RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

LPG Taktırmalımıyım ?

+5
AdnanSim
salla2000
haydarguducu
Evliya Çelebi
renaultroad
9 posters
YazarMesaj
renaultroad

Doğum tarihi : 01/01/89
Aracınızın Modeli : Renault 9 GTC

LPG Taktırmalımıyım ? Empty
MesajKonu: LPG Taktırmalımıyım ?   LPG Taktırmalımıyım ? Empty2011-03-17, 13:20

Ben çözümü buldum.Arabayı az kullanıyorum benzin 5 lira olsa da fazla farketmiyor ayda 400 km yapıyorsam 200 yapıyorum sorun çözülüyor Smile

Şaka bir yana yıllardır LPG taktırmama inadıma yenik düşeceğim herhalde yazın.Haziran gibi LPG taktırmayı düşünüyorum.Aslında araba da eskidi komple rektefiye ister gibi geliyor bana.(Motor içi elektrik tesisatı v.s ).

Eğer hazirana kadar LPG'de kayda değer bi yükseliş olmazsa taktıracağım.Herhalde 3-4 sene daha hizmet verir arabam daha sonra emekliye ayrılır.
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

Doğum tarihi : 15/09/84
Aracınızın Modeli : 1990 Model Mitsubishi Lancer 1.5 Special Edition :)

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalımıyım ?   LPG Taktırmalımıyım ? Empty2011-03-17, 15:13

renaultroad demiş ki:
Ben çözümü buldum.Arabayı az kullanıyorum benzin 5 lira olsa da fazla farketmiyor ayda 400 km yapıyorsam 200 yapıyorum sorun çözülüyor Smile

Şaka bir yana yıllardır LPG taktırmama inadıma yenik düşeceğim herhalde yazın.Haziran gibi LPG taktırmayı düşünüyorum.Aslında araba da eskidi komple rektefiye ister gibi geliyor bana.(Motor içi elektrik tesisatı v.s ).

Eğer hazirana kadar LPG'de kayda değer bi yükseliş olmazsa taktıracağım.Herhalde 3-4 sene daha hizmet verir arabam daha sonra emekliye ayrılır.

Çağrı iyi düşündünmü scratch
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t5950p50-1990-model-mi
renaultroad

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalımıyım ?   LPG Taktırmalımıyım ? Empty2011-03-17, 17:42

Evliya Çelebi demiş ki:
renaultroad demiş ki:

Çağrı iyi düşündünmü scratch

Eh abi düşünce tasarısı gibi Smile

Artan benzin fiyatlarından oturu 1.4 arabaya bile binemez hale geldim Smile.Ama 21 yaşında ve hiç tüp görmemiş bi arabaya tüp taktırdıktan sonra çıkaracağı problemleri de düşünmeden edemiyorum.Sonucta 21 sene az değil.Ha şöyle bişey denebilir piyasada 25+ olan bi çok araba var diye.Ama istediğim şey de problemsiz bir araba.Yani tüp takıtırdıgımda benzinde hiç problem yaşamıyorum (Benzinin litre fiyatını saymazsak Very Happy ) Tüp'de de aynı sorunsuzluğu isterim.Bir de arabayı da fazla kullanmıyorum yani ayda 500-600 km yapmıyorum tüp benim için ne kadar gerekli o da ayrı bir konu.200-250 km yapıyorum.
Yeni bir araba düşünsem kullandıgım araba kadar temiz bir araba bulamam.(aslında bulamam değil çok zor bulunur desem daha doğru olur).Sadece arabanın fazla yakması benim için sorun diğer açılardan çok memnunum arabamdan.Ama tüpe geçtiğimde sorun yapacaksa benzinli halini aratacaksa hiç taktırmam tüp.
Şu an şehir dışı 7.5-8 litre benzin
şehir içi 10.5 -11 litre arası benzin
yakıyor.
LPG'ye geçersem eğer 0.5 veya 1 litre artacak yakıt

Bir de yavaş yavaş devri kapanıyor 9-11 lerin.Şu sıra yedek parçada problem yok ama 2-3 sene sonra ne olur durum bilinmez.

Kısacası herşeyin hayırlısı...
haydarguducu

haydarguducu

Doğum tarihi : 10/04/73
Aracınızın Modeli : 1992 broadwey gte

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalımıyım ?   LPG Taktırmalımıyım ? Empty2011-03-17, 18:05

Renault 9 ların devri bitmez. Özellikle yedek parça olarak. Ayrıca ş.içi 11 litre benzin yakarsan LPG'de 13 litre yakarsın. Aracın bakımı iyi ise. Sıkıntı çıkmaz. Ben Ş.içi 9,5-10 lt yakıyorum. Benzin ile de pek farkı yok arabamın. Bence LPG için geç bile kalmışsınız.
renaultroad

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalımıyım ?   LPG Taktırmalımıyım ? Empty2011-03-17, 18:26

haydarguducu
abi sonucta 15-20 senelik araçlar yavaş yavaş kapanmaya başladı bence devirleri.Tamam Türkiye'de çok tutuldu ama artık eskidi.Ankaradaki sayıları r9 ların sanki azalmaya başladı.Diğer illerimizdeki yoğunluğu bilmiyorum.Tassarufum LPG'ye zam gelmezse 15 kuruş gibi gözüküyor zam gelirsen ne olur bilemem şehir içi

Evet abi geç kaldım gibi gözüküyor.Bir de 15 yaş üstü arabalara ek vergi söz konusuydu o da benim LPG'ye geçişi etkileyecek bir faktör.

Bir soru sorayım LPG'li aracın sesi daha mı boğuk çıkıyor ?.Geçenlerde LPG'li broadway'de sesin boğuk oldugunu farkettim
salla2000

salla2000

Doğum tarihi : 04/01/74
Aracınızın Modeli : 1993 Renault 11 RAINBOW

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalımıyım ?   LPG Taktırmalımıyım ? Empty2011-03-17, 18:52

Büyük şehirlerden daha taşra kesimlere kaydığı için Ankara da azalıyo gibigörünüyor olabilirmi Wink
AdnanSim

AdnanSim

Doğum tarihi : 22/09/94
Aracınızın Modeli : 1991 Renault 11 GTS C.P

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalımıyım ?   LPG Taktırmalımıyım ? Empty2011-03-17, 18:55

abi LPG genelde sorun çıkarıyor benden demesi Smile
biz aracı aldığımızdan beri benzinde kullanıyoruz,daha hiç LPG takılmadı.Kullanım zevki,performans tabiki süper.sabahları tek marşta sorunsuz şekilde çalışması beni mutlu ediyor.Benzine zam gelirse gelecek napacan o adamları biz seçtiysek katlanacaz LPG Taktırmalımıyım ? 161223
ben 48KK646'ya LPG taktırmayacam.Babam o kadar benzin parasını verip bu araba benzin koyabilmek için çalışıyorsa benimde aynı şeyleri yapmam gerekir.
haydarguducu

haydarguducu

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalımıyım ?   LPG Taktırmalımıyım ? Empty2011-03-17, 18:59

Boğukluk olarak ben pek bişey farkedemiyorum.
LPG'de Yaşayacağın tek sıkıntı, benzin sarfiyatın biraz artar, o kadar. Lpg li araçların sorunları vardır, doğrudur. Ama bizde biraz usta olmak zorundayız. Bu işlere eliniz biraz yatkın ise forumun da sayesinde sıkıntısız ekonomiyi yaşarsınız.
renaultroad

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalımıyım ?   LPG Taktırmalımıyım ? Empty2011-03-17, 19:12

salla2000
Olabilme ihtimali var abi Smile İlçelere ve diğer illere gittiğimde r9 'un yoğunluğunu farkedebiliyorum.
Ama en fazla olanı ilçelerde ve köylerde R12.Hatta bir sokakta 10 araba varsa bunun 6-7 si r12 oluyor bazı yerlerde(Taşra).

AdnanSim
Sorun duymak istemediğim herhalde de kaçamadıgım bir kelime olacak LPG'li broadway için Smile

Biz alalı 21 sene oldu yani 0 aldık aracı.Tek marş yalan Smile genelde 2 veya 3 marşta çalışır tabii hergün kullanmıyorum aracı.Herşeyi geçtim güvenlik açısından daha önde benzin bana göre.Bilimsel açıklamaları ne kadar fazla ve tatmin edici olsa da LPG için(daha güvenli diyorlar)Montajı da bir o kadar önemli.Yanlış montaj'ın sonu ölüm olabilir.Haberlerde bunu farkedebiliyoruz.
Zam kaçınılmaz zaten Smile

haydarguducu
Benzin sarfiyatı artsın önemli değil LPG takıldıgı zaman.Sonucta arabayı çalıştırmada ve hararetin 1. çizgiye ulaşana dek benzinde sonra da LPG'de sürerim aracı..Geçenlerde Rölanti ayarı yapayım derken rölanti düzenini bozdum Smile .Sonra da ustaya götürdüm yaptı.
Ekonomi işte kilit sözcük haziran ola hayrola diyorum artık.
AdnanSim

AdnanSim

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalımıyım ?   LPG Taktırmalımıyım ? Empty2011-03-17, 19:21

abi valla ciddiyim tek marşta alıyor hiç sorunsuz.jigle ile tabiki Smile
AdnanSim

AdnanSim

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalımıyım ?   LPG Taktırmalımıyım ? Empty2011-03-17, 19:25

abi son 1 ayda aşşağı yukarı 2000 TL masraf yapmışız arabaya .masraf kağıdı hazırlamıştım yapılanların üstünü çizdim ve 1945 TL tuttu Very Happy
renaultroad

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalımıyım ?   LPG Taktırmalımıyım ? Empty2011-03-17, 19:28

AdnanSim

Jigle'yi de soyleseydin Smile jigle ile alır.Ama jiglesiz almıyor.Aldıgı da oluyor olmuyor değil.Marş vermeden birkaç defa pompalamak gerekiyor.Keyfine göre çalışmak isterse 4-5 saniye sonra çalışmak istemezse 2.marşta alıyor.

Bir ayda 2.000 lira mı Shocked herhalde arabayı komple rektefiye ettiniz. Problem değilse yazarmısın ne yapgınızı
AdnanSim

AdnanSim

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalımıyım ?   LPG Taktırmalımıyım ? Empty2011-03-17, 19:43

Very Happy abi jiglesiz nereye ya.bir kere jiglesiz çalışsın dişimi kıracam Very Happy
marşa basmadan 3 kere pompalıyorum gazı jigleyi sonuna kadar çekiyorum gaz vermeden tek marşta alıyor.

tabi yazarım problem olmaz Smile.öncelikle rektefiye falan yok Very Happy daha rektlefiye istemez o Very Happy ancak liste uzun ve şu an yanımda değil.küçük ama çok şeylerdi.aklımda kalanlar;
yağ,yağ filtresi,benzin otomatiği,benzin filtresi,karbüratör ayarı,temizliği,ateşleme ile ilgili her şey yenisi ile değiştirildi (bujiler,dispiritör,dispiritör kapağı,buji kabloları vs.)fren hortumları,balatalar,(disklerde yeni değişmişti sağlam olduğu için ellemedik),fren ayarı,far ampülleri,sis farı,XENON,geciktirme devresi,araçtaki tüm ışıklar 15 ledli beyaz sofit ampülle değiştirildi.(torpido gözü bile Smile )kırmızı şerit,sıfır MİCHELİN Energy lastik...
gibi liste uzuyordu aklımda kalanlar bunlar.
Not:Sis farı,XENON daha takılmadı.

LPG Taktırmalımıyım ? 190615_1872604371304_1126986470_32239610_4409718_n

iddialıyım 20 senelik bir R11 GTS sine bu kadar masraf yapan ve bu kadar seven biri yoktur Smile
haydarguducu

haydarguducu

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalımıyım ?   LPG Taktırmalımıyım ? Empty2011-03-17, 20:25

Adnan niye bu kadar ısrar ettiğinizi anlamadım. -10 larda bile jigle yok pompalama yok.Tek marş ile çalışıyor. Hararet çizgisi yerinden kalktığı anda devam et. Benzinle farkını sadece yokuşlarda yaşarsınız. O da arabanı çok iyi bilirsen. Benim arabaya binenler bu devirde benzin yakılırmı diyorlar. LPG'li diyorum. O zaman barut gibi yakıyordur diyorlar.
renaultroad dediğim gibi aracının bakımlı olduğu konusunda iddialı isen LPG seni üzmez. Montaj esnasında kesinlike sıradan ucuz fiyat verene yaptırma. Araştır, işçiliği iyi olan montajı güzel olan bir yere yaptır.
salla2000

salla2000

Doğum tarihi : 04/01/74
Aracınızın Modeli : 1993 Renault 11 RAINBOW

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalımıyım ?   LPG Taktırmalımıyım ? Empty2011-03-17, 20:30

haydarguducu demiş ki:
Adnan niye bu kadar ısrar ettiğinizi anlamadım. -10 larda bile jigle yok pompalama yok.Tek marş ile çalışıyor. Hararet çizgisi yerinden kalktığı anda devam et. Benzinle farkını sadece yokuşlarda yaşarsınız. O da arabanı çok iyi bilirsen. Benim arabaya binenler bu devirde benzin yakılırmı diyorlar. LPG'li diyorum. O zaman barut gibi yakıyordur diyorlar.
renaultroad dediğim gibi aracının bakımlı olduğu konusunda iddialı isen LPG seni üzmez. Montaj esnasında kesinlike sıradan ucuz fiyat verene yaptırma. Araştır, işçiliği iyi olan montajı güzel olan bir yere yaptır.

LPG Taktırmalımıyım ? 261607 LPG Taktırmalımıyım ? 261607 LPG Taktırmalımıyım ? 261607 LPG Taktırmalımıyım ? 261607 LPG Taktırmalımıyım ? 261607 LPG Taktırmalımıyım ? 261607 LPG Taktırmalımıyım ? 261607

aynı ben jigle hatırlamam nası şey
renault9spring

renault9spring

Doğum tarihi : 14/08/90
Aracınızın Modeli : renault 9 spring

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalımıyım ?   LPG Taktırmalımıyım ? Empty2011-03-17, 21:45

arabalarımız amca olma yolunda epey yol aldılar.yoruldular.ufak tefek bakımları ve parça değişimlerini mazur görmek gerek.lpg konusundada bizim arabada 11 senedir takılı.Sorun yok sadece sabah pek sevmiyor gazda çalışmayı okadar. Very Happy yarın öbürgün 15 yaş üstü araçlara ağır vergi gelirse ne yapacaz diye kara kara düşünüyorum.Herşey devrinde ve zamanında güzel oluyor.21 yıllık arkadaşa iyi bakmışsın büyük ihtimal çünkü renaultlar ilgi ister.şimdi bana sorarsan lpg yi taktır aracınada rahatlıkla doya doya bin.Ha sorun olursada burada paylaşırsan seve seve yardımcı oluruz. Wink
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalımıyım ?   LPG Taktırmalımıyım ? Empty2011-03-18, 07:34

Adnancım LPG li aracınız yok sen LPG sorun çıkarıyor demişsin Very Happy
Kulaktan dolma değil yaşanan tecrübeleri aktaralım.

Adam gibi usta ve montaj ile aracın LPG de olduğu bence hissedilmez bile
öküzün altında buzağı aranmazsa bir örnek vereyim
benim arabayı benzine aldığımda hiç çekiş farkı v.b. olmuyor, yani hissetmiyorum bile, ayrıca yaz kış tek marş ve jikle otomatik olduğu için gaza basmadan - arabanın içine oturmadan çalıştırırım, yalnız bu bütün Lancer lar için geçerli değil elbette...

Çağrı sana çok defa söyledim, haydar abinin dediği gibi çoooooooooooook geç kaldın,
ama zararın neresinden dönersen kardır
bende neredeyse 3 haftada - ayda 1 depo gaz alıyorum ve 500 km yol yapıyorum, bu bir mazeret değil.
Aklın yolu bir Wink
renaultroad

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalımıyım ?   LPG Taktırmalımıyım ? Empty2011-03-18, 10:54

AdnanSim
Dediğin gibi küçük ama çok şey.Xenon herhalde şu merceksiz olanlardan.Mutlaka ayarını iyi yaptırın.Lastikte güzel seçim yapmışsınız gayet güzel lastik bende de aynı lastikten var.LED artık günümüzde kucuk ampullerin yerini almaya başladı aracına ışık konusunda epey aydınlatıcı olur Smile.
Bu sis farı Renault 9'un bazı modellerinde olan sarı sis farlarından mı tampona entegre olan ?
Bir de fiyatını nedir sis farının ?

haydarguducu
-10 da jiglesiz pompalamadan hemde tek marş.Herhalde arabam senin araban kadar bakımlı değildir Smile .Bu çalıştırma konusunda tek marş pek olmuyor genelde 2 marş.
Aracım aslında fazla bakımlı değil çünkü az kullanılıyor.Ama kullandıgımız zaman hor kullanmayız devrinde ne 2.000 devir altı ne de 3.000 devir üstü kullanırım.Yani bir deyime Memur gibi kullanırım aracı.Arada sırada bakımlarını eksik ettiğimiz oldu.Mesela geçen sene motor yağ'ını değiştirdiğimde yağ 2 senelikti Smile.
Montaj konusu zaten tamamen ayrı bir konu.İyi bir montaj aynı zamanda iyi bir güvenlik olur.Gazetelerde çıkan haberlerin büyük bir bolumu kötü montajdan kaynaklanıyor.Yoksa LPG en az benzin kadar güvenli.

renault9spring
Tabii amca oldular Smile.Ufak tefek parça değişimleri zaten normal.15-20 senelik araçlar.Hem parçaların da belirli bir ömürleri var.Aslında şunu söyleyebilirim 21 senede yapılan şeyler bakımlardan ibaretti.Ufak tefek parça değişimleri oldu normal diye düşündüm bunları.Ama fazla da bir ilgi istediğini soyleyemem.Ama şunu soyleyebilirim dağ tepe arabayı sürdük köy yolları dağ yolları sürdük.Bana mısın demedi araç.Bakımları ucuz parçaları ucuz.Bir defa yolda bırakır gibi oldu (Bilmiyorduk motoru yıkayalım diye bir kova su boşalttık motora dağın başında Smile ama yoldan geçen bir as250'ci bir abimiz yaptı bujilere ve de distiribütör kapağına su kaçmış Smile ) ama yoldan geçen biri yaptı.Tamiratı kolay araçlar r9'lar.
LPG'yi de hazirana kadar düşünce olarak bırakacağım.Daha sonra durumu değerlendirip en iyi sistemi taktırmayı düşünüyorum

Evliya Çelebi
Yasin abi.Dediğin gibi adam gibi bir usta bulmak gerek.Zararın neresinden dönsem kar doğru.Bu arada senin bir depo gaz kaç lt oluyor ?

Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalımıyım ?   LPG Taktırmalımıyım ? Empty2011-03-18, 11:05

Değişik hacimlerde depolar var, benim depo 52-53 litre alıyor buda 110 TL civarı
haydarguducu

haydarguducu

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalımıyım ?   LPG Taktırmalımıyım ? Empty2011-03-18, 11:28

Depo senin isteğine kalmış. Bende de 40 lt.lik tank var 32 lt alıyor. 74 tl ye doluyor.
renaultroad

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalımıyım ?   LPG Taktırmalımıyım ? Empty2011-03-18, 12:03

Evliya Çelebi
110 lira 53 litre 0,22 güzel bir değer abi. Yeri gelmişken sorayım.Geçenlerde bir akrabamın opel merivasını kullandım 120-130 km kadar.(Araç LPG'li).Gaz almak için istasyona girdim.Fulledim depoyu ama Tam dolmaya yakın arabadan sesler gelmeye başladı.Tırrr Tırr diye neden oldu ? (Aslında biraz korktugumu soylemeliyim sesler gelince kaçtım Smile sonra görevli arkadaş çağırdı normal diye Very Happy )

haydarguducu
40LT tank nasıl 32 litre alıyor ? Tam dolu tank ile kaç km yapıyorsunuz şehir içi ve şehir dışı ?
Motorlar aynı c2j
haydarguducu

haydarguducu

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalımıyım ?   LPG Taktırmalımıyım ? Empty2011-03-18, 12:58

Tank hiçbir zaman full dolmaz. Dolarsa zaten şamandırada sıkıntı vardır veya basan pompada sıkıntı vardır. İyi bir tank, kapasitesinin yüzde sekseni kadar dolmalı. Güenlik açısından bu önemli.
AdnanSim

AdnanSim

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalımıyım ?   LPG Taktırmalımıyım ? Empty2011-03-18, 14:38

işte iyi usta bulamadıkları için genelde sorun oluyor dedim abi Smile
sis farı bunun aynısı;
LPG Taktırmalımıyım ? 162847_496252883240_509013240_5955472_2028104_n
AdnanSim

AdnanSim

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalımıyım ?   LPG Taktırmalımıyım ? Empty2011-03-18, 14:39

bu arada unuttum 21 tl ye aldım ikisini.

NOT:Konu baya dağıldı renaultroad dan mesaj gelince fazlalıklar silinebilir Smile
renaultroad

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalımıyım ?   LPG Taktırmalımıyım ? Empty2011-03-18, 15:21

haydarguducu
Teşekkür ederim abi bilgilendirme için.Bunu ogrendiğim iyi oldu.LPG tankı Peki tam dolmaya yakın her araba mı ses yapar ?

AdnanSim
Farlar çok güzel herhalde ben de bir çift alacağım bunlardan Fiyatı da normal.Taktırması falan herhalde 35-40 lirayı bulur

Evet konu dağılmış buraya taşınması daha iyi olmuş.Teşekkürler Mod.
barut

barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalımıyım ?   LPG Taktırmalımıyım ? Empty2011-03-18, 15:30

rica ederim Smile
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t10029-yte-yeni-barut-
haydarguducu

haydarguducu

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalımıyım ?   LPG Taktırmalımıyım ? Empty2011-03-18, 21:00

Bazı istasyonlar daha fazla gaz basabilmek için basınçlarını arttırıyorlar. Bu da belirli bir basınçta test edilen şamandırları zorluyor. Depo dolumuna yakın tır tır gibi sesler, dolumun aslında bittiğini gösterir. O ses şamandıranın artık ben başka gaz istemiyorum demesidir. Bu ses gelmeden dolum kesilse iyi olur. Yoksa şamadıra zarar görebilir.
renaultroad

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalımıyım ?   LPG Taktırmalımıyım ? Empty2011-03-19, 12:50

haydarguducu
Bazı istasyonların üçkağıdı gibi gözüküyor bu durum. Smile
karadeniz
Çakma Admin
karadeniz

Doğum tarihi : 22/04/88
Aracınızın Modeli : 112 1.6 16v HD AC (LikitPetrolGücüspor)

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalımıyım ?   LPG Taktırmalımıyım ? Empty2011-03-27, 19:27

bu hafta içi ben de gidip taktıracam herhalde...
http://www.ladatr.com
Evliya Çelebi

Evliya Çelebi

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalımıyım ?   LPG Taktırmalımıyım ? Empty2011-03-28, 06:00

İyi edersin Denizim Smile
umutizmir

umutizmir

Doğum tarihi : 09/08/11
Aracınızın Modeli : 1998 rn

MesajKonu: Geri: LPG Taktırmalımıyım ?   LPG Taktırmalımıyım ? Empty2011-03-28, 10:01

LPG'ye geçişte en önemli faktör bence montaj işçiliği.
Yerli markalarla hiç bir sıkıntı çekmeyen bir çok arkadaş varken ben BRC taktırdım, ilk yıl sürekli ayar problemleri yaşadım. Sonunda işin ehli bir usta tekrar düzenledi ve şimdi sorunsuz keyifle biniyorum.
Elbette çok nokta enjeksiyonlu araçlar gibi olmaz biraz huyunu suyunu öğrenmek gerekir...
Mesela soğuk sabahlarda biraz zor çalışıyor ancak forumda bununla ilgili başlıklar mevcut, o konulardaki tavsiyeler sayesinde tek marşta çalışıyor şu an.
Diyeceğim şu ki, yaptığı işi tescilli, bildik bir ustanın takacağı sistem cebi rahat ettirir.

LPG Taktırmalımıyım ?
1 sayfadaki 1 sayfası