RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

lpg tankında tıss sesi

+2
ahmetcan466
tarikcell
6 posters
YazarMesaj
tarikcell

tarikcell

Doğum tarihi : 26/03/84
Aracınızın Modeli : 1995 broadway

lpg tankında tıss sesi Empty
MesajKonu: lpg tankında tıss sesi   lpg tankında tıss sesi Empty2011-08-20, 00:00

Selam arkadaşlar aracımı çalıstırırken yarım kontak anındayken lpg deposundan tıs lama sesi geliyor genelde bu uzun park anından sonra oluyor.gaz kacağından şüpelendim kontrol ettirdim kacak yok sanki uzun park anında lpg tankdan motora giden boru içindeki gaz ya kaçıyor yada tanka geri gidiyor yarım kontak yaptımı gaz borusu doluyor tıs diye sanırım ama kacak yok gaz kesiciler çalışıyor sizce ne olabilir.
ahmetcan466

ahmetcan466

Doğum tarihi : 03/11/80
Aracınızın Modeli : 93 RAINBOW I.R.D. idi :(

MesajKonu: Geri: lpg tankında tıss sesi   lpg tankında tıss sesi Empty2011-08-20, 10:51

KOntağı açtığın zaman marşa basmadan önce motora belli bi lpg akışı sağlanır Tabi kontağı açtığında tüm kesiciler açılıyor regülatörden karbüratöre gaz gidiyor bu arada motor çalışmadığından ötürü sen depodan gelen sesi duyuyorsun sorun yok bence lpg tankında tıss sesi 261607
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: lpg tankında tıss sesi   lpg tankında tıss sesi Empty2011-08-20, 11:45

5-6 saniye gelip kesilmesi lazım araç çalışmaz ise ahmet abinin dediği gibi durum...
http://www.ladatr.com
haydarguducu

haydarguducu

Doğum tarihi : 10/04/73
Aracınızın Modeli : 1992 broadwey gte

MesajKonu: Geri: lpg tankında tıss sesi   lpg tankında tıss sesi Empty2011-08-20, 12:23

Deponun tam altında bir yılan var. Sen kontağı açınca gaz geçişinden rahatsız oluyor, tıslıyor... Very Happy
tarikcell

tarikcell

MesajKonu: Geri: lpg tankında tıss sesi   lpg tankında tıss sesi Empty2011-08-20, 12:34

Bende anlamadım eski aracımda böyle yapmıyordu lpg sistemi hedef sorunumu lpg ustasına söylüyorum o bakıyor sorun yok diyor sorun yok çünkü en az 6saat yada 12 saat bekledikten sonra birkereye massus yapıyor.Hani lpg sonuna kadar bitirir gidip gaz alırsınız sonra aracı çalıştırınca gaz boruları boşaldığı icin bi sefer tıss der sistemi doldurur bidaha yapmaz ama benimki en az 6 saat bekledimi yapıyor gaz kacağından şüpeleniyorum ama bulamadım artık ya gaz borusunu değiştircem yada şamandırayıeniyorum ama bulamadım artık ya gaz borusunu değiştircem yada şamandırayı
salla2000

salla2000

Doğum tarihi : 04/01/74
Aracınızın Modeli : 1993 Renault 11 RAINBOW

MesajKonu: Geri: lpg tankında tıss sesi   lpg tankında tıss sesi Empty2011-08-20, 14:16

ben ilk şamandıra derim fikrim
tarikcell

tarikcell

MesajKonu: Geri: lpg tankında tıss sesi   lpg tankında tıss sesi Empty2011-08-20, 15:51

haydarguducu demiş ki:
Deponun tam altında bir yılan var. Sen kontağı açınca gaz geçişinden rahatsız oluyor, tıslıyor... Very Happy

(: ola bilir.Very Happy
tarikcell

tarikcell

MesajKonu: Geri: lpg tankında tıss sesi   lpg tankında tıss sesi Empty2011-08-20, 15:56

evet şamandıra ola bilir bi ara depoyu fulledim 28 lt oldu hala alıyor korktum durdurttum
ozzgur87

Doğum tarihi : 04/05/87
Aracınızın Modeli : L422

MesajKonu: Geri: lpg tankında tıss sesi   lpg tankında tıss sesi Empty2011-08-20, 16:17

kontak açıldıktan 5sn sonra falan gaz kesicilerin tekrar gazı kesmesi lazım marşa basılmadıysa, senin aracında bu sistem bozulmuş olabilir, kontak açıkken gaz kesiciler sürekli açık ve gaz akışı oluyo, lpg anahtarını bir elden geçirmekte fayda var derim

lpg tankında tıss sesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» broadway sesi
» Motor sesi sevenlere,Citroen GT
» Karburatorden patlama sesi ve vuruntu