RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Arkadaşlar forumumuz yeni adresine taşınmış olup kategorilerin ve konuların taşınma işlemine başlanmıştır. Bizden kaynaklanmayan nedenlerden ötürü üyeliklerinizi yenilemeniz (çok kısa bir işlemdir) gerekmektedir. Paylaşımlarınıza www.renault9-11.com adresinden devam edebilirsiniz.
RENAULT 9-11 KULÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiyenin ilk ve tek Renault 9-11 Kulübü (Taşındı! www.renault9-11.com)

AnasayfaAnasayfa  Renault 9 BlogRenault 9 Blog  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa

+9
ahmetcan466
kozluca21
mahmut
ARMADA_FB
rdmaksl
samsunlu R-9
alkan18
konvekta
34FLASHS35
13 posters
YazarMesaj
34FLASHS35

34FLASHS35

Doğum tarihi : 01/07/79
Aracınızın Modeli : 1994 FLASH S initiale

kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa Empty
MesajKonu: kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa   kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa Empty2011-01-01, 17:28

1-resimde kumada panelinden işaretli yerlerden ince ağızlı bir düz tornavida ile yuvadan ayırıyorsunuz.
kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa Ff722e83
2-resimde fan düğmesini sökmek için kalın ve geniş ağızlı bir tornavida ile, tornavidayı düğmenin arkasından hafifçe kasarak yuvadan çıkartabiliyorsunuz.
kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa 0c2ac9a9
3-ince ve aynen resimdeki gibi bir araç temin ederek
kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa 28366465
4-resimde göreceğiniz şekilde panel kağıdını yırtmadan çıkarmaya çalışın
kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa 177978a0
5-resim panelin çıkmış hali
kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa Ab7413e8
6-resim panelin arka yüzü. Gördüğünüz renklerden ötürü yeşil bir ışık eğer led koyarsak mavi ışık alıyoruz araçlarımızda. Naylon kırmızı renkli örneğin poşet olur. 7. resimde göreceğimiz gibi
kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa 07e760a7
7-ışık gelen yuvaların üzerini kırmızı folyo ile kaplayın. Ufak bir ipucu daha fazla ışık almak isterseniz ister led yapın isterseniz far içlerinden esinlenerek çokoprens tarzı gıdalardan aldığınızda paketin içi yansıtıcı görevini görüyor. Yuvaların içini kaplayabilirseniz ledlerden daha iyi bir ışık alırsınız.
kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa 56399c5f
8-sonuç olarak karanlıkta bu şekilde gözükücektir. (cep telefonu kameram gece kaliteli resim çekmiyo. ışıklandırma oldukça kuvvetli oldu altını çiziyorum resimden kaynaklanıyor
kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa 4d7e71e6
sizlere ihtiyacınız olabilir diye tarayıcıdan kalorifer panelini birebir ölçülerde tarayıp ekledim.
kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa 818ee3f0
Benim düşüncem ki ben öyle deniycem fotoğraf kağıdına paneli basırıcam mat bir şekilde.sonucu ilerleyen günlerde sizlere yazarım

konvekta

konvekta

Doğum tarihi : 15/06/78
Aracınızın Modeli : 2OO6 starex 2.5 intercool turbo diesel

MesajKonu: Geri: kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa   kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa Empty2011-01-01, 18:43

tebrikler.. güzel bir çalışma olmuş.. zamanında benimde aklımdaydı bu proje bozarım

korkusu ile rafa kaldırmıştım.. sen başarmışsın tekrar tebrik ederim..
34FLASHS35

34FLASHS35

MesajKonu: Geri: kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa   kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa Empty2011-01-01, 19:05

elimdeki panel fazlaydı kobay oldu ama bozmadan başardım. saolasın. bu arada elektirikli arka cam için malzemeyi buldum. sen parçacıdan extra 4 lü düğmesi almıştın ya nekadara almıştın. cam açma kapama modeli ile aynı olan
alkan18

Doğum tarihi : 26/01/75
Aracınızın Modeli : 93 fairway

MesajKonu: Geri: kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa   kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa Empty2011-01-01, 19:08

eline ve emeğine sağlık gerçekten güzel... Very Happy
konvekta

konvekta

MesajKonu: Geri: kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa   kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa Empty2011-01-01, 19:32

34FLASHS35 demiş ki:
elimdeki panel fazlaydı kobay oldu ama bozmadan başardım. saolasın. bu arada elektirikli arka cam için malzemeyi buldum. sen parçacıdan extra 4 lü düğmesi almıştın ya nekadara almıştın. cam açma kapama modeli ile aynı olan

evet bahsetmiş oldugun anahtarı hatırladım..

kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa 93844334

valla parçacıda bir şey almaya girdigimde tesadüfen görüp almıştıp tam fiyatını hatırlamıyorum ama 3-5 lira bir şeydi..

ve tam emin degilim ama halen duruyor olabilir.. sen ne anahatarı olarak kullanacaksın..
34FLASHS35

34FLASHS35

MesajKonu: Geri: kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa   kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa Empty2011-01-01, 20:03

4 lüleri ona bağlıycam hatta cam rezistansı için olanlardanda var. her ikisindende bulabilirsen ne kadar olduğunu söylermisin bana. bir sorum daha saat kırmızı ışık benimkide.sen beyazları nasıl sağladın
samsunlu R-9

samsunlu R-9

Doğum tarihi : 01/01/00
Aracınızın Modeli : .

MesajKonu: Geri: kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa   kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa Empty2011-01-01, 22:44

Biraz toparlamaya çalıştım , farklı birşeylerde denenebilir ,resim boyutu tam değil Exclamation

kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa Bc470209

34FLASHS35

34FLASHS35

MesajKonu: Geri: kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa   kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa Empty2011-01-01, 22:57

şahane olmuş eline sağlık
34FLASHS35

34FLASHS35

MesajKonu: Geri: kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa   kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa Empty2011-01-02, 10:15

panel folyolama

kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa D91cf6f7
kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa 76c55a83
kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa 32ca45b7

çalışmamın son hali kesinlikle Led çalışması değildir. Gündüz çekimi. Geçtiğimiz günlerde gösterge panelini de patates cipsinin içindeki parlak ile kapladım. Şimdi yansıtıcı görevini görüor ve göstergeler ışıl ışıl oldu. Sadece ibrelerin altına led koyucam ama nasıl yapıcam bilemiyorum. Kalorifer panelinide bu şekilde görmek için yayımladığım 1 nolu resme bakın. Ampullerin ışık verdiği iç kısımları cips folyosuyla kaplayın. Sonuç mükemmel.

rdmaksl

Aracınızın Modeli : -

MesajKonu: Geri: kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa   kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa Empty2011-01-02, 12:11

güzel bir çalışma olmuş,elinize emeğinize sağlık
ARMADA_FB

ARMADA_FB

Aracınızın Modeli : 98 Broadway 1.4 RN

MesajKonu: Geri: kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa   kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa Empty2011-01-02, 16:25

kırmızı nasıl oldu ?
34FLASHS35

34FLASHS35

MesajKonu: Geri: kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa   kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa Empty2011-01-02, 17:14

34FLASHS35 demiş ki:
panel folyolama

çalışmamın son hali kesinlikle Led çalışması değildir. Gündüz çekimi. Geçtiğimiz günlerde gösterge panelini de patates cipsinin içindeki parlak ile kapladım. Şimdi yansıtıcı görevini görüor ve göstergeler ışıl ışıl oldu. Sadece ibrelerin altına led koyucam ama nasıl yapıcam bilemiyorum. Kalorifer panelinide bu şekilde görmek için yayımladığım 1 nolu resme bakın. Ampullerin ışık verdiği iç kısımları cips folyosuyla kaplayın. Sonuç mükemmel.

kırmızı naylon bulcaksın ışığı kırmadan geçiren. markalı alışveriş poşetleri olabilir, örneğin en güzel kırmızı reklama girmesin ama media markt poşetinde var. en başta 6. resimde görünen arka yüzdeki mavi ve beyaz kısımları kaplaman yeterli. içindeki bu güne kadar kullandığımız ampulü. ama cips folyosunu ışık gelen kanallara uygulamazsanız güçlü ışık almanız mümkün değil.
konvekta

konvekta

MesajKonu: Geri: kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa   kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa Empty2011-01-02, 21:51

oracal'lın renk renk folyoları var.. ışık gecirgenli mükemmel
stop kaplanan filimlerden...
mahmut

mahmut

Doğum tarihi : 01/01/71
Aracınızın Modeli : 1999 rl klima

MesajKonu: Geri: kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa   kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa Empty2011-01-07, 10:14

ben hiç resim görmedim
kozluca21

kozluca21

Doğum tarihi : 25/01/84
Aracınızın Modeli : 1992 broadway gte

MesajKonu: Geri: kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa   kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa Empty2011-01-07, 11:27

ben o kısımları kırmızı asetatla düzgün bir şekilde boyadım yaklaşık 1 yıl oluyor hem gece cam gibi kırmızı yanıyor hemde gündüz o bozarmış şeritin yerine kırmızı çizgiler daha yeni oluyor bir ara resimleri eklerim.. hem çok çok daha az zamanda daha güzel bir görüntü alıyoruz..
34FLASHS35

34FLASHS35

MesajKonu: Geri: kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa   kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa Empty2011-01-07, 17:26

evet resimleri biran önce eklersen iyi olur.bende asetat çekicektim yapmadan önce iyi olur.
ahmetcan466

ahmetcan466

Doğum tarihi : 03/11/80
Aracınızın Modeli : 93 RAINBOW I.R.D. idi :(

MesajKonu: Geri: kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa   kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa Empty2011-01-08, 06:43

Bana bu çizdiğim anahtar lazım arkadaşlar elinde olan veya parçacısın da olan varsa sevinirim...

[img]kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa 93844334[/img]
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa   kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa Empty2011-01-08, 07:12

ahmetcan466 demiş ki:
Bana bu çizdiğim anahtar lazım arkadaşlar elinde olan veya parçacısın da olan varsa sevinirim...

[img]kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa 93844334[/img]

gecen yıl flash S den takım olarak sökmüştüm. nerde oldugunu bulursam yardımcı olurum, bulamassam şansına küs
ahmetcan466

ahmetcan466

MesajKonu: Geri: kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa   kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa Empty2011-01-08, 07:19

Teşekkürler sabırsızlıkla bekliyorum...Rainbofta tesisatı var düğmeyi koymamışlar
salla2000

salla2000

Doğum tarihi : 04/01/74
Aracınızın Modeli : 1993 Renault 11 RAINBOW

MesajKonu: Geri: kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa   kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa Empty2011-01-08, 09:51

bende bakim önümüzdeki hafta sanayiye gitcem bakıma o ara sorim modeldaşşım benim (hem artık şu motoruda alim dimi gitcek yeri var aklıma gelmişken) Very Happy
ahmetcan466

ahmetcan466

MesajKonu: Geri: kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa   kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa Empty2011-01-08, 20:54

[quote="salla2000"]bende bakim önümüzdeki hafta sanayiye gitcem bakıma o ara sorim mod

Valla modeldaş iyi olur hatta süper olur...İnşallah senden çıkan motoru vermemiştir kimselere tamircii...
salla2000

salla2000

MesajKonu: Geri: kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa   kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa Empty2011-01-08, 21:55

[quote="ahmetcan466"]
salla2000 demiş ki:
bende bakim önümüzdeki hafta sanayiye gitcem bakıma o ara sorim mod

Valla modeldaş iyi olur hatta süper olur...İnşallah senden çıkan motoru vermemiştir kimselere tamircii...

veremez dükkanını başına yıkarım onun Very Happy Wink
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa   kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa Empty2011-01-12, 16:08

ahmetcan466 demiş ki:
Teşekkürler sabırsızlıkla bekliyorum...Rainbofta tesisatı var düğmeyi koymamışlar
dostum benim yedek parçaların içerisinde bulamadım. o parçayı söktügüme eminim
kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa 1063
ahmetcan466

ahmetcan466

MesajKonu: Geri: kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa   kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa Empty2011-01-12, 17:03

polenxx46 demiş ki:
ahmetcan466 demiş ki:

Olsun abi denk gelirsen öle sağı solu karıştırırken aklında bulunsun
konvekta

konvekta

MesajKonu: Geri: kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa   kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa Empty2011-01-12, 17:39

resimdeki dügmelerin hepsi elimde mevcut.
yanlız aramam gerekiyor..
ahmetcan466

ahmetcan466

MesajKonu: Geri: kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa   kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa Empty2011-01-12, 17:45

konvekta demiş ki:
resimdeki dügmelerin hepsi elimde mevcut.
yanlız aramam gerekiyor..

kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa 910817 kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa 910817 kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa 910817 kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa 910817 kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa 910817 kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa 910817 kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa 910817
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa   kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa Empty2011-01-13, 06:40

ahmetcan466 demiş ki:
polenxx46 demiş ki:
ahmetcan466 demiş ki:

ok dostum düğmeyi bulursam senindir kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa 261607
ahmetcan466

ahmetcan466

MesajKonu: Geri: kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa   kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa Empty2011-01-13, 07:51

polenxx46 demiş ki:
ahmetcan466 demiş ki:
polenxx46 demiş ki:
ahmetcan466 demiş ki:

ok dostum düğmeyi bulursam senindir kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa 261607

Teşekkür ederimm cheers
Renault 9 GTL

Doğum tarihi : 24/11/81
Aracınızın Modeli : 93 GTE Broadway

MesajKonu: Geri: kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa   kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa Empty2011-01-14, 07:44

ya arkadaşlar benim renault kalörşferi havayı az üflüyor yarımınıza ihtiyacım var.teşekkürler şimdiden
34FLASHS35

34FLASHS35

MesajKonu: Geri: kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa   kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa Empty2011-01-14, 23:00

araç klimalımı,değilse borularda tıkanma olabilir tozdan ötürü ama torpidonun altında. sökmeye kalksan toparlayamazsın.
izbaturcan

Doğum tarihi : 01/01/82
Aracınızın Modeli : 1993

MesajKonu: Geri: kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa   kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa Empty2011-02-18, 11:01

yanlız arkadaşlar benim opanel çıkmıyo nasıl çıkartcaz acaba yardımcı olabilirmisiniz yoksa orta göğüsü komplemi çıkartcaz
izbaturcan

Doğum tarihi : 01/01/82
Aracınızın Modeli : 1993

MesajKonu: Geri: kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa   kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa Empty2011-02-18, 11:02

bide o paneli arkadan bişey tutuyo onu nasıl sökecez
ktutal20

Doğum tarihi : 03/12/90
Aracınızın Modeli : renault 11 flash s

MesajKonu: Geri: kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa   kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa Empty2011-02-25, 18:41

bana cam acma kapama dugmesi lazım... sordum parcacıya 35 lira fiyat cekti 30 olsun hadi dedi cok deilmi :S
salla2000

salla2000

MesajKonu: Geri: kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa   kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa Empty2011-02-25, 18:46

orjinali 11 bilemedin 12 lira dav markamıydı nee yansanayisi 7-8 tl

kalorifer paneli ışıklandırma yapmak isteyenler varsa
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-