RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Tanka hava basılmaması için...

+7
burcinhan
ahmetcan466
salla2000
alex555
Evliya Çelebi
tarikcell
beaterx06
11 posters
YazarMesaj
beaterx06

Doğum tarihi : 09/08/89
Aracınızın Modeli : 91 323 hb

Tanka hava basılmaması için... Empty
MesajKonu: Tanka hava basılmaması için...   Tanka hava basılmaması için... Empty2011-04-27, 10:11

Forumdaşlarım geçen gün bi tofaşçı abimle sohbet ederken laf arasında geçti anlatayım...
Tank üzerinde bi vana varmış kısmış o vanayı dolayısıyla da tank yavaş doluyor...ve böylece lpg alırken hava basılmadığını güzelce dolduğunu düşünüyor...düşündüm çok da mantıksız değil ancak sizlerle paylaşmak istedim...Ve tabiki düşüncelerinizi almak .d
İşe yarar mı?
tarikcell

tarikcell

Doğum tarihi : 26/03/84
Aracınızın Modeli : 1995 broadway

MesajKonu: Geri: Tanka hava basılmaması için...   Tanka hava basılmaması için... Empty2011-04-27, 10:35

Banada mantıklı geldi acaba aslı varmı
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

Doğum tarihi : 15/09/84
Aracınızın Modeli : 1990 Model Mitsubishi Lancer 1.5 Special Edition :)

MesajKonu: Geri: Tanka hava basılmaması için...   Tanka hava basılmaması için... Empty2011-04-27, 11:12

Size mantıklı geşen tarafı açıklarmısınız ben anlayamadım da .
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t5950p50-1990-model-mi
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Tanka hava basılmaması için...   Tanka hava basılmaması için... Empty2011-04-27, 14:34

mantıksız bişey vana kısılırsa gaz yavaş yavaş dolar degişen hiçbir şey olmaz olamaz
alex555

Doğum tarihi : 29/01/00

MesajKonu: Geri: Tanka hava basılmaması için...   Tanka hava basılmaması için... Empty2011-04-27, 14:54

bu lpg sıvı değilmi? bi benzetme yaparsak ;çakmağa gaz doldururken hiç hava basabiliyor muyuz.Basamıyoruz.Şu tankı şeffaf yapsalardı içini görürdük yada tankın üstüne iyi bir ölçü birimi koysalardı anlardık.
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

Doğum tarihi : 15/09/84
Aracınızın Modeli : 1990 Model Mitsubishi Lancer 1.5 Special Edition :)

MesajKonu: Geri: Tanka hava basılmaması için...   Tanka hava basılmaması için... Empty2011-04-27, 14:59

Hava basılıyorsa eğer depoya dakikada 10 litrede girse 0,1 litrede girse giren girer Very Happy
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t5950p50-1990-model-mi
salla2000

salla2000

Doğum tarihi : 04/01/74
Aracınızın Modeli : 1993 Renault 11 RAINBOW

MesajKonu: Geri: Tanka hava basılmaması için...   Tanka hava basılmaması için... Empty2011-04-27, 15:03

hatta bence daha da kötü olur tankdaki basınç düşer basınç düşüncede gaz bitmesi gibi araba salak salak davranabilir gibime geliyor örnek tabkdaki lpg tam bitmediği halde dibinde az kaldığı zamanlar arabanın saçmalaması gibi buda benim naçizane fikrim Smile Wink
ahmetcan466

ahmetcan466

Doğum tarihi : 03/11/80
Aracınızın Modeli : 93 RAINBOW I.R.D. idi :(

MesajKonu: Geri: Tanka hava basılmaması için...   Tanka hava basılmaması için... Empty2011-04-27, 20:39

LPG nin içine hava karıştığı zaman tank ve regülatör resmen donuyor..motor teklemeye başlıyor...Benim Başıma geldi 2 defa Herekeden almış olduğum LPG de bu hava sorunu varmış Tuzla ya gelmeden daha motor gaz yememeye başladı benzine alıyorum canavar gibi LPG de 1500 deviri geçmiyor bagajı bi açtım takım alamk için bi baktım LPG tankı buz tutmuş şaşırdım Shocked ustama geldim durumu anlattım LPG nin içinde hava olduğunu söyledi...Bilmem ne derece doğruyduu...
burcinhan

burcinhan

Doğum tarihi : 02/03/77
Aracınızın Modeli : Subaru/Legacy

MesajKonu: Geri: Tanka hava basılmaması için...   Tanka hava basılmaması için... Empty2011-04-28, 05:49

Tanktaki havayı almanın bir yöntemi var mıdır ?
http://www.motur.org
ahmetcan466

ahmetcan466

Doğum tarihi : 03/11/80
Aracınızın Modeli : 93 RAINBOW I.R.D. idi :(

MesajKonu: Geri: Tanka hava basılmaması için...   Tanka hava basılmaması için... Empty2011-04-28, 12:53

burcinhan demiş ki:
Tanktaki havayı almanın bir yöntemi var mıdır ?

Tanktaki havayı almanın tek yolu var Burcinhan Abi LPG Bitinceye veya tahmini 3-4Lt kalınca Regülatöre giren bakır boruyu söküp aracın dışına doğru çevireceksin ondan sonra geçecen içeri açacaksın kontağı sonuna kadar marşa basmıcan ama kesici açılır açılman o senin söktüğün borudan hem tankın içindeki gaz hemde hava çıkmış olacak..Ama tavsiyem açık alanda fazla kimselerin olduğu yerde yapman çünkü hem gaz tehlikeli hemde çok ses çıkıyor..Sonra boruyu yerine taktıktan sonra benzinle benzinliğe LPG alacan... Tanka hava basılmaması için... 916329
burcinhan

burcinhan

Doğum tarihi : 02/03/77
Aracınızın Modeli : Subaru/Legacy

MesajKonu: Geri: Tanka hava basılmaması için...   Tanka hava basılmaması için... Empty2011-04-28, 12:57

Bu iş yaş, ben hayatta yapmam Smile
http://www.motur.org
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Tanka hava basılmaması için...   Tanka hava basılmaması için... Empty2011-04-28, 13:53

lpg bitince bezine gececeksin. benzin kesicinin + kutubundan, lpg kesicilerinin +kutubuna bir kablo yardımı ile geçiş yapacaksın, tabi lpg kesicilerine gelen besleme fişini çekeceksin araba azıcık öksürerek gider ama bir damla hava kalmaz
alex555

Doğum tarihi : 29/01/00

MesajKonu: Geri: Tanka hava basılmaması için...   Tanka hava basılmaması için... Empty2011-04-28, 14:38

arkadaşlar tankın içindeki lpg tamamen bitince, yani boş tankın içinde kalan şey nedir?
ALİMETE

Doğum tarihi : 01/01/80
Aracınızın Modeli : BROADWAY-1994

MesajKonu: Geri: Tanka hava basılmaması için...   Tanka hava basılmaması için... Empty2011-04-28, 15:22

Şöyle bişey de yapılabilir ;LPG bitince arabayı 2-3 km gibi rampa aşağı normal bi vites seçerek,salmak suretiye depodaki Hava vs vs tamamen boşalacağını düşünüyorum.Çünki bu arada kesicilerde açık olacağı için boşalır diye düşünüyorum.En azından regülatöre giren boruyu sökme gibi riskli bir işle uğraşmamış oluruz.
ozzgur87

Doğum tarihi : 04/05/87
Aracınızın Modeli : L422

MesajKonu: Geri: Tanka hava basılmaması için...   Tanka hava basılmaması için... Empty2011-04-28, 16:28

benim pederin kamyonette bi kere hava bastılar galiba, bizim lpgci bi usta var tanıdık ona gitmiş babam araba aptallaşınca, dolum ağzına anahtarı sokup boşaltmıştı sanırım o havayı çok eski bi mevzu tam hatırlamıyorum
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

MesajKonu: Geri: Tanka hava basılmaması için...   Tanka hava basılmaması için... Empty2011-04-28, 19:09

alex555 demiş ki:
arkadaşlar tankın içindeki lpg tamamen bitince, yani boş tankın içinde kalan şey nedir?
-300 derecelik tehlikeli bir sıvı.aman diyorum,deydiği organ veya herhangi birşey birdaha asla yaşamaz,ben bu ne laa diye içeri bi bez uzattım bembeyaz bir buz olarak çıktıki,akılara zarar yere attım sigara külü gibi bez toz oldu döküldü,asla ve asla depoyu açmayın,içini merak etmeyin,sakın haa ellemeyin,gaz bitse bile içinde çıkamayaan sıvı gaz kalıyor ve tahmin edebileceenizden binlerce kat tehlikeli bir sıvıdır,hatta kutupbaşlarını ssökmeden tüp deposuyla oynamayın
Cihangir KALKAN

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : a

MesajKonu: Geri: Tanka hava basılmaması için...   Tanka hava basılmaması için... Empty2011-04-29, 04:13

93 spring demiş ki:
alex555 demiş ki:
-300 derecelik tehlikeli bir sıvı.aman diyorum,deydiği organ veya herhangi birşey birdaha asla yaşamaz,ben bu ne laa diye içeri bi bez uzattım bembeyaz bir buz olarak çıktıki,akılara zarar yere attım sigara külü gibi bez toz oldu döküldü,asla ve asla depoyu açmayın,içini merak etmeyin,sakın haa ellemeyin,gaz bitse bile içinde çıkamayaan sıvı gaz kalıyor ve tahmin edebileceenizden binlerce kat tehlikeli bir sıvıdır,hatta kutupbaşlarını ssökmeden tüp deposuyla oynamayın
Soğuktan kaynaklı yanıklara sebep olabilir. Babamın eline gelmişti. Hemen suyla yıkadık.

Tanka hava basılmaması için...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» hava saati
» Spor hava filtresi