RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ

+56
ahmetcan466
MUSTAFA
magday
zadam54
Cihangir KALKAN
onurfairway
haydarguducu
barut
Evliya Çelebi
mayadrom
fırtına79
salla2000
Broadway-Nightblue
alplion
bycold
KAANPAKAY
hisarototest
mahmut
93 spring
ekremkilic
mustafaxx
turker81
drahreis
sisyphos
maximillen
bugRa
ziyacık
ozzz2110
cevdettin06
okan4037
flashtxe
blackheart
toprak
ARNY
GhostRider
cakiroglu131
xmen1979
recepnas
karadeniz
oxigen
modi
livan08
nikotinus
TAMER27
TRKR
manager79
volkan
merttt
Elbruz
sahinmustafa
VetApex!
samsunlu R-9
Renault9
metin_mimoza
adu040
atifileri
60 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3, 4  Sonraki

sizce en iyi 3 lpg regülatörü hangisidir ?
voltran
LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Vote_lcap6%LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Vote_rcap
 6% [ 16 ]
fema
LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Vote_lcap5%LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Vote_rcap
 5% [ 14 ]
aldesa
LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Vote_lcap10%LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Vote_rcap
 10% [ 29 ]
atiker
LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Vote_lcap7%LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Vote_rcap
 7% [ 19 ]
lovato
LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Vote_lcap22%LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Vote_rcap
 22% [ 61 ]
brc
LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Vote_lcap29%LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Vote_rcap
 29% [ 80 ]
tartarini
LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Vote_lcap8%LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Vote_rcap
 8% [ 23 ]
landi
LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Vote_lcap1%LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Vote_rcap
 1% [ 4 ]
renzo
LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Vote_lcap0%LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Vote_rcap
 0% [ 1 ]
teleflex
LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Vote_lcap2%LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Vote_rcap
 2% [ 6 ]
prins
LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Vote_lcap3%LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Vote_rcap
 3% [ 9 ]
zaovli,zavoli
LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Vote_lcap6%LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Vote_rcap
 6% [ 16 ]
ecotech
LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Vote_lcap0%LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Vote_rcap
 0% [ 0 ]
bedini
 0% [ 0 ]
Toplam Oylar : 278

YazarMesaj
Misafir
Misafir

LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty
MesajKonu: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-04-18, 13:06

Bende 93 orta kasa tabir ettiğimiz kasanın beyaz renginde broadway var. Araca aldığımda motor yaptırdım. 20000 km oldu.
Hep düşündüm lpg taktırmayı ama herhalde motor yeni diye şimdiye kadar hep öteledim.

Şimdi bana lpg taktımakla ilgili özellikle marka konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

arkadaşlar daha iyi durumun aydınlanması için ANKET ekliyorum..

lütfen fikri olan arkadaşlar EN ÇOK BEĞENDİKLERİ 3 MARKAYI seçerek oylamaya katılsınlar.

vetapex mod..
atifileri

Aracınızın Modeli : 1993 Rainbow

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-04-18, 13:20

lavato veya brc al. bunun dışındakileri kaldır çope at gitsin. biraz pahalılar ama olsun daha sonra gazdan amorti edersin.
adu040

adu040

Doğum tarihi : 13/06/88
Aracınızın Modeli : 1992 SPRING

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-04-18, 14:50

Lovato'dan çok memnunum.
metin_mimoza

metin_mimoza

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-04-18, 14:51

bende lovatodan memnunum.ama bu aralar şehir içi 200 yakıyo sizce nasıl.çokmu.94 broadway
metin_mimoza

metin_mimoza

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-04-18, 14:52

adu040 demiş ki:
Lovato'dan çok memnunum.
ne kadar yakıyor şehir içinde ve şehir dışında ayrıca gaz ne kadar.
adu040

adu040

Doğum tarihi : 13/06/88
Aracınızın Modeli : 1992 SPRING

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-04-18, 14:55

Gazın lt'sini 1.65'den alıyorum ve 15-16 kuruş seviyesinde yakıyor.
Renault9
Admin
Renault9

Doğum tarihi : 07/12/85
Aracınızın Modeli : 2005 Fiat Punto Dynamic 1.3 Multijet

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-04-18, 16:06

BRC veya LAVATO. Bu markalar kendini ispatlamış artık.
http://www.renault9-11.com
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-04-18, 17:04

Brc, Lovato, Tartarini.
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-04-18, 17:48

her marka aracı çalıştırır..
ucuz marka ile gazdan değil belki ama paradan kazandığınızı düşünebilirsiniz (belki)
ama üzmeyecek markalar belli..

forumda gezerseniz zaten diğer marka sorunlarına rastlarsınız.. Wink
http://www.nettekalite.com
sahinmustafa

sahinmustafa

Doğum tarihi : 01/07/77
Aracınızın Modeli : 1988 - Renault 11 GTS

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-04-18, 18:19

vetapex doğru der, mesela bende voltran var. Birgün radyatör su kaynattı o gün bugundur ayar tutmaz, diyaframı patlak muhtemelen yaptırmaya fırsat bulamadım. Hangi regülatör olsa aynı şey olurdu. Yoksa ucuz diye berbat bir regülatör değildir, beni üzmedi.
VetApex!

VetApex!

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-04-18, 18:25

sahinmustafa demiş ki:
vetapex doğru der
eywallah ! LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ 261607
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-04-19, 13:35

İlginizden ötürü teşekkür ederim arkadaşlar. Bi bakayım bakalım Tekirdağ da ulaşabileceğim markalar hangileri, gerekirse size tekrar danışırım.
Elbruz

Elbruz

Doğum tarihi : 19/12/84
Aracınızın Modeli : Broadway

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-04-19, 13:44

Tartarini kraldır ama diğerlerinden pahalıdır.Fiyat/kalite açısından arkadaşların dediği gibi BRC ve Lovato iyidir,Landi Renzo da düşünülebilir.Bende 9 aydır BRC var,sistemden memnunum ama taktırdığım yerden memnun değildim,artık gitmiyorum.Hatta nerde taktırdığımı soran ustalara söyleyince onlar bile tepki veriyor.Taktıracağın yeri de iyi araştır,sadece markaya odaklanma.
merttt

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-04-19, 17:51

LPG de zamlancakmıs..ole dıyolar
1700 muydu neydı...2500 e falan cıkcakmıs sanırım
benzınlıge sorun bakın
volkan

volkan

Doğum tarihi : 22/07/76
Aracınızın Modeli : 1996-Renault 9 Fairway

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-04-19, 20:05

merttt demiş ki:
LPG de zamlancakmıs..ole dıyolar
1700 muydu neydı...2500 e falan cıkcakmıs sanırım
benzınlıge sorun bakın

Lpg 2.5YTL olursa benzin ne olur ? Benzin 5 YTL , motorin 4.5 YTL. olur herhalde.
Elbruz

Elbruz

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-04-19, 20:43

Lpg 2.5 lira olsun,ertesi günü gider söktürürüm sistemi.
merttt

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-04-19, 20:46

zaten tv yı ızleyın benzınle mazot yarısa gırdı dıyolar..
sımdı sıra benzınle lpg zammında..
mazot zammı sımdılık durdu
manager79

manager79

Doğum tarihi : 06/11/78
Aracınızın Modeli : Nissan QQ

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-04-19, 21:04

Zam haberlerini duyan bir arkadaşım,

Banane zaten ben 20 ytl'lik alıyorum diyordu Very Happy

2,5 YTL olursa, ayaklanma çıkar Smile
Elbruz

Elbruz

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-04-20, 00:40

merttt demiş ki:
zaten tv yı ızleyın benzınle mazot yarısa gırdı dıyolar..
sımdı sıra benzınle lpg zammında..
mazot zammı sımdılık durdu

Lpg yeterince arttı zaten,hem lpg diğer ikisiyle direk yarışmaz çünkü otogaza zam gelmesi için her türlü likit gaza zam gelmesi gerekiyor.ÖTV artışı yapmadıktan sonra ancak diğer likit gaz türleriyle artırabiliyorlar.Zaten lpg'ye has ötv artışı da ondan oldu.
TRKR

TRKR

Doğum tarihi : 19/12/77
Aracınızın Modeli : Clio Symbol Alize 1.4 2006

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-04-21, 05:51

Ben en kötü ihtimal otogazın 2 lira olacağını düşünüyorum.
TAMER27

TAMER27

Aracınızın Modeli : 1995 Spring

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-04-21, 06:38

dün gaz aldım 1,79 ytl idi.

bu lpg zammını hani şu kaçak ev tüpü doldurma işinden dolayı mı yapıyorlar acaba? gerçi tüm dünyada petrol fiyatları hatırı sayılır biçimde arttı.
nikotinus

nikotinus

Doğum tarihi : 14/01/79
Aracınızın Modeli : 1996 broadway

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-04-21, 13:41

orduda lpg 1860 lira. hadi az kaldı ha gayret yakında 2 olur lol! lol!

bence lpg sistemi takılırken markadan ziyade takacak usta çok önemli. bende voltran marka regülatör var taktıralı bir yılı geçti ama bi problem yaşamadım. zaten 2 yıl garantisi var. bozulacaksa bozulsada garanti bitmeden değiştirsek. Laughing Laughing
livan08

livan08

Doğum tarihi : 01/01/81
Aracınızın Modeli : 2004 DAIHATSU TERİOS SX

MesajKonu: bor mineralleri   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-04-21, 13:49

benzin-motorin-doğalgaz-kömür gibi madenlerin rezervlerinin 50 yıl civarı kaldığı söylenmektedir.bu yakıtların yerini bor mineralleri alacak.bunları biliyorsunuzdur zaten.Türkiye bor minerallerinin dünya çapında %70 ine sahip ,bunuda biliyorsunuzdur.bor minerallerininde özelleştirileceğinide biliyorsunuzdur umarım.(.tibank adı altında)
modi

modi

Doğum tarihi : 23/09/83
Aracınızın Modeli : ..........

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-04-21, 15:42

bir radyo programında dinlemiştim.

dediğiniz gibi dünya bor rezervinin önemli bir kısmı türkiyede. buda dünyanın ilerki yıllarda bor madenine dolayısıyla türkiyeye yönelme ihtimalinden bahsediyordu. biraz ürktüm devlet ve millet olarak iyi değerlendirmemiz lazım diye düşünüyorum. madeni akıllı bişekilde kullanmamız lazım. hangi ülkeydi hatırlayamadım ama ülke insanlarını çalıştırarak ingilizler altınlarını (binlerce ton altından bahsediliyordu)
sömürmüştyü yıllarca. bunlar kötü örnekler ama kötüde olsa ihtimal .

ülkemiz coğrafi olarak çok önemli bir konumda ama ben bunu tam kapasiteli kullanabildiğimizi zannetmiyorum. yani bu konumdan daha fazla gelir elde edebiliriz. inşALLAH bu değerli madenimizi iyi bişekilde değerlendirebiliriz. başkaları bizden alıp bize geri satmaz
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-04-23, 17:03

Arkadaşlar, Tekirdağ da ki durumlar itibarı ile voltran yada aldesa arasında tercih yapmalıyım. Ne dersiniz?
oxigen

oxigen

Aracınızın Modeli : 1994 broadway

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-04-23, 17:16

brc tavsiyemdir.biraz fazla para ver rahat et...

bu arada gaza ne kadar korsa kosunlar,yaza zaten yeni bir bisiklet alacam,arabayıda garaja atacam çürüsün,yeter be araba lüks değil artık kullandığımız yakıtlar lüks,

ya artık uyanalım bu ne ya ayçiçek yağı,pirinç almış başını gidiyor,bu millet uyanmalı artık bi dur demek lazım, Mad Mad Mad

kusura bakmayın konununyeri burası değil ama okudukça sinirlendim dayanamadım yazdım.
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-04-23, 17:25

nikotinus demiş ki:
orduda lpg 1860 lira. hadi az kaldı ha gayret yakında 2 olur lol! lol!

bence lpg sistemi takılırken markadan ziyade takacak usta çok önemli. bende voltran marka regülatör var taktıralı bir yılı geçti ama bi problem yaşamadım. zaten 2 yıl garantisi var. bozulacaksa bozulsada garanti bitmeden değiştirsek. Laughing Laughing

nerdeee voltranda garanti kapsamında revizyonlu parça takılıyor... Wink yani garantiden değişim yapılırsa yeni takılan parça başka 1 araçtan çıkmış revizyonlu parça olacak... (voltranda böyle)
http://www.ladatr.com
recepnas

recepnas

Aracınızın Modeli : 93 fairway

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-04-23, 21:58

en iyisi bence lovatodur ama orj.italyan olanıyerli lovato deil benim araç fairway olmasına rağmen 0.165 yakıyo şehir içi herkes şaşırıyo önceden brc vardı 0.200 yakıyodu babamın forddan değiştirdim Smile bence yeni takacaklar veya değiştirecekler lovato alsın ama orj.şart.
xmen1979

xmen1979

Doğum tarihi : 01/01/79
Aracınızın Modeli : Honda Civic

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-04-25, 11:58

atifileri demiş ki:
lavato veya brc al. bunun dışındakileri kaldır çope at gitsin. biraz pahalılar ama olsun daha sonra gazdan amorti edersin.

2 senedir. Brc kullanıyorum çok şükür hiç sorun yaşamadım.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-04-29, 07:57

Arkadaşlar ilginiz için tekrar teşekkür ederim. Tekirdağ daki piyasanın da etkisi ile aldesa taktırdım. Bakalım sonuçlarını deneyip görecceğiz. Şimdilik iyi günler.
cakiroglu131

cakiroglu131

Doğum tarihi : 10/12/82
Aracınızın Modeli : 1995 Spring

MesajKonu: LPG ile ilgili öneri   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-04-30, 09:24

Arkadaşlar bende aldesa var ama daha ne kadar yaktığını ilmiyorum.Aracı yeni aldım ve 20 ytl gaz aldım getirdim kapının önüne bıraktım.Sizde aldesa nasıl ?
GhostRider

GhostRider

Doğum tarihi : 21/07/88
Aracınızın Modeli : '94 Fairway

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-04-30, 10:35

bende yaklaşık 1 yıldır aldesa kullanıyorum.. memnunum.. aracım fairway.. ş.dışı 13 ykr - ş.içi 18-20 ykr yakıyor.. Cool
livan08

livan08

MesajKonu: ALDESA   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-04-30, 11:48

Voltran vardı o arızalandı ve aldesa taktırdım.memnunum.arkadaş ile benzer oranlarda yakıyor benimkide. ölçüm yapman için bence deponu tam doldur. 50-100 km falan sür tekrar doldurup öyle hesaplarsan daha kesin sonuç ortaya çıkar.
Elbruz

Elbruz

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-04-30, 14:30

Bende BRC var ama sağdan soldan ve ustalardan duyduğumuz,Voltran taktırmayın da ne taktırırsanız taktırın.Özellikle de sıralı sistemlerde.
ARNY

Aracınızın Modeli : Renault 11 - 1990 mod.

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-05-06, 17:51

Atiker hakkında tecrübesi olan var mı?
Şirket arabası var bende Peugeot 206 1999 model, Atiker taktırılacak....

Benim 11 içinde Atiker düşünüyorum???
metin_mimoza

metin_mimoza

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-05-06, 18:20

fema nasıl?
toprak

toprak

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-05-06, 20:06

ARNY demiş ki:
Atiker hakkında tecrübesi olan var mı?
Şirket arabası var bende Peugeot 206 1999 model, Atiker taktırılacak....

Benim 11 içinde Atiker düşünüyorum???

bir arkadaş peugeot 405 arabasına atiker sıralı sistem taktırdı. çok memnun.
VetApex!

VetApex!

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-05-06, 20:11

metin_mimoza demiş ki:
fema nasıl?
fema ortalama. hatta ortalama bi markanın en ekonomiğinin en kalitelisi diye geçiyo (bilmiyorm anlatabildim mi? Very Happy )

ya atiker çok sattığı için mi çok fazla sorun çıkıyo millette?

benim tavsiye etmiyeceğim tek bi marka var ;
voltran !! ayar tutturamıyoruz ! :rtfm:
modi

modi

Doğum tarihi : 23/09/83
Aracınızın Modeli : ..........

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-05-06, 20:15

daha öncede arkadaşların dediği üzere marka çok önemli bi faktör değil.
yani italyanlar ve yerliler diye ikiye ayrılabilir ancak usta çok önemli usta dandik olursa kralınıda taksa işe yaramaz.

ben ilk lpg cinin önünde durdum tabelada. lpg uzmanı teknisyen bilmem kim diye yazıyor heralde adam profesyonel dedim yanaştım bşladım beklemeye teknisyen bey geldi hoşgeldin dedi grant tuvalet giyinmiş istasyonun yanında çocuğuyla oynuyor 1 saat bekledim adam araçlardan hiçbirinie bakıpta şöyle yada böyle demedi 2 tane çırak var onlar uğraşıyor işçiliklerine baktım neolsun çocuklar yeni daha. 380 ytl ye aldesa anlaştığım halde hayırlı işler deyip uzadım ordan 45 km ilerde işin uzmanı olanbiyere gittim brc yi 550 ytl ye taktırdım arabayla 3 kalfa 1 usta ilgilendi.ayara falan gidince hemen ilgileniyolar. neyse ya çok uzattım

önemli olan işçilik derim. kolay gelsin
ARNY

Aracınızın Modeli : Renault 11 - 1990 mod.

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-05-07, 06:21

Doğru... işçilik çok önemli. Bir çok markayı gezdim zaten piyasanın %75 - 80 i İTALYAN diyor. Ama biraz kurcaladığınızda sadece yazılımın İtalya'dan geldiğini geri kalan mekanik aksamın TR ya da Çin imalatı olduğunu görüyorsunuz. Yazılım hakkında bir şey diyemeyeceğim, malum software. Ama geri kalan kısımda önemli. Ben Çin malı yerine Türk malı mekanik aksamı tercih ederim.

Peki otogaz'ın motor aksamına verebileceği muhtemel zararlar nelerdir? (Ustalara sordum: problem yok diyorlar. Tabi kimse yoğurdum ekşi demez Very Happy Tecrübesi olanlar var mı?) Bu sorum Renault 11 içindir..
blackheart

blackheart

Doğum tarihi : 26/04/85
Aracınızın Modeli : flash txe 1700 1990 model

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-05-07, 14:59

8 yıllık brc var. bendeki beyin çok eski bir sistem. 1700 dolara taktırmış eski sahibi. beyin otomatik ısıtmalı. ama miyadı doldu artık diyaframlar sertleşti sanırım çok yakıyor araç. yeni beyin alıcam yine brc şaşmam.
metin_mimoza

metin_mimoza

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-05-08, 16:09

ne yapsamda yakıtı düşüremedim 220 yakıyo bende bugün az önce beyni değiştirttim.fema aldım bakalım ne olacak belli olur zamanla.yalnız usta işinin ehli.bakalım ne olacak
blackheart

blackheart

Doğum tarihi : 26/04/85
Aracınızın Modeli : flash txe 1700 1990 model

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-05-08, 19:13

metin 1.4 mü kullanıyorsun 1.7 mi?
metin_mimoza

metin_mimoza

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-05-08, 20:14

1.4 broadway
flashtxe

flashtxe

Doğum tarihi : 22/03/80
Aracınızın Modeli : peugeot 206

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-05-26, 06:53

benim aracımda zaovli sistem takılı idi. 2 ay önce regülatörü fema ile değiştirdim. ve çok memnunum bazı arkadaşlar hayretle karşılasada araç km de 110bin lira yakıyor. ve performans oldukça iyi.
okan4037

okan4037

Doğum tarihi : 17/08/89
Aracınızın Modeli : Peugeot 307 Gti :)

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-05-26, 09:07

flashtxe demiş ki:
benim aracımda zaovli sistem takılı idi. 2 ay önce regülatörü fema ile değiştirdim. ve çok memnunum bazı arkadaşlar hayretle karşılasada araç km de 110bin lira yakıyor. ve performans oldukça iyi.
regülatör dediğiniz beyinmi ? ayrıca ne kadara değiştirdiniz..... Question
livan08

livan08

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-05-26, 09:28

okan4037 demiş ki:
flashtxe demiş ki:
regülatör dediğiniz beyinmi ? ayrıca ne kadara değiştirdiniz..... Question

evet okan ,beyin oluyor
sahinmustafa

sahinmustafa

Doğum tarihi : 01/07/77
Aracınızın Modeli : 1988 - Renault 11 GTS

MesajKonu: LPG regülatör marka ve fiyatları hk.   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-05-26, 16:48

Arkdaşlar google i aradım taradım LPG Regülatör markaları ve fiyatlarını bulamadım.
Ben regülatörümü ya elden geçireceğim ya da yeni bir regülatör taktıracağım bu yüzden marka ve fiyat lazım, nereden bulabiliriz ? ya da yakın zamanda regülatör değiştirenler varsa marka ve fiyat yazarlar mı ? (işçilik hariç)
livan08

livan08

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-05-26, 16:52

aldesa marka regülatör 100ytl (dikkat Artvindeki fiyatı)
VetApex!

VetApex!

MesajKonu: Geri: LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ   LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ Empty2008-05-26, 16:57

fema 60-70 tl.. voltranda hemen hemen o fiyatlarda..
diğer markaları bilemiyorum ama bu ikisini tavsiye etmiyorum.. :rtfm:
voltran yerli üretimn en iyisiymiş. fema en ucuzun en kalitelisi..
usta şöle dedi, sıfır kutusundan çıkmış bir fema arızalı olabiliyor.. bu markaya nasıl güvenirsin? bize rastlası 1 tanesi.. rezil olduk..
ama ev arkadaşım fiyatından performansında, yakıttan memnun şekilde kullanıyor (enj)
voltran ise ben hiçbişey yazmayım, çünkü aklıma hiç güzel bi özelliği gelmiyo..
daha önce lovato kullanıyorduk meğer lovato hiç sorunsuzmuş..

LPG REGÜLATÖR MARKA ÖNERİLERİ
1 sayfadaki 4 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3, 4  Sonraki
 Similar topics
-