RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Teyp e monitor bağlanması

+4
scaracco
sisyphos
okan4037
dml860
8 posters
YazarMesaj
Misafir
Misafir

Teyp e monitor bağlanması Empty
MesajKonu: Teyp e monitor bağlanması   Teyp e monitor bağlanması Empty2008-03-28, 01:26

slm bilindigi gibi tavana koltuk başlarına ufak lcdler baglıyoruz yalnız kaliteli markaların fiyatları oldukça yüksek
aklıma laptop monitorleri geldi bozuk laptoplar bi çok sitede ucuz fiyata satılıyor. monitorlerin ince olması araçların için çok uygun tavana uygulayabiliriz.monitor için açıp kapanan bir çerçeve yapılıp uygulanır. fakat montaj işlemi yani ekranın ana üniteye bağlanması aklımı kurcalıyor bu konu fikirlerinizi almak istiyorum
dml860

dml860

Doğum tarihi : 13/07/86
Aracınızın Modeli : 2000 Broadway 1.4i

MesajKonu: Geri: Teyp e monitor bağlanması   Teyp e monitor bağlanması Empty2008-03-28, 11:31

Biraz imkansız gözüküyor. Otolar için hazırlanmış lcd ekranların video-in girişi hali hazırda bulunmaktadır. Siz buradan video sinyalini verirsiniz içerideki ünite onu ekrana gönderir.

Ama laptopun ekranı laptopun anakartına direk video-in tarzı bir bağlantıyla değil, tamamen dijital bir hatla (bir grup data kablosu) bağlanır. Nette laptop ekranlarını masaüstü bilgisayarlara bağlamak için özel tasarlanmış kartlar var fakat onları alsanızda teybin video çıkışına bağlayamazsınız. Çünkü o kartlarında bildiğim kadarıyla sadece d-sub diye tabir ettiğimiz 15 pinlik vga çıkışı var yada yeni tipleri varsa dvi çıkışıda vardır belki.

Tek bir çözümü o tip bir ara kart bulup s-video çıkışı var mı yok mu öğrenmek. Eğer varsa bir ihtimal bağlanabilir diyebilirim. Ama olmaz gibi. Ayrıca o kartlarında pek ucuz olacağını sanmıyorum. Toplamda yine bir oto lcd fiyatına çıkabilir tüm harcamalar ile birlikte.

Ama ucuza yapan ve kullanan arkadaş varsa lütfen nasıl yaptığını paylaşsın. Ben arabayı bıraktım evdeki pcye de olur yani lol!

Teyp e monitor bağlanması Lcdft3
okan4037

okan4037

Doğum tarihi : 17/08/89
Aracınızın Modeli : Peugeot 307 Gti :)

MesajKonu: Geri: Teyp e monitor bağlanması   Teyp e monitor bağlanması Empty2008-03-28, 12:21

Değmeyecek bir çalışma olur çok zor aynı zamanda randıman alamazsınız...
Bunu kurdursaızbıle cok yer kapılıcyk cunku arkaya ankat ekran kartı gıbı seyler gelcek ve tv ozlııgı olmucayk oda eklenırse arabada yer kalmaz artık lol! en mantıklısı 300 liraya kaca pazarından kalıtelı bır lcd tv almak...
sisyphos

sisyphos

Aracınızın Modeli : 85 R9 GTL

MesajKonu: Geri: Teyp e monitor bağlanması   Teyp e monitor bağlanması Empty2008-03-28, 12:42

Ben eve buna bir şey yapmayı düşünüyorum basit ve lcd tv'ye göre oldukça ucuza gelcek,
Bir 19'' veya 22'' lcd monitör ve tv box alıp bağlayıp bilgisayarı açmadan tv izleyebilirsin,
Tv box fiyatları 50-60dan başlıyor markasına göre değişiyor Wink
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/garaj-f7/85-r9-gtl-sis
scaracco

scaracco

Doğum tarihi : 10/06/83
Aracınızın Modeli : 95 SPRING

MesajKonu: Geri: Teyp e monitor bağlanması   Teyp e monitor bağlanması Empty2008-03-28, 13:49

102 CM LCD TV VAR bende ve hem pc bağlı hemde tv ikisinide aynı anda kullanıyorum kablosuz mause ile klavye süper ekranı ikiye bölüp yarısı tv ( perşembeleri kurtlar vadısı günüm) diğer yarısı ise pc olarak iyi oluyo
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

MesajKonu: Geri: Teyp e monitor bağlanması   Teyp e monitor bağlanması Empty2008-03-28, 15:34

aslında dvd veya vcd oynatıcı ve tv bağlantısı anne ve babalar için çok iyi olur..

babam arabasını kullanmaya bayılır, ben olduğumda ise sanki ilk defa araba sürüyomuşum gibi eli titreyerek anahtarı verir.. karışmayım diye arkaya oturur ama ne mümkün ! onu elimine ettik diyelim

bide anne var.. yavaş gitseniz bile mutlaka bi yavaş ! denilir.. yeterki ki motor sesi duymasın hemen uyarı : Anııııll !!

atacaksın tv yi arkaya izlicek ihtiyarlar Teyp e monitor bağlanması 261607

konuya dönersek her şekilde en ucuzu bütün şekilde almak olacaktır..
http://www.nettekalite.com
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Teyp e monitor bağlanması   Teyp e monitor bağlanması Empty2008-03-29, 00:06

eee napalım artık lcd alıcaz aslında olsa güzle olur ama
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Teyp e monitor bağlanması   Teyp e monitor bağlanması Empty2008-03-29, 00:08

ya bide teybe laptop baglama var o nasıl oluyo bi fikri olan varmı yada yapan
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Teyp e monitor bağlanması   Teyp e monitor bağlanması Empty2008-03-29, 08:49

vetapex demiş ki:
aslında dvd veya vcd oynatıcı ve tv bağlantısı anne ve babalar için çok iyi olur..

babam arabasını kullanmaya bayılır, ben olduğumda ise sanki ilk defa araba sürüyomuşum gibi eli titreyerek anahtarı verir.. karışmayım diye arkaya oturur ama ne mümkün ! onu elimine ettik diyelim

bide anne var.. yavaş gitseniz bile mutlaka bi yavaş ! denilir.. yeterki ki motor sesi duymasın hemen uyarı : Anııııll !!

atacaksın tv yi arkaya izlicek ihtiyarlar Teyp e monitor bağlanması 261607

konuya dönersek her şekilde en ucuzu bütün şekilde almak olacaktır..

anıl sorma motor 3000 dd yi aşınca yavaş git 1. viteste olsan bile...

demekki biz şöyle subaru imprezza falan kullansak bizimkiler eksoz sesinden 200 le falan gittiğimizi sancak dimi...?
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Teyp e monitor bağlanması   Teyp e monitor bağlanması Empty2008-03-29, 08:50

cadencehkn demiş ki:
ya bide teybe laptop baglama var o nasıl oluyo bi fikri olan varmı yada yapan

imposseble is nothing Very Happy

https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/garaj-f7/1993-fairwayartyk-carputer-var-vede-kar-alty-fotolary-t482-60.htm
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Teyp e monitor bağlanması   Teyp e monitor bağlanması Empty2008-03-31, 00:44

laptop bağlanmasını öğrendim ilk başta teypte aux çıkışı olmalıymış daha sonra laptop un ses çıkışını kablo yardımıyla teypteki aux çıkışına bağlıyoruz işlem tamam en kısa zamanda denicem anfiyede bu sekil bağlanıyomuş onutam anmadım ama herhade amfidede aux giişi var
memedim_22

memedim_22

Doğum tarihi : 02/01/84
Aracınızın Modeli : 1991 manager

MesajKonu: satılık   Teyp e monitor bağlanması Empty2008-04-04, 14:28

arkadaşım bende tv var lcd 7'' istersen satarım uygun bi fiyata ben aldım takdım ama bi iki kere yoldan çıktım sonra çıkardım.evde duruyo öle boşboş.ama teybinin de tv çıkışı olması lazım benim teyp de var dvd falan hepsini oynatıyor ben torpidoya monta etmişitm bak istersen bi

https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/teknik-bilgi-paylaym-forumu-f3/kolcak-uygulamasy-elfreni-olan-bolume-kolcak-t1073.htm?highlight=kolcak
tlg_srg

tlg_srg

Doğum tarihi : 04/06/84
Aracınızın Modeli : 2000 peugeot 206 1.6 xt

MesajKonu: Geri: Teyp e monitor bağlanması   Teyp e monitor bağlanması Empty2008-04-09, 19:22

[quote="memedim_22"]arkadaşım bende tv var lcd 7'' istersen satarım uygun bi fiyata ben aldım takdım ama bi iki kere yoldan çıktım sonra çıkardım.evde duruyo öle boşboş.ama teybinin de tv çıkışı olması lazım benim teyp de var dvd falan hepsini oynatıyor ben torpidoya monta etmişitm bak istersen bi

merhaba memedim_22 sendeki lcd tv dutuyosa bana özellkleirni markasını ve fiyatını yazrsan sevinirim...ben düşünüyorum
memedim_22

memedim_22

MesajKonu: ok   Teyp e monitor bağlanması Empty2008-04-12, 15:37

nasıl bi özellik aruyosun bilmiyorum ama normal tv çalışıyor next marka garantili tv sesi kendi üzerinde olan haoparlorden çıkıyor .teybe bağlayacaksan film sesi aracın kolannlarından çıkıyor bi tane evde çalıştırmak için adaptorü bitane pille çalşışması için gereken aparat var.anten yeri için normal ev atntenini bağlamak için dönüştürücü var.araca montaj için ayağı var bide çakmaklıktan elektiriği alıyor amöa ben onua kablo çekip sigorta kutusun oraya bağlamıştım.

• TV Sistemi : NTSC(M)/PAL B/G D/K I PAL-M PAL-N(M)/SECAM B/G D/K Sistemi
• Audio Sistemi : M, B/G, D/K, I
• Gösterge Cihazı : Renkli TFT-LCD
• Gösterge Ekran Boyutu : 7 inç
• Video Girişi : 1 Vp-p
• Audio Çıkışı : 250 mW (MAX)
• Giriş Rezistansı : 75
• Güç Tüketimi : 11w
• Çözülürlük : 1440 (H) x 234(V)
• Nokta Aralığı : 0.107(H) x 0.372(V)mm
• Görülür Erim : 154.08(H) x 87.05(V)mm
• Güç Kaynağı
• Ac adaptörü yada Oto adaptörü (normal:DC 12v)
• Ölçüler : 195(U) x 135(G) x 25(D) mm
• Ağırlık : yaklaşık 490 gr
• Anten Girişi
• Kulaklık Girişi
• AV Girişi
• Harici Güç Kaynağı Girişi
fiyatı 200 ytl arkadaşım pazarlık yok
bak bu arkadaş 230 istemiş
http://urun.gittigidiyor.com/Next-YE-7020-Metalik-7-Inch-LCD_W0QQidZZ8410109
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Teyp e monitor bağlanması   Teyp e monitor bağlanması Empty2008-04-20, 13:25

vga girişi olmayan lcd 5 para etmez

eğer arabanıza lcd istiyorsanız indash lcd alacaksınız

400 ytl ye mis gibi indash lcd teypler var tv tuner falan içinde hem ekran teybin içinden çıktığı için daha güzel durur diger 7 incler gülle gibi agır torpidoya bağlamak için falan baya bi bidalama yapmanız lazım arabaya yazık bende vardı zamanında 100 liraya sattım bence 5kurus etmez etse sökmezdim zaten = )
ataman_74

ataman_74

Doğum tarihi : 05/11/82
Aracınızın Modeli : Eski R11 GTS & Kangoo

MesajKonu: Geri: Teyp e monitor bağlanması   Teyp e monitor bağlanması Empty2008-04-20, 19:19

wallaha ben laptop bağladım teybe Smile

teyp mp3 mü yoksa vcd yada dvd özellikleri varmı?
memedim_22

memedim_22

MesajKonu: sissil   Teyp e monitor bağlanması Empty2008-04-21, 23:21

sissil kardeşim benim malım 1000 ytl seninki 5 kuruş etmezse yapacak bişey yok.sen al benimkini vga girişinide artık kendin halledersin bi teybciye taktırırsın.ne biçim yorum bu kardeşim.ayrıca ben torpidoya tek vida bile takmadan gayet sağlam yaptım tabi biraz zeka ve beceri gerektiriyor.neyse yorumum için kimse kusura bakmasın.
memedim_22

memedim_22

MesajKonu: Geri: Teyp e monitor bağlanması   Teyp e monitor bağlanması Empty2008-05-07, 14:44

ataman_74 demiş ki:
wallaha ben laptop bağladım teybe Smile

teyp mp3 mü yoksa vcd yada dvd özellikleri varmı?
var vcd dvd hepsi var teypte

Teyp e monitor bağlanması
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» otomatik teyp kapatma