RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

seçim

4 posters
YazarMesaj
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

seçim  Empty
MesajKonu: seçim    seçim  Empty2011-01-28, 20:33

demek bir mercedes s320 alsam kazandığımı arabaya yatırcam Rolling Eyes

2 yıl sonra alabileceğim para 1500 1700 tl civarında. ( alabilirsem tabi )
1000 tl yi arabam için biriktirsem yaklaşık 60 ayda istediğim aracı alıyorum. ( 5 yıl )
üste kalan para ise öğrencilik yıllarımda ( şuan ) ailemin bana gönderebildiği miktar. yani 5 yıl kontör parası bile lüks kavramına girmiş oluyor.
mercedesi 0km alacak değilim, 2.el den 2000 model s320 almış olsam 5 yıl sonra bile yılda 1000tl civarında vergi vereceğim. araba gaz ile 12lt civarında yakacak.

12 x 2.30 = 27.xx tl / 100km
1000 km de = 270 tl
10.ooo km de = 2.700 tl

yılda 10.ooo km yapılsa 2700 yakıt + 1000tl vergi + 1000tl araç bakımı

yılda yekün 5000tl masraf. ( 1 flash parası heryıl )
arabayı kullanmak için memur maaşımın 4/1 ini her ay arabaya yatırmış oluyorum.
ömrümün 5 yılını yard.doç.dr olmak için harcadıktan sonra bir arabam oluyor ve evlenememiş oluyorum. ev kirasını bile arkaşlarla paylaşarak yaşıyorum.

2 yıl sonra araştırma görevlisi kadrosu gelse, 5 ay sonra 5000 tl ye flash alıyorum. yaklaşık 10.ooo masrafı olacaktır oda heralde ancak toplamak için yeter.

ama gaz ile 8lt / 100km yakarım
8 x 2,30 = 18 tl / 100 km
10.ooo de 1800 tl / yılda
+ vergi ve diğer giderleri ile 2500tl / yıl

masraf olarak flash her yıl cebimde 2500 tl civarı para bırakıyor. arabayı erken alıyorum geziyorum. para artıyor.
hayalim mercedes , 2. hayalim orjinal flash toplayıp kapının önünde ona bakmak.
mercedes için 15 bin tl vermek istemem. c180 araçlar hayalim değil. flash ise 5-6-7 bin tl verilip masrafsız gezilecek araba değil. ama herzaman hayalimdir peder beyin toy oto sunu yolda süründürecek iyi yalıtımlı sağlam bir kırmızı flash.
bende ortası yok, alıyım kullanıyım diye bişey olmaz benim için. ben ya en iyisini isterim yada tutkuların peşinden giderim . en iyisi mercedes. malesef volvo,audi,bmw değil. mercedesin e serisi bile şimdiki hayalimi doldurmuyor. hadi mercedeslerin 2. eli ucuz bir tane aldık diyelim ? işletme maliyeti çok yüksek. devletin memuruna prof olduktan sonra bile lüks yaşamak yasak gibi. beklentilerimi karşılamıyor.

bir arabam yokya, öyle özlemle bakıyorum yanımdan geçenlere... birgün benimde olacak diyorum. herkesten iyi bakacağım fln fln
önümde 2 yolum var ; doktora veya sertbest veteriner hekimlik

doktora istediğim meslek. saygınlık için çok şeyler feda etmeye razıyım. ama erkek çocuğuyum işte arabasız da olmuyo.
dışarda iş yapmak ise bu ülkede büyük risk. şansı olan alıp götürüyor. ayda sıfır araba parası kazananı biliyorum ama mesleğim bu olmasına rağmen yapmak istemiyorum.
dışarda medikal firmalarda diplomamı alıp ingilizceyi biraz ilerletip çalışabilirim. ama istanbulda ? kalabalık ve güvensiz.. ben 50 bin nüfuslu eşekli kentin çocuğuyum, arkadaşım eşim dostumda yoktur dışarda gezmem veya sosyal biri değilim. istanbul beni ürkütüyor. ama ayda 3000 tl gibi rakamları 2-3 yıl içinde kazanabilirim. mercedese daha yakın.

seçin bakalım . bir bilgisayar parçası almak için günlerce kalite elemesi yapan, bütün parasını markaya kaliteli dokunuşa harcayan birisi için bir tercih yapın lütfen ?

http://www.nettekalite.com
__bodrumlu__

__bodrumlu__

Doğum tarihi : 17/09/81
Aracınızın Modeli : R19 RNE 1600 CC

seçim  Empty
MesajKonu: Geri: seçim    seçim  Empty2011-01-28, 22:11

Kardeşim hayat neler getirir şimdiden kestiremezsin ne olur yarın ne yapabilirisin nerde çalışırsın konumun ne olur hiç belli olmaz.Belki bir işin olur mercedese binersin belki bir işin olur flasha binersin.Bence bu kadar kafaya takma insan oğlu doyumsuzdur.S320 alırsın 1 sene sonra E200 komp alsam nasıl olur acaba dersin Very Happy
Ben mesela 88 broyla başladım sırayla 98ve 95 broya bindim sonra şimdiki aracımı aldım.Azdaha iyisi olsun dedim hep.Pazartesi maddi imkanlardan dolayı aracımı satılığa çıkardım.Hiç ummadığım anda Perşembe günü problemi halledip ilanı kaldırdım.Bu olay örnek olarak verdim hayatta birkaç günde nelerin değişeceğini tahmin edemezsin Wink

Kardeşim sana son sözüm akışına bırak irtibatı koparma eminim en güzel arabalara binceksin ve en güzel işlerde çalışacaksın sen pırlanta gibi bir gençsin.
Allah yolunu açık etsin...
93 spring

93 spring

Aracınızın Modeli : param olunca range rower,para bitti game ower

seçim  Empty
MesajKonu: Geri: seçim    seçim  Empty2011-01-28, 22:27

horoza demişlerki,tavukmu yumurtadan çıkar,yumurtamı tavuktan.
horozda demişşki,ben bafilerim gerisine karışmam.laa bafile gitsin,amma yazmışın yaw.
bir nasihat sana benden,Allah'tan ne istiyosan en uç limitini iste,merso istiyosan long iste.ben 124e bile razıyım abi diyenlerin alayı 124 e biniyo zamanı gelmeden verilmiyor,sakın mersodan geri düşme,düşünme,çünküüüü;2. niyet 1. niyeti bozar,sakın serbest veterinerliği düşünme bana kalırsa;teklif alırsan öğretim üyeliğine soyun,serbest veteriner 2 arkadaşım var,sadece evinin duvarına veteriner yazdı, gerisi iş yok.öğretim üyesi ol,özel veteriner açarsın zaten
VetApex!

VetApex!

Doğum tarihi : 13/09/85
Aracınızın Modeli : aracı yok

seçim  Empty
MesajKonu: Geri: seçim    seçim  Empty2011-01-29, 10:02

cok tesekkur ederim utandim azcik Rolling Eyes

Tavsiyeleriniz benim icin cok degerli, ben hayata yeni basliyorum ama yas oldu 25. Oyuzden acigi kapatayim diye stres yaptim..

http://www.nettekalite.com
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

seçim  Empty
MesajKonu: Geri: seçim    seçim  Empty2011-01-29, 11:41

93 spring demiş ki:
horoza demişlerki,tavukmu yumurtadan çıkar,yumurtamı tavuktan.
horozda demişşki,ben bafilerim gerisine karışmam.laa bafile gitsin,amma yazmışın yaw.
bir nasihat sana benden,Allah'tan ne istiyosan en uç limitini iste,merso istiyosan long iste.ben 124e bile razıyım abi diyenlerin alayı 124 e biniyo zamanı gelmeden verilmiyor,sakın mersodan geri düşme,düşünme,çünküüüü;2. niyet 1. niyeti bozar,sakın serbest veterinerliği düşünme bana kalırsa;teklif alırsan öğretim üyeliğine soyun,serbest veteriner 2 arkadaşım var,sadece evinin duvarına veteriner yazdı, gerisi iş yok.öğretim üyesi ol,özel veteriner açarsın zaten

Burayı 2 kere oku.

seçim
1 sayfadaki 1 sayfası