RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

HALI VE tavan kumasını değiştirebilirmiyim

+5
samsunlu R-9
Renault9
Schakal
turan19
ekremkilic
9 posters
YazarMesaj
ekremkilic

HALI VE tavan kumasını değiştirebilirmiyim Empty
MesajKonu: HALI VE tavan kumasını değiştirebilirmiyim   HALI VE tavan kumasını değiştirebilirmiyim Empty2008-02-16, 21:21

halı ve tavan kumasını değiytirebilirmiyim tahmini ne kadar olur ben kendim yapabilirmiyim örnek anlatım olan sayfa varmı nasıl tavan a kuması yapıştırabilirim
turan19

turan19

Aracınızın Modeli : 11 flash txe

MesajKonu: Geri: HALI VE tavan kumasını değiştirebilirmiyim   HALI VE tavan kumasını değiştirebilirmiyim Empty2008-02-17, 01:57

abi ne yaparsan yap döşemecinin yaptığını tutturamazsın bırak onlarda ekmek yesin şu kış gününde:) koltukları falan sökecen uğrastırır.
hele tavan daha zor yolda giderken kafana düşer falan hiç bulaşma:)
Schakal

Schakal

Doğum tarihi : 19/01/76

MesajKonu: Geri: HALI VE tavan kumasını değiştirebilirmiyim   HALI VE tavan kumasını değiştirebilirmiyim Empty2008-02-17, 12:36

yaparsin yapmasina da arkadasin dedigi gibi cok
ugrastirir . benim R9 un proje sayfasinda resimler
olacak .

http://www.f7power.com/phpBB2/viewtopic.php?t=11389&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=
Renault9
Admin
Renault9

Doğum tarihi : 07/12/85
Aracınızın Modeli : 2005 Fiat Punto Dynamic 1.3 Multijet

MesajKonu: Geri: HALI VE tavan kumasını değiştirebilirmiyim   HALI VE tavan kumasını değiştirebilirmiyim Empty2008-02-20, 17:30

halı 35 ytl civarı olsa gerek. değişimi kolay sayılır. ama tavan için profesyoneld estek almak gerekebilir...
http://www.renault9-11.com
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: HALI VE tavan kumasını değiştirebilirmiyim   HALI VE tavan kumasını değiştirebilirmiyim Empty2008-02-29, 11:54

halı kolay iş sök yıkattır tak, tavan bunaltır, sıcakta sarkabilir, kumaş sağlamsa kuru fırçalayıp tavana sprey mat siyah atın, yada maddiyat no problemse yenisi vardır fiyatını bilmiyorum, orjinal tavan sacı 250 civarıysa döşemesini düşünemiyorum.
toprak

toprak

MesajKonu: Geri: HALI VE tavan kumasını değiştirebilirmiyim   HALI VE tavan kumasını değiştirebilirmiyim Empty2008-02-29, 18:03

kardaş, kumaşla uğraşma. 40 tl civarı hazır kalıp şeklinde satılıyor. taban halısından daha kolay değişir.
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: HALI VE tavan kumasını değiştirebilirmiyim   HALI VE tavan kumasını değiştirebilirmiyim Empty2008-03-01, 13:38

Şırnak, hiç değiştinizmi? ben bi 9un eski tavan döşemesini söktüm fabrikanın yapıştırıcısı taş gibi, spatula kullanıyorsun tavan sacına zarar verme riski oluşuyor, kısacası pür dikkat olmalısınız. yada eskisinin üzerine sanayi tipi silikonla monte edin derim.
toprak

toprak

MesajKonu: Geri: HALI VE tavan kumasını değiştirebilirmiyim   HALI VE tavan kumasını değiştirebilirmiyim Empty2008-03-02, 18:15

samsunlu R-9 demiş ki:
Şırnak, hiç değiştinizmi? ben bi 9un eski tavan döşemesini söktüm fabrikanın yapıştırıcısı taş gibi, spatula kullanıyorsun tavan sacına zarar verme riski oluşuyor, kısacası pür dikkat olmalısınız. yada eskisinin üzerine sanayi tipi silikonla monte edin derim.

doğrudur, iki kere değiştirdim. işi tabi ki pür dikkat yapacaksın. boyaya zarar vermeden ve döşemeyi aşağı kuvvetli bir şekilde çekmeden. zaten döşemenin sert kısmı karton. sökerken onu kıvırarak ilerlersen rahat olur. söylediğin o sert yapıştırıcı kırıntıları kalsa da engel teşkil etmez. sonra tavana şeffaf silikon sürerek yeni döşemeni yapıştırırsın.
By_Ne0

By_Ne0

Doğum tarihi : 17/09/89
Aracınızın Modeli : 93 RENAULT Broadway

MesajKonu: Geri: HALI VE tavan kumasını değiştirebilirmiyim   HALI VE tavan kumasını değiştirebilirmiyim Empty2008-03-03, 19:36

taban halısı 30 ytl istanbul KARLAND bayisine sormuştum yazın değiştirmeyi düşündüm ama bir türlü fırsat bulamadım bu arada koltuklar fln sökülecek yan basamak plastikleri fln çok uğraştırır
toprak

toprak

MesajKonu: Geri: HALI VE tavan kumasını değiştirebilirmiyim   HALI VE tavan kumasını değiştirebilirmiyim Empty2008-03-04, 19:48

renault_broadway demiş ki:
taban halısı 30 ytl istanbul KARLAND bayisine sormuştum yazın değiştirmeyi düşündüm ama bir türlü fırsat bulamadım bu arada koltuklar fln sökülecek yan basamak plastikleri fln çok uğraştırır

taban halısı değişimi oldukça uğraştırır. ayrıca yan plastikleri sökünce klipslerini değiştirmek gerekiyor.
sisyphos

sisyphos

Aracınızın Modeli : 85 R9 GTL

MesajKonu: Geri: HALI VE tavan kumasını değiştirebilirmiyim   HALI VE tavan kumasını değiştirebilirmiyim Empty2008-03-04, 20:13

https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/garaj-f7/85-r9-gtl-sis
By_Ne0

By_Ne0

Doğum tarihi : 17/09/89
Aracınızın Modeli : 93 RENAULT Broadway

MesajKonu: Geri: HALI VE tavan kumasını değiştirebilirmiyim   HALI VE tavan kumasını değiştirebilirmiyim Empty2008-03-04, 20:35

ewt çok uğraştırır ayrıca klipsler demişsin dikkatli olursak bişi olmaz yinede ydekte 5-10 tane bulunmalı Laughing Laughing
onur.erdem

MesajKonu: Geri: HALI VE tavan kumasını değiştirebilirmiyim   HALI VE tavan kumasını değiştirebilirmiyim Empty2008-06-12, 11:14

Tavan döşemesini ben değiştirdim.3-4 saati gözden çıkarın.hiç zor değil.çokta ucuz.50 ytl.eskisini yıkatmaya hiç değmez.alın yenisini takın bıcır bıcır oluyor.malasef resim çekmedim.ama inanın çok kolay.yan tavan plastikleri komple çıkarmanız lazım.güneşten zamanla sertleşmiş olmaları muhtemel.haşin davranmayın tırnakları kırılıyor.fuzuli bide yan plastiklerden almayın.sadece yenisi montajı sırasında bi yardımcı yanınızda olursa tavanı tutmak için daha kolay olur.ben tek başıma yaptım.kafamla tavana destek vermekten boynum ağrımıştı.haa gelelim en önemli noktaya, tavan orta kısmının sarkmaması için yapıştırmanız gerekiyor.zaten eskisi sökerken orta kısımda göreceksiniz ne demek istediğimi.yapıştırıcı olarak ben silikon kullandım.hem sıcağa dayanıklı sarkma yapmıyor,hem ucuz,hem kolay bulunur,hemde başka ne kullanılabilir benim aklıma bişey gelmedi.eski arabayla çok uğraşmak akıllıca değil ama bu tavan olayı değer, çünkü hem ucuz,hem kolay,hemde çok güzel duruyor.bu arada sigaraya hayır.ben sigarayı bıraktım.arabamdada sigara içmek yasak.kimse benim emek harcayarak taktığım tavan döşemesini sigara kokusuyla kirletemez...Smile

HALI VE tavan kumasını değiştirebilirmiyim
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» tavan ve koltuk temizlemede