RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !

+3
burcinhan
barut
next_man
7 posters
YazarMesaj
next_man

next_man

Doğum tarihi : 29/12/81
Aracınızın Modeli : 1994 Renault Spring

Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !  Empty
MesajKonu: Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !    Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !  Empty2011-03-03, 23:11

Arkadaşlar Herkese merhabalar.. 1994 Model Spring marka bir araç aldım. Aracımın bi sorunu için sizlere danışmak istiyorum. Aracımın kalorifer kanallarındanmıdır bilmiyorum ama sıcak konumda iken ayaklara verdiğim zaman Deli gibi sıcak geliyor fakat Camlara yada sağ - sol üfleçlere verdiğim zaman soğuk hava karışıyormuş gibi ılık hatta kimi zaman soğuk hava geliyor. Ama Ayaklara üfleyen üfleçlerden hiçbir zaman soğuk geldiğini görmedim. bende mecburen aşşağı konumda kullanıyorum fakat camdan soğuk geldiği için anormal bir durum söz konusu. neyapmamı önerirsiniz ? bir usta torpidoyu sökmem lazım dedi.. işin ilginci cam üfleçlerinin ortaya yakın olan kısımları biraz ılık cam kenarlarına doğru olan kısımları soğuk üflüyor. Bu ilginç durum için önerisi olan arkadaşım varmıdır ? herkese sevgi ve saygılarımla..
next_man

next_man

MesajKonu: Geri: Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !    Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !  Empty2011-03-04, 00:21

Sanırım Bilmeden konuyu yanlış yere açmışım.. )
barut

barut

Doğum tarihi : 22/01/77
Aracınızın Modeli : 1997 Golf Sport

MesajKonu: Geri: Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !    Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !  Empty2011-03-04, 07:01

konsoldaki yönlendirme kısmında sorun olabilir komple torpidoya girişmeden önce ordan başlayın derim.
https://renault9-11kulubu.yetkin-forum.com/t10029-yte-yeni-barut-
burcinhan

burcinhan

Doğum tarihi : 02/03/77
Aracınızın Modeli : Subaru/Legacy

MesajKonu: Geri: Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !    Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !  Empty2011-03-04, 07:05

Petek değişecek. Son demlerini yaşıyor.
http://www.motur.org
next_man

next_man

MesajKonu: Geri: Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !    Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !  Empty2011-03-05, 00:26

Arkadaşlar bugun rolantide bikaç kez fan açtırdım biraz durduğu yerde çalıştı araba su kaçağı kontrolü için yaklaşık 15 dk kadar. bugun birazdaha düzeldi çok ilginçtir üst kısımlar biraz ısındı.. aşşağı ayrı yukarı ayrı ısı vermesi petekten olabilirmiki ?
ALİMETE

Doğum tarihi : 01/01/80
Aracınızın Modeli : BROADWAY-1994

MesajKonu: Geri: Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !    Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !  Empty2011-03-05, 08:15

Evet petek yeteri kadar ısıtmıyor.tıkanmış iyice.hareket halindeyken dışarıdan soğuk hava girişi nedeniyle az ısıttğını,dururken ise bu hava girişi olmadığı için size ısıtmış gibi geliyor.
burcinhan

burcinhan

MesajKonu: Geri: Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !    Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !  Empty2011-03-05, 08:18

ALİMETE demiş ki:
Evet petek yeteri kadar ısıtmıyor.tıkanmış iyice.hareket halindeyken dışarıdan soğuk hava girişi nedeniyle az ısıttğını,dururken ise bu hava girişi olmadığı için size ısıtmış gibi geliyor.

Budur Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !  261607
next_man

next_man

MesajKonu: Geri: Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !    Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !  Empty2011-03-05, 22:01

Smile ALİMETE Araç durduğu yerde değil şuan yol alırkende bahsettiğim ısıyı veriyor. şuan eskiye nazaran birazdaha iyi ama yinede tam anlamıyla aşşağıdan üflediği ısı yukarıdan gelmiyor. önerileriniz için teşekkür ediyorum sevgiler saygılar..
burcinhan

burcinhan

MesajKonu: Geri: Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !    Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !  Empty2011-03-06, 16:38

next_man, kesinlikle petek problemli tecrübeyle sabittir. Havalar birkaç gündür iyi olması seni yanıltmasın önümüzdeki hafta yeniden denemeni öneririm Very Happy
next_man

next_man

MesajKonu: Geri: Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !    Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !  Empty2011-03-06, 21:12

Abi teşekkür ediyorum salı günü kısmetse direkt petek arızası olarak gidicem artık senin tecrübene güvenerek. sanırım orta konsolu sökerek durumu kurtarırım. teşekkür ediyorum sevgi ve saygılarımla..)
mahmut

mahmut

Doğum tarihi : 01/01/71
Aracınızın Modeli : 1999 rl klima

MesajKonu: Geri: Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !    Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !  Empty2011-03-06, 22:16

Petekte sorun varsa ayaklara nasıl çok fazla ısı veriyor?bence hava yönlendirme klepelerinde sorun var.
burcinhan

burcinhan

MesajKonu: Geri: Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !    Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !  Empty2011-03-07, 06:53

mahmut demiş ki:
Petekte sorun varsa ayaklara nasıl çok fazla ısı veriyor?bence hava yönlendirme klepelerinde sorun var.

Abi tam detayını bilemiyorum bende ustamla çok tartıştım bu meseleyi, yukarıdaki örnekte olan durumun aynısı benim başıma geldi hemde daha birkaç hafta önce. Kalorifer alttan sıcak, yanlardan ılık, üstten ise soğuk hava üflüyordu. Ufak bir porçöz operasyonu ile eski günlerine geri getirdik peteği.
next_man

next_man

MesajKonu: Geri: Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !    Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !  Empty2011-03-07, 17:27

Abi bugun peteği aldım 40 Tl ye orjinal ürünü olduğunu söyledi Kale marka Aleminyum. değiştirmek için elektrikçiye gittim ne fiyat çekti sence ? 150 ! ! ! yuh dedim diğerine gittim 100 Tl ye yaparım yarım gün sürer dedi. geri geldim. Petek elimde Kale marka. canavar gibi mal. ama takacak adamlar uçmuşlar. bide adam torpidoyu komple sökücem diyor. işten anlamadığı belli. rakamı yüksek tutmak için bahane arıyorlar hepsi 100 den aşşağı yapan yok.. R9 cuları resmen keklik görüyorlar.. Sinir oldum resmen yaptırmıyıcam vermiyicem o parayı onlara. yarın ürünü iade edicem.. Kalorifer peteği maceram başlamadan son buldu. zaten 1-2 haftaya havalarda düzelir. ben aşşağı kısımla ısınmaya devam ederim..) Belki sizin yaptığınız gibi porçöz olayına girebilirim. Devirdaim çıkışlarını söküp oradan uygulayabilirim.. Porçöz ü devirdaim çıkışlarındanmı döktünüz ? Sevgi ve saygılarımla.
burcinhan

burcinhan

MesajKonu: Geri: Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !    Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !  Empty2011-03-07, 18:43

100 lira makul bir fiyat, uygun bile söylemişler. Forumun %80'i bu paralara yaptırdık kalorifer peteğini.
haydarguducu

haydarguducu

Doğum tarihi : 10/04/73
Aracınızın Modeli : 1992 broadwey gte

MesajKonu: Geri: Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !    Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !  Empty2011-03-07, 19:47

En son ben yağtırmışımdır. 45 tl kale marka petek. 85 tl kavga döğüş işçilik.
next_man

next_man

MesajKonu: Geri: Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !    Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !  Empty2011-03-07, 20:32

Abi yarın kısmetse biyer daha var orayada gidicem birazdaha ehli biri bakalım olmadı akacak kan damarda durmaz misali..) ama şu kireç sökücü olayını aklıma soktunuz bi denemek istiyorum devirdaim çıkışındaki borulardan petek delinirmi ? sonra iyice elimde kalmasın ?_ haftasonuna kadar götürmesi lazım beni.
burcinhan

burcinhan

MesajKonu: Geri: Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !    Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !  Empty2011-03-08, 06:18

Petek delinebilir, yaptırmayı göze aldıysan denemelisin. Petek bir delinirse araban hem su eksiltir hemde bu havalarda arabanın camları içten buğulanır.

Tercih sana kalmış.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !    Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !  Empty2011-03-08, 06:32

benim araçta ilk aldıgımda sadece ayak kısmına iyi veriyordu diger yerler ılk üflüyordu. ilk önce regülatör su girişlerini parelel bağlamışlardı onu düzelttim. biraz daha üflemeye başladı
sonra iki üç defa petege porçözü bastım şimdi çayır çayır yısıtıyor içeriyi. petek çok eskimişse miyadını doldurmuşsa kireç sökücüyü peteğe doldurduktan iki dk. petek de delik varsa iyice genişler o zaman petek değişir
next_man

next_man

MesajKonu: Geri: Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !    Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !  Empty2011-03-08, 10:34

Abi teşekkür ediyorum yorumlarınız için. Kireçsökücü deniyicem kısmetse yoksa haftasonu değiştiricem kısmet olursa. ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. sevgiler saygılar
burcinhan

burcinhan

MesajKonu: Geri: Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !    Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !  Empty2011-03-08, 10:35

Rica ederiz, sonuçları bekliyoruz Smile
next_man

next_man

MesajKonu: Geri: Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !    Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !  Empty2011-03-08, 18:12

Abi sonuçlar kısmetse bir iki güne elimizde Smile bide ayrıntıyı atlamışım. benim regülatör kalorifer hortumlarına paralel bağlı Seri bağlantı yok. bunuda değiştirmemi önerirmisiniz ?
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !    Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !  Empty2011-03-09, 06:54

next_man demiş ki:
Abi sonuçlar kısmetse bir iki güne elimizde Smile bide ayrıntıyı atlamışım. benim regülatör kalorifer hortumlarına paralel bağlı Seri bağlantı yok. bunuda değiştirmemi önerirmisiniz ?

seri bağla Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !  261607
next_man

next_man

MesajKonu: Geri: Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !    Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !  Empty2011-03-09, 18:16

Bugun Kalorifer peteğini değiştirdim işten gerçekten anlayan bir ustaya. iyikide değişmişim çünkü petek alttan nemlenme yapmış ve hava kanalları dolmuş. Torpidoyu komple söktü kırık olan dübel ve tırnakları değişti tam istediğim gibi oldu. hava üfleme şiddeti her bölümde arttı ve inanılmaz ısıtıyor.. 40 TL Kale Marka Petek. 80 TL+Marlboro İşçilik ile işi kökten çözdük. destekleriniz ve yorumlarınız için çok teşekkür ederim.. Sevgi ve saygılarımla..
burcinhan

burcinhan

MesajKonu: Geri: Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !    Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !  Empty2011-03-09, 18:34

Geçmiş olsun.
next_man

next_man

MesajKonu: Geri: Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !    Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !  Empty2011-03-09, 19:10

burcinhan demiş ki:
Geçmiş olsun.

Abi çok teşekkürler önerileriniz yardımlarınız için tşk..
ahmetcan466

ahmetcan466

Doğum tarihi : 03/11/80
Aracınızın Modeli : 93 RAINBOW I.R.D. idi :(

MesajKonu: Geri: Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !    Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !  Empty2011-03-09, 21:04

Geçmiş olsun güle güle ısın
next_man

next_man

MesajKonu: Geri: Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !    Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !  Empty2011-03-09, 21:17

ahmetcan466 demiş ki:
Geçmiş olsun güle güle ısın

Çok teşekkür ederim.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !    Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !  Empty2011-03-10, 06:33

hadi iyi ısınmalar Very Happy
ALİMETE

Doğum tarihi : 01/01/80
Aracınızın Modeli : BROADWAY-1994

MesajKonu: Geri: Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !    Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !  Empty2011-03-10, 16:08

Taa ilk gün dedik ya sana petek diye,neyse geçmiş olsun iyi ki değiştirdin yoksa bu hafta işin çok zor olurdu tıkalı arzıalı kaorifer peteğiyle.
next_man

next_man

MesajKonu: Geri: Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !    Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !  Empty2011-03-10, 21:30

ALİMETE demiş ki:
Taa ilk gün dedik ya sana petek diye,neyse geçmiş olsun iyi ki değiştirdin yoksa bu hafta işin çok zor olurdu tıkalı arzıalı kaorifer peteğiyle.

Abi sorma valla hakkatten nokta atışı yapmışsınız. demekki tecrübenin önüne hiçbişey geçemez. heleki bugun ne faydasını gördüm hiç sormayın.. ) tşk..
next_man

next_man

MesajKonu: Geri: Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !    Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !  Empty2011-03-10, 21:34

polenxx46 demiş ki:
hadi iyi ısınmalar Very Happy

teşekkürler.. )

Kalorifer Hava Kanalları Sorunu !
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» kalorifer peteklerini temizledim
» kalorifer motoru
» hava filitresi?