık getirelim Idea
Elbruz

Elbruz

Doğum tarihi : 19/12/84
Aracınızın Modeli : Broadway

MesajKonu: Geri: lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? )   lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? ) Empty2008-06-05, 18:18

Arkadaşların dediği gibi soğuk motorun gaz vermeden çalışmaması normal,çünkü jikle devresi lpg'de zenginleştirme görevi yapmaz,ben asıl soğuk motor gaza dokunmadan çalışırsa ayarda sorun ararım,rolanti fazla açılmış demektir bu.

Benimki soğukta en rahat şöyle çalışıyor.Kontağı açtıktan sonra birkaç saniye bekleyip kontağı kapattıktan sonra yine iki üç saniye sonra tekrar açıp bu sefer 5-10 saniye bekleyip jikle çekmeden gaza tam basarsam çalışıyor,tabi çalışır çalışmaz gazı azaltıyorum.Yani senin dediğin kontağı açınca beklemek işe yarayan bir yöntem benimkinde de.Bu iki kontak yapma fikrini de son ayar yapan usta söylemişti,hakikaten işe yarıyor,tek kontakta çalışmayabiliyor.Ama benim rolanti karbüratörden fazla açık,benzin rolantisi de çok yüksek,bu yüzden regülatörden rolanti biraz kısık,o yüzden hemen çalışmıyor.
VetApex!

VetApex!

MesajKonu: Geri: lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? )   lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? ) Empty2008-06-05, 18:25

Elbruz demiş ki:

Benimki soğukta en rahat şöyle çalışıyor.Kontağı açtıktan sonra birkaç saniye bekleyip kontağı kapattıktan sonra ..

regületör şasesinde sorun olabilir Exclamation çok sık yapılan hata yeterince şase almaması, ortasına bi kablo gitmesi gerek.. :rtfm:
livan08

livan08

MesajKonu: Geri: lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? )   lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? ) Empty2008-06-05, 18:34

Elbruz demiş ki:
Arkadaşların dediği gibi soğuk motorun gaz vermeden çalışmaması normal,çünkü jikle devresi lpg'de zenginleştirme görevi yapmaz,ben asıl soğuk motor gaza dokunmadan çalışırsa ayarda sorun ararım,rolanti fazla açılmış demektir bu.

Benimki soğukta en rahat şöyle çalışıyor.Kontağı açtıktan sonra birkaç saniye bekleyip kontağı kapattıktan sonra yine iki üç saniye sonra tekrar açıp bu sefer 5-10 saniye bekleyip jikle çekmeden gaza tam basarsam çalışıyor,tabi çalışır çalışmaz gazı azaltıyorum.Yani senin dediğin kontağı açınca beklemek işe yarayan bir yöntem benimkinde de.Bu iki kontak yapma fikrini de son ayar yapan usta söylemişti,hakikaten işe yarıyor,tek kontakta çalışmayabiliyor.Ama benim rolanti karbüratörden fazla açık,benzin rolantisi de çok yüksek,bu yüzden regülatörden rolanti biraz kısık,o yüzden hemen çalışmıyor.

kışın bende 4-5 kez kontak açıp kapıyarak çalıştırıyorum ve bu şekilde hiç çalışmamazlık yapmadı hiç.yazın tek marşta kontağı açıp hiç beklemeden az gazla çalışıyor.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? )   lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? ) Empty2008-06-05, 18:57

sistem kontağı açtığınız anda 1 kaç saniye lpg gönderir miksere ve bu süre sonunda araç ateşlemeye başlamazsa (yani çalışmazsa) kesiciler tarafından gaz akışı kesilir... Exclamation siz kontağı açıp 5 saniye kadar bekledikten sonra kontağı kapayıp tekrar açtığınızda 1 5 saniye daha boğazlara gaz göndermiş oluyorsunuz...e haliyle bu çalışmayı kolaylaştırıyor... Wink

tavsiye edilen 1 yöntemdir... Wink 1 sakıncası da yoktur...
Renault9
Admin
Renault9

Doğum tarihi : 07/12/85
Aracınızın Modeli : 2005 Fiat Punto Dynamic 1.3 Multijet

MesajKonu: Geri: lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? )   lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? ) Empty2008-06-05, 19:05

Ben kontağı açıyorum tık der demez çeviriyorum marşı. Beklemedende çalışıyor ama psikolojik olarak daha iyi hissediyorum gaz kesilir kesilmez çalıştırınca Smile İşin aslı kışın belli olacak şimdi havalar sıcacık:)
http://www.renault9-11.com
Elbruz

Elbruz

MesajKonu: Geri: lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? )   lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? ) Empty2008-06-05, 19:58

VetApex! demiş ki:
Elbruz demiş ki:

Benimki soğukta en rahat şöyle çalışıyor.Kontağı açtıktan sonra birkaç saniye bekleyip kontağı kapattıktan sonra ..

regületör şasesinde sorun olabilir Exclamation çok sık yapılan hata yeterince şase almaması, ortasına bi kablo gitmesi gerek.. :rtfm:

Şaseyle alakası yok,şase düzgün zaten.Deniz'in anlattığı şekilde oluyor olay büyük ihtimalle.Zaten anahtar motor soğukken gazı kesene kadar birkaç saniye bekliyor,yani daha çok gaz gönderiyor,ama motor sıcakken kontağı açar açmaz kesiyor.İki kontak arasında biraz bekleme yapmak da şunun için,kontağı kapatır kapatmaz açınca ikincide tak diye kesiyor,birkaç saniye ara verince Deniz'in söylediği şekilde arka arkaya karbüratöre gaz gönderiyor.Bu da çalıştırmayı kolaylaştırıyor.

Ben geçen sene sistemi ilk taktırdığımda direk ilk marşta alıyordu,sonra egzos muayenesinde CO aşırı yüksek çıktı,rolanti fazla açılmış demek ki,sonra düşürdük,bu sefer de fazla kısılmış,araba yazın ortasında öğle vakti çalışmamaya başladı.Başarısız bir çalıştırma denemesinden sonra bir 10 dakika sonra tekrar basınca ilk marşta çalışıyordu ama.Benim de aklıma şu ihtimal gelmişti,lpg sıvı olarak karbüratöre gidince fakir karışımda araba çalışmıyordu,ama sıcak havada karbüratörün içinde bekleyen lpg buharlaşıyordu ve 5-10 dakika sonraki marşta araba çalışıyordu.
Elbruz

Elbruz

MesajKonu: Geri: lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? )   lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? ) Empty2008-06-05, 20:01

Renault9 demiş ki:
Ben kontağı açıyorum tık der demez çeviriyorum marşı. Beklemedende çalışıyor ama psikolojik olarak daha iyi hissediyorum gaz kesilir kesilmez çalıştırınca Smile İşin aslı kışın belli olacak şimdi havalar sıcacık:)

Sizin orda kış da mı var? :whistle:
Kavkaz

Kavkaz

Doğum tarihi : 24/11/83

MesajKonu: Geri: lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? )   lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? ) Empty2008-06-05, 20:23

Kontaktandır, kontak çin yada tayvan malıysa gaza basmadan çalışmamasıda normal (yani ucuz etin yahnisi meselesi)...
Elbruz

Elbruz

MesajKonu: Geri: lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? )   lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? ) Empty2008-06-05, 21:52

O çok etkilemez bence,marş düzgün çeviriyorsa kontakta sorun yok demektir.Benim bugüne kadar marş konusunda başıma gelen tek sorun,akü kutup başının gevşekliği oldu.Araba giderken sorun yoktu,ama rolanti 2000 devire kadar fırlamıştı,motor da biraz düzensiz çalışır gibiydi.Ve stop edip çalıştırmak isteyince marş en ufak dönmüyordu.Demek ki araba çalışırken de akünün akımına ihtiyaç var,sadece alternatörün beslemesi yetmiyor.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

MesajKonu: Geri: lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? )   lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? ) Empty2008-06-05, 22:07

Elbruz demiş ki:
O çok etkilemez bence,marş düzgün çeviriyorsa kontakta sorun yok demektir.Benim bugüne kadar marş konusunda başıma gelen tek sorun,akü kutup başının gevşekliği oldu.Araba giderken sorun yoktu,ama rolanti 2000 devire kadar fırlamıştı,motor da biraz düzensiz çalışır gibiydi.Ve stop edip çalıştırmak isteyince marş en ufak dönmüyordu.Demek ki araba çalışırken de akünün akımına ihtiyaç var,sadece alternatörün beslemesi yetmiyor.

ahhhh ahhhhh engin bizim ercanın yediği haltı anlatsam roman olur valla... Very Happy aslında elence bölümünde anlatmam lazım ama neyse...

şimdi izmir buluşması olcak kız arkadaşım da ertesi gün denizliye gitcek ben bileti aldım ona götürdüm kayınpeder de olmaz öyle çozuk buraya kadar gelmiş 1 çay ikram ederiz demiş saolsun... (bu arada ilk defa evlerine gidişim ve k. pederle tanışmamız) anam ben elimde çay bardağı ayakalrımı üstüste koymuş kendi hacmimin 3 de 1 i kadarını koltuğun üstünde kaplamış otururken benim tel çaldı...

ana 1 baktım ercan

-deniz benim araba yolda kaldı geçerken beni bornovadan alsana
+tabi abi alayım nerdesin
-(adres tarifi) 1 de araba vurdurunca çalışıyo ama marş sıfır hiç hareket yok...sen gelirken biraz benzin getirebilir misin arabada benzin de kalmadı...
+abi getireyim de bende hep su şişesi var ona da benzin konmaz ki

(derken k. peder devreye girdi)

"kızım orda amcanın getirdiği benzin bidonu vardı onu getir " dedi...ama arabaya dolum tertibatı falan da var 10 litrelik tam benzin bidonu yani...

neyse 1 bardak çayı boğazıma dizile dizile içtim aldım bidonu doldurdum istasyonda geldim bornovaya... Very Happy ercanla buluştuk gittik arabanın yanına benzini doldurduk arabaya ama yolda gelirken 1 miktarı zayii olduğu gibi dökerken de zayii ettik biraz...

neyse bu arada ben 1 bakayım dedim ercana kaputu açtım aküyü arıyom...ya vurdurunca çalışıyo uğraşmayalım geç kalıyoz zaten dedi iyi dedim bende neyse bunu bıraktık eve ordan gittik buluşmaya...

sonrası daha da komik... Very Happy

meğer bizim admin efendi hangi akla hizmet ettiyse kutup başlarına gress sürmüş... :laugh: :wacko: o da araya girip yüksek direnç yaratınca tabi arabada ne marş kaldı ne 1 şey... Very Happy ama o anki aceleden ben aküye bakamadığım için göremedim...

abi buraya kadar tamam da bu hengamede benzin bidonunu sen sokakta unut... lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? ) 161223 : k. pederin 1 de tanışma faslında özel teşkilatlı benzin bidonunu sen al 1 de mal gibi unut yolda... Rolling Eyes Embarassed

ercan bu adam kızını bana vermezse yaktım çıranı... Exclamation
CEDRIC06

CEDRIC06

Doğum tarihi : 03/06/84
Aracınızın Modeli : 1985 Renault 9 GTL

MesajKonu: Geri: lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? )   lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? ) Empty2008-06-05, 23:45

Benimki hava çok soğuk değilse gaza basmadan çalışıyor...
TaLHa

TaLHa

MesajKonu: Geri: lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? )   lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? ) Empty2008-06-06, 10:29

VetApex! demiş ki:
peki ne kadar gaza basarak sabah, soğukken ne sürede çalışıyor?
gaz miiktarını yaklaşık devir ver..

bide gazda gaza basmadan ( yani tabiki basacaksın ama fazla basmadan) daha rahat çalışıyor araba..

ayrıca kontağı açıp beklemek ( 10-15sn ) gaza az basarak rahat çalışmasına neden oluyor bizim arabada..

açıklık getirelim Idea

ben gaza biraz basıyorum çalışınca 3000 devire geliyo kontağı çevirmeyle beraber basınca öyle oluyor ha bide cikleyi çekiyom yarım kontakta biraz bekliyorum ve hafif gaza dokununca hemen çalışıyor araba Smile
sisyphos

sisyphos

Aracınızın Modeli : 85 R9 GTL

MesajKonu: Geri: lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? )   lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? ) Empty2008-06-06, 13:14

@deniz Laughing Bende diyorum buluşmadaki benzin bidonu muhabbeti neydi Razz

Bir de bizim açımızdan bak olaya herkes plakayı ezberlemiş başka hiçbişi bilmiyoruz ve araba ortada yok Razz
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/garaj-f7/85-r9-gtl-sis
GhostRider

GhostRider

Doğum tarihi : 21/07/88
Aracınızın Modeli : '94 Fairway

MesajKonu: Geri: lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? )   lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? ) Empty2008-06-06, 16:24

karadeniz

sayın modum hikaye süper ya.. Very Happy:D Laughing lol!
okan4037

okan4037

Doğum tarihi : 17/08/89
Aracınızın Modeli : Peugeot 307 Gti :)

MesajKonu: Geri: lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? )   lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? ) Empty2008-06-06, 16:48

Benim araba son zamanlarda sadece sabahları çok garip çalışıyor..şöyleki ;
marşa basıyorum çalışıyor 1 snaıye sora devır anıden dusup ıstop edıyo bole 3 kere yapıyo anca 3.de calsııyor...o claısmada once 1000 devire gelıyo ıstop etmıyo ama bı anda devbır fırlıyor... calısrıken bogulma gıbı bısey var ole bısey hısettım anıden devır dusuyo claısrken ıstop edıyo anlayacagınız karburatorcu oynadıktan sonra oldu.. artık endendır bılmem ama Question sinir etti benı bu problem..... benzın zaten dengesız anı bı gecıs yapıyım dersem anında teklıyo arbaa gaza fazla basınca teklıyor..... ısıklarda son zmanlarda benzınle jıgleyle kalkıyorum cunku normal kalkısta kaldıramıyorum ıstop edıyor... offff amma uzun yazdım lol!
TRKR

TRKR

Doğum tarihi : 19/12/77
Aracınızın Modeli : Clio Symbol Alize 1.4 2006

MesajKonu: Geri: lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? )   lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? ) Empty2008-06-07, 17:13

okan4037 demiş ki:
marşa basıyorum çalışıyor 1 snaıye sora devır anıden dusup ıstop edıyo bole 3 kere yapıyo anca 3.de calsııyor...o claısmada once 1000 devire gelıyo ıstop etmıyo ama bı anda devbır fırlıyor... calısrıken bogulma gıbı bısey var ole bısey hısettım anıden devır dusuyo claısrken ıstop edıyo anlayacagınız karburatorcu oynadıktan sonra oldu.. artık endendır bılmem ama Question sinir etti benı bu problem..... benzın zaten dengesız anı bı gecıs yapıyım dersem anında teklıyo arbaa gaza fazla basınca teklıyor..... ısıklarda son zmanlarda benzınle jıgleyle kalkıyorum cunku normal kalkısta kaldıramıyorum ıstop edıyor... offff amma uzun yazdım lol!

Araçta lpg sistemi yoktu sanırım?...Ani geçiş ve gaza fazla basınca teklemesi karbüratörün kapış pompasında sorun olabileceğini gösteriyor bence.
sahinmustafa

sahinmustafa

Doğum tarihi : 01/07/77
Aracınızın Modeli : 1988 - Renault 11 GTS

MesajKonu: Geri: lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? )   lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? ) Empty2008-06-07, 17:54

ben kontağı açıyorum, 2-3 sn sonra tıkkk diye bir ses geliyor, çeviriyorum anında alıyor. Daha önce birkaç konu altında bahsetmiştim, tek marşta alamadığım sıralar bende lpg regülatörüne bağlanan röle eskiydi. Yani problem lpg regülatörüne yeteri kadar elektrik gelmemesi de olabilir ( ?? )
sahinmustafa

sahinmustafa

Doğum tarihi : 01/07/77
Aracınızın Modeli : 1988 - Renault 11 GTS

MesajKonu: Geri: lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? )   lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? ) Empty2008-06-07, 17:56

okan4037 demiş ki:

okan çektiğin çileyi gözümün önüne getiriyorum Smile birara bende böyleydim, ışıklarda istop edecek diye jikleyi hafif çekerdim Smile) (lpg sistemim daha tam oturmamışken ) bir de ışıklarda istop ettiğini düşün, karizma çizilmesi biryana korna sesleri dat daaat Smile)
Bence ihmal etme hallet problemi, baktın düzelmiyor sat problemsiz bir araç al, çekilmez bu dert.
TaLHa

TaLHa

MesajKonu: Geri: lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? )   lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? ) Empty2008-06-16, 22:21

Kavkaz demiş ki:
Kontaktandır, kontak çin yada tayvan malıysa gaza basmadan çalışmamasıda normal (yani ucuz etin yahnisi meselesi)...
kavkaz kontak hiç değişmedi orjinal made in france yazıyor kontakta hem bezinde tek marşta alıyor ama gazda çalışmasını ayarlatmam lazım hemen alması için.
okan4037

okan4037

Doğum tarihi : 17/08/89
Aracınızın Modeli : Peugeot 307 Gti :)

MesajKonu: Geri: lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? )   lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? ) Empty2008-06-17, 14:54

sahinmustafa demiş ki:
okan4037 demiş ki:

okan çektiğin çileyi gözümün önüne getiriyorum Smile birara bende böyleydim, ışıklarda istop edecek diye jikleyi hafif çekerdim Smile) (lpg sistemim daha tam oturmamışken ) bir de ışıklarda istop ettiğini düşün, karizma çizilmesi biryana korna sesleri dat daaat Smile)
Bence ihmal etme hallet problemi, baktın düzelmiyor sat problemsiz bir araç al, çekilmez bu dert.
aynısı basıma geldı ısıklarda bende jıgleyı cekıyordum lol! nese benzın problemı haloldu ama arabayı satmayı dusunuyorum problem ıcın dgeıl performansısız oldugu ıcın ve tıpıpnı begenemedıgımden satıcam... orta kasa oladabilir bakalım hayırlısı olsun zman gosterecek artık..

lpg de gaza basmadan çalışmıyor (bu durum normal mi? )
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 1997 RNI FRENE POMPALAYINCA ARABA GAZA BASIYOR
» Benzinde 30 TL ile 85 km sizce normal mi?